Adverteren doet verkopen ROYAL SLUIS Mechanisatiebedrijf C. Vermeulen B.V. Lely maaier GEBRUIKTE TRAKTOREN: GEBRUIKTE WERKTUIGEN: AKKERBOUWBEDRIJF KOMBIKOTE Studie export zuivelprodukten naar de landen van Oost-Europa - Ford 6700 met Super cab. - Ford 6600 met super cab. - Ford 7600 4 wiel aandrijving en super cab. - Ford 4000 - Ford 2000 - Ford 7600 met Bril cabine - Fiat 1300 DT met voorwielaandrijving 4000 uur - I.H.C. 624 - I.H.C. 514 - John Deere 2030 4 wielaandrijving - Same Tiger 100 4 wielaandrijving - David Brown 850 - Urgent sproeimachines 15-16 mtr. - Lely kunstmeststrooiers type H 1250-1500 - Vicon kunstmeststrooiers - Zaaimachines: Hassia 3 mtr. 16 pijpen op hef. Danmark getrokken 2.64 mtr - Pakkenlader - Bav kipper - Vicon schudeggen met rol Hennequinstraat 1, Oostburg, 01170-3255 Axel: Crijnssenstraat 1 -01155-1845 TE KOOP GEVRAAGD: Al onze rassen zijn leverbaar in de nieuwe uienpil: Meer aandacht voor instandhouding waardevolle diersoorten ca 40 Ha Liefst gedeeltelijk huurland Brieven onder no. 3667-1 van het bureau van dit blad 0P0RT0 De beste bewaami OPORTO is in het officiële gebruikswaarde- onderzoek naar voren gekomen als de ui met het laagste percentage kale bij de lange bewaring. OPORTO geeft een goede opbrengst en is prima geschikt voor mechanische oogst en verwerking. Rijnsburger Voor wie de huid duur wil verkopen is OPORTO voor het komend seizoen onbetwist de beste bewaarui. Andere zaaiuien-selekties van Royal Sluis: Rijnsburger LUCRATO een zeer vroeg ras met een uniforme bolzetting, uitstekend geschikt voor direkte afzet. Rijnsburger RIVATO ca. 1 week vroeger dan andere Rijnsburger bewaarselekties. Aanbevolen voor de wat latere gronden. Geschikt voor direkte afzet en bewaring. Vertegenwoordiger uienzaad T.N.H. Grent Jochems 7 1693 HS WERVERSHOOF 02288-2908 POSTBUS 22-1600 AA ENKHUIZEN-HOLLAND-TEL.02280-10444 Dezer dagen is een studie van het Produktschap voor Zuivel versche nen, genaamd "Is een blijvende ex port van zuivelprodukten naar de landen van Oost-Europa mogelijk?" In deze studie komen de samenstel lers min of meer tot de konklusie, dat deze vraag ontkennend zou moeten worden beantwoord, verwacht wordt namelijk, dat tot 1985/1986 de mo gelijkheid tot invoer van boter in derdaad bestaat, doch dat daarna de mogelijkheden gering worden en na 1990 ophouden. Het rapport waarin deze konklusie is vervat, behandelt verder onder het landbouwbeleid in de Sovjet unie gedurende de laatste 30 jaar; de situatie in de zuivelsektor in de Sovjetunie: een eerste oriëntatie: de ontwikkeling van de melkpro- duktie in de Sovjetunie sinds 1970; hoeveelheden melk voor indus triële verwerking in de Sovjet unie; berekening van de hoeveelheden melk die in de Sovjetunie voor de boterbereiding worden gebruikt; de ontwikkeling van de boter- produktie in de Sovjetunie; de wensdromen van een Sovjet leider en de harde realiteit; spekulaties met betrekking tot de toekomstige produktie van melk en boter in de Sovjetunie; de invoer en uitvoer van zuivel produkten door de Sovjetunie in de afgelopen jaren; invoermogelijkheden voor zui velprodukten in de Sovjetunie tot 1990. De studie is verschenen als deel II van een landenserie over de land bouw en zuivel in de Sovjetunie; deel I verscheen reeds op 19 februari 1982. Belangstellenden voor de studies kunnen telefonisch kontakt opne men met mevr. G. Plas van de Eko- nomisch-Statistische Afdeling van het Produktschap, na 1 februari 1983 direkt bereikbaar onder nummer 070-409377. Het bestuur van het Jachtfonds heeft in zijn vergadering van 3 februari j.l. besloten ƒ11.000,— toe te kennen aan het zeehondencentrum in Pie- terburen. Dit omdat dit centrum in de tweede helft van 1982 22 zeehon den heeft uitgezet. Eerder dat jaar gingen 18 dieren terug naar zee, waarvoor het centrum 9.000,— uit het Jachtfonds ontving. Het Jachtfonds verstrekt bovendien sinds 1977 elk jaar een vaste bijdrage van 5.000,— aan het centrum in Pieterburen. Eenzelfde bedrag gaat jaarlijks naar een zeehondencentrum op Texel. Dit centrum gaf in 1982 vijf zeehonden de vrijheid terug en zal daarvoor 2.500,— ontvangen. De afgelopen vijf jaar zijn in totaal 194 zeehonden uitgezet, waarvoor 500,— per dier is toegekend. Het Jachtfonds verstrekt deze bij dragen omdat het, naast het doen van uitkeringen in het geval van on toelaatbare wildschade, tot taak heeft de instandhouding te bevorde ren van diersoorten die voor de vrije natuur waardevol zijn. Ook de zee hond valt hieronder. Het fonds wil deze tweede taak in de toekomst meer accent geven, overi gens zonder de tegemoetkomingen bij wildschade daaronder te laten lijden. Vandaar dat de bijdrage voor de jachtakte, waaruit het fonds de helft van haar middelen betrekt 1 miljoen) vanaf 1 april 1983 is ver hoogd van 30,— tot 40,— Deze verhoging levert het Jachtfonds 350.000.- extra op. Voor de be steding van deze gelden wordt ge dacht aan extra maatregelen ter be vordering van de wildstand, wildbe- heereenheden, onderzoek en voor lichting. Zoals bekend stort ook het ministerie van landbouw en visserij elk jaar 1 miljoen in het Jacht fonds. 1 Minim Lely Industries N.V., Maasland heeft op de Landbouwwerktuigenbeurs te Zuidlaren als nouveauté gebracht de Lely Maaier. De Lely maaier is een schijvenmaai- er, die volgens een geheel nieuw sys teem is gekonstrueerd. De onder aandrijving is hierbij niet opge bouwd uit een lange bak met elkaar aandrijvende tandwielen, maar uit maaieenheden, die onder voorspan ning aaneengeregen worden. De maaieenheden zijn op zichzelf staande aandrijvingen, die door een doorlopende flexibele verenstalen as worden aangedreven. De maaieen heden zijn linksom en rechtsom draaiend en worden door een tus senstuk op afstand gehouden. Dit unieke Lely systeem leidt ertoe, dat zonder probleem meerdere werk- breedten kunnen worden vervaar digd. De Lely maaier zal dit jaar dan ook leverbaar zijn in clrie werkbreedten en wel 1.65 m., 2.05 m. en 2.40 m. De maaieenheden zijn voorts voor zien van een speciale maaischijf, de zogenaamde "deformatie" schijf. Deze schijf is een persing van dun plaatstaal en is in vergelijking met de klassieke maaischijvén uiterst licht. De Lely maaier is daardoor bijzon der snel op toeren en vergt, zoals in de praktijk is gebleken, circa 10% minder brandstof. 18

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 18