MEDEWERKER m/v Voor bouwmaterialen naar Cehave nv Voor slechte uien is ook bij verwerking geen plaats Suiker Unie wil verder in groenten- en fruitsektor Nieuwe samenstelling NP- meststof van DSM Kongskilde-ploeg met komputergeheugen Nieuwe groep landbouwwerktuigen producenten Nieuwe uiensorteerlijn Jonika Nieuw, minder giftig middel Een goed advies en vrijblijvende prijsopgave. Speciaal uw aandacht voor isolatie. De Cehave nv levert een compleet pakket isolatiemateriaal voor woning en bedrijfsgebouwen o.a. Dupanel, Aludek, diverse glaswolprodukten, Tempex, Roofmate, Styrofoam, Styrodur, enz. Verder leveren wij alle benodigde bevestigings- en ophangmaterialen voor isolatie. Bestel nu voor het te laat is. CHV/ Cehave nv Veghel Uitbreiding van de afzet van uien in de richting van de verwerking moet te realiseren zijn, zij het op wat min der grote schaal dan bijvoorbeeld bij aardappelen het geval is. Het is hier bij niet zo dat we het kwalitatieve ondereind van het aanbod naar de industrie kunnen afzetten. Ook deze afnemers vragen een goede kwaliteit met enkele specifieke eisen. Voor kwalitatief slechte uien is derhalve geen markt'. Dit zei de heer Van Leeuwen van het LEI op een studie dag van de Delta studentenvereni ging Persephone 24 februari jl. The- DSM Meststoffen heeft speciaal voor kleine giften vers fosfaat een nieuwe samenstelling NP-meststof ontwikkeld. Met deze NP 26 7 kan in één werkgang stikstof en fos faat gegeven worden. De wortels ne men het 90% wateroplosbare fos faat snel op, aldus DSM. Volgens de producent komt het in de akkerbouw steeds vaker voor dat een kleine gift fosfaat nodig is als aanvulling op dierlijke mest, omdat dierlijke mest die in het najaar of voorjaar is ondergeploegd buiten be reik van de jonge wortels ligt. Ook op grasland acht zij naast dier lijke mest een hoeveelheid direkt op neembare fosfaat gewenst. Om zode- en wortelbeschadiging te beperken wordt geadviseerd in het voorjaar bovengronds niet meer dan 15 m3 dierlijke mest uit te rijden. Met deze gift wordt op veel percelen te weinig fosfaat aangevoerd voor een vlotte begingroei zonder groei vertraging. Aan de hand van de be mestingsadviezen kan eenvoudig uit gerekend worden hoeveel stikstof en fosfaat gestrooid moet worden. Voor meer inlichtingen, tel. 04490 - 67711. ma was de struktuurveranderingen in de landbouw. De heer Van Leeu wen wees o.m. op de noodzaak van de verbetering van de bewaring van uien. Hierbij zullen met name de bewaar- kondities bij de boeren moeten wor den verbeterd. Probleem hierbij is de geringe bereidheid om te investe ren bij de boeren. Het Landbouw- schap/Centrale-overheid tracht deze investeringen middels een bijdrage te - stimuleren. Voor telers heeft recent het Land bouwschap tesamen met het Minis terie de mogelijkheid gekreëerd on der voorwaarden van een subsidie gebruik te kunnen maken. Voor de sorteer- en pakstations bestaat een mogelijkheid door subsidie via de EEG waarbij uiteindelijk 17,5% subsidie mogelijk is, overigens onder voorwaarden. Kongskilde-Skjold heeft een Variant-wentelploeg ontWikkeld met een komputergeheugen voor de in gestelde snijbreedte, de zogenaamde Hydra-tronie. Bij het wentelen wordt de snijbreedte op het mini mum ingesteld. Na het wentelen wordt automatisch weer de juiste snijbreedte ingesteld. De afdeling Land- en Tuinbouwme- chanisatie van Cebeco-Handelsraad levert al enige jaren Kongskilde- Skjold-ploegen. De introduktie van de Hydra-tronie is dit seizoen één van de vernieuwingen in het pro gramma. Zo zullen verder de Va riant rondgaande ploegen voortaan worden geleverd met breekboutbe- veiliging in plaats van met voerbe- veiliging. Voor inl. tel. 05210-13341. De fusie tussen de drie Deense be drijven Dronningborg, Kongskilde en DLAM is een feit geworden en de drie bedrijven zullen gezamenlijk voortgaan onder de naam Dania Holding A/S. Het nieuwe bedrijf, met het hoofd kantoor in Randers, Denemarken, is opgericht met een aandelenkapitaal van circa 150 miljoen gulden. De verwachte jaaromzet van de groep is circa 600 miljoen gulden. Kongskilde Benelux B.V. te Breda, waar een drietal aktiviteiten plaats vinden, te weten produktie en ver koop van heteluchtkanonnen, pro duktie en verkoop van pneumatische precisie zaaimachines en de import van landbouwwerktuigen vanuit De nemarken, zal haar aktiviteiten gaan opsplitsen. Ten behoeve van de verkoop van de Kongskilde landbouwwerktuigen in de Benelux zal er een nieuwe B.V. opgericht worden, waarin de huidige verkooporganisatie wordt onderge bracht. Kongskilde Agro Benelux B.V. zal voorlopig gevestigd blijven in de huidige akkommodatie in Breda. Ditzelfde geldt voor de produktie van de precisie zaaimachine, de Préci-Sem, waarvan de ontwikkeling en produktie eveneens voorlopig in Breda blijven. Het kan noodzakelijk zijn, mede in verband met de be perkte produktiekapaciteit in Breda, deze produktie in de toekomst te konsentreren in Denemarken. Jonika BV, groothandel in land- en tuinbouwprodukten in Oostdijk, heeft met de aanschaf van een nieu we uiensorteerlijn een duidelijke stap gezet naar een betere kwaliteit eindprodukt. Jonika legt zich met name toe op het sorteren en verpak ken van Nederlandse uien. De nieu we sorteerlijn is onlangs in gebruik gesteld. Het principe van de sorteerlijn is hetzelfde gebleven. De vernieuwing bestaat in de eerste plaats uit een moderne rollensorteerder, die mid dels steeds groter wordende openin gen tussen de rollen automatisch een voorsortering teweeg brengt, waar door de uienafstaarter haar werk be ter kan doen. (uit Vakblad.) Tussen Suiker Unie Holding B.V. te Breda en Sara Lee International Corporation, Chicago, U.S.A. zijn besprekingen gaande omtrent de overname van de Van Wagenberg Groep B.V. te Heusden (NB), waar van Sara Lee International Corpora tion enig aandeelhouder is. De Van Wagenberg Groep bestaat uit 3 bedrijven te weten: Jonker Fris B.V. te Heusden, Coe- nen's Conserven B.V. te Horst en m De Zuidelijke Landbouw Maatschappij (ZLM) is een ver eniging van boeren en tuinders, die zich ten doel stelt om de belangen van de land- en tuinbouw in de meest uitgebreide zin te behartigen. De ZLM heeft ruim 8000 leden. Het werkgebied is Zeeland en Noord-Brabant. De ZLM vraagt voor zijn sekretariaat een jonge die zal worden belast met onder andere het sekretariaat van de Takorganisatie Akkerbouw Zeeland; dat is de pro vinciale overkoepelende organisatie van de Verenigin gen voor Bedrijfsvoorlichting en Akkerbouwstudieclubs. Verder behoort tot zijn taak het begeleiden van initiatie ven vanuit de praktijk m.b.t. nieuwe produktierichtingen en het voeren van het sekretariaat van diverse ZLM- kommissies. De standplaats is Goes. Voor deze funktie wordt gedacht aan iemand: - met AHS of gelijkwaardige opleiding; - die bij voorkeur afkomstig is uit een agrarisch mi lieu (akkerbouw/tuinbouw); - die een praktische instelling heeft; - die beschikt over goede kontaktuele en redaktione- le kwaliteiten; - een rijbewijs BE heeft. De ZLM biedt: - een afwisselende funktie met goede ontplooi ingsmogelijkheden; - een prettige en kollegiale werksfeer. Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden tot de algemeen- sekretaris, mr. J. Oggel (tel. 01100-21010, privé 01100-20228). Uw sollicitatie kunt u richten aan de algemeen-sekretaris van de ZLM, postbus 2116 te 4460 MC Goes. Onder vermelding van "solli citatie". TE KOOP: Atlas 1302 D, bj. '78. Atlas 1202 z.g.a.n. Ford 5610 met cabine (1650 uur). Ford 4000, 60 pk. Ford 3000. Hassia zaaimachine 25 rijen. Stegsted 33 rijen. Rumptstad t.w. 40 hydr. ploeg. Rumptstad kokerbalk 7 schaar, stoppel- ploeg. Aardappel zeefband 4 m. Poederapparaat. Hercules stortbak met zeefband. Busa- tis dubbele messenbalk 6 voet. Lely centerliner kunst meststrooier. Dubbellucht wielen 12-38 en 11-36. PZ Strela en p.z.h.s. 360 hooima- chines. K. van Houte, Polder weg 2, Kruiningen. Tel. 01130-2580. AARDENBURG, rustig gele gen vakantieboerderij met vis water, dicht bij zee, Brugge en Gent, 01180 - 26091 na 18 uur AANGEBODEN: gelegen heid voor het inscharen van jong vee. Middelburg, tel. Gebroeders Theeuwen Mestfermen- teerbedrijf .V. te Blitterswijck. Dit bedrijf produceert compost voor champignonkwekerijen. Daarnaast beschikt de groep over eigen verkoop organisaties in Engeland, België, Duitsland en Frankrijk. Jonker Fris produceert groenten- en fruitkonserven, jams, vlaaivullin gen, bonenmaaltijden en tafelzuren. Iets meer dan de helft van de pro duktie wordt in Nederland afgezet. Jonker Fris sluit in principe overal in ons land kontrakten af voor levering van grondstoffen. Coenen's Conser ven is in Nederland de grootste pro ducent van champignons- en asper- gekonserven. Een zeer belangrijk deel van de produktie gaat naar West-Duitsland. De jaaromzet be draagt ca. 170 miljoen gulden. Er werken ca. 400 medewerkers. Valmet introduceert Hi-Trol vloeistofkoppeling Valmet lanceert twee nieuwe typen trekkers, te weten de 755 (90 pk) en de 855 (100 pk), die beide zijn uitge rust met Hi-Trol vloeistofkoppeling. Deze is gemonteerd tussen het vlieg wiel van de motor en de normale droge plaatkoppeling. De vloeistofkoppeling vlakt piekbe- lasting af en dempt trillingen tussen motor en versnellingsbak. Ten be hoeve van het aan- en afkoppelen van werktuigen en manoeuvreren met de trekker, behoeft alleen met het gas- en rempedaal gewerkt te worden. Mengele tevreden over afgesloten boekjaar Het afgelopen boekjaar 1987/1988 is door de landbouwmachine produ cent Karl Mengele Söhne (BRD) met een omzet en winst toename af gesloten. De omzet steeg ten opzich te van vorig jaar met 5 miljoen naar 142 miljoen DM. Daarvan neemt de eksport 37,5% voor haar rekening (vorig jaar 35,5%). Mengele daaren tegen kon in alle sektoren haar marktaandeel vergroten. Ook in 1988 werd de leiderspositie op de opraapwagenmarkt verder uit gebouwd. Op dit moment komt on geveer elke 4e verkochte opraapwa- gen uit de moderne fabriek in Günzburg. Hoechst heeft ten behoeve van de Nederlandse markt een produkt ver worven van Pennwalt Corporation, dat niet alleen minder giftig is (An dreaskruis in plaats van doods hoofd) maar dat ook een langere werkingsduur en daardoor een beter effekt heeft. Dit produkt is geba seerd op de werkzame stof parathion-methyl en zal in 1989 on der de naam Condor voor de Neder landse land- en tuinbouw beschik baar zijn. De akute giftigheid van een produkt krijgt vooral de laatste jaren grotere aandacht. Teneinde hieraan het hoofd te kunnen bieden is door Pennwalt deze formuleringstechniek ontwikkeld, die de akute giftigheid drastisch kan terugbrengen. 01180 - 34771. PARTICULIER BELEGGER vraagt te koop 20 ha land bouwgrond, langdurige pacht geen bezwaar. Aanb. C. Wil- lemse, tel. 01188 - 1437. TE KOOP: een landrollen combinatie, 3 x 2 m. Tel. 01192 - 1264. MENGMESTOPSLAG in di verse uitvoeringen. Oerdege lijke betonconstructie, mestzakken vanaf 100 m3 t/m 1000 m3 (geen bouwvergun ning nodig). Mestsilo met bin nen tank als zelfbouw pakket, eenvoudig en supervoordelig. Voor pompen en div. aanslui tingen. Informatie: Fa. v. Ee keren, Donkenweg 5, 4724 SN Wouw, 01658 - 225 L TOON v/d HEEFT DE IDEALE SHOVEL VOOR HET BOEREN WERK! (04199) 16 86 Oostburg Langestraat 46 4501 BS Oostburg 01170 - 2177. Kuitaart Fr. Hendrikstraat 60 4586 AC Lamswaarde 01142 - 380. 's Heerenhoek Werrilaan 67 4453 VL 's Heerenhoek 01105 - 2150. Hoogerheide Antwerpsestraatweg 48 4631 RB Hoogerheide 01646 - 3350. 8 Vrijdag 7 april 1989

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1989 | | pagina 8