ABN Bank Bij de ABN ontmoet u mensen die uw taal spreken. Open dagen Middelbare Landbouwschool Dordrecht Een voorbeeld? Laatst was ik betrokken bij een boerenbedrijf dat naar de Revopolder ging verhuizen. Naar een nieuw bedrijf op het nieuwe land. Daar komt ontzettend veel bij kijken. Het contact met het Borgstellings Fonds, dat de zaak wat kon bespoedigen. Het contact met de overheid in de polder. Het opstellen van een investeringsplan. En ten slotte: het geld. Dat kwam er. Op goede voorwaarden. En in plezierige samenwerking met de ABN-man in de Elevopolder.". Het verhaal van R. Muilen burg heeft alles te maken met de manier waarop de ABN tegen woordig zaken doet met boeren. Als u zaken doet met de ABN Bank, dan is daar steec^ iemand van het Agrarisch Team bij betrokken. Iemand die begrijpt voor welke keuzen u staat. En die de financiële gevolgen kan beoor delen. Samen met de man van het ABN-kantoor in uw omgeving kan hij er een goed financieel voorstel tegenoverstellen. Opdat een goede keuze kunt doen. Laat dat vooral duidelijk zijn: wij kunnen met u over uw proble men praten, maar we gaan niet op uw ondernemersstoel zitten. We kunnen u alle financiële diensten verlenen, van krediet tot belegging, van sparen tot verzeke ren, maar doet de keuze. De ABN Bank wil graag kennis maken. Om eens te onder zoeken of we zaken kunnen doen die voor beide partijen profijtelijk zijn. Laat de Agrarische Adviseur van de ABN maar eens langs komen. U kunt hem bereiken via het dichtstbijzijnde ABN-kantoor. Hij kan u heel wat meer vertellen. Voorlichting Ekologisch landbouw Konsulentschap Voorzitter overschat rol Produktsehap Vee en Vlees Graanhandel klaagt over gebrek aan Nederlandse ambtenaren De middelbare land- en tuinbouwschool van het Koninklijk Nederlands Landbouwkomité in Dordrecht houdt weer haar jaarlijkse open-dag. OP VRIJDAG 4 FEBRUARI VAN 19.00 - 21.00 UUR EN OP ZATERDAG 5 FEBRUARI VAN 09.00 - 12.00 UUR. Dit jaar voor het eerst zal er, behalve over de Afdeling Landbouw, ook over de nieuwe Afdeling Tuinbouw informatie worden gegeven. Zoals reeds eerder is bekend gemaakt, start per 1 augustus een mid delbare tuinbouwopleiding Groente- en Bloementeelt. Daarnaast blijft er de opleiding Veeteelt en de opleiding Akkerbouw. dere routebeschrijving. Per trein: voor het station buslijn 4 (richting "De Staart"). Bij Noorden- dijk uitstappen. De Noordendijk staduitwaards (rechts) volgen. Vanaf één januari 1983 is de st. Eko logisch Landbouw Konsulentschap gestart met het geven van adviezen op het gebied van de alternatieve land bouw, tuinbouw en veehouderij ten behoeve van bedrijven en instellingen die in deze sektor werkzaam zijn, willen starten of uitbreiden. Het is van belang eens een kijkje op school te nemen om kennis te maken met de lesprogramma's met de lera ren en met de school. Er wordt hier verder nog de nadruk op gevestigd dat de aangiften zo spoedig mogelijk moeten gebeuren, liefst vóór 1 april. Pas dan is men zeker van een plaats. De ervaring leert dat velen wachten met de aangifte met de gedachte: we zien nog wel eens, of: eerst maar eens het diploma van de lagere land bouwschool (of de MAVO). Daarna kan het aangeven altijd nog wel. Dit is altijd erg vervelend voor de school. Zij moet eigenlijk ver van te voren al weten hoeveel leerlingen er het volgend jaar zullen zijn. Daar moet dan het aantal leraren weer op worden afgestemd. Misschien is het goed even uit te leggen hoe men het beste de school kan bereiken: Met de auto komende van de rich ting Breda of Rotterdam: afslag Dordrecht. Daarna steeds richting Papendrecht (rondweg om Dordt) tot aan de elektrische centrale (2 grote pijpen en 4 kleine). Daar de afslag en richting Centrum. Bij het Esso-selfservice pompstation linksaf (voorsorteren) dé Noordendijk op. Even buiten de bebouwing ziet men reeds van ver het nieuwe alleen staande gebouw. Met de auto komende van de rich ting Gorkum: Afslag en richting Dordrecht. Direkt onder de Merwe- debrug (bij de centrale) afslag en richting Centrum. Zie verder de an- Sprekende over de wat men aan duidt als herstrukturering in de varkenssektor heeft de voorzitter van het Produktsehap voor Vee en Vlees de suggestie gedaan om de opbrengst van heffingen van het schap mede daartoe aan te wenden. Wellicht sluiten er bedrijven, mogelijk zijn er kosten, die met heffingen moeten worden bestre den. Dat komt er op neer dat zij die het goed, althans niet fout, gedaan hebben moeten betalen voor hen die het niet goed gedaan hebben. Of de bereidheid daar al dan niet toe aanwezig is, laten we nog even in het midden. Opgemerkt dient echter wel dat dit volgens de regelen van Brussel beslist niet is toegestaan. Hier is sprake van enige overschatting van de rol die het produktsehap kan spelen bij de gezondmaking van de sektor. Het is het bedrijfsleven zelf dat de belangrijkste rol moet spelen bij de gezondmaking van de sektor en niet een organisatie, waaraan door velen aan de basis niet zo bijster veel waarde wordt ge hecht. L. van der Werf bij de ABN? Het ABN Agrarisch Team. Mensen met praktische kennis van de meest uiteenlopende agrarische sectoren. Het Konsulentschap verzorgde daarvoor al adviezen voor een geor ganiseerde groep van 200 land- en tuinbouwbedrijven. Er is ook ruime ervaring in het buitenland o.a. in Frankrijk, Italië, India, USA, Israël en Spanje. Het werkgebied omvat een zeer breed terrein binnen de al ternatieve landbouw. Enige voor beelden zijn: - Landbouwtechnisch en bedrijf seconomische begeleiding van landbouwbedrijven en -projec ten. - Kontrole op de teeltmethode, biologischen uiterlijke kwaliteit. - Het organiseren van produk- tieaanbod. - Voorbereiding van projecten op het gebied van planologie, na tuurbeheer, milieueducatie, werkvoorziening en dergelijke in relatie met alternatieve land bouw. - Ontwikkelingsprojecten in de derde wereld op het gebied van alternatieve landbouw, klein schalige voedselverwerking en distributie en de daarbij beho rende techniek. Nieuwe voorzitter Raad van Beheer Rabobank Mr. O.W.A. Baron van Verschuerzal op 2 juni a.s. tijdens de Algemene Vergadering de heerC.G.A. Mertens opvolgen als voorzitter van de Raad van Beheer van Rabobank Neder land. De heer van Verschuer is sinds 1979 plaatsvervangend voorzitter van dit kollege. De heer Mertens heeft i.v.m. het be reiken van de 65-jarige leeftijd de wens te kennen gegeven terug te willen treden als voorzitter van de Raad van Beheer. Hij zal evenwel als lid deel blijven uitmaken van dit kollege. De heer van Verschuer (55 jaar) was o.a. van 1974 tot 1979 voorzitter van de Raad van Toezicht van Rabobank Nederland. Bovendien is hij jaren lang voorzitter geweest van de Christelijk Historische Unie. In 1979 werd hij benoemd tot lid van de Raad van State. O.W.A. van Verschuer. Voorzitter Ir. K. Vervelde van de ko ninklijke vereniging "het Komité van Graanhandelaren" vindt, dat er bij het direktoraat Landbouw van de Europese Kommissie in Brussel te weinig Nederlandse ambtenaren wer ken. Volgens de heer Vervelde worden Nederlandse top-ambtenaren in Brussel langzamerhand door Fran sen en Britten vervangen. Franse ambtenaren bij de Gemeenschap zouden voelen voor een hogere hef fing op uit Thailand afkomstige ta- pioka. Frankrijk heeft daar volgens de Nederlandse graanhandel belang bij. omdat het dan zijn eigen graan gemakkelijker kan verkopen. De Nederlandse ambtenaren zijn tegen, maar kunnen met hun inbreng wei nig bewerkstelligen, volgens de heer Vervelde, die gevoelige financiële klappen in de haven van Rotterdam verwacht, als de tapioka inderdaad duurder wordt. Het ministerie van Financiën heeft tegenover het ANP verklaard, dat het nog maar de vraag is, of de ta pioka hoger zal worden belast. 11

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 11