verzekeringen zlm uer/tondig verzekeren Samenwerking ANWB - Verzekeringen ZLM Nogmaals de statutenwijziging Misverstanden de wereld uit Verbrugge Assurantiën in nieuw onderkomen verzekeringen zlm Goed verstaander Uitbreiding service Arbeidsongeschiktheidsverzekering êl Officieel orgaan van de Onder linge Verzekering Maatschappij van de ZLM w.a., Postbus 70 - 4460 BA Goes Frans den Hollanderlaan 10 - 4461 HN Goes Redaktie: J. Folmer Telex: 5537 Telefax: 01100 - 15341 Telefoon Schademelding: 01100 - 38888 Dag en nacht bereikbaar Polismutatie- verwerking: 01100 - 38880 Vertegenwoordigers Walcheren: BV v/h Mak. en Ass. Knt. Fa. J. Don, Kromme Weele 16, 4331 PB Middelburg, 01180-15151. Schouwen-Duiveland: Hanse Verzekeringen, Haringvlietplein 8, 4301 XG Zierikzee, 01110-14275. Midden-Zeeland: Verzekeringen ZLM, Fr. den Hollanderlaan 10, 4461 HN Goes, tel. zie boven. Z. Vlaanderen Oost: Ass. Knt. Boidin BV, Glacisweg 48, 4561 HG Hulst, 01140-12220. Z. Vlaanderen West: Ass. Knt. Boidin BV, Markt 7, 4501 CJ Oostburg, 01170-2355. Z. Vlaanderen Midden: Ass. Knt. D.J. Dees B.V., Beethoven- hof 43, 4536 AE Terneuzen, 01150-94469. Tholen e.o.: J.W. van Dijke, Burgemeet 25, 4693 CJ Poort vliet, 01662-2509. J.P.M. Overbeeke, Ten Anker- weg 72, 4691 GX Tholen, 01660-2888. West Nrd. Brabant: A.C. Schoo- nen, Zevenbergen, 01680-25656. F.J. Duine, Kamperfoeliestraat 53, 4621 GE Bergen op Zoom, 01640-56000. Midden Nrd. Brabant: A.M. Verbrugge, Gangboord 11, 4941 RE Raamsdonksveer, 01621-12924. Oost Nrd. Brabant: J.J. Bolier, Boordseweg 41, 5671 AP Nue- nen, 040-831469. Werkendam: Rabobank Wer kendam, Merwestraat 10, 4251 CR Werkendam, 01835-2700. Melkhandelaren: AVM, Raad huisstraat 39, 5056 HC Berkel Enschot, 013-339100. en stapt u nu nog in de au to?'; vroeg de konsulente van Veilig Verkeer Nederland aan de man. Ondanks het feit dat de ademanalyse had aangetoond dat het alkoholpromillage 1.65 was zag hij geen reden van het auto rijden af te zien. 'Dan hoop ik, dat u niemand te genkomt', antwoorde de dame die goed op haar taak berekend was. Kennelijk drongen deze woorden goed tot hem door. Even later kwam hij, zittend ach terin een taxi voorbij. Voor een goed verstaander (lees: iedereen) geldt dus: 'Alkohol en verkeer forget it'. Sinds enkele weken is er sprake van samenwerking tussen de ANWB en Verzekeringen ZLM. Dat betekent wederom een uitbreiding van onze service naar u toe. De kombinatie ANWB - Verzekeringen ZLM (auto- en reisverzekering) is een ideale kombinatie. Bij problemen in bijvoorbeeld het buitenland heeft u slechts één alarmnummer te draaien. Onze ANWB-service Op onze steunpunten in de regio kunt u terecht voor het aanvragen van het ANWB-lidmaatschap, de Reis- en Kredietbrief, een aanhang wagensupplement en een vaartuigen supplement. Deze ANWB beschei den en de reispolis van Verzekerin gen ZLM zijn te verkrijgen bij de onderstaande assurantiekantoren: - Boidin - Oostburg - Boidin - Hulst - Don - Middelburg - Dees - Terneuzen - Van Dijke - Poortvliet - Duine - Bergen op Zoom - Hanse - Zierikzee - Overbeeke - Tholen - Verbrugge - Raamsdonkveer en op onze (eigen) kantoren: - Hoofdkantoor Goes - J.J. Bolier - Nuenen - A.C. Schoonen - Zevenbergen Voor alle duidelijkheid Onderstaand overzicht geeft voor al le duidelijkheid aan welke dekking per onderdeel gegeven wordt. ANWB lidmaatschap Naast informatie, belangenbeharti ging etc. heeft u in het buitenland recht op: A. Personenhulp - Informatie en advies ANWB- Alarmcentrale - Organisatie personenvervoer bij ziekte/ongeval/familieomstan digheden - Organisatie vervoer stoffelijk overschot - Begeleiding van (medisch) vervoer - Toezending medicijnen - Bemiddeling bij overmaken/garan deren geld - Vervangende reisbescheiden B. Rechtshulp - Informatie en advies van de Juridi sche Ledenservice - Juridische hulp, inklusief kosten van advokaten De rechtshulp geldt niet voor de auto. De autoverzekering bij Verze keringen ZLM kent standaard wel verhaalsrechtsbijstand; ook in het buitenland, onafhankelijk of uw voertuig W.A. of All risk verzekerd is. Reis- en Kredietbrief De Internationale Reis- en Krediet brief IRK is bestemd voor verzeke ring van gevaren overkomen met de auto, motor of (brom)fiets in het buitenland. Aanvullend kan de (ka- ravan, aanhanger en vaartuigen) verzekerd worden op deze IRK. Verzekerd is: - repatriëring voertuig - vervangend chauffeur - nazenden onderdelen - bemiddeling voor vervangende auto - pech langs de weg - sleepkosten - rechtshulp - krediet/huurautocoupons In verband met een voorstel tot wijziging van artikel 16 lid 1 en 2 van de statuten van de Onderlinge Verzekering Maatschappij van de ZLM w.a. werd in het Land- en Tuinbouwblad van 2 juni 1989 de nieuwe tekst afgedrukt. Helaas werd het verkeerde konsept gehanteerd. Door één van onze leden werden wij hierop gewezen. In de algemene leden vergadering van 20 juni is de juiste tekst aan de leden voorgelegd, waarop de wijzigingen werden goedgekeurd. Ter informatie laten wij deze tekst hieronder in extenso volgen: Artikel 16 1. Het bestuur bestaat uit minimaal zeven en maksimaal vijftien leden. De algemene ledenvergadering stelt, op voordracht van het bestuur, het aantal leden vast. De voorzitter en twee vice-voorzitters worden be noemd, geschorst en ontslagen door het Hoofdbestuur van de ZLM. Indien er meer dan acht of tien leden zijn wordt er tevens één, respek- tievelijk worden twee leden eveneens benoemd, geschorst en ontslagen door het Hoofdbestuur van de ZLM. De overige leden worden be noemd, gesehorst en ontslagen door de algemene ledenvergadering op voordracht van het Hoofdbestuur van de ZLM. De voordracht voor iedere te vervullen funktie moet de namen van ten minste twee perso nen bevatten. De algemene ledenvergadering kan van deze voordracht afwijken bij besluit genomen met een meerderheid van twee/derde der geldig uitgebrachte stemmen in een vergadering waarin tenminste de helft van de leden aanwezig en/of vertegenwoordigd is. Het bestuur kan zich doen bijstaan door adviserende leden. Deze hebben alleen een adviserende stem. Met name kan de sekretaris van de ZLM zitting heb ben in het bestuur als adviserend lid. De voorzitter van genoemde or ganisatie zal te allen tijde toegang tot de bestuurs- en algemene leden vergadering hebben. 2. Het bestuur wordt zodanig samengesteld, dat de domicilies van de bestuursleden redelijk verspreid zijn over het werkgebied. Reispolis Verzekeringen ZLM De reisverzekering bestaat uit een basispakket aan te vullen met een vijftal extra rubrieken. Het ba sispakket bestaat uit: - bagage - kosten van artsen en ziekenhuis; korting bij niet-meeverzekeren van deze kosten - kosten van (medisch) vervoer: am bulance (vliegtuig) - diverse onvoorziene uitgaven Aanvullende rubrieken Persoonlijk: - geld/kostbaarheden - ongevalsuitkering bij overlijden en invaliditeit De ANWB-tarieven 1989 - ANWB-lidmaatschap 33,25 - Wegenwachtlidmaatschap 44,50 - IRK (losse afgifte) 34,00 - aanhangwagensupplement (los se afgifte) 15,00 - vaartuigsupplement 70,00 - inschrijfgeld nieuw lidmaat schap (niet voor IRK en/of supl- lement(en)) 7,50 Prijs IRK-abonnement: le jaar 34,00, daarna 24,00 Prijs aanhangwagensupplement abonnement: le jaar 15,00, daarna 12,00 Een abonnement op het vaartui gensupplement is niet mogelijk. prijzen 1989, tarief 1990 nog niet bekend. AIV. E. Wesdorp Voor de auto: - vervangend vervoer/verblijf - mechanische schade (kosten re paratie) - vakantie-kasko Tarief Reispolis De premies van de reispolis van Ver zekeringen ZLM staan vermeld in onze folder. Vraag deze folder rustig aan. Een telefoontje of een kaartje wordt u er omgaande toegezonden. Tenslotte In de konsumenten-reisgids van mei 1989 staat: 'Wanneer u in het bui tenland ernstige problemen krijgt kan het prettig zijn als u een beroep kunt doen op een professionele or ganisatie die de hulp regelt. Er is op dit terrein echter sprake van een zeer ingewikkelde en verwarrende situa tie', en 'wellicht heeft u bij diverse organisaties recht op hulp'. Voor onze leden is de hulpverlening een voudig door samenwerking met de ANWB-alarmcentrale. Eén centraal punt, één organisatie. Wij adviseren u daarom, ook uw reispolis bij Verzeke ringen ZLM af te sluiten. A.W.E. Wesdorp Wat is het juiste verzekerde bedrag voor mijn Arbeids Ongeschiktheids Verzekering? Deze vraag wordt vaak gesteld en geeft aanleiding tot mis verstanden; met name bij jonge agrariërs, meewerkende kinderen en studenten. Doel Het doel van een Arbeids Onge schiktheids Verzekering is het zeker stellen van toekomstig inkomen bij arbeidsongeschiktheid. Het verze kerd bedrag op de polis wordt afge leid van het jaarinkomen van de te verzekeren persoon. Veelal wordt 70-80% van het huidige inkomen als maksimum aangehouden. Bij star tende ondernemers kan een direkt te verwachten inkomen aangehouden worden. Bij de aanvraag van de ver zekering gaat u een premie betalen welke afhankelijk is van uw beroep. Wijziging van beroep of nevenaktivi- teiten dienen daarom direkt gemeld te worden aan de akseptatie- afdeling. Afhankelijk van uw per soonlijke situatie wordt een advies gegeven en worden er afspraken gemaakt. Wat is verzekerd? Verzekerd is derving van inkomen bij arbeidsongeschiktheid. Het is daar bij niet mogelijk om nu een verzeke ring af te sluiten voor een inkomen dat men in de toekomst mogelijk gaat verdienen. Voor kinderen die nu studeren en kinderen die in het agra rische bedrijf meewerken zonder in komen is het in principe niet moge lijk om een Arbeids Ongeschiktheids Verzekering af te sluiten. De Algeme ne Arbeidsongeschiktheids Wet (AAW) dient in zulke gevallen als ba sisvoorziening voor elke Nederland se ingezetene. Andere mogelijkheden Indien er geen inkomen aanwezig is zijn er toch andere verzekeringsmo gelijkheden. Te denken valt aan een ongevallenverzekering of een verze kering voor seizoenkrachten. Praat er eens over met een van onze mede werkers (01100-38850) of met uw ver tegenwoordiger. A.W.E. Wesdorp De vertegenwoordiger van Verze keringen ZLM in het midden van Noord-Brabant, Verbrugge te Raamsdonkveer, is verhuisd van de Pr. Hendrikstraat naar Gang boord 11 te Raamsdonkveer. Als gevolg van de aanhoudende groei van klientèle en de daarmee gepaard gaande personeelstoena me bleek uitbreiding van de kan toorruimte noodzakelijk. Geheel naar eigen wensen heeft men een nieuw efficiënt kantoor laten bouwen. Het kantoor is ge legen naast het postkantoor in het centrum-plan. Verzekerden en kandidaatsverzekerden van Verzekeringen ZLM in het werk gebied van Verbrugge kunnen voortaan voor een deskundig ad vies naar: Gangboord 11 te Raamsdonkveer. 6 Vrijdag 11 augustus 1989

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1989 | | pagina 6