Veel buitenlands bezoek verwacht voor WPN-hengstenkeuringen Cehave nv Veghel CEBECD landbouwspuit '83: opvallend vernieuwd! De opvallendste voordelen zijn: Tegen alle verwachtingen in krijgen de hengstenkeuringen van het Warmbloed Paardenstamboek in Nederland dit jaar te houden op 28 en 29 januari in de Prins Bernhardhoeve in Zuidlaren en op 4 en 5 februari in de Veemarkthal te Utrecht - een aanvoer van jonge hengsten, die groter is dan het voorgaande jaar. In de inmiddels gereedgekomen catalogus staan plm. 500 jonge hengsten opgenomen, die gedurende drie keuringsdagen zullen worden geselecteerd, tot een kleine elite groep is ontstaan, die aansluitend op deze exterieurkeuring een cen traal verrichtingsonderzoek van honderd dagen zal ondergaan, waarna de examenuitslag uiteindelijk bepalend is voor het feit of ze de WPN- fokkerij mogen gaan dienen. Het strenge selectiesysteem, zoals dat al jaren zowel in de mannelijke als vrouwelijke lijn wordt toegepast, is er de oorzaak van dat het WPN-paard internationaal in aanzien nog steeds stijgende is. Wat dat betreft mag bij gelegenheid van de hengstenkeuring - nog altijd de grootste in Europa - met genoegen worden teruggezien op het jaar 1982, waarin het Neder landse gefokte paard meer dan ooit tevoren van zich heeft doen spreken. Er zijn internationaal prestaties ge leverd die spreken Het WPN-paard verkoopt zichzelf. Daardoor wordt de aandacht erop gevestigd. De gevolgen blijven niet uit. Alleen al in Amerika komen tientallen WPN-paarden uit in de zwaarste springwedstrijden' terwijl ook de resultaten van de dressuur- paarden beginnen te spreken. Bovendien zijn Nederlandse paar den uiterst gewild op internationale veilingen. In Tam pa/Florida is in het voorjaar 1982 een jong springpaard geveild, dat meer dan vier ton op bracht. Dat alles zijn aanwijzingen dat het WPN-paard het internationaal goed maakt. Het geeft anderzijds ook zor gen. Nederlandse ruiters zien nau welijks meer kans een jong getalen teerd paard op internationaal niveau te brengen of kopers uit de gehele wereld omzwermen het paard. Die grote internationale belangstel ling moge ook blijken uit het feit dat er op de komende hengstenkeuringen een enorme toeloop te verwachten is van buitenlandse gasten. Het loopt storm om aanvragen voor kaarten en reeds nu is vast te stellen dat nimmer zoveel verzoeken uit het buitenland het secretariaat bereikten. Maar ook national leeft het WPN- paard. We brengen in herinnering de zo succesvol verlopen competi tiewedstrijden voor 4- en 5-jarige springpaarden die in samenwerking met de Ned. Hippische Sportbond zijn gehouden. Groot was de publie ke belangstelling voor de competi tiewedstrijden voor tuigpaardheng- sten, die in 1982 voor het eerst is ge houden. Overweldigend was de deelname en de publieke belangstel ling voor de zeven competitiewed strijden springen en dressuur voor WPN-hengsten, die zijn gehouden in resp. Hoeven, Wierden, Meppel, Dronten, Veendam, Ermelo en As- ten-Heusden. Evenals vorig jaar zul len de hoogst-geklasseerde combi naties uit deze wedstrijden zich met elkaar meten tijdens de hengsten keuring, terwijl de hoogstgeplaatste dressuurcombinaties zich in de pau zes hopen te presenteren. De finale springwedstrijden en de dressuurdemonstraties vormen teza men met zadel- en tuignummers de gevarieerde punten in het uitvoerig programma van de beide hengsten keuringen, die vanzelfsprekend in de allereerste plaats zijn bedoeld om jonge hengsten te selecteren die de komende jaren de WPN-fokkerij op niveau moeten houden, zo mogelijk verbeteren. (Alle informatie wordt verstrekt door de Vereniging Warmbloed Paarden stamboek in Nederland, tel: 030 - 786241 - tst.: 26/28). Traditiegetrouw zal de zaterdag in Utrecht worden afgesloten met een .grote veiling van rijpaard- en tuig- paardhengsten die niet voor de fok kerij zijn genomen, maar excellente gebruikspaarden kunnen zijn. gegarandeerde, controleerbare samenstelling. Dat alles is mogelijk, omdat de Cehave nv over uitgebreide en unieke mogelijkheden beschikt om diepgaand onderzoek, voortdurende controle en langdurige praktijkproeven te doen. Zekerheden die vertrouwen geven. CH V-rundveevoeders zijn dat vertrouwen meer dan waard. Onze gespecialiseerde rundveevoorlichters en vertegenwoordigers geven u gaarne geheel vrijblijvend nadere informatie. Pater v.d. Elsenlaan 4, 5462 GG Veghel Tel. 04130-82255 toestel 355 Vrije, ruime instap op de trekker of in de cabine door de unieke vouwconstructie van de spuitbomen; naast de achten/vielen, dus gunstige gewichtsverdeling Nieuwe unieke balanceerinrichting: nog beter sproeibeeld; geen beschadigingen bij rijden door knikgaten e.d. Vederlichte bediening van de spuitbomen bij het in- en uitklappen Werkbreedte 18, 21 en 24 m (21 en 24 m ook leverbaar in volhydraulische uitvoering) Standaarduitvoering met zelfafsluitende "membraan"-doppen Leverbaar met revolverdoppen i.p.v. dubbel- leidingsysteem: snelle omstelling met 3 i.p.v. 2 mogelijkheden voor zelfs een lagere prijs Alle modellen kunnen uitgerust worden met afstandsbediening Leverbaar met snel om te stellen revolverdoppen Nieuwe unieke balanceerinrichting Ook de prijs is opvallend voordelig gehouden. Informeer er maar eens naar bij uw dealer of bij CEBECO-HANDELSRAAD 4462 EW GOES Dr. A. F. Phllipsstraat 9 Tel. 01100-21200 Uw betrouwbare partner in landbouwmechanisatie Eén brok KWAUTErT Dat is wat gezegd kan en moet worden van CHV-rundveevoeders. Al jarenlang voorzien van de kwalificatieuitmuntend" door de Stichting C. L. O. -Controle. Een brok van constant hoge kwaliteit tegen een scherpe prijs en voorzien vaneen

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 14