IVI tel: 01100 -24000 Agrariër, pas op je kippen! Nieuwe loot!!! Gezinsongevallen verzekering Q verzekeringen Mlil f. den hollanderlaan 10 In de week van 6 t/m 10 december a.s. kunt u de prolongatienota motorvoertuigen 1983 en de bijbehorende verzekeringsbescheiden in de bus verwachten. De premies zijn voor 1983 niet gewijzigd! Wel is de bonusregeling (vroeger no-claimregeling genoemd) per 1-1- 1983 gewijzigd. De maximaal te bereiken bonus was 50% en deze is nu verhoogd naar 60%. De nieuwe regeling is nu 10,15,20,30,40,45,50,55 en 60% bonus na resp. 1 t/m 9 jaar schadevrij rijden. Na iedere schade wordt de korting verlaagd met 20%; echter de per centages 15, 45 en 55% worden na één schade met 15% verlaagd. De leden, die per 1-1-1982 50% bonus hadden en in 1982 geen schade hebben geclaimd, zullen per 1-1-1983 60% bonus krijgen. Voorts zult u op uw jaarnota een re geltje aantreffen "PREMIE-RESTI TUTIE 1981". Dit betreft de 15% premie-restitutie die u krijgt over de bruto premie 1981. Dus over de totale brutopremie 1981 (ekskl. traktoren) krijgt u nu 15% te rug vanwege de goede resultaten in 1981. Enkele tientjes... Voor vele leden zal de nota voor 1983 heel wat lager uitvallen dan de nota voor 1982, omdat zij ten eerste naar 60% bonus zullen gaan en ten tweede nog eens de 15% restitutie over 1981 krijgen. We hebben zelfs berekend dat er le den zullen zijn die een nota krijgen van slechts enkele tientallen guldens. Dit zal namelijk het geval zijn bij die leden die in 1981 nog All Risks ver zekerd waren maar die per 1-1-1983 hun verzekering hebben omgezet in uitsluitend W.A. Neem bijvoorbeeld een lid die in 1981 zijn auto van 15.000,— nieuwwaarde All Risks had verze kerd met 50% bonus per 1-1-1982. In 1982 is er geen schade gemeld! Per 1-1-1982 heeft hij de verzekering gewijzigd in W.A. en deze loopt nog steeds zo. De rekening voor dit lid is dan per 1-1-1983 als volgt samengesteld: Brutopremie W.A.-verzekering 283,— minus 60% bonus is netto 113,20 Restitutie 1981 15% over de All Riskspremie 1981 is 15% van ƒ686,- ƒ102,90 Blijft te betalen 10,30 Hierbij komt dan nog de assurantie belasting van 6% en eventueel de donatie. Nog een voorbeeld van een lid met dezelfde auto die altijd W.A. is ver zekerd geweest en die per 1-1-1983 ook 60% bonus zal krijgen. Bruto premie W.A.-verzekering 283,— minus 60% bonus is netto 113,20 Restitutie 1981 15% over de W.A. premie 1981 is 15% van 283,— 42,45 Blijft te betalen 70,75 Hierbij komen dan nog de gebruike lijke kosten als assurantiebelasting en eventueel donatie. U ziet in bepaalde gevallen zullen de te betalen bedragen gering tot zeer gering zijn!! Fluit Het kan zelfs voorkomen dat er le den zullen zijn die per 1-1-1983 nog wel verzekeringen bij ons hebben lopen, maar die per saldo nog geld toe krijgen. Dit kan b.v. het geval zijn als men in 1981 meer voertuigen had verzekerd dan nu per 1-1-1983. Deze leden krijgen dan over de totale brutopremie 1981 15% restitutie en dit kan in bepaalde gevallen meer zijn dan de te betalen premie per 1- 1-1983, het u toekomende bedrag krijgt u dan overgemaakt. Dus trek niet aan de bel: ook dit is mogelijk, hoe bestaat het! Vertrouwen Als u een kreditnota krijgt of een nota van enkele tientallen guldens dan is deze nota wel juist, u behoeft hier dus niet over te gaan bellen want alle nota's zijn goed gekontroleerd door ons! Het is toch geweldig dat in deze tijd de meeste van onze leden een nota krijgen die aanmerkelijk lager zal zijn dan de nota van 1982. Dus al met al kunt u de nota met vertrouwen tegemoet zien! Wij rekenen er op dat de geringe be dragen die nu nog moeten worden voldaan allemaal vóór 1-1-1983 bij ons binnen zijn. Ja, "Boer pas op je kippen" mag schrijver langs de weg in deze nieu werwetse tijd niet meer schrijven en zeker niet zeggen. Het is daarom dat schrijver nieuwerwets "Agrariër, pas op je kippen" boven dit artikel ge plaatst heeft. Een variant daarop: "Nertsenkweker, pas op je nertsen". Daaraan moest schrijver denken toen hij in het diepe van Brabant een nertsenfokkerij bezocht, waarvan de eigenaar en zijn vrouw 's avonds niet de vergadering kon bezoeken, waar schrijver aanwezig mocht zijn, van wege het feit dat zijn "nertsen" dag en nacht bewaakt moesten worden door het daar heersende vandalisme: namelijk deze pelsdiertjes met rode verf bespuiten zodanig dat de vellet jes niet meer voor de bonthandel ge bruikt kunnen worden. Schrijver in de auto gezeten vroeg zichzelf wel af: "in welke wereld we eigenlijk leven?". Over zijn eigendommen en produkten heeft men niets meer te vertellen, een ander maakt in deze moderne maatschappij wel uit wat wel of niet mag. Pas op je gulden Agrariërs, anders vertaald met "on dernemers", pas op je kippen, weer anders verwoord met "pas op je ei gen nog vrij harde Nederlandse gul dens". Met deze achtergrondge dachte heeft schrijver de laatste we ken vele objektieve adviezen probe ren te geven bij het al of niet sluiten van koopsompolissen voor aftrek in komstenbelasting. In vorige artike len heeft schrijver zijn mening daar over kenbaar gemaakt en daarin is geen wijziging gekomen jazelfs nog eerder versterkt. De advertenties in de dag- en weekbladen werken daar aan mee. "Als u sparen dan wel be zuinigen wilt", luidt een advertentie, "dan moet u dat eerst doen op uw belastingaangifte middels de aftrek van de lijfrentepremie tot maximaal 14.389,— en zij vervolgen, "Wij als verzekeringsmaatschappij heb ben er enige miljoenen guldens in 6 voorbelegd tegen een hoge rente, zodat wij u geachte kandidaatverze- kerde nu tijdelijk keiharde topga- ranties kunnen bieden zonder enige koersrisiko's". Ja het ontbreekt er nog maar aan dat niet iedere Neder lander van de diverse Levensverze keringsmaatschappijen, die aan deze akties deelnemen, zonder te betalen toch een hoog gegarandeerde koop sompolis krijgen thuis gestuurd. Het lijkt er op dat deze maatschappijen een stuk winst gehaald uit de hoge renten van de laatste jaren, weg wil len werken naar nieuwe verzeker den. Voor schrijver hoeft dat niet want dat zou wel eens ten koste kunnen gaan van al die verzekerden die reeds jaren bij die maatschap pijen verzekerd zijn en hun nog vrij harde guldens in de vorm van premie daar betaald hebben. Hun winstaan delen zullen met deze akties echt niet worden verhoogd. Het is daarom ook best te verklaren dat kleinere onder linge maatschappijen niet aan deze wilde akties deelnemen. Zij reserve ren hun winsten liever voor bestaan de deelnemers, die reeds jaren hun premie bij hen betaald hebben en nog zullen betalen en waarvoor de maatschappij een goede belegging gekozen heeft. Schrijver heeft daar alle begrip voor. Als de grote maat schappijen denken hiermede de markt te veroveren dan is dat hun zaak. Belangrijker voor mij is echter de markt te behouden die men met zijn eigen onderlinge struktuur heeft opgebouwd. In een andere adver tentie leest schrijver: "Slechts één maatschappij levert echt het hoogste rendement!". Gelukkig voor hem en haar tussenpersonen. Schrijver is er echt niet beduusd van, evenmin van alle mogelijke obligatieplus regelin gen die op de markt komen. Dat zijn zó wie zó geen gegarandeerde be dragen maar een belegging op basis van een kapitaalsverzekering met een lijfrenteclausule. We hebben al meer van die beleggingspolissen op de markt gehad maar weinigen zijn er gelukkig mee geweest. Het veiligheidsinstituut in Amsterdam heeft onlangs een groot onder zoek gehouden naar de mate van veiligheid in de privésfeer. De uitslag van het onderzoek werd gepubliceerd in de vorm van een rapport. Als belangrijkste konklusie wordt gemeld dat er ieder jaar 23 miljoen ongevallen in de privésfeer voorkomen waarbij de hulp van de huisarts of specialist dient te worden ingeroepen. Het merendeel van de slachtoffers wordt behandeld door de huisarts (70%), terwijl een niet onaanzienlijk deel poliklinisch wordt behandeld (28%). De overige gevallen zijn van ernstiger aard! De helft van alle ongevallen heeft betrekking op kinderen en jeugdigen van 0 t/m 20 jaar. J. Cevaal Onrechtvaardigheid In mijn vorig artikel heeft schrijver (én wat sparen betreft een doe-het- zelver) gewezen op de onrechtvaar digheid van de Minister van Finan ciën die de jaarlijkse renten in koop somstortingen onbelast laat tot de expiratiedatum van de polis, terwijl individuele spaarder zijn renten be last ziet met zowel inkomsten- als vermogensbelasting. Van die weten schap maken de Levensverzeke ringsmaatschappijen gebruik, im mers bij het jaarlijks opnieuw beleg gen van die onbelaste renten maakt het een maximale waardegroei bij de maatschappijen mogelijk. Dat is door de Minister van Financiën me ten met twee maten waarbij de indi viduele spaarder de dupe is. Waarom zijn er geen spaarrekeningen voor b.v. geblokkeerd oudedagssparen waarbij de inleg aftrekbaar is en de rente onbelast blijft. Schrijver meent dat dergelijke spaarvormen dezelfde belastingfaciliteiten zouden moeten krijgen als de dure Levensverzeke- ringskonstrukties. Mogelijk dat we nu een Regering hebben die hier aandacht aan zal gaan besteden en minder het belang van de Levens verzekeringsmaatschappijen in beeld zullen hebben. Schrijver komt nog even terug op bovengenoemde advertentie waar in de aanhef staat: "Als u bezuinigen wilt dan moet u beginnen met een koopsom te storten voor inkomsten belastingaftrek." Mijn reaktie daar op is: als iemand echt op zijn budget moet gaan bezuinigen dan zal hij de laatste zijn die over een aftrekpost denkt. Primair is dan de financiële Een belangrijk deel van de genoem de 2,3 miljoen ongevallen in de privésfeer wordt veroorzaakt Soor sportaktiviteiten (ruim 500.000 let sels), spel van kinderen (ruim 400.000 letsels) en doe-het-zelf be zigheden (250.000 letsels). U ziet dat helaas vele mensen ieder jaar getroffen worden door een on geval, niet alleen op de weg maar vooral ook in en om de woning, tij dens het spelen, tijdens doe-het-zelf klussen etc. In veel gezinnen ontstaan, naast menselijk leed, veel financiële pro blemen: er moeten speciale voorzie ningen komen, er is gezinshulp nodig etc. etc. Een gezinsongevallenverze kering zorgt ervoor dat u bij overlij den en blijvende invaliditeit een be drag ineens ontvangt. Wij gaan per 1-1-1983 van start met een gezinsongevallenverzekering! Wie zijn verzekerd? De naam zegt het al, uw hele gezin is verzekerd, man, vrouw en kinderen, pleeg- en stiefkinderen, mits onge huwd en inwonend en niet ouder dan 21 jaar. Ook als "inwonend" worden beschouwd kinderen die wegens stu die of militaire dienst buiten de ou derlijke woning wonen. Alle kinderen welke na het sluiten van de verzekering geboren worden vallen automatisch onder de dek king. Als "gezin" wordt door ons ook aan gemerkt, degene met wie de verze keringnemer langer dan 1 jaar sa menwoont. Waartegen bent u verzekerd? Naast ongevallen is het gezin ook verzekerd tegen gebeurtenissen die gelijkgesteld worden met een onge val, zoals: 1. verdrinking, verstikking, blikse minslag, bevriezing, zonnesteek, verbranding en akute vergiftiging door het binnen krijgen van gas sen of dampen; 2. ziekte van Weil, tyfus of paraty- fus als gevolg van te water gera ken; 3. lichamelijke uitputting, verhon gering en verdorsting ten gevolge van afzondering van de buiten wereld door een katastrofale ge beurtenis; 4. verstuiking, ontwrichting of spierverscheuring mits aard en plaats geneeskundig vast te stel len zijn. Wanneer bent u verzekerd? U bent 24 uur per dag verzekerd, ook tijdens uw beroepswerkzaamheden. Het verzekeringsgebied omvat de gehele wereld. Welke mogelijkheden zijn er? De gezinsongevallenverzekering kent twee vaste rubrieken. Rubriek A: deze houdt in een geldelijke uitkering ineens bij overlijden t.g.v. een ongeval. Rubriek B: deze houdt in een geldelijke uitkering ineens als een der verzekerden t.g.v. een onge val blijvend invalide wordt. (Combinatiemogelijkheden en premie Rubriek Maximale uitkeringen per persoon Kombinatie I Kombinatie II Volwassenen Kinderen Volwassenen Kinderen A. Overlijden ƒ10.000,- 3.000,- 20.000,- 6.000,- Invaliditeit B. Blijvende 50.000,- 50.000- 100.000,- 100.000,- Jaarpremie ƒ40,- ƒ80,- situatie op dat moment voor gezin en bedrijf. Sparen voor later neemt een brok inkome van nu uit de beste dingssfeer. Vooral voor jonge onder nemers en jonge gezinnen kan dat financieel kwalijke gevolgen hebben op langere termijn. Het sluiten van koopsompolissen m.a.w. het storten van koopsommen hoort dan ook meer thuis in de groep van oudere ondernemers voor opbouw van hun oudedagspensioen en voor hen die in loondienst zijn en een hoog fiskaal inkomen hebben. Er zit dan ook een stukje belegging in. Men legt ook niet alle eieren in één mandje, zo is het ook met de belegging van zijn vermogen. Wat leefden onze voor ouders gelukkig: zij waren het die hun vaderlijk goed zelf bewerkten en bewaarden. Waarvan akte! Cevaal Einde van de Verzekering De verzekering eindigt aan het einde van het verzekeringsjaar waarin een verzekerde 65 jaar wordt. Voor kin deren eindigt de verzekering bij het bereiken van de 21-jarige leeftijd of eerder bij huwelijk. Natuurlijk zijn er zoals bij iedere polis pok nog een aantal uitsluitin gen. Deze zijn in de volledige polisvoor waarden opgenomen en op aanvraag verkrijgbaar. Tegen een geringe premie kunt u uw gehele gezin verzekeren! Wenst u dokumentatie te ontvangen neem dan even kontakt met ons of onze vertegenwoordiger in uw dis- trikt op. Fluit

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1982 | | pagina 6