Het beleid van de OVM blijft dat van de "no nonsense" Procedure Landinrichting/ Ruilverkaveling voorwaarlijk vereenvoudigd over geld en goed Tijdelijke aftrekbaarheid schilderwerk privé-woning Voorlopige koopovereenkomst Ontwerp-Landinrichtingswet OVM betaalt weer 10% premie terug Ruilverkaveling Reek aangenomen Nieuwe OVM-voorzitter L. van Nieuwenhuyzen: Ruilverkaveling Wolphaartsdijk naar de stemming Bij de aankoop van onroerende goe deren wordt een voorlopige koopover eenkomst opgemaakt en ondertekend door koper en verkoper. Deze voorlo pige koopovereenkomst wordt door de notaris gebruikt voor het opstellen van de transportakte. Een voorlopige koopovereenkomst is niet zo voorlopig als haar naam zou doen vermoeden, maar is een definitieve overeenkomst die de partijen volledig bindt. Zonder medewerking van de andere partij kan de overeenkomst niet zo maar worden gewijzigd. Juist omdat het een defini tieve dvereenkomst is, is het van be lang dat hetgeen in de voorlopige koopovereenkomst wordt bepaald, overeenkomt met de bedoelingen van koper en verkoper. We kunnen hierbij denken aan de oppervlakte, kadastrale gegevens, verrekening van onder- en bovenmaat, koopontbindende voor waarden etc. Bekijk de inhoud van de voorlopige koopovereenkomst vóór het ondertekenen kritisch. Voor de ei gendomsoverdracht is een notariële akte vereist, de zogenaamde transport akte. De inhoud van de transportakte wordt bepaald door de inhoud van de voorlopige koopovereenkomst. De notaris stuurt vooraf een concept. Ook deze moet zorgvuldig bekeken worden opdat het concept overeen komt met de voorlopige overeenkomst. Het is meerdere keren gebeurd dat er vergissingen zijn gemaakt. Zoals voor het ondertekenen van elke overeen komst geldt: Weet waarvoor gij te kent! GHK Tweede nota van wijziging ingediend. Staatssekretaris A. Ploeg (land bouw en visserij) heeft 28 juni 1983, mede namens de betrokken be windslieden, de Tweede Kamer de nota naar aanleiding van het eind verslag doen toekomen betreffende de ontwerp-Landinrichtingswet met de daarbij behorende tweede nota van wijzigingen. Een belangrijk element in deze nota is de procedure ter vereenvoudigde voorbereiding van een besluit tot herinrichting of ruilverkaveling. De bewindslieden schrijven dat zij kunnen instemmen met de gedach- tengang die ten grondslag ligt aan de verzoeken om te voorzien in de minder langdurige procedure voor gebieden met eenvoudig op te lossen knelpunten. Het voorstel van vereenvoudigde voorbereiding past binnen de opzet van het ontwerp van de Landinrich tingswet en houdt in dat zowel de voorbereiding van, als de besluitvor ming over een project in één proce dure plaatsvinden. In de tweede nota van wijzigingen wordt daarbij uitge gaan van het landinrichtingsplan, waaraan een aantal elementen van het landinrichtingsprogramma zijn toegevoegd. Provinciale Staten kunnen thans be palen of een landinrichtingsprojekt via een gefaseerde voorbereiding dan wel via een vereenvoudigde voorbereiding tot stand komt. De leden van de Onderlinge Ver zeker ings Maatschappij O VM zijn donderdag 30 juni j.l. akkoord ge gaan met het voorstel van direktie en bestuur om van het batig saldo ad f 8.791.047,— 10% premieres titutie over de bruto kasko en WA premie uit te keren met uitzonde ring van de traktoren omdat deze sektor afgezet tegen de premiein komsten teveel schade heeft gehad. Voorts ging men akkoord met een premierestitutie van 15% over de na eerste jaars AOVpremie over 1982. De premieteruggave komt in totaal neer op een bedrag van f 4.384.800,— Het resterende be drag ad f 4.406.247,— zal worden toegevoegd aan de reserve. De ledenraad kon ook instemmen met de voorstellen om enige be stuursleden en leden van de be roepskommissie opnieuw te be noemen. Tenslotte kon men zich ook vinden in de wijziging van het reglement brandverzekering. De essentie van deze wijziging is in het ZLM-blad van 3 juni j.l. gepubliceerd. Voor de vereenvoudigde voorberei ding komen alleen gebieden in aan merking waarin de inrichtingspro- blematiek eenduidig van aard is. Dit doet zich onder meer voor, indien één funktie voorop staat dan wel de doelstellingen voor verschillende funkties duidelijk zijn te onderken nen en bovendien geen strijdigheid bestaat tussen de ingrepen om die doelstellingen te realiseren. Deze wijze van voorbereiding zal gezien dit uitgangspunt vaker toe passing vinden bij ruilverkavelingen dan bij herinrichting. Om de vereenvoudigde voorberei ding bij herinrichting te 'kunnen toe passen dient aan nog een voorwaar de te zijn voldaan. Het provinciaal planologisch beleid, dat bij voorkeur in een streekplan vorm heeft gekre gen, moet een passende en aktuele basis bieden voor de te treffen maa tregelen en voorzieningen. Deze ve reenvoudigde voorbereiding kent dus wel haar beperkingen. De gelijktijdige voorbereiding van1 programma en plan is hiermede ver vallen. De Noordbrabantse ruilverkaveling Reek (612 ha) is bij de stemming op 30 juni j.l. in Reek aangenomen met 55% van de gestemde oppervlakte en 58% van de uitgebrachte stemmen. Van de in totaal 246 stemgerechtig den brachten 127 hun stem uit. Zij vertegenwoordigden een oppervlak te van 537 ha. In totaal 74 stemge rechtigden met een oppervlakte van 295 ha stemden voor. Tegen stemden 53 stemgerechtigden, vertegenwoor digende een oppervlakte van 242 ha. Tijdens de algemene ledenvergadering van de OVM van de Z.L.M. die donderdag 30 juni j.l. werd gehouden in Restaurant "Zeelandia" te Colijnsplaat, hebben de leden kennis kunnen maken met de nieuwe voorzitter van de OVM de heer L. van Nieuwenhuyzen uit De Heen in Noord-Brabant. De heer van Nieuwenhuyzen die eerder dit jaar door het Hoofdbestuur van de ZLM tot OVM-voorzitter is benoemd, volgt als zodanig de heer J.F.G. Schlingemann op. Laatstgenoemde blijft wel als adviseur aan de OVM verbonden. De heer Schlingemann die de voor zittershamer anderhalf jaar heeft ge hanteerd "in welke periode geen schokkende gebeurtenissen hebben plaatsgevonden", voorspelde dat de nieuwe voorzitter het niet gemakke lijk zal krijgen, maar zei het volste vertrouwen in hem te hebben. Hij noemde het voorts erg belangrijk dat de OVM blijft verbonden met de moedermaatschappij de ZLM waar door een goede voeling is gewaar borgd met de praktijk en de achter ban. "Daarbij steeds in gedachten houdend de onderlinge gedachte dat we er zijn voor en in het belang van Onlangs heeft Gedeputeerde Sta ten van Zeeland aan alle stemge rechtigden voor de ruilverkaveling Wolphaartsdijk schriftelijk mede gedeeld, dat het plan en de lijst van stemgerechtigden ter visie liggen. Na een voorbereiding van ca. 6 jaar komt nu dus de stem ming in zicht. Deze wordt begin november verwacht. De afgelopen jaren heeft de Voorbereidingskommissie regel matig door bijeenkomsten en pu- blikaties iedereen zo goed moge lijk op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen. Vanwege het grote belang dat het Wolphaartsdijkse gebied bij een ruilverkaveling heeft, vinden de 3 Zeeuwse landbouworganisaties (3 Z.L.O.) het gewenst dat ook in deze laatste fase vóór de stem ming de nodige aandacht aan deze ruilverkaveling wordt besteed. Die organisaties zullen daarom het initiatief nemen tot het hou den van een bijeenkomst, waar al le facetten van de ruilverkaveling aan de orde kunnen komen. Deze bijeenkomst is toegankelijk voor alle betrokkenen (grondgebrui kers, eigenaren-verpachters en pachters) en zal worden gehouden op vrijdag 9 september a.s. 's avonds. Er zal nog een uitnodiging worden verzonden maar degenen die dit aangaat wordt reeds nu gevraagd deze avond hiervoor vrij te hou den. Er is veel politiek gestoei voor nodig geweest om tot een regeling voor aftrekbaar schilderwerk te komen. De ene regeringspartij wilde wel; de andere niet, doch uiteindelijk gaf men toe onder het motto: als de ene hand de andere wast worden ze beide schoon. Of te wel: voor wat hoort wat, waardoor flink water in de wijn werd gedaan. De regeling die op 1 juli van kracht is geworden, als tenminste de Eerste Kamer het wetsontwerp aanneemt hetgeen op moment van het schrij ven van dit artikel nog niet het geval is, is van het bekende principe: bud gettair neutraal. Wat niet anders be tekent dan dat U en ik in feite het toch meer zelf betalen. De bekende huurwaardeforfait bedragen welke bij Uw inkomen worden geteld, worden verhoogd met 0.1 procent punt. Omdat ook reeds op grond van de kreatie van een aftrekregeling voor groot onderhoud de forfait-be dragen waren verhoogd met 0.2 pro- cent-punten, komt de totale verho ging per 1 juli 1983 neer op 0.3%. Om U een beeld te geven van de ver hoogde bedragen, geef ik U enkele: ƒ390,- wordt ƒ480,-; ƒ780,- wordt ƒ960,-; ƒ1.170,- wordt ƒ1.440,— en 1.560,— wordt 1.920,- Het voor aftrek in aanmerking ko mende schilderwerk (binnen en bui ten) wordt tot maximaal 10.000,— in aanmerking genomen, waarvan tot de aftrekbare sfeer behoort 60% of 6.000,— De 40% niet aftrekbare kosten worden geacht de binnen- schilderwerken te zijn. Toch wordt ook het bedrag van 6.000,— nog niet volledig in aftrek toegelaten omdat ook nog een drempelbedrag van 1.400,— afgetrokken moet worden. Dit drempelbedrag is van toepassing voor woningen tot 180.000,- waarde in bewoonde staat; daarboven bedraagt het ƒ2.100,- Uiteindelijk rest dus een feitelijk af trekbaar bedrag van 6.000,— min ƒ1.400,-) ƒ4.600,-, danwel (ƒ6.000- min ƒ2.100,-) 3.900 - Voor het geval U inmiddels het spoor bijster bent enkele voorbeelden voor een woning beneden een waarde van 180.000,- L. van Nieuwenhuyzen. de leden. Als het beleid en de service van de OVM in de toekomst blijven zoals ze in het verleden waren dan, zo besloot de aftredende voorzitter, is de OVM onaantastbaar ondanks de zware stormen die komen". Adviezen V ice-voorzitter Jac. Bom noemde de aftredende voorzitter een man van het eerste uur van de OVM "waaraan de Maatschappij veel dank en waar dering verschuldigd is. Hij zei te ho pen dat de OVM nog lang mag pro fiteren van de adviezen van Schlin gemann. Namens het bestuur van de ZLM sprak mr. J. Oggel zijn dank en erkentelijkheid uit voor de inzet van de heer Schlingemann en hij wenste de kersverse voorzitter van Nieu wenhuyzen veel succes in diens nieuwe funktie. "Het ZLM bestuur heeft er alle vertrouwen in", zo be sloot hij. Onderling karakter De nieuwe voorzitter schetste ver volgens in zijn maidenspeech de ontwikkeling van de OVM door de jaren heen. Daarbij legde hij het ac cent op het onderlinge karakter van het bedrijf en op de strakke bedrijfs voering wat bétreft o.m. het accepta- tiebeleid, het "No nonsense-beleid" op kantoor en de samenwerking in landelijk poolverband. Een beleid om gewoon voort te zetten maar wel onder zich wijzigende omstandighe den zoals de huidige hevige konkur- rentie onder de verschillende verze keringsmaatschappijen, Hij zei voor de maatschappijen nog een markt te zien onder de onverzekerde auto mobilisten. Hij brak een lans'voor het koppelen van de computers bij het Centraal Bureau voor de Motor rijtuigenbelasting in Veendam aan die van de verzekeringsmaatschap pijen. Daardoor zouden drie vliegen in een klap worden gevangen: nie mand zou onverzekerd rondrijden, de opslag bij de premie zou kunnen komen te vervallen en de produktie van de maatschappijen zou nog toe kunnen nemen. Wat de toekomst betreft zei van Nieuwenhuyzen vast te kunnen stel len dat de groei van het verleden voorbij is: er zullen toenemende kon- kurrentie en dalende rendementen zijn. Het beleid van de OVM zal daar via de weg van de geleidelijkheid op in moeten spelen, zo besloot de nieuwe voorzitter. De regeling is van toepassing op de eigen woning welke als hoofdverblijf ter beschikking staat. Ergo valt de 2e woning resp. vakantiewoning er niet onder. Voorts worden er een aantal voorwaarden gesteld aan de faktuur welke door het schildersbedrijf moet worden afgegeven. En tenslotte is bepaald dat het geheel op 1 januari 1986 weer komt te vervallen. Overi gens is ook bekend dat veel tijdelijke regelingen zijn verlengd om tenslotte in een definitieve regeling te worden omgezet. B. Veerbeek kosten schilderwerk Maximaal 60% in aanmerking Af: drempelbedrag 2.300,- 1380,- 1.400,- 6.000,- 3.600,- 1.400,- 10.000,- 6.000- 1.400,- 20.000,- 12.000,- 1.400,- Hiervan aftrekbaar (maximaal 4.600,— 2.200. 4.600 - 4.600, 8 juli 1983

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 3