Schouderklopje vanuit de Z.L.M. gezien zuidelijke landbouw maatschappij /TV},8"-A Kwekers eigen kunnen gezamenlijk I Vrijdag 24 december1982 land- en tuinbouwblad z. leder heeft van tijd tot tijd wel eens een schouderklopje nodig. Dat geldt denk ik, ook voor de land- en tuinbouw. Voor de gezinsbedrijven waar met hard werken in een teruglopende economie een positieve bijdrage geleverd wordt aan 's lands economie. Met respekt beziet men wat de land- en tuinbouw heeft weten te presteren en dat mogen wij zeer zeker als een schouderklopje ervaren. Terugziend op het afgelopen jaar ben je bijna geneigd te zeggen dat het weer ook een schouderklopje toekomt. De opbrengsten die er overwegend behaald zijn van bijna alle gewassen zijn uitzonderlijk hoog. Hieruit blijkt ook dat het veredëlingswerk van gewassen en ook de rund- veeverbeteringzeer belangrijkzijn. Kwekerswerk en onder zoek blijken een heel grote bijdrage te leveren aan het opbrengstvermogen van land- en tuinbouwprodukten. Een schouderklopje hiervoor is zeker op zijn plaats. Van uit het bedrijfsleven willen wij het ministerie van Land bouw een schouderklopje geven voor de wijze waarop men zich op het ministerie inzet om o.a. onderzoek, on derwijs, voorlichting en landinrichting in een tijd van bezuinigingen overeind te houden. Zeker voor 1983 is dat redelijk gelukt. Gezamenlijk hebben wij de taak er voor te zorgen dat het beleid ook op langere termijn voortgezet kan worden. Duidelijk moet gemaakt worden hoe belangrijk dit is voor de land- en tuinbouw en voor onze economie. Een schouderklopje aan het eind van het jaar ook voor de jongeren. Voor de kritische en positieve manier waarop agrarische jongeren problemen in de land- en tuinbouw analyseren, problemen waarmee de toekomstige ondernemer te maken heeft en krijgt. Het is goed dat de jongeren ideeën aandragen waarvan som mige vandaag niet haalbaar zijn gebleken maar we mis schien morgen anders tegen aankijken. goed terug te kijken. Over het algemeen mogen wij als land- en tuinbouw tevreden en dankbaar zijn. Daarbij mogen wij niet vergeten dat er ook gezinnen zijn die wel -problemen hebben. Daar mogen wij niet aan voorbij gaan. Problemen soms ver van ons vandaan in de Derde Wereld, in Polen en zoals nu in Suriname. Maar ook dichtbij in gezinnen waar verdriet heerst. Zeker in deze dagen rond Kerstmis is het goed daarbij stil te staan en waar mogelijk aandacht aan te schenken. Wij sluiten een jaar af en staan aan het begin van een nieuw jaar. Een nieuw jaar met veel onbeantwoorde vra gen. Gelukkig maar dat er veel in de toekomst verborgen is. Wat wel duidelijk is, is dat we vertrouwen moeten durven hebben in de toekomst. Vertrouwen in elkaar, in onze organisatie maar vooral in het eigen kunnen. Een jaar is bijna voorbij. De laatste dagen van 1 982 is het Doeleman

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1982 | | pagina 1