verzekeringen zlm ver/tondig verzekeren Belastingaftrekposten weer aktueel Gezinsverzekering: één van de meest geschikte levensverzekeringen voor het hele gezin. verzekeringen zlm De belastingbui hangt weer boven ons hoofd Om te stelen In deze tijd van toenemende kri- minaliteit is het treffen van pre ventieve maatregelen tegen in braak geen overbodige luxe. In de advisering naar (kandidaat- )verzekerden wordt hieraan de nodige aandacht besteed. Verzekerde had zijn huis bouw kundig en elektronisch beveiligd en ten aanzien van zijn huisraad had de man de inbraakgevoelige goederen laten specificeren. Met gepaste trots stelde de man dat hij zijn zaakjes goed voor elkaar had "nu loop ik alleen nog de kans dat ze m'n vrouw stelen!" "Uw vrouw?" vroeg de verzeke ringsadviseur. "Ja", antwoord de de man, want mijn vrouw is om te stelen!" Officieel orgaan van de Onder linge Verzekering Maatschappij van de ZLM w.a., Postbus 70 - 4460 BA Goes Frans den Hollanderlaan 10 - 4461 HN Goes Redaktie: J. Folmer Telex: 5537 Telefax: 01100-15341 Telefoon Schademelding Polismutatiever- werking Verkoop en Advies Boekhouding Algemeen 01100-38888 01100-38880 01100-38222 01100-38221 01100-38000 Vertegenwoordigers Walcheren: BV v/h Mak. en Ass. Knt. Fa. J. Don, Kromme Weele 16, 4331 PB Middelburg, 01180-15151 Schouwen-Duiveland: M. Han- se, Oude Haven 21, 4301 JJ Zie- rikzee, 01100-14275. Midden-Zeeland: Verzekeringen ZLM, Fr. den Hollanderlaan 10, 4461 HN Goes, tel. zie boven Z. Vlaanderen Oost: Ass.Knt. Boidin BV, Janseniuslaan 8, 4561 NM Hulst, 01140-12220 Z. Vlaanderen West: Ass.Knt. Boidin BV, Markt 7, 4501 CJ Oostburg, 01170-2355 Z. Vlaanderen Midden: Ass.Knt. D.J. Dees, Beethovenhof 43, 4536 AE Terneuzen, 01150-94469. Poortvliet e.o.: J.W. van Dijke, Burgemeet 25, 4693 CJ Poort vliet, 01662-2509 Tholen e.o.: J.P.M. Overbeeke, Ten Ankerweg 72, 4691 GX Tho len, 01660-2888 West-Nrd.Brabant: F.J. Duine, Kamperfoeliestraat 53, 4621 GE Bergen op Zoom, 01640-56000; S.M. Timmers, Stationsstraat 1, 4761 BP Zevenbergen, 01680-23979 Midden-Nrd. Brabant: A.M. Ver- brugge, Pr. Hendrikstr. 39, 4941 JT Raamsdonkveer, 01621-12924. Oost-Nrd.Brabant: J.J. Bolier, Boordseweg 41, 5671 AP Nue- nen, 040-831469 Werkendam: Rabobank Wer kendam, Merwestraat 10, 4251 CR Werkendam, 01835-2700 Melkhandelaren: AVM, Raad huisstraat 39, 5056 HC Berkel Enschot, 013-339100 Een aantal zelfstandigen en loontrekkenden met een belastbare som (belastbaar inkomen minus belastingvrije som) van 32.191,of meer ziet de bui alweer hangen: de belastingbui. Indien er genoeg aftrek posten zijn middels hypotheekrente, buitengewone lasten en vrijstel lingen (rente, dividend) blijft het bij wat regendruppels, maar als de ze aftrekposten maar matig aanwezig zijn kan het wel eens gaan gie ten. Voor zo'n stortbui willen wij u een paraplu aanbieden. Ik ga u eerst uitleggen wat deze paraplu precies inhoud en vervolgens wan neer het wel of niet interessant is een dergelijke paraplu te gebruiken. Daarna zal ik u nog enige voordelen noemen. De paraplu U heeft er mogelijk al mee te maken gehad of overweegt de stap nu voor de eerste keer. Wij hebben het hier over de lijfrentekoopsom. De le vensverzekering met een éénmalige premie (koopsom) die u door het plaatsen van de lijfrenteclausule van uw inkomen mag aftrekken. Een lij frenteclausule is een afspraak waar bij u vastlegt dat u de premie (koop som) nu aftrekt van uw inkomen en later belasting betaalt over de dan te ontvangen lijfrente. Lijfrente is de uitkering van de levensverzekering. Deze wordt niet in één keer ontvan gen, maar verdeeld over een door u te bepalen aantal jaren. Over deze uitkeringen gaat u dan belasting be talen. De dan te betalen belasting moet minder zijn dan uw huidige voordeel. In 1987 mag maximaal een bedrag van 16.998,voor de belasting van uw inkomen worden afgetrok ken. Lagere bedragen zijn ook toe gestaan. Van de regen in de drup? Met de lijfrentekoopsom is dus be lastingaftrek te realiseren. Er was sprake van een belastbare som van ƒ32.191,of meer. Ik zal uiteen zetten waarom het pas vanaf dit be drag interessant is om een dergelijke verzekering af te sluiten. Het is na melijk zo dat over een jaarinkomen vanaf het genoemde bedrag 42% of meer inkomstenbelasting betaald moet worden. Wanneer uw inkomen beneden 64.550,(grens premie volksverzekeringen) ligt, dan pakt u dat voordeel ook nog mee. Dat voordeel kan variëren van 13% voor loontrekkenden tot 26,3% voor zelfstandigen. Samen kunt u dan aan inkomstenbelasting en sociale premies 50% of meer van de koop som terugkrijgen. De vraag blijft of het dan altijd gunstig is om gebruik te maken van de koopsom als aftrek post. Dit hoeft niet het geval te zijn. Het is best mogelijk dat belangrijke investeringen in het bedrijf of be langrijke privé-uitgaven voor de deur staan. Bedenkt u in deze geval len wél dat u uw geld maar éénmaal kunt uitgeven. De uitkering van een door u gestorte koopsom (afgesloten verzekering) komt pas na een door u gekozen aantal jaren weer beschik baar. Zorg dus dat u later geen geld hoeft te lenen omdat u nu een lij frentekoopsom heeft gekocht. De voordelen van de lijfrentekoopsom Het fiskale voordeel "inkomstenaf trekpost" zal u wel duidelijk zijn. Wij zullen daarom één en ander over kapitaalgroei uit de doeken doen. U kunt de koopsom zien als een spaarbedrag dat aangroeit tot de uit keringsdatum. Dit aangroeien ge beurt voor u op een voordelige wij ze; u laat voor u sparen. Er moet geen belasting over rente worden be taald en ook niet over dividend dat uit beleggingen komt. Hierdoor spaart u voordeliger middels de koopsom dan via de spaarrekening. Realiseer wel dat u het geld vastzet voor langere tijd. De sociale premies zijn u als voor deel al deels gegeven maar als u de uitkeringsdatum van de koopsom op of na uw 65-ste verjaardag laat val len dan hoeft u geen sociale premies over de uitkering meer af te dragen. De uitkering vormt in vele gevallen een welkome aanvulling op uw pen sioen of op de VUT. Gedurende de ze periode gaat het inkomen vaak fors achteruit. A.J. Hoondert Bij vroegtijdig overlijden wordt de koopsom tevens overlijdensrisico- dekking. U kunt dan de uitkering di- rekt gebruiken als aanvulling op het weduwenpensioen Uit het bovenstaande blijkt wel dat die koopsom zo gek nog niet is. Om echter toch alle addertjes onder het gras te vermijden is het zeker van be lang dat u uw adviseur van VERZE KERINGEN ZLM raadpleegt. Het zou teveel worden om alle mogelijkhe den in dit blad te behandelen. Vraag daarom een offerte aan. VERZEKE RINGEN ZLM kan alle vormen aan bieden: o.a. ook in dollars, ECU's e.d. met lange en korte looptijden. VERZEKERINGEN ZLM is recht door zee en geeft u een eerlij k advies. Diverse verzekeringsmaatschappijen hebben een gezinsverzekering in hun pakket. Achter vele verschillende zgn. 'fantasienamen' of gewo ne namen gaat echter steeds hetzelfde schuil: de gezinsverzekering. In principe komt het erop neer, dat het hele gezin een levensverzekering sluit waarbij alle gezinsleden verzekerd zijn en op één en dezelfde po lis staan. Hierdoor zijn de verzekeringsmaatschappijen, in staat de premie van de gezinsverzekering laag te houden en dus aantrekkelijk te houden voor u, die ook al een gezin te onderhouden heeft. Van die gezinsverzekeringen lichten we er één uit om eens nader te bekijken: De Gezinspolis van VERZEKERINGEN ZLM. Het doel van de gezinspolis is: de fi nanciële gevolgen na overlijden op vangen. Van de Gezinspolis kan één of meerdere keren het zogenaamde standaardpakket gesloten worden. Een pakket (gebaseerd op de verze kerde kapitalen) ziet er als volgt uit: 1. 25.000,bij overlijden van de man tot in de 50-jarige leeftijd; 2. 2.500,bij zijn overlijden na de 50-jarige leeftijd; 3./ 20.000,bij overlijden van de vrouw tot in de 50-jarige leeftijd van de man; 4. 2.500,bij haar overlijden na de 50-jarige leeftijd van de man; 5. 2.500,bij overlijden van de minderjarige kinderen. De tijdelijke verzekeringen bij over lijden voor man en vrouw worden in de 50-jarige leeftijd van de man dus voortgezet in de vorm van een le venslange begrafenisverzekering. Hier staat echter tegenover, dat de Gezinspolis premievrij wordt als de man 50 is, terwijl het gezin wel ver zekerd blijft. Alle gezinsleden zijn verzekerd De reden van het lager verzekerd be drag is, dat als de kinderen zelfstan dig zijn (dit hangt samen met een wat hogere leeftijd van de ouders) is de behoefte aan een hoge kapitaal uitkering minder. Het 50ste jaar van de man is daarvoor als 'keer punt' aangenomen. Het bijzondere van de Gezinspolis is dat hoe groot het gezin ook is, alle leden ervan ver zekerd zijn. De hoogte van het ver zekerd bedrag is variabel, want het standaardpakket kan meerdere ma len gesloten worden. Elke vermenig- vuldigingsfaktor is mogelijk, maar de verzekering op het leven van de kinderen bedraagt maximaal ƒ5.000,-. Het is natuurlijk wel zo, dat het pre miebedrag even zo vaak wordt ver menigvuldigd als het aantal pakket ten dat gewenst wordt. Er blijft ech ter wel sprake van één polis. In dit artikel zijn overigens nog niet alle feiten van de Gezinspolis op een rijtje gezet, maar uiteraard willen wij u hiermee graag verder helpen, als u geïnteresseerd bent. Bon: Stuur mij per omgaande informatie toe over de Gezinspolis. Naam: Adres: Postcode/Woonplaats: Lidnr.: Stuur de bon op in gesloten envelop naar: VERZEKERINGEN ZLM, Antwoordnummer 172,4460 VB Goes 6 Vrijdag 9 oktober 1987

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1987 | | pagina 6