Dag van het Paard; publiekstrekker van de Z. L. M. -manifestatie De keuringen Trekpaarden Kampioene Vera van Merelbeke, eig. A.L.C. Brooymans, Tholen Res. kampioene Valda te Zande, eig. Stal "te Zande", Heinkenszand, Kapelle jeugdkampioene Mina van de Potterie, eig. Stal "te Zande", Heinkenszand, Kapelle kampioene jaarlingen Carla van Meliskerke, eig. J. Boogaard, Meliskerke kampioene merrieveulens Ida van Reimerswaal, eig. B. de Maaker, Wolfaartsdijk kampioen hengstveulens Baccardi d'Hacienda, eig. C. Maurice, Wolfaartsdijk 8 juli 1983 New forest ponies: jeugdkampioene: Molenaars Prin cess, Fokk-eig.: C. Molenaar, Chaam; kampioene 3-jarigen: Watershof Joyce, eig.: A.C.M. Zuiderwijk, Nu- mansdorp; dagkampioene en algemeen kam pioene: Watershof Jade, eig.: A.C.M. Zuiderwijk; res. dag kampioene: Selciona, eig.: K.A. Kortweg, Delft; kampioene kleine maat: Lady Jane, eig.: J. Molenaar, Chaam. Haflo-Arabes kampioene: Diana van Cortgene, eig: P. de Buck, Wissenkerke; jeugdkampioene: Wendy uit het Bokkegat, eig: P. de Buck, Wissen kerke. Haflingers ere kampioene: Myrtle van mej. L. van Leeuwen, Middelburg; kampioene: Annelies van mevr. A.M. de Klerk-v.d. Graaf, Veere; jeugdkampioene: Saskia v. Stalland van J. de Boer, St. Annaland. Robinia van Biesterveld van Staatsbosbeheer werd bij de Shetlanders kampioene van de oudere merriën. De reservetitel was voor Ridiola van Biesterveld van dezelfde eigenaar. Jeugdkampioene werd Silene van Biesterveld, eveneens van Staatsbosbeheer en reserve Trinette van Hogenhof van W. Verhage, Oostkapelle. Erekampioene werd Patricia van Wijchen van J.A. de Ligny, Serooskerke. 13 Twee speakers van het middagprogramma ir. M. Sanders (l.) en dierenarts H. v.d. Vijver (r.). Op bijzonder enthousiaste wijze gaven ze toelichting bij de demonstratienummers. Voorafgaand aan het fraaie demonstratièprögramma wer den 's ochtends de keuringen afge werkt. Voor 8 rassen werden keurin gen gehouden, één minder dan vorig jaar. De Friezen ontbraken dit jaar op de keuring. In totaal namen 375 paar den en ponies deel, ruim 10% meer dan vorig jaar. Sommigen vonden dat de keuring van kleine afdelingen wat verloren gingen in de grote mas sa. Hier staat tegenover dat kleine afdelingen bij 'n aparte keuring nooit op de belangstelling kunnen rekenen die ze deze dag hebben gehad. Een gezamenlijk optreden biedt onge kende mogelijkheden om je aan het grote publiek te tonen. De hoogstbekroonde Appaloosapaarden tijdens het défilé kampioene: Black Spot, eig: mevr. de Muth-Brand, Essen (B.); res. kamp.: Plandy Grey, eig: comb, de Buck-de Werd, Oostkapelle-A Iphen; beste veulen: Theresa v. Grol, fokk-eig: C.L. Beye, Renesse. Algemeen dagkampioene en kampioene van de predikaatmerriën bij de Fjor- denpaarden werd Vania van S.J.C. Hart, Haamstede; Zolita van D. van Sparrentak werd kampioene van de oudere merriën; Jeugdkampioene: Bjorka, fokk-eig: R. Geljon, Vlissingen; Veulen kampioen: hengstveulen D 14, fokk-eig: A. v.d. Linden (Stekene (B.). Bij de Welsh-ponies was Diana van A.M. Hommel te Kruiningen het beste veulen. Jeugdkampioene: Marieka van A. Labruyère, Middelburg; dagkampioene sektie ATwyford Myth, eig: P. Kraayenbrink, Rijsbergen; dagkampioene sektie B: Weston Maria, eig: J. Smarius, Tilburg. Deelname aan de keuringen Aantal paarden/ponies Trekpaarden Haflingers Haflo-Arabe Fjordenpaarden Friese paarden Appaloosa paarden New Forest ponies Welshponies Shetland ponies 1983 1982 105 104 24 20 9 5 97 67 O 15 O 29 52 59 41 31 32 32 Een grandioos schouwspel, de trekwedstrijd tussen de Fjordenpaarden van L. Bostelaar uit 's Gravenpolder en sterke lieden uit het publiek. Dertig mensen voeten konden zich in het losgemaakte terrein zodanig vastzetten dat de sterke rossen bedwongen werden. Totaal

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 13