Onkruidproblemen in uien kunnen doeltreffend bestreden worden met Actoren Reglone. WELGER.de meest verkoch pers in Nederland! Aardbeiencommissie N.T.S. CEBECO-HANDELSRAAD De helpende hand van ICI Redelijk begin tomatenseizoen rm Uw betrouwbare partner in landbouwmechanisatie AdbvCtx/u*i 'S ■McubL Doorlopend te koop gevraagd: ALLE SOORTEN HOOI EN STRO Fouragehandel J. v/d Wege ICI Holland BV Landbouw Amerikaanse soja-export Keuze uit dé Komplete AP-serie: AR53, AP63, AP73 en AP83. Met "compact-binder". Opraperbreedtes 173-205 cm Weiger., steeds de voorloper met nieuwe ontwikkelingen. Zo is Weiger in 1974 reeds gestart met de na gepatenteerde oprolpers: perswalsen van speciale stalen buizen (4 mm) zeer goede persvastheid en gelijkvormige balen onderhoudsarme, lichte aandrij ving d.m.v. rolkettingen volautomatisch geregeld bind" en losprocedé, alsmede pers dichtheid en het lossen (geen las tig achteruitrijden meer) capaciteit tot 2 ha/uur balen te verwerken met bestaande apparatuur, zoals voorlader ook leverbaar in riemenuitvoering Vraag naar de uitvoerige folders bij uw dealer in de buurt 4462 EW GOES Dr. A. F. Philipsstraat 9 Tel. 01100-21 200 Wij betalen de hoogste prijs. Kontante betaling. Ruwvoeders Fourages import - Export - groothandel Dhr. D. Nijssen, Yerseke, tel. 01131-3335 Steenovens 2 4543 RM Zaamslag tel. 01155- 2133-1835 Inkoper voor Zuid-Beveland De afzet stond centraal in de onlangs gehouden vergadering van de Aard- beiencommissie NTS. Hiervoor was de heer S.Th. van Diepen, medewer ker van de C.B.T.afdeling Produkt, uitgenodigd de commissie te infor meren. Presentatie en verpakking is altijd al volop onderwerp van discussie ge weest binnen de commissie. Een goed geteeld produkt moet op een goede en uniforme manier verpakt worden welke een goede presentatie van aardbeien tot gevolg heeft, zo is Actor en Reglone kunnen uitstekende diensten bewijzen bij de onkruidbestrijding vóór opkomst in de uienteelt. Als we te maken hebben met zowel grasachtige als breedbladige Actor: is een kant en klaar mengsel dient vóór opkomst te worden toegepast heeft een snelle werking op zowel grasachtig als breedbladig onkruid kan onder vrijwel alle weersomstan - digheden worden toegepast heeft geen nawerking via de grond Wijnhaven 107,3011 WN Rotterdam Telefoon (010) 140122 onkruiden dan is Actor het aangewezen middel. Bij breedbladig onkruid of wanneer er al enige uienplant jes boven staan verdient Reglone de voorkeur. Reglone: werkt voornamelijk tegen breedbladige onkruiden wordt bij voorkeur eveneens vóór opkomst toegepast verdort het aanwezige onkruid snel en grondig is veilig voor het volggewas is ook verkrijgbaar in voordelige 20 liter-verpakking. in deze de mening van de commissie. Hierbij moeten we er voor waken dat we steeds een goede kwaliteit aard beien verpakken. Uit marktonder zoek is naar voren gekomen dat hieraan meer aandacht besteed moet worden. Verder heeft de heer van Diepen erop gewezen dat bij klein- verpakte aardbeien voldoende grote doosjes gebruikt worden. Het komt helaas te vaak voor dat er plat ge drukte aardbeien aangeboden wor: den, doordat de doosjes te vol waren. Het advies is thans doosjes te ge bruiken met een inhoud die mini maal twee maal de hoeveelheid is van het aantal grammen aardbeien, wat in een doosje dient te zitten. Dus een doosje waar 200 gram aardbeien in zit moet minimaal 400 cm3 (0,4 liter) zijn. Door het koude februari-weer bleef de veilingaanvoer van tomaten in de eerste weken van het nieuwe seizoen, ondanks een vervroeging in de aan plant, toch wat achter bij die van vo rig jaar. De laatste week van maart en de eerste week van april werd de achterstand weer ingehaald, zodat er t/m 8 april zo'n 10% meer ronde to maten werden aangevoerd dan vorig jaar rond die tijd. Het prijsverloop was dienovereen komstig. In het begin van het seizoen was de prijs voor de ronde tomaten hoger, maar vanaf de Paasweek lager dan de beide voorgaande jaren. Tot eind maart werd er 6% meer betaald dan in 1982, dit ondanks de grotere aanvoer. Dat was mogelijk door de grotere export in maart. Er kon na melijk 3,5 min kg naar het buiten land getransporteerd worden, ruim 20% meer dan in maart 1982. In de week na Pasen zakte de prijs flink. Voor de A-sortering werd toen op slechts ƒ23,— per bakje afgedrukt tegen 27,— vorig jaar en 38,— in 1981. Vorig jaar was dit overigens de week vóór Pasen en in 1981 twee weken voor Pasen. In de week van 11 t/m 15 april zakte de prijs nog ver der. Er kon in maart zoveel geëxpor teerd worden vanwege het kleine aanbod op de Westduitse markt. Met name Marokko heeft - overigens niet alleen in maart maar gedurende de hele winter - minder kunnen expor teren. De Nederlandse aanvoer van de vle zige tomaten nam aan het begin van het seizoen sterker toe dan die van de ronde tomaten. Tot en met 8 april werd er zo'n 50% meer geveild dan in 1982. Ook hier ging dat gepaard met een prijsdaling vanaf de laatste week van maart. In 1981 had de Amerikaanse export van oliehoudende zaden,waaronder sojabonen het leeuwedeel uitmaken, een waarde van 3 miljard, wat het tweevoudige is van de exportwaarde in 1975. Verwacht wordt, aldus een publikatie van het Amerikaanse mi nisterie van Landbouw dat tegen het eind van de 80er jaren de export waarde zal zijn opgelopen tot 5 mil jard. De uitvoerwaarde van alle pro- dukten uit de oliehoudende sektor, dus inclusief sojaschroot e.d. bereik te in 1981 een waarde van 9,7 mil jard, overeenkomende met 22% van de totale waarde van de Amerikaan se landbouw. 22 22 april 1983

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 22