Fokker G. Blankers uit Grijpskerke zeer succesvol op fokveekeuringen Z.L.M.-manifestatie Een 20-tal melkveehouders en -fokkers nam deel aan de fokveekeurin gen te Kruiningen vrijdag 24 juni j.l. Het waren deze keer uitsluitend Zeeuwse koeien waarbij alleen het distrikt Tholen niet vertegenwoor digd was. Het peil lag bij de jongere dieren behoorlijk goed, soms wat wisselend. In de midden- en oudere leeftijden steeg het peil soms tot hoog niveau. Daarbij flink zomers weer en meestal een goed tot best toilet, allemaal faktoren die deze fokveeshow extra luister bijzetten. De wat wisselende weersomstandigheden '83 hadden als gevolg dat de harde bodem soepele gangen niet gunstig beïnvloedde, hetgeen het geheel overigens geen afbreuk deed. traden de ring. la. Joukje 40 H.Z. van G. Blankers met goede dochters met de opvallend goede speenplaat- sing van de moeder, lb. Sorry van S. de Visser behoorlijk goede nafok. Kampioensgroep van de la groepen afstammelingen werd de Bill collec tie van Louwerse-Poppe. De bedrijfsgroepen het zwaartepunt der fokkerij. Kampioene melkvaarzen: Joukje 74 H.Z. (v. Mowry C.C. Rocket), eig. G. Blankers, Grijpskerke. 8 juli 1983 In een andere rubriek 3 viertallen van Mowry C.C. Rocket. G. Blan kers won hier met een uniforme groep nog voldoend gevulde dieren. De groepen van W. op 't Hof en Fa. J. en G. op 't Hof zagen we onvol doende voor kommentaar te kunnen geven. Een volgende rubriek bracht 4 ver schillende vaderdieren als verant woordelijk voor de nafok. la. S. Si- monse met goed ontwikkelde typi sche dochters van Willy's Keimpe. S. de Visser verdienstelijke nafok van Pan 92 en een redelijke groep van Herovina Keimpe Adema. Tot slot AE de milliano met goed geuierde Pan 230 dochters. Drie fokkoeien met 2 dochters be- Kampioen bedrijfsgroepen, eig. S. de Visser, Nw. en St. Joosland. We willen ons in ons kommentaar beperken tot de groepskeuringen, hoge produktieklassen en de kam- pioens- en uierkeuringen. In de 30.000 tot 40.000 kg klasse: la. de ruim gebouwde malse Bertha 210 v.d. Oude Linde (v. Herovina Keim pe Adema) van L.M. Vinke en Zn., Hengstdijk; lb. De behangen solide Betsie 4 (v. Pan 134) van G. Blankers, Grijpskerke, die een beste midden hand bezit; lc. Dina 2 (v. H.K.A.) van P.A. Riemens, Hoek, gelijnde, vastgebouwde zeer typische koe. Nog 2 eerste en een 2e prijs komple- teerden dit gezelschap. De 40.000 tot 50.000 kg klasse met 3 eerste en 3 tweede prijzen had een beste kopkoe. Op de kop de malse zeer goed geuierde Bertha 192 v.d. Oude Linde van L.M. Vinke en Zn., Hengstdijk, lb. Joukje 40 H.Z. (v. Jenne G 33) van G. Blankers, diepe koe met beste uier en speenplaat- sing; lc. Mina 41 (v. Pan 92) van gebr. Beye Haamstede. Melkkoe van vlot goed type. De 50.000 tot 60.000 kg klasse: vormden een vlot goede rubriek met een mooi koptrio. la. Decy (v. Dora's Adema 4) van S. de Visser, Nieuw en St. Joosland, een koe van fraai type met een goede achtergrond, lb. Rita 58 H.Z. (v. Pabst Ideal) van G. Blankers is voldoende ruim typisch en zeer solide, lc. Mirella (v. Stone- town Constructor) van S. de Visser vnd, is mals en zeer typisch. De ver dienstelijke koeien Aafje 72 van S, Simonse Kerkwerve en Anna 30 van W. op 't Hof Kapelle kompleteerden deze rubriek. Boven de 60.000 kg levensproduktie vormde een zeer goede rubriek. De ruim 10 jarige zeer solide Grietje 29 H.Z. (v. Pan 92) van G. Blankers werd la. Zeer korrekte malse melk koe met uitermate beste solide en korrekte uier. lb. De ruim 14 jarige en reeds meer dan 76.000 kg produ cerende Nellie van C.N. den Hamer, Schoondijke. Zij is een middenzware zeer solide Blitsaerd Sendy dochter en nog goed in vorm, met klasse; lc. Penky (v. Pan 92) van S. de Visser. Typische best ontwikkelde koe. ld. de ruime malse Trui 76 (v. Stone- town Constructor) van Louwerse- Poppe Middelburg. Groepen afstammelingen van een K.I.-stier. Niet minder dan 6 stallen stelden een kwartet dochters op van mowry C.B. Bill. LouwerselPoppe won met een 4-tal typische best ont wikkelde jonge koeien. Goede twee de W. Wouters, Vrouwenpolder die beste uiers toonde, doch iets minder macht. Kampioene Middenklasse: Emma 14 H.Z. (v. Mowry C.C. Rocket),prod.: 2.0 - 6786 - 4.26 - 323 - 3.52. Eig. G. Blankers, Grijpskerke. Res. Kampioene middenklasse: Welzing Miete (v. Mowry C.B. Bill), prod.: 3.4 - 7452 - 4.15 - 333 - 3.48. Eig. S. de Visser, Nw. en St. Joosland. de oudere koeien 3 toppers. Anita 13 van Wouters 3e, Bertha 192 van Vinke vnd. 2e en evenals 5 jaar gele den weer de hoogste onderscheiding voor de reeds genoemde Grietje 29 H.Z. van Blankers. De kampioenschappen, melkvaarzen kampioene Joukje 74 H.Z. een goed gemodelleerde melktypische mowry C.C. Rocketdochter van G. Blankers. Reservekampioene Juliana 70 van W. Wouters een best geuierde mow ry C.B. Billdochter met goed zijaan zicht doch vóór nog wat smal. 3e op tal Welzing Terrie van S. de Visser. In de middengroep signaleerden we de laatste twee t.w. Emma 14 H.Z. (v. mowry C.C. Rocket) de kampioene van G. Blankers. Melkkoe met zeer goed skelet en uier, doch de bespie- ring heeft geen overschot meer. Zij werd later algemeen kampioene. Re serve kampioene Welzing Miete (v. Mowry C.B. Bill) van S. de Visser. Gelijnde zeer typische melkkoe, na een recentelijke kreupelheid nog iets dun en wat minder in topvorm zo doende. Een best duo dus! Bij de oudere koeien een eindstrijd tussen 3 donkere koeien alle van G. Blankers. Kampioene Grietje 33 H.Z. (v. Bram) Zeör typische melkkoe met gepaste melkvleesverhouding. Reserve kam pioene de reeds genoemde opvallen de Betsie 4 (v. Pan 134) uit de 30 tot 40.000 kg klasse en 3e op tal Grietje 29 H.Z. reeds 2x genoemd en niet onvermeld mag blijven dat zij de moeder is van de kampioene Grietje 33. Fokker G. Blankers beleefde dus wel een hoogtepunt in zijn carrière deze komplete 3 slag bij de kampioens keuringen met als extra toegift nog die komplete beheersing bij de oudere koeien. Ja, deze laatste hoofdprijzen vielen wat weinig gespreid, doch het was niet anders de beste koeien moe ten winnen en het was ten volle ver diend. Tijdens het défilé waarbij de topdie- ren mooi tot hun recht konden komen ontvingen de eigenaren uit handen van de Z.L.M.-voorzitter, -sekretaris en andere topfunktionarissen tastba re herinneringen aan hun successen op deze zeer goed geslaagde keuring tijdens de Z.L.M.-manifestatie 1983. W. van Sluijs Kampioen groepen afstammelingen van één K.I.-stier. Dochtergroep van Mowry C.B. Bill, eig.: Fa. Louwerse-Poppe, Middelburg. De 3 drietallen als geheel minder sterk had toch een goed kopnummer in het mooie rastypische 3-tal van Gebr. Beye Haamstede. De viertallen van P.A. Riemens Hoek en H.C. Poley Kruiningen la gen wat dichter bij elkaar. De eerste groep is uniform typisch en gevuld. De tweede groep voldoende uniform mèt goede uiers. Bij de vijftallen was A. van Soelen Souburg de sterkste met een groep jongere koeien met goede maat, uiers en melkopdruk. Geen grote niveau verschillen tussen resp. lb. en lc. M.W. Rouw Goes en W. op 't Hof Kapelle. ld. B.M. van Goudswaard Kats. Er waren 2 rubriek zestallen. In de eerste rubriek zegevierde Fa. Louwerse-Poppe, met hun best ont wikkelde typische .koeien, lb. J. Kwekkeboom St. Laurens, uniforme groep mals en typisch, lc. G. Blan kers uniform, wat minder gevuld, ld. S. Simonse, typische groep voldoen de massaal. Ie. Fa. J. en G. op 't Hof 's Heer Arendskerke. Een groep koeien van goed formaat. De andere zestallen rubriek was best tot achter toe. la. S. de Visser, zeer goede groep rastypische melkkoeien in gewenste konditie die later kam pioen van alle bedrijfsgroepen werd. lb. G. Blankers. Gevulde malse koeien achterin iets minder rijzig, lc. W. Wouters. Iets weinig massale groep korrekte koeien met beste uiers. ld. L.M. Vinke en Zn. een groep ruime malse typische koeien. Koeien met de beste uier: bij de melkvaarzen Bora (v. Exakt) een Duitse import van B.M. van Goud zwaard Kats. In de middengroep Welzing Winnie de sympathieke Su perstardochter van S. de Visser. Bij Dochtergroep Willy's Keimpe, eig. S. Simonse, Kerkwerve.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 8