obflleven Reorganisatie vleeskeuring 1 april van start: tientallen dierenartsen en keurmeesters overbodig C.O.P.A./COGECA verwelkomen partikuliere opslag voor varkensvlees Proef in enige Brabantse gemeenten Alleen iemand die is grootge bracht in en met uw vak, begrijpt waarom u bepaalde risiko's neemt voor uw bedrijf, voor uw gezin. Zo iemand is OBF Leven. Afkomstig en opgegroeid in uw vak gebied en nog steeds, als een sterke boom, diepgeworteld in uw vak gebied. Onderling volgens het tradi tionele principemet elkaar voor elkaar zorgen. Het op basis van gezamenlijke inbreng financieel vei ligstellen van een goede oudedags voorziening dan wel' de financiële zekerheid van het gezin. Net als u, is ook OBF Leven met z'n tijd meegegaan. Een levens verzekeringmaatschappij die u voor 100% laat delen in de winst Let welin 1982 werden de uitkeringen verhoogd met liefst 22,7 In harde guldenseen uitkering van f 122.700,- bij een verzekerd bedrag van f 100.000,-. En dat ondanks de scherpe premiestelling. Pluk ook de vruchten van een weloverwogen keusneem een levensverzekering van OBF Leven. Informatie kunt u rechtstreeks opvragen maar ook bij alle Rabo- banken, de Friesland Bank, Stands organisaties, Onderlinge Brandwaar borgmaatschappijen of via uw assurantie-adviseur. Telefonische informatie Th. v.d. Meer, Bergum 05116-2444 K. Bossen, Aartswoud 02298-1509 H. Lokhorst, Epe 05780 -14470 Onderlinge Levensverzekering maatschappij OBF Postbus 528, 8901 BC Leeuwarden Tel. 058-445555* tst. 148. Folder gezondheids maatregelen varkenshouderij PW-diaserie "Kooplui, kilo's en kwaliteit" Positie Deense varkenshouderij verslechterd Ter gelegenheid van de "Griine Woche" te Berlijn heeft de heer F. Rode, voorzitter van de C.O.P.A.-sectie Vee en Vlees zijn tevredenheid uitgesproken over de snelle reactie van de Europese Commissie op het verzoek van C.O.P.A./COGECA betreffende instelling van steun ten behoeve van de partikuliere opslag van varkensvlees in de E.G. Staatssecretaris A. Ploeg van landbouw en visserij heeft op 31 januari j.l. in Rotterdam het nieuwe gebouw van de Vleeskeuringsdienst geo pend. De bewindsman ging bij die gelegenheid wat dieper in op de komende reorganisatie van de gemeentelijke vleeskeuringsdiensten tot één cen trale Rijksdienst voor de Keuring van Vee en Vlees. De Tweede Kamer heeft in maart 1982 met deze reorganisatie inge stemd omdat één gecentraliseerde dienst minder kosten zou kunnen werken en een grotere uniformiteit in de keuring zou kunnen garande ren. Oftewel: een betere service voor minder geld. Met de uitvoering van de reorgani satie, waarbij zo'n 124 gemeentelijke diensten zijn betrokken, met een personeelsbestand van ongeveer 1.500 personen en een totaal budget van rond de 130 miljoen gulden per jaar, is een projectmanager belast. Momenteel wordt gewerkt aan een reorganisatieplan, dat o.m. aangeeft, dat 70 tot 100 dierenartsen en circa 50 van de bijna 1.000 keurmeesters overbodig zullen worden. In de ad ministratieve sfeer hoopt men door interne verschuivingen tot een op lossing te komen. Wat de keurmeesters betreft, waren de perspectieven toch al niet roos kleurig: met name de ontwikkelin gen in de pluimveeindustrie maken een terugloop van de werkzaamhe den waarschijnlijk. Uiteraard zal bij de noodzakelijke inkrimping zo veel mogelijk gebruik worden gemaakt van natuurlijk ver loop en vrijwillig reorganisatie-ont slag. Het ziet ernaar uit dat de reorgani satie rond 1 april a.s. in een aantal proefgebieden van start kan gaan. Besprekingen hierover zijn gaande met gemeenten in Drenthe en Bra bant. De afgelopen maanden is tevens een taakverdeling vastgesteld tussen de Rijksdienst voor de Keuring van Vee en Vlees en de Keuringsdienst van Waren. Anders dan aanvankelijk was besloten, zal de eerste dienst het gebied tussen slachthuispoort en winkeldeur voor haar rekening ne men, met name in de bedrijven met een exporterkenning, terwijl de laat ste dienst in de overige bedrijven zal optreden. De producentenprijzen zijn sedert november 1982 in de gehele E.G. gedaald. Deze daling dreigde on langs nog verder te versnellen als gevolg van het uitbreken van mond en klauwzeer in Denemarken. De voorzitter van C.O.P.A., de heer Emo, en de waarnemend voorzitter van COGECA, de heer Nouyrit, hebben met het oog hierop een brief aan de E.G.Landbouwcommissie gestuurd, waarin werd gevraagd over de spoedige instelling van steun ten behoeve van de partikuliere opslag van varkensvlees. De heer Rode toonde zich verheugd met het begrip van de E.G.-Land- bouwcommissie voor de huidige zorgen van de varkensproducenten. De instelling van de regeling heeft op korte termijn plaatsgehad en de eer ste positieve gevolgen zijn reeds te Ontwikkeling winstpercentage 2 3 5.4 6.8 8.8 11 13.7 16.2 18.7 21.3 22.7 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 bemerken op de markten van een aantal E.G.-lidstaten. Het niveau van de steun zal uiteraard na een bepaalde periode opnieuw dienen te worden bezien, Wat nu dient te wor den gedaan, is volledig gebruikma ken van de exportmogelijkheden die naar onze mening bestaan op be paalde derde markten, aldus de heer Rode. Het Landbouwschap heeft een fol der uitgegeven die betrekking heeft op een aantal preventieve gezond heidsmaatregelen in de varkenshou derij. Op grond van enkele verorde ningen zijn de varkenshouders en -handelaren per 1 februari a.s. aan een aantal spelregels gebonden. De folder "Voorkomen is beter dan ge nezen," wordt een dezer dagen door het Landbouwschap toegezonden aan alle (38.000) varkenshouders in ons land. Al enkele jaren biedt het pro- duktschap voor vee en vlees de mogelijkheid, om tijdens het winterseizoen aandacht te beste den aan voorlichting over de pvv-slachting- en wegings rege lingen voor slachtvarkens, slacht- runderen en vleeskalveren. Die voorlichting gebeurt aan de hand van een diaserie, waardoor de verschillende voorschriften uit de regelingen op een duidelijke wijze in beeld worden gebracht. Zodoende kunnen onder andere zaken als "wanneer moeten die ren geslacht en gewogen wor den", "welke slachtwijze is toe gestaan" en "welk gewicht geldt voor de afrekening" nader wor den toegelicht. Het PVV heeft besloten ook in het winterseizoen 1982-1983 dia presentaties te verzorgen. Voor nadere informatie en/of aanvragen voor de diaserie "KOOPLUI, KILO'S en KWA LITEIT" kan men zich wenden tot: produktschap voor vee en vlees, tel. 070-409922 (vragen naar mevrouw Zonneveld). Het uitbreken van mond- en klauw zeer in Denemarken vorig en dit jaar heeft de positie van de varkenshou derij in Denemarken ernstig aange tast. De verliezen voor de varkenssector voor 1982 zijn becijferd op 600 tot 700 miljoen Dkr (ca 180 tot 210 mil joen gulden). In de eerste tien maanden van 1982 ging 82,3% van de Deense uitvoer van varkensvlees naar de landen van de EG vergele ken met 72,4% in de overeenkomsti ge periode van 1981.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 14