Be trekpaarden op de Z.L.M.-manifestatie te Kruininsen I II i mui ■■■in te Zande en ld. de in goede vorm stekende Lida van Kijfhoek v. Bart van Wijngaarden van St. v.d. Velde. Bruna van Eendenoord van de Visser en Nicolien van de Langendijk van Remeeus kregen tweede premies. In de grote maat aan de kop, oud kampioene Margriet van Malland v. Bart van Wijngaarden energieke en vlotte zeer typische merrie van A.L.C. Brooymans. lb. Jacolientje van 't Woud. v. Frik de Leffinge van B. de Maaker. Zeer mooie voldoend gaande merrie, lc. Nellie van Wei zicht v. Flic van de Meerkoetweg van L.C. v.d. Bulck Vlissingen. Grote zeer typische in beste vorm verke rende veulenmerrie met vlotte gan gen. ld. Stella van Eversdam v. Nico van Faira. Forse merrie van B. de Maaker. Ie. een bijschrijving we vermoeden oud kampioene Thea van de Rinkepas van Rijk en If. Mirza van de Heide v. Baron van Axel van A. Paauwe. Merries met afstammelingen: la. Mirza van de Heide met 4 goede dochters, daarmee de familietraditie voortzettend. De stam vdortkomend uit de onvergetelijke kampioene van 1954, waaruit ook de goede Verwe- hengsten, lijkt voorlopig nog niet uitgeblust, lb. Lida van Kijfhoek, uniforme nafok. lc. Nicole van St. Gillis en ld. Thea v.d. Rinkepas. Stalgroepen. Machtige categorie: la. Stal te Zande, met Valda, Nellie, Madeleine en Mina enz. Kollektie machtige in beste vorm verkerende en fraai getoilletteerde paarden, lb. Brooymans, met Vera, Gracieuse en Gerda. Zeer typische groep. lc. De Maaker met Jacolientje, Claartje en Nicole, malse brede ruime kollektie; ld. Steendijk, goede beh. uniforme groep; le. Mol met typische soortige merries; lf. de Visser met 3 zogende dochters van Mirza van de Heide, uniforme groep. Jaarling hengst en hengst met af stammelingen niet opgesteld gezien, tijdens het middagprogramma 2 spannen voor de wagen, moeilijk te keuren rubriek mede door de aan- spannings en aankledingsverschil- len. Tevens weet men niet langs de lijn waarop allemaal gekeurd wordt. 1. A.L.C. Brooymans met de kam pioenmerries Margriet van Malland en Vera van Merelbeke, aangespan nen voor boerenwagen en met de dame beiden in dracht. Fraai geheel met paarden van ver uitlopende klasse. De ouder wordende Margriet, vroeger excellente concoursmerrie kan er nog wat van, zodat de schijn baar nog drachtige Vera soms wat moeite had te volgen. 2. Sjaco de Visser, met Emma van Gamin en Erna van Driewegen. Uniform stel lichtere paarden met extra gangen en beste houding. Als concoursmerries moeilijk te kloppen! 3. Kees Mol met Zita en Udine van Waarde, nog uni formere soortige paarden door Kees best gereden, keurig in balans, had ook zijn aanhangers! 4. W; Geldof met hun Carolien en Jacolientje van de Maaker goed gereden die zware voldoende uniforme merries. 5. St. v.d. Velde met moeder en dochter Lida en Fanny, goed passend vol doende gaand en 6. C. Maurice met zijn Brendy en Jannet van van Eij- keren voor zeer originele boerenwa gen met passend tuig, misschien de origineelste, doch plankenkoorts in de piste en kwamen de paarden niet tot zijn recht. Tot slot de vierspannen: la. welver diend M.J. Mol met Udine, Zita, Fientje en Yvonne. Zeer uniforme lot soortige goed gaande en best ge presenteerde merries; lb. Stal te Zande, machtig lot uniform genoeg; lc. A. Brooymans vooral in kleur uniforme zware merries; ld. J. de Visser zeer uniform lot waarbij de 21 jarige Bruna goed bij de slanke véu- lenmerries paste. le. A.N. Steendijk. Niet geheel hetzelfde genre, doch in 1983 met een vierspan zelf gefokte paarden aan te kunnen treden mag hij wel de fokker onder de fokkers worden genoemd. If. B. de Maaker met Carolien van Geldof als invaller. Lot zeer zware voldoend uniforme merries. Met 3 schitterende 8- spannen. 16 en 20 span met meer of minder succes, zeer attraktief voor de kijkers die intens meeleefden en bij na ademnood voor de monster knechts werd het succesvolle paar- dengebeuren besloten. W. van Sluijs De Zeeuwse "Dag van het Paard" ingepast in bovengenoemde mani festatie op zaterdag 25 juni '83 trok zodoende veel belangstelling. Er werd in 2 banen gekeurd, nadat, mede mogelijk gemaakt door een kleine regenbui, de bodem wat los gemaakt en geëgaliseerd was, het geen de bewegingen ten goede kwam. De jongere merrieveulens geb. na 15 mei, werden aangevoerd door de goedsoortige Rosa van Driewegen van J. de Visser, Vlissingen een Carlo van Hoogbeemd dochter, die we verder in dit verslag alleen met Carlo zullen aanduiden, wegens zijn grote overwicht in de jonge rubrieken, lb. een Bamboula-dochter van Thea van de Rinkepas van W.A. Rijk erg jong ook; lc. Querina van de Linge, v. Primus van Leugenberg van Comb. A.Z. de Buck en G. de Werd en ld.- Charlotte v.d. Regenjas een Carlo van N.J.H. v.d. Kerkhove, Koewacht. Brenda van Gruttersoirt van van 't Westeinde en Paula van Steenzwaan van Steendijk kregen een tweede premie. In de oudere rubriek merrieveulens een typisch goed gebroekte Carlo- dochter; la. n.l. Ida van Reimershoek van B. de Maaker, Wolfaartsdijk. Zij werd kampioene van de merrieveu lens; lb. Martöa van Driewegen, van J. de Visser, een Primus van Leu genberg dochter van goed tyoe; lc. Ineke van Reimershoek vrij goed gelijnde dochter van Carlo en ook van De Maaker Wolfaartsdijk; ld. Petra van Steenzwaan een Carlo van A.N.-Steendijk Nieuwerker. Sonja van de Pyramydehoeve van mevr. de Buck-Geehoed en Sonja van Vluch- tenburg van Gebr. Ovaa kregen tweede premies. Jonge hengstveulens: la. Lodewijk van Driewegen een Carlo van J. de Visser vnd. Gespierd, grof en be hoorlijk gelijnd veulen; lb. Senateur te Zande een Carlo uit Volda van Stal te Zande, Heinkenszand/Ka- pelle. Nog zeer jong. Tweede pre mies voor Edwin van Waarde (van Mol) Clairon van Nagelenburg van Leendertse en Alexander van St. Al- degonde van v.d. Bulck. Oudere hengstveulens: la. na arbi trage Baccardi d. Hacienda een Nico van Brandevoort van C. Maurice, Wolfaartsdijk. Een korrekt, gebeend, wat te kort gestopt veulen met fel ge spierde achterhand; lb Carlo van de Noordduin een Carlo van W. Mal- jaars-Dekker, Domburg. Ruim nog groen veulen met behoorlijke voor benen op dit moment; lc. Oscar van Bleyendaal een Bamboula de la Ju- melle van A.L.C. Brooymans, Tho- len. Tweede premies voor Paul van Steenzwaan van Steendijk, Brendor van Eindewege van van Eijkeren en Super II te Zande van stal Te Zande. Éénjarige merries: een vrij uniforme groep van 5 Carlo-dochters. Kleine maat le pr. Hetty van Westerzicht van J. Brasser, Vlissingen. Goed evenredig gebouwd en gespierd jaarling. In de grote maat: la. en kampioene van de jaargang Carla van Meliskerke een goed gespierd en typisch jaarling uit goede stam van J. Boogaard Meliskerke. lb. Tosca van Comb. A.Z. de Buck en de Werd. Goed gelijnd. Tweede premies voor Sterra van de Buck/de Werd en Hermine van Reimershoek van de Maaker. Tweejarige merries: kleine maat: la. Marie van de Postbaan een Nico van Boomhof met goed "ras" in haar body van J.M. Maris, Grijpskerke; lb. Odette v. Nico van Schoonebeek van Comb. A.Z. de Buck/G. de Werd, korrekt en goed van type is niet aantoonbaar minder o.i. Willy van de Wervenhove van Verdonk en Carla van de Graafjansdijk v.d. Driest kregen een tweede premie. In de middenmaat la. Lizette een Carlo van Gebr. Geldof Oostkapelle is een ruim gebouwde typische dochter van de waardevolle stammoeder Rosalie; lb. Christa van Waarde een Bam boula van M.J. Mol, Waarde. Een tweede premie voor Alina van Vee- rezicht van Paauwe. In de grote maat la. Gerda van Terbekenhof v. Fa- ceur du Chateau van A.L.C. Brooy mans, een grote, brede, zware en zeer typische merrie, die staande zeer de aandacht trekt. lb. Gemma van de Bosweg v. Bamboula van St. M. v.d. Velde Zonnemaire. Zeer korrekt in de gangen en behoorlijk gelijnd; lc, Cora van Waarde van M.J. Mol, ge bouwd in het type van vader Bam boula. Gea v.d. Bosweg van de Velde kreeg een 2e premie. Driejarige merries: la. Mina van de Potterie v. Gamin van 't Ooievaars nest van Stal te Zande is een zeer mooie merrie met beste verhoudin gen en werd naderhand kampioene van de 2- en 3-jarige merries, lb. Sonja v. Sander van Lheebroek van A.L.C. Brooymans is een rondom zeer goede merrie, korrekt gebouwd en typisch. Ook lc. Norma van de Linge v. Horizon-Tersaet, van A. Paauwe, Gapinge is een veelbelo vend typisch paard uit de lijn terug voerend op de legendarische Elza van Baron menen we. Tweede prij zen voor Mariëtte te Zande en Mari na van Vluchtenburg resp. van Te Zande en Ovaa. In de grote maat: la. Fanny van de Bosweg een Hardi uit de Linde. Grote, voldoend gelijnde Mina v.d. Potterie werd jeugdkampioene. Eigenaar is de stal te Zande in Hein- kenszand/Kapelle: een zeer mooie merrie met beste verhoudingen (foto Kurz) Boekei van B. de Maaker. Korrekte zeer typische merrie, lb. Klara van Steenzwaan een Felix uit de Linde van A.N. Steendijk en lc. Zita van Waarde een goedsoortige Gamien uit de Heide van M.J. Mol. Milva van Steendijk en Marleentje van Leendertse, verwierven eén 2e pre mie. In de grote maat: la. Lieve van Grotenberge v. Ideal van Groten- berge van N.J.H. v.d. Kerkhove, Koewacht. Formidabele zeer rastypi- sche merrie met voldoend krachtige Bij de aangespannen trekpaarden ging de le prijs naar A.L.C. Brocyfrnans te Tholen, geen onbekende op dit terrein. merrie van St. M, v.d. Velde, Zon nemaire. lb. Meta van Welzinge een Horizon Tersaet met korrekte gan gen van R. Hoebeke Nieuw- en St. Joosland; lc. Mizza een forse, kor rekt gaande doch niet in vorm zijnde Nico van Schoonebeek van J.M. Maris. Merries van 4 en 5 jaar kleine maat: la. Nicole van St. Gillis v. Rivaal van bewegingen. Zij werd 3e op tal in de kampioensbaan. lb. Elza van Drie wegen v. Marien van de Biezen van J. de Visser vnd. is een korrekt ge bouwde ruime merrie van vlot goed type. Hilda te Zande van M.J. Kloet en Jeanne van de Groenepoort van A. Verhage kregen 2e premies. Bij de 6 t/m 10 jarige merries: in de kleine maat: la. Kitty van de Linge Vera v. Merelbeke werd kampioene bij de merries 4 jaar en ouder. Dit dier gebruikt de goede voorbenen zeldzaam korrekt. Eigenaar A.L.C. Brooymans te Tholen. een vlot gaande korrekte en typische Alexander van Hardenhof van A.Z. de Buck en G 4e Werd; lb. Fientje van Bleijendaal een mooi typische Sander van de Hoik van M.J. Mol. lc. Claartje van de Hoeve v. Erik de Leffinge van B. de Maaker, diepe, zware typische hoogdrachtige mer rie. ld. Jannet v. Bart uit de Keutel-, meer van D.C. van Eijkeren, 's Heer Arendskerke en le. Grada van Steenzwaan van A.N. Steendijk. Tweede premies voor Udine van Waarde van Mol, Julia van Steen zwaan van Steendijk en Jorge van de Langedijk van A.C. Remeeus. In de middenmaat op de kop en later kampioene Vera van Merelbeke v. Barnum II van 't Geushof van A.L.C. Brooymans. Paard van vlot goed ty pe met vlotte gangen. De goede voorbenen worden zeldzaam korrekt gebruikt. Had geen tegenstand in haar rubriek, lb. Gracieuse de la Ju- melle ook van Brooymans, volle zuster van Bamboula is een mals en breed paard. lc. Emma van Gamin van J. de Visser en een Gamin van Schoonebeek, gelijnd, typisch, vol doende bespierd met zeer vlotte vóór iets nauwe gangen, ld. oud kam pioene Brenda van de Havenweg v. Frederik van 't Oventje van C. Mau rice, Wolfaartsdijk. Een korrekt paard van goed type met wat weinig elan gepresenteerd, le. de goed ge lijnde Carolien een Marien van Lieseind van Gebr. Geldof. Tweede premies voor Erna van Driewegen van J. de Visser, Mirza van de Buck/Geelhoek en Flora van Vluchtenburg van Ovaa. De grote maat na arbitrage la. en later reserve kampioene Valda te Zande. V. Due, van Stal te Zande. Zeer de aandacht trekkend best bovenpaard met goede korrekte, voor dit kaliber niet te zwaren benen, die goed worden gebruikt, lb. en aanvankelijk eerst geplaatst Ilonka van Steenzwaan, v. Felix uit de Lin de, van A.N. Steendijk. Rondom beste, niet groot lijkende merrie met beste zware benen en spieren, mis schien is het kruis iets recht, Ilonka verspeelde hierdoor ook haar kansen in de kampioensring. lc. Tosca van Zele v. Jupiter van Wassenhove van C.P. Wisse, Ritthem. Groot fors paard met voldoende diepte, ld. Madeleine van 't Ooievaarsnest een Hardi van 't Ooievaarsnest en le. Nellie te Zande een Due, beide grote goed gelijnde merries van stal te Zande. Tweede premies voor Yvon ne van Waarde van Mol en Nisca van St. Pieters van Brooymans. Merries ouder dan 10 jaar kleine maat: la. Sabine v. Henk van C.N. den Hamer Schoondijke. Ruim ge bouwde forse merrie van vlot goed type. De oud kampioene stond iets dun. 1 o. Eliza v. Gamin van de Hooi. Goedsoortige merrie van J.D. Wa genaar Kloetinge. lc. Fauvette Ter saet. v. Laboureur Delmotte van Stal 8 juli 1983 9

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 9