m gropatax Onderscheiding ir. Geuze voor vele verdiensten waterschappen ÜCz.l.m. Zitdagen Zeeuwse spuitdag Afscheidsreceptie de heer L. Anderson Op 30 december geen ZLM-blad Ledenvergadering knolselderijtelers Inhoud Studiemiddag organische mest Zeeuws-Vlaanderen Gezinsstudiedag Tholen en St. Philipsland. In verband met het tijdig klaarmaken van het blad. kunnen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer worden opgenomen. Red. 19 DEC. AFD. DOMBURG AAG- TEKERKE Algemene vergadering om 19.30 uur in "Het Schuttershof' te Domburg. De heer W. Janse, bedrijfsvoorlich- ter bij het C.A.R. te Goes, zal spre ken over aktualiteiten voor de land bouw op Walcheren. 19 DEC. AFD. ST. MAARTENS DIJK Alg. ledenvergadering om 20.00 uur in café P.J. v. Houdt te St. Maar tensdijk. De heer Chr. Spijker zal een inleiding houden met als onderwerp: "Reisindrukken uit Schotland". 19 DEC. AFD. MELISKERKE Gezinsavond om 19.30 uur in "Ons Huis" te Meliskerke. Lena Huisman, s.e.v.-ster bij de Z.L.M. zal een inlei ding houden over de relatie van ge zinsbestedingen tot de bedrijfsin- komsten. Hierna zal het Z.L.M.- journaal worden vertoond. 21 DEC. AFD. ALMKERK EN WOUDRICHEM Gezamenlijke vergadering om 20.00 uur in het Cultureel Centrum, Vis- sersdijk 1 te Woudrichem. De heer B. Veerhoek, alg. dir. van de accoun tantsunie van de Z.L.M. zal een in leiding houden over fiskale aktuali teiten. 9 JAN. AFD. KLOETINGE Algemene vergadering om 20.00 uur in het "Geerteshuis" aan de Jacht huisstraat te Kloetinge. De heer W. de Landgraaf, s.e.v.-er bij de Z.L.M. zal een inleiding houden over de re latie tussen gezinsbestedingen en bedrijfsinkomsten. ALG. VERGADERING 3 C.L.O.- ALTENA-BIESBOSCH De 3 Centrale Landbouworganisaties "Altena-Biesbosch" houden de alge mene ledenvergadering op dinsdag 20 december 1983, om 20.00 uur in het "Wapen van Emmickhoven" te Almkerk. Op de agenda staat o.rh. een inlei ding door de heer J. van der Veen, voorzitter van het Landbouwschap, met als titel: "Landbouwpolitiek nu en in de toekomst". Ook de dames en jongeren zijn wel kom!!! BEDRIJFSVOORLICHTER SCHOUWEN-DUIVELAND MET VAKANTIE De bedrijfsvoorlichter voor Schou- wen-Duiveland zal met vakantie zijn van 25 november t/m 2 december en van 23 december t/m 2 januari. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28, 4461 AJ Postbus 2116. 4460 MC Goes (01100)21010) Stationslaan 4. 4761 BG Postbus 17. 4760 AA Zevenbergen (01680-27921) Redaktie Mr J Oggel. hoofdredaktie tel huis 01100-20228 J. Wierenga. eindredaktie tel huis 01102-3993 Marijke Schipper de Ruijter red assistente Adressering en abonnementen: Vermelding op adresbandje onder lidno. (Voor leden en losse abonnementen) Secretariaat Z.L M -Goes telefoon 01100-21010, tst 12. Vermelding op adresbandje onder lidnr. (Voor donateurs) Polisafdeling O V M -Goes telefoon 01 100-24000 Technische verzorging, advertentie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK B V Nassaustraat 1 3 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 2 Aan de oud-voorzitter van de Z.L.M., de heer M.A. Geuze te Wouw, is op 2 december j.l. tijdens de Algemene Vergadering van de Zeeuwse Waterschapsbond de Zil veren Unie Penning uitgereikt. Ir. Geuze heeft deze onderscheiding gekregen vanwege zijn vele verdien sten voor de waterschappen in het algemeen en voor die in Zeeland in het bijzonder. Van de talrijke funk- ties waarin de heer Geuze aktief is geweest op waterschapsgebied zijn Het Konsulentschap voor de Akker bouw en de Rundveehouderij te Goes organiseert in samenwerking met de Stichting ter Bevordering van het Landbouwkundig Onderzoek in Zeeuws-Vlaanderen een studiemid dag over "Dierlijke organische mest en bodemverbetering" op donderdag 22 december a.s. in "De Halle" te Axel. Aanvang 13.15 uur. Op vrijdag 6 januari 1984 zal te Goes de ZEEUWSE SPUITDAG worden gehouden. 's Morgens: Aktualiteiten 1983/84 - CAD Gewasbescherming; 's Middags: Formulering bestrij- dingsmiddelen/spuittechniek. Nadere mededelingen volgen. Kring Oost Zuid Beveland van de ZLM De algemene vergadering van de kring Oost Zuid Beveland van de Z.L.M. is vast gesteld op donderdag 26 januari 1984. Noteert u deze da tum vast! Let op nadere informatie. radio - t.v. MENSENWERK - AGRARISCH zondag 18 december NEDERLAND I om 18.30 uur In de uitzending van het televisie programma Mensenwerk van zon dag 18 december a.s. wordt aandacht besteed aan een drietal agrarische onderwerpen. Voor Nederland'is de teelt van WA TERKERS nieuw. Het tonen van beelden van de teelt is ook aanleiding even stil te staan bij de vraag wat de zin is van het intro duceren van nieuwe tuinbouwpro- dukten. De energiebesparing in de glastuin bouw heeft goede resultaten afge worpen. Een aantal tuinders onder zoekt nu de mogelijkheden die er zijn om alternatieve energiebronnen te gebruiken, dus geen aardgas. In Twello is een KURSUS VOOR BOERINNEN gestart. Er doen overigens ook enkele boeren mee. De vrouwen gaat het erom, beter te kunnen meepraten over beslissingen, die in het bedrijf genomen moeten worden en eventueel ook te kunnen meehelpen. De deelnemers zijn over het algemeen niet geboren en geto gen op een boerderij. de belangrijkste: Griffier van het waterschap Tholen, van 1-1-59 tot 31-12-82 hoofdingeland van hetzelf de waterschap, lid van de provinciale kommissie waterschapsbestel en lid van de Raad voor de Waterstaat. De heer Geuze is ook erg aktief geweest tijdens de herverkaveling van Tholen en was vaak voorzitter van hoor- kommissies m.b.t. de uitvoering van waterstaatkundige werken. Ook was hij voorzitter van de werkgroep landbouw en waterhuishouding. Programma: 13.15 uur - Opening door de voor zitter, de heer J. Ramondt. - Drietal korte inleidingen door de heren ing. P.H.M. Dorscheidt, di- rekteur van de Stichting Limburgse Mestbank, over "Afzetmogelijkhe den van drijfmest uit overschotge- bieden". Ing. D. Schipper, bedrijfsleider van de Prof.Dr. J.M. van Bemmelenhoe- ve over "Resultaten van het organi sche stofonderzoek op de proefboer- derij". J. Kodde, specialist Bodemaangele genheden bij het Konsulentschap in Goes over "De waarde van de orga nische mest en de toepassingsmoge lijkheden in Zeeuws-Vlaanderen". Tenslotte een forumdiskussie onder leiding van de heer iF. L.Th.J.M. de Wit. De vereniging voor Bedrijfsvoor lichting organiseert in samenwerking met "de Z.L.M.-kring, de agrarische komm. v.d. Ned. Bond v. Platte landsvrouwen, de R.A.K. Tholen en West Brabant en het C.A.R. te Goes een gezinsstudiedag op woensdag 4 januari a.s. in het rekreatiecentrum "Haestinge" te St. Maartensdijk. Aanvang 09.45 uur. Op de agenda staat o.m. een inlei ding door dr.ir. L.C. Zachariasse van het L.E.I. te Den Haag over "Het belang van de bedrijfsadministra tie". Verder een inleiding door drs. J.P.M. Klink, dir. Coöp. Ver. Auto matisering en Mechanisering (CO- VAM) te Eindhoven over: "Hoe kan de bedrijfsadministratie zo eenvou dig mogelijk verricht worden?". Na de pauze een inleiding door dhr. P.L. Ragetli, van de Rabobank Ne derland over: "Kan de boekhouding worden aangepast en andere bedrij ven en instellingen en omgekeerd?" en tenslotte een inleiding door de heer L.P. v.d. Mey, leraar informati ca Hogere Landbouwschool te Dor drecht over "Wat kan er in de admi nistratie geautomatiseerd worden?". Aansluitend hierop volgt een dis- kussie. Na de gezamenlijke lunch zijn er de monstraties en een stickerparade door de sprekers; en door de heer ir. P K. Cevaal, medewerker van het P.A.G.V. te Lelystad, met materiaal (met microcomputer) van het proef- Per 1 januari a.s. zal de heer L. An derson na een dienstverband van ruim 38 jaar zijn werkzaamheden als hoofd onderwijs/financiën van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (Z.L.M.) beëindigen. Het hoofdbe stuur van de Z.L.M. nodigt belang stellenden gaarne uit persooiflijk af scheid te nemen van de heer Ander son tijdens de receptie op donderdag 22 december 1983 tussen 16.30 en 18.00 uur in "De Prins van Oranje", Nieuwstraat 14 te Goes. Namens het hoofdbestuur, A.J.G. Doeleman, voorzitter J. Oggel, sekretaris L. Anderson objekt gewas-, en bedrijfsregistratie van Akkerbouwbedrijven in Zee land. Verder zal er een stand over deelboekhoudingen van veehoude rijbedrijven door de heer ir. R.A. Molhoek, medewerker bij het C.A.R. te Goes. Daarna een stemming d.m.v. stickers naar aanleiding van de toelichting tijdens de demonstra ties en de groepsdiskussie. Aansluitend een forumdiskussie o.l.v. de heer M.Ph. v.d. Weele te St. Annaland. Forumleden zijn: de 4 inleiders, aangevuld met ir. P.K. Ce- vaal, medewerker bij het P.A.G.V. te Lelystad; de heer B. Veerbeek, di- rekteur accountantsunie bij de Z.L.M. te Goes; de heer P. Tichelaar te Dreischor, Sociaal Ekonomisch Voorlichter (S.E.V.) bij de Z.L.M. te Goes. De heer ir. R.A. Molhoek, van het C.A.R. te Goes. De heer J.W. de Wilde, akkerbouwer te St. Maar tensdijk; en een vertegenwoordigster van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Tenslotte een samenvatting door de heer ir. J.H. Egberink, sëkr. bij het Landbouwschap te Den Haag. (Die genen die de studiedag willen be zoeken, en problemen hebben met oppas voor hun kinderen, kunnen bij voldoende deelneming hun kinderen afgeven aan de begeleidster van de .kinderchrêche. Inlichtingen en opgave voor donder dag 29 december 1983 bij mevr. Wis- se-Kleppe te Anna-Jacobapolder. Tel. 01677-2442). Het ZLM-blad zal in de laatste week van het jaar - op vrijdag 30 december - niet verschijnen. Het eerste nummer in het nieuwe jaar 1984 valt op 6 januari weer bij u in de bus (red.). De knolselderij Telers Vereniging Zuid-West Nederland houdt op dinsdag 20 december 1983 om 1930 uur in hotel Bellevue te Willemstad, haar ledenvergadering. Daarbij zijn ook niet-leden welkom. Naast een aantal zaken van huis houdelijke aard w.o. de vaststelling kontributie 1984, worden er twee in leidingen gehouden n.l. a. Resultaten knolselderijonderzoek 1982-1983 door ing. J. Alblas, onderzoeker Proefboerderij Westmaas. b. Aktuele teeltaspekten door ing. J. Staal, bedrijfsvoorlichter Akker bouw bij het CAE Zevenbergen. Daarna zal er een nabespreking zijn waaraan ook zal worden deelgeno men door: Ing. L. Zweemer, specialist Gewas bescherming CA Barendrecht. Deze week vooral aandacht voor de Algemene Vergadering van de Z.L.M. Het verslag daarvan be gint op de voorpagina en wordt vervolgd op de pagina's 12 en 13. Pag. 4 Volgens de mensen die het kunnen weten moeten we tarwe van betere kwaliteit telen. Pag. 5 Jan Werts vertelt dat de Europese Commissie geen ruimte ziet voor prijsverhogingen. Het landbouwschap praat met Braks na oyer A thene. Pag Óen 7 In de praktijk wordt het zeker op de akkerbouwbedrijven rustiger. Pag. 8 Het landbouwschap stelt stringente voorwaarden aan het meefinancieren van het praktij konderzoek. Pag. 9 Kontroleer wekelijks de uien. Gaat de boer het land bewerken vanachter de computer? Pag. 10 De leden van Verdienste van de Z.L.M. Pag. 14 Mechanisatie en ontwik kelingsdag voor de fruitteelt. Pag. 15 De kerstveiling is voor herhaling vatbaar gebleken. Pag. 16 Er staat een reddingsplan voor schapenhouderij op stapel. De P. V. V voorzitter vreest moei lijker tijden voor de vleesveehou ders. Pag. 18Ir. Gerritsen over milieu wetten. u-Ju jnttuititftjtfto v 16 december 1983 De voorzitter van de Zeeuwse waterschapsbond baron K.J.A. Collot d'Escury overhandigt de penning aan de heer Geuze (l). Accountantsunie (boekhoudburo) der Z.L.M. tel. 01100 - 15710 (Goes) tel. 01180 - 11451 (Middelburg) tel.01170- 4285 (Oostburg) tel. 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) tel. 01665 - 2604 (St. Annaland) tel. 01110 - 6051 (Zierikzee) TERNEUZEN: woensdag 21 december 1983 in Grand Hotel Rot terdam. Onderlinge Verzekeringsmij van de Z.L.M. Pb. 70 - F. den Hollanderlaan 10 4460 BA Goes tel. 01100-24000 Telex 55537. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes. Dinsdagmiddag van 14.00- 17.00 uur de heren J. Zuidweg en J. van Nispen Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen. Donderdagmorgen van 09.00 - 12.00 uur, de heer J. Vroegop.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 2