Algemene ledenvergadering ZLM over geld en goed Dankdag voor gewas en arbeid De voorlopige aanslagregeling ingezonden KAMPEERVERORDENING '•p Vit de Groene School geklapt Het is de bedoeling van het Ministe rie van Financiën om met ingang van 1 januari 1987 te starten meet een ge heel nieuw systeem voor het opleg gen van de eerste voorlopige aanslag zonder tussenkomst van de inspek- teur. Dit systeem zal bekend worden onder de naam 'AVAR' wat bete kent: Automatisering Voorlopige Aanslag Regeling. Deze nieuwe regeling zal van toepas sing worden voor de premieheffing volksverzekeringen, de inkomsten belasting en de vermogensbelasting. De gegevens voor het opleggen van de eerste voorlopige aanslag wordt door de komputer van de belasting dienst te Apeldoorn zelfstandig op gezocht. Voorheen werden deze ge gevens door de belastingplichtige zelf of zijn gemachtigde aan de dienst opgegeven. Omdat het maken van verantwoorde schattingen moei lijk is, werd meestal gekeken naar de uitkomsten van afgelopen jaren en daaruit een zo goed mogelijk gemid delde genomen als raming voor het komende jaar. Het ministerie is deze werkwijze wel bekend en heeft thans in het nieuwe systeem in feite de zelf de werkwijze voor ogen. Zij kan dit zelf ook vrij gemakkelijk doen, om dat veel gegevens van voorgaande jaren al bij haar bekend zijn. Al wat zij nu moet doen is de kom puter zodanig instrueren dat deze zelf gaat zoeken in de gegevens van voorgaande jaren en daaruit een ge middeld bedrag berekent. Dan is de tussenkomst van de belastingplichti ge of zijn gemachtigde ook niet meer nodig voor het maken van een schatting. Op zich klinkt het vorenstaande vrij logisch. De voortschrijdende auto matisering - ook bij de belasting dienst - maken bepaalde handelin gen overbodig, omdat de benodigde gegevens reeds in enigerlei vorm in het geheugen van de komputer aan wezig zijn. De vervanging van hand werk door machines is in automati- seringsland dan ook een bekend ver schijnsel. Alleen moeten wij ons wel afvragen of de resultaten van onze arbeid ook precies het gemiddelde van voorgaande jaren te zien geeft. Dat mag in sommige branches rede lijk opgaan, maar in de landbouw is van zo een regelmaat niet veel te merken. De jaarlijkse uitkomsten geven door de jaren heen grote ver schillen te zien. Toch mag dit niet de reden zijn om het nieuwe systeem af te wijzen. Hoewel de eerste voorlo pige aanslagen van de drie genoemde belastingen al vroeg in het voorjaar zullen worden toegezonden, zal de betaaltermijn gespreid over het hele jaar liggen. Wanneer u met de beta ling daarbij aansluit, hebt u de mo gelijkheid dat u tijdens deze betaal periode nog kunt nagaan of de voor lopige aanslag tot een aanvaardbaar bedrag is opgelegd. Mocht dit niet zo zijn dan kan aan de inspekteur - onder opgaaf van redenen - worden verzocht de voorlopige aanslag te verminderen (of te verhogen zo u wilt). Het ministerie gaat ervan uit dat meer verzoeken om verlaging van de voorlopige aanslag zullen worden ingediend. Daarom zal een vereenvoudigde preocedure voor vermindering van deze aanslag wor den ontwikkeld. De tijd zal ons leren wat voor heil deze automatisering ons brengt. B- veerbeek Naar aanleiding van het artikel "Uit de Groene School geklapt" in het ZLM-blad van 14-11-1986 ontvingen wij onderstaande reaktie. Het is zeer nuttig, je als school regel matig af te vragen, of de leerstof die je onderwijst nog wel zinvol is. Wat dit aangaat, niets dan lof voor de heer Burger en zijn school. De heer Bur ger spreekt in zijn stuk "uit de Groe ne School geklapt" in het ZLM-blad van 14 nov. j.l. over: "Leer de leer lingen zoveel mogelijk van een zo ge varieerd mogelijk lespakket'. "Rust leerlingen zo toe, dat ze later veel profijt hebben van het geleerde, niet alleen om geld mee te kunnen ver dienen, maar ook voor hun totale funktioneren als mens". Met deze uit spraken kan ik volledig instemmen. Verder lezend echter, stuit ik op de 2 zaken, die al jaren zijn blijven liggen op de school van de heer Burger en waar nu dus wel aandacht aan besteed wordt, n.l.: schilderen en bloemsier- kunstü Mijn vraag: "Heeft men op de Groene School weieens van het vak huishoudkunde gehoord?" "Is dit geen onontgonnen gebied?" Mijns in ziens hoort een dergelijk vak zeker thuis op een school, die op de maat schappelijke ontwikkelingen en ver anderingen in wil spelen. Misschien een overweging waard!! T. Dees Oude Zeedijk 39 Zaamslag Dr.ir. M.P.M. Vos voorzitter Landbouwkommissie Ontwikkelingssamenwerking Landbouwschap Als nieuwe voorzitter van de Land bouwkommissie Ontwikkelingssa menwerking van het Landbouwschap is benoemd de heer dr.ir. M.P.M. Vos. De heer Vos (52 jaar) is in deze funktie de opvolger van drs. P. Buk man. De algemene ledenvergadering van de Zuidelijke Landbouw Maat schappij (ZLM) wordt gehouden op maandag 8 december 1986 om 10.00 uur in "De Prins van Oran je", Nieuwstraat 14 te Goes, (tel. 01100-15154). 9.30 uur: Zaal open (ontvangst met koffie). Agenda: 10.00 uur: huishoudelijk gedeelte 1. Opening. 2. Jaarrede van de voorzitter. 3. Verslag van de algemene ver gadering van 6 december 1985. 4. Mededelingen en ingekomen stukken. 5. Rekening en verantwoording van de ZLM over het jaar 1985. Verslag van de financiële kommis sie over het nazien van de rekening en verantwoording over 1985. 6. Begroting en kontributie- vaststelling voor het jaar 1987. 7. Ingevolge artikel 17 lid 2 van het huishoudelijk reglement wordt door de veehouderij kommissie van de ZLM ter herbenoeming tot lid van het hoofdbestuur voorge dragen de heer W. van Veldhuizen te Aarle-Rixtel. Als tweede kandi daat wordt voorgesteld de heer P.A. Boll te Doeveren. 8. Mededeling van de benoe ming door het hoofdbestuur van leden tot lid van verdienste van de ZLM, zulks wegens het 50-jarig lidmaatschap van de ZLM. 9. Rondvraag. Lunchpauze 13.30 uur aanvang algemeen ge deelte 10. Heropening van de vergade ring door de voorzitter. 11Inleiding door de heer ir. A. de Zeeuw, Direkteur Generaal voor Landbouw en Voedselvoor- ANTW00RDB0N (naam) (adres) (postcode woonplaats) zal metpersonen gebruik maken van de uitnodiging voor de alge mene vergadering van de ZLM d.d. 8 december 1986 en de volgende onderdelen bijwonen: morgengedeelte algemene vergadering lunch middaggedeelte algemene vergadering Gaarne aankruisen welke programma onderdelen u wenst bij te wonen. (handtekening) Deze bon in ongefrankeerde enveloppe voor 28 november toezenden aan: ZLM, Antwoordnummer 60, 4460 VB Goes. A. de Zeeuw ziening, met als onderwerp "Het probleem van de overschotpro- duktie". Pauze 12. Afscheid van de heer A.J.G. Doeleman als algemeen-voorzitter van de ZLM. 13. Sluiting. Na afloop van de vergadering is er gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen van de voorzitter en ken nis te maken met de nieuwe voor zitter, de heer H.C. van der Maas. A.J.G. Doeleman, voorzitter Mr. J. Oggel, sekretaris Degenen die de algemene vergade ring wensen te bezoeken dienen zich aan te melden bij het sekre- tariaat; daarvoor kan gebruik ge maakt worden van hieronder afgedrukte bon. Na ontvangst van uw aanmelding zal u een toegangs bewijs met bijbehorende bonnen worden toegezonden. Op 26 november of de zondagen in de buurt van deze datum vie ren wij onze dankdag voor gewas en arbeid. Het is voor velen van ons een bij zondere dag waarop we terugkij ken op een seizoen dat achter ons ligt en God onze dank brengen, vaak vergezeld van ons dankof fer. Een oeroud gegeven, terug te vinden in de bijbel. Wie danken we en waarvoor dan ken we eigenlijk? U, geachte lezer, vindt dat wel licht een vreemde vraag. Voor u is het heel vanzelfsprekend om dat u gelooft dat de mens een af hankelijk schepsel is. Is dat zo? Ook deze vraag ver wacht u niet van een dominee. Is het niet zo dat wij in een tijd le ven waarin een heleboel mensen menen, dat die afhankelijkheid, langzaam heeft plaatsgemaakt voor onafhankelijkheid, voor zelfstandigheid van dat schepsel. Althans, zo leven wij toch? Anders gezegd: De mens van vroeger hechtte toch in veler ge val meer waarde aan de zegen dan wij vandaan doen: Wij zijn in staat het land beter te bewerken. Er is veredeld zaad, er zijn bestrijdingsmiddelen, er is kunstmest en er zijn betere ma chines. Immers: Als onze energie ontbreekt, omdat onze gezond heid te wensen overlaat, dan zijn er kundiger geneesheren en bete re medicijnen en vitamines. Het is jammer en ontmoedigend dat de prijzen tegenvallen, dat het werk niet voor het opschep pen ligt en er grenzen zijn aan onze energie. Daarom nogmaals de vraag: Wie danken we en waarvoor dan ken we eigenlijk? Dat blijkt ineens niet meer zo vanzelfsprekend. Het heeft alles met geloven te maken. Danken dat niet plaatsvindt van uit dat geloof - dat geloof is van vandaag-, maar danken dat van zelfsprekend wordt, is feitelijk geen danken meer en een onder schatting van de zegen des Heren. Wij danken God. Jazeker, om dat het eten er is! Omdat wij toe gerust worden door Hem en ons werk te doen! Wij danken omdat het eten er is, omdat het gegeven wordt. Om dat de bede: 'Geeft ons heden ons dagelijks brood' verhoord is. Dit is een geheimenis. Overigens zit aan die verhoring en het dank baar zijn ook de verantwoorde lijkheid voor de naaste vast en een zorgvuldige omgang met de bron van dat voedsel, de natuur. Zo bemerken we dat er heel wat aan de hand is als we God dan ken als de gever van de rijkdom op aarde voor alle mensen. De gever van gewas en dieren. De ge ver van energie om ons werk te doen op het land, op zee, in de winkel of de werkplaats of de fa briek, aan ons aanrecht, ons bu- ro of op school. Wij danken God, want volgens de Schrift - die is ons richtsnoer, onze norm - blijkt het zo te zijn, dat in onze dagen het eten gege ven wordt aan mensen, aan ge lovigen. Waar het geloof niet meer mee telt, komen mensen terecht in de woestijn: Ieder voor zich, 'n machtstrijd. Waar het geloof niet meer mee telt, vissen mensen aan de ver keerde kant, ook in de wereld waar voedsel te over is. Daar wordt het leven tot een: Morgen is het misschien beter, pech ge had, maar ja, een ieder voelt zijn eigen last het meest. De dankdag bepaalt ons allemaal opnieuw bij de Heer, zijn omzien naar deze aarde: Naar zijn volk in de woestijn en in Jezus Christus naar zijn gelovige leer lingen op de rumoerige zee. Hij heeft ons allen na aan het hart, zo blijkt en geeft ons ver antwoordelijkheid voor elkaar. Zo kom elk doordacht dankdag vieren: Degene die werkt en dege ne die werkeloos is of in de WAO of met pensioen. Dat werk is daarmee ook niet beperkt tot al leen het land of de zee, maar om vat alle terreinen van het leven. Ik wens u allen een gezegende en vruchtbare Dankdag. Ds. J.H. Smeets, Hervormd predikant Kamperland, november 1986 Roosendaal en Nispen Vanaf 13 no vember ligt gedurende 30 dagen ter inzage de ontwerpkampeerverorde- ning van de gemeente. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen be zwaren worden ingediend bij de ge meenteraad. Terheijden Vanaf 16 november ligt gedurende een maand ter inzage de ontwerp-kampeerverordening van de gemeente. Bezwaren kunnen ge durende deze termijn schriftelijk worden ingediend bij de gemeen teraad. Deurne Vanaf 13 november ligt ge durende 13 dagen ter inzage het ont werp van de kampeerverordening. Bezwaren kunnen schriftelijk wor den ingediend bij de gemeenteraad. Loon op Zand Vanaf 14 november ligt gedurende 30 dagen ter inzage het ontwerp van de kampeerverorde ning. Bezwaren kunnen worden in gediend bij de gemeenteraad. Someren Vanaf 17 november ligt ge durende 30 dagen ter inzage het ont werp van de kampeerverordening. Bezwaren kunnen gedurende boven genoemde "termijn schriftelijk wor den ingediend bij de gemeenteraad. Werkendam Vanaf 14 november ligt gedurende 30 dagen ter inzage de ontwerp-kampeerverordening. Be zwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad gedurende bo vengenoemde termijn. Etten Leur Vanaf 14 november ligt gedurende 30 dagen ter inzage het ontwerp van de kampeerverorde ning. Gedurende bovengenoemde periode kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Westkapelle Vanaf 17 november ligt gedurende 30 dagen ter inzage het ontwerp van de kampeerverorde ning. Gedurende bovengenoemde periode kunnen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. 's Hertogenbosch Vanaf 18 novem ber ligt gedurende 30 dagen ter inza ge het ontwerp van de kampeerve rordening. Bezwaren kunnen ken baar worden gemaakt bij de gemeen teraad. Made en Drimmelen Vanaf 18 no vember tot en met 17 december ligt ter inzage het ontwerp van de kam peerverordening. Gedurende deze termijn kunnen bezwaren schrifte lijk worden ingediend bij de gemeen teraad. Vrijdag 21 .november 1986

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 3