rooier Weiger D 4000 nieuwe pers voor grote pakken Nieuwe maïszaaimachine van Kleine: Multicorn T Nieuw type maaidorser van Fortschritt, de E 524 De Steketee-rugschoffel, een milieuvriendelijke vinding Met de nieuwe Steketee aanaardmachine twee bewerkingen in één werkgang Licht-afbreekbaar folie Cebeco Agritech B.V. brengt nieuwe silagewagens Omzetrekord Fiat Eenwielige trekker Een goede rugopbouw is bij de teelt van aardappelen van groot belang. Op de zwaardere gronden vindt dat plaats met een rijenfrees; op de lich tere gronden verkrijgt men op die manier een te grote verkruimeling, zodat de grond gaat stuiven. De Ste ketee aanaardmachine heeft wel de voordelen van een rijenfrees, maar niet de nadelen. Deze machine is na melijk uitgevoerd met een gesloten bak met vijf sets triltandelementen. De tanden maken de grond goed los, waarna de rugvormers een prima rug opbouwen; de rugvormers zijn van het type Amac. De machine bestaat uit drie elementen met vijf triltanden (of vaste steel met beitel) en twee eindelementen met drie triltanden. De met 21 triltanden uitgevoerde machine wordt gekompleteerd met twee steunwielen, die voor een konstante werkdiepte zorgen. De werkbreedte van de machine is 3 meter, het benodigde vermogen is 50 kW, de werkdiepte gaat tot 20 cm en het gewicht van de machine is 415 kg. Voor verdere inlichtingen: Cebe- co Agritech B.V. Steenwijk, tel. 05210-27200. Cebeco Agritech B.V. in Steenwijk heeft een nieuwe maïszaaimachine, de Kleine Multicorn T, in het pro gramma opgenomen. De beproefde pneumatische maïszaaimachine Multicorn vormde de basis bij de ontwikkeling van deze nieuwe ma chine van Kleine. De zesrijige Multicorn T heeft een werkbreedte van 4,40 meter. Door dat echter de buitenste elementen aan een telescopische framebalk zijn bevestigd, bedraagt de transport breedte 3,00 meter. De zaaimachine kan worden uitgevoerd met een cen trale kunstmestbak voor rijenbe- mesting die kan worden voorzien van een vijzel en een vultrechter. De vultrechter bevindt zich dicht bij de grond, zodat de tilhoogte beperkt is. Voor inl.tel. 05210-27200. Cebeco Agritech B.V. in Steenwijk introduceert een nieuwe pers voor grote pakken, de Weiger D 4000. De pers is compact gebouwd en. heeft een grote capaciteit. De pak ken zijn 80 cm breed en 70 cm hoog. Ze hebben daardoor ideale afmetin gen voor verwerking op het agrari sche bedrijf en voor industriële ver werking. Het beschikbare transport- materieel kan bovendien optimaal worden benut. De opraper heeft een breedte van twee meter. De persdichtheid wordt met de spaninrichting van het pers kanaal hydraulisch ingesteld. De pers is uitgerust met de betrouw bare Welger-compactbinder. De aandrijving door middel van assen zorgt voor een blijvende synchroni satie van het persblok met de naal den en de rotor. Door het gebruik van deze assen en de compactbinder wordt het onderhoud tot een mini mum beperkt. Voor meer inlichtin gen tel. 05210-27200. De Aglex-polyethyleenfolie, een produkt van het Franse bedrijf Ag- bal, is volgens de importeur zeer ge schikt voor bedekking bij de maïsteelt in open veld. Nadat de fo lie haar taak volbracht heeft, wordt zij afgebroken door de blootstelling aan licht. Deze folie heeft als belang rijkste kenmerken dat het een uiterst dun vlies is dat tegelijkertijd een ho ge mechanische weerstand bezit. Voor nadere informatie: Bouwhuis Handelsonderneming BV, Deventer, tel. 05700-31485. Cebeco Agritech B.V. uit Steenwijk brengt twee nieuwe opraapsnijwa gens op de markt. De nieuwe Lade- profi II en III G horen thuis in het bekende Pöttinger opraapwagenpro- gramma, waarvan Cebeco Agritech B.V. de importeur is. De silagewagens hebben een inhoud van 31 en 36 m3. Ze zijn voorzien van een geheel gesloten neerklapbare bovenbouw. Daardoor is de kans kleiner dat de wagens mais verliezen. De oprapers zijn stekend uitgevoerd, Het heffen gebeurt hydraulisch. Dè opraperbreedte is 1,65 m. Bij het heffen of zakken van de oprapef stopt het oprapen automatisch. Dé opraapsnijwagens hebben standaard vier messen. Ze kunnen met maxi maal 31 messen worden uitgevoerd^ De bodemkettingaandrijving is hy draulisch. De Ladeprofi III G heeft een tandem-as met banden 15 x \1 (10 ply). De spoorbreedte is 1700 mm. De Ladeprofi II G heeft een en kele as. Tot de verdere standaarduitvoering hoort onder meer een beveiligde een zijdige groothoekkruiskoppelingsas. De Ladeprofi III G is standaard uit gevoerd met elektro-hydraulische af standsbediening voor opraper, dis sel, bodemketting en achterwand. Voor inl. tel. 05210-27200. Fiat heeft over het afgelopen jaar een rekord-omzet behaald van 80,8 miljard gulden 18 procent). Het resultaat bedroeg 7,6 miljard gul den, bijna tien procent van de omzet. Vrijdag 15 juni 1990 De Oostduitse firma Fortschritt fa briceert al meer dan 30 jaar maai dorsers. Cebeco Agritech B.V. in Steenwijk importeert in Nederland twee types, namelijk de E 514 en de E 524. De E 514 is leverbaar met een maaibord van 3,60 m, 4,20 m of 4,80 m en heeft een motor van 115 of van 126 pk. De grotere broer van deze machine is de nieuwe E 524, die een werkbreed te heeft van 4,20 m of 4,80 m. Dit ty pe Fortschritt is uitgerust met een ze scilinder dieselmotor van 152 pk of 112 kW met een hoog vlak koppel. De aandrijving geschiedt via drie versnellingen vooruit en één achter uit. De hydraulisch bediende rijvari- ator laat traploze snelheidsregeling toe van 1,4 tot 20 km per uur. De dorstrommel heeft een doorsnede van 60 cm en een breedte van 1,28 m. Opvallend zijn de op drie niveaus aangebrachte zeven. Deze zorgen zelfs bij de hoogste opbrengst en on der de moeilijkste oogstomstandig- heden voor een perfekte reiniging. De graantank heeft een inhoud van 5.270 liter, de losvijzel is hydraulisch regelbaar. De bandenmaat achter is 23.1 x 26 en 12.5 x 20 voor. De brandstoftank kan 300 liter be vatten. In Nederland worden de Fort schritt's vooral ingezet voor de oogst van specialistische gewassen. Ze zijn dan ook leverbaar met een groot aantal toebehoren. Alle machines zijn leverbaar met de SRE- arenstripper of met een speciale in richting voor de oogst van korrel- maïs. Voor meer informatie tel. 05210-27200. Techno-Import heeft het assorti ment een- en twee-wielige trekkers uitgebreid met een nieuwe 1-wielige trekker, de SC 180 van Shibaura. Met de komst van de SC 180 wordt aan tuinders, gemeentes, campings en hoveniers een produkt aangebo den voor intensief gebruik. De SC 180 heeft een 5 pk motor met een inhoud van 182 cc. De werk breedte van de freesbak varieert van 35 tot 45 cm. De snelheid ligt tussen de 1.8 en 3.5 km per uur. Hoegen Dijkhof in Doetinchem heeft een nieuwe zesrijige STOLL- bietenrooier in haar programma, de zwadrooier is voorzien van nieuwe rechte aangedreven rooischaren. De rooischaren zijn kort en zo gevormd dat ze de bieten met weinig aanhan gende grond rooien. Naast het beproefde rotaliftsysteem is de nieuwe MRS uitgevoerd met twee grote reinigingszonnen. Een centraal smeersysteem, door Stoll zelf ontwikkeld, staat op deze nieu we rooier borg voor snel, gemakke lijk en probleemloos onderhoud. Voor meer informatie: tel. 08340-22697. De Steketee variabele rugschoffel ty pe Cappon is een milieuvriendelijke schoffel, die het mogelijk maakt on kruid te bestrijden op plaatsen waar dat met conventionele schoffels nau welijks gaat en er dus regelmatig ge bruik moet worden gemaakt van ge wasbeschermingsmiddelen Vooral op de lichtere gronden staat er vaak veel onkruid in de schuine rug tegen bijvoorbeeld aardappelen, witlof en winterpeen aan. Met nor male schoffels is dat moeilijk weg te schoffelen. Omdat de conventionele schoffels niet aan de werkhoek kun nen worden aangepast, schoffelen ze of helemaal niet of ze beschadigen de rug. Met de Steketee variabele hoekschoffel is het wel mogelijk de ze ruggen te schoffelen. De schuine kanten van de aardappelrug worden over de volle breedte en op de juiste diepte geschoffeld. Zeer hardnekkig onkruid wordt op deze manier uit stekend verwijderd. Deze Cappon- vinding, ontwikkeld samen met een Zeeuwse akkerbouwer, is geschikt voor het schoffelen van alle op rug gen staande gewassen, dus ook voor bijvoorbeeld witlof. De machine kan zowel voor- als achterop de trekker worden gebruikt. De rugschoffel is leverbaar in een 3 en een 4,5 m brede uitvoering. Voor inl. tel. 05210-27200.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1990 | | pagina 18