Boeke-Heesters Beter schoffelen met Gruse. Beter ploegen met Kverneland. Beter transport met AJK. WIJ VERZORGEN HET VOOR U Landbouwschap bepleit lastenverlichting op sociaal en fiskaal gebied Heesters Roosendaal b.v., importeur van CLAAS AMAZONE KRONE Gebr. Weststrate B.V. Gebr. Weststrate B.V. maakt bij deze bekend, dat zij vanaf heden de vertegenwoordiging op zich heeft genomen van CLAAS, AMAZONE en KRONE-machines voor het gebied Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland. Ook voor bovengenoemde machines zal door ons de onderdelenvoorziening en service op de voor u bekende manier worden verzorgd. NOEMT-U-ZELF- MAAR-EEN-SOORT DRUKWERK Bedrijfsekonomische kontaktgroep N.T.S. W uxal-Magnesium, in strijd tegen magnesiumgebrek. Spoorstr. 79 te Roosendaal, tel. 01650-36652 maaidorsers, hakselaars, opraappersen enz. zaaimachines, kunstmeststrooiers, schudeggen enz. ploegen, maaiers, grondfreesmachines, opraapwagens enz. deelt u hierbij mede, dat zij de vertegenwoordiging voor bovengenoemde machines voor het gebied Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland, in handen heeft gegeven van Zuid weg 11 Krabbendijke Tel. 01134-2610 Middelburgsestraat 128 Koudekerke Tel. 01180-11213 de Puyeweg 1 Goes Tel. 01100-15707 nassaustraat postbus 16 axel telefoon (01155) 2020* telex 55230 Een verlaging van de premies voor de volksverzekeringen, een forse verhoging van de zelfstandigenaftrek en herinvoering van een winstaf trek. Deze wensen staan bovenaan de verlanglijst van het Landbouw schap voor de door de regering aangekondigde lastenverlichting voor het bedrijfsleven. Dat bleek tijdens de bestuursvergadering van het Landbouwschap die op woensdag 6 april j.l. in Den Haag is gehouden. De lastenverlichting voor het be drijfsleven zou volgens het Regeer akkoord moeten oplopen van 2 miljard in 1984 tot ongeveer 6 mil jard in 1986. Het bestuur van het Landbouwschap is van mening dat daarvan een redelijk deel beschik baar moet komen voor de land- en tuinbouw. De lastenverlichting in de fiskale sfeer en in de vorm van ver laging van sociale premies voor de bedrijven moet een zodanige bete kenis hebben, dat de sociale positie van alle werkers in de land- en tuin bouw daarmee is gebaat. Wat de werknemers betreft dient met name het behoud van koopkracht voorop te staan, zo betoogde de Industrie- en Voedingsbond CNV. Andere mogelijkheden die het Land bouwschap ziet om lasten voor het bedrijfsleven te verlichten zijn: Geschikt vooralle gewassen op rijen. Leverbaar van 4 tot 12 rijen. Voorzien van stuurschijf voor snel en nauwkeurig schof felen. Traploze diepte instelling van de schoffels. Grote bladbeschermschijven. Rondgaande ploegen en wentelploegen in diverse uitvoeringen, met en zonder veerbeveiliging. Leverbaar van 2-schaar tot 6-schaar, in werkbreedten van 35 cm, 40 cm en 45 cm per schaar. Kipwagens van 4 tot 25 ton. Enkele as of tandemas. Geveerd of gestuurd. Aftakasaandrijving. Hydraulische steunpoot. Silage-opbouw. Handrem of hydraulische remmen. Openslaande deuren of automatisch achterschot. Gruse aardappelloofklappers, aardappelpootmachines, aardappeltransportmachines, rijenschoffelapparaten Badalini balenladers GTS bietensnijders, Cambridge walsen, landrollen, vorenpakkers Maletti frezen Horstine Farmery granulaatstrooiers# Kverneland ploegen, kultivatoren, zaaibedkombinaties, schijveneggen, silo- en bietenvorken SMB veegmachines# Nokka wegschaven, bomensleeptang Hankmo messeneggen Hezo weidesiepen AJK mengmestverspreiders Isaria zaaimachines Stanhay zaaimachines Industrieweg 9 - 3812 RX Amersfoort Tel. 033 - 630434 - Telex 79120 verlichting van de vermogensbe lasting voor de land- en tuinbouw oplossing van de fiskale proble matiek bij bedrijfsovername verruiming van de mogelijkheden om bij wisselende inkomensni veaus en kompensatie van verlie zen een middeling toe te passen verhoging van de kleinschalig heidstoeslag in het kader van de WIR Zoals eerder gemeld is het thema voor 1983/1984 voor de N.T.S. be- drijfs/gewasregistratie. Met gewas registratie heeft de kontaktgroep zich de afgelopen tijd al uitvoerig bezig gehouden. Zo is er gewerkt om te komen tot een standaardformulier voor gewasregistratie voor volle- grondsgroente. Momenteel is er een formulier ge reed met een toelichting. Dit formu lier wordt gebruikt door de gewas- senkommissies. Dit formulier is ech ter ook beschikbaar voor de studie- klubs. De leden van studieklubs die belangstelling hebben om deel te nemen aan gewasregistratie willen wij verwijzen naar hun studieklubs. Wij willen u op de vele verdelen en leerpunten wijzen die er zijn door deel te nemen aan gewasregistratie, in de afgelopen tijd hebben een aan tal gewaskommissies ervaringen op gedaan. Zij hebben het als zeer posi tief en leerzaam ervaFen om gege vens te vergelijken en de verschillen te bespreken. Er is een principe-af spraak met de voorlichtingsdienst dat deze telers in studieklubverband zullen geleiden wanneer zij zich be zig gaan houden met gewasregistra tie. Daar het thema van de N.T.S. gewasregistratie is zult u hierover de komende tijd nog het een en ander vernemen. Hierbij zullen dan de ge waskommissies en studieklubs nauw worden betrokken. Het is prettig te kunnen melden dat het P.A.G.V. een toezegging heeft gedaan om het no dige ondersteunende werk te zullen verrichten. Vooral bij de teelt van gewassen op zandgronden met een lage pH en op lichte kalkrijke kleigronden kan magnesiumgebrek optreden. De be langrijkste gewassen waarin magne siumgebrek voorkomt zijn akker bouwgewassen zoals aardappelen, maïs en granen, verder in bloembol- gewassen, groentegewassen vrucht bomen en boomkwekerijgewassen. Magnesiumgebrek kan leiden tot groeivertraging en opbrengstder ving. Indien magnesium niet door de plant kan worden opgenomen omdat het in sterke mate uitspoelt of ge bonden wordt door andere voe dingselementen, dan kan er alleen nog maar via een bladbespuiting worden ingegrepen. Voor dit doel heeft Schering Nederland B.V., Agro Divisie te Boxtel nu officieel een toelating verkregen voor het gebruik van het produkt Wuxal-Magnesium. Wuxal-Magnesium is een hoog ge- koncentreerde meststof op basis van 78% magnesiumoxide en 1% stikstof. Daarnaast bevat het produkt de spo renelementen borium, koper, ijzer, mangaan, molybdeen en zink. Voor nadere informatie kunt U kon- takt opnemen met Schering Neder land B.V., Agro Divisie te Boxtel. Telefoon: 04116-74925. 18 22 april 1983

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 18