UNICEF? i SPROEIEN t[jjTTltTlTÏÏ[ÏÏlTi VrnTTrrrr^ff 1979 - Internationaal Jaar van het Kind Z.L.M.-scholenprojekt op de televisie! spekneus Telegram van Aarde Jupiter Telegram van Aarde naar Jupiter WERKZAAMHEDEN OP DE BOERDERIJ 1979: JAAR VAN HET KIND Op zondagavond 7 oktober kun je om vijf voor zeven (1 8.55 uur) in het N.O.S.-programma oogst in beeld ook wat zien over ons scholenpro jekt. Zullen we kijken? Oeshadebie Jupiter Jackson Hoogeberg Gras groeit niet alleen in Neder-no: 100- land maar op de hele wereld bliep. Er zijn verschillende soorten grassen. Er zijn ongeveer 10.000 soorten grassen bliep. En ook zijn er wel grassen van 40 meter hoog bliep. De bamboe's horen eigenlijk ook bij een grassenfamilie bliep. De meeste mensen vinden het gras van hun gazon wel leuk, Veel groen spul bliep veel mensen noemen dat gras bliep, ze maaien het elke week bliep, er zijn nog veel meer grassoorten bliep, zoals gerst, haver, maais bliep ze zeggen dat er nog wel bliep 10.000 de soorten zijn bliep en één van de hoogste bliep is bamboe bliep Angelique tot ziens u bliep, bliep, bliep. Bm,lenh<>r maar de andere graspolletjes in de tuin vin den ze maar onkruid bliep. Je ziet dan dat er een soort stop wegwaait en dat stof noemen we: stuifmeel. groetjes van Oeshadebie bliep Het land gereedmaken Eerst het land eggen Een vierkant ding met allemaal tanden eraan, dan cultivatoren allemaal van die punten die gaan in de grond en trekken zo de grond uit elkaar, en dan ploegen. ploegen is net zo iets als cultivatoren. Het zaaigoed bestellen naar het land gaan kijken om plannen te maken waar vorig jaar de aardappelen gestaan hebben moet nu iets anders staan. 14 Optijd bestellen gaan bestelen naar de winkel om zaaden allerlei dingen die je op het land nodig hebt. machines nazien en controleren naar de machines kijken of ze in orde zijn of er niets kapot is. kunstmest bestellen naar de winkel gaan en vragen of ze voor die dag en die datem kunstmest hebben. Leerling R.K. Basisschool "St.-Jozef. Hoofdplaat Sproeien is erg nuttig voor het gewas. Het gif dat gebruikt wordt is vaak ver schillend. Het gif wordt gebruikt tegen het onkruid. Het onkruid moet dood want anders gaat het gewas er ook van dood. Het onkruid neemt licht, water en voedsel weg. Om het te bestrijden gebruikt men gif. Ook gebruikt men groeistoffen omdat dan het onkruid dood groeit. Ook sproeit men voor voor de ziekte van de plant. Er zijn veel ziekte's. Voor een soort ziekte moet men ook een soort gif gebruiken. Sommige gifsoorten zijn erg giftig het gif tigste is paration. Als je daar een slok van drinkt ga je dood. Paration gebruikt men voor de erwten. Ze moeten doodgemaakt worden anders blijven ze groen. Ander gif is niet zo giftig niet temin moet je er niet van drinken. Gif kan ook wel eens poeder zijn. Dat doe je bij het water en lost op. Maar toch bruikzaam. Ook tegen insekten moet men strijden, er zijn heel veel soorten insekten, wormen, rupsen, larfjes, luizen, kevertjes en mieren. Gewoon te veel om op te noemen. Voor de ziektes sproeit men omdat ze an ders niets hebben. Het kan zijn dat later de korrel uitvalt voordat men dorst. Bij die insekten is het erger. Als er een sprinkhanenplaag komt, dan wordt alles opgevreten. De wormen eten de wortels op en de rup sen de blader. Het nadeel van sproeien is dat als je-teveel sproeit gaat het gewas ook dood. Als je te weinig sproeit groeit het door. Als je goed sproeit en je bent klaar, dan heb je kans dat het regent. Het nadeel ervan is dat het gif word weg gespoeld. Ook de wind speelt bij het nadeel. Als je sproeit dan waait het haast allemaal weg. Natuurlijk lastig dat het gewas bij de buren doodgaat. MARK SCHEELE R.K. Basisschool "St-Jozef' Schoolstraat 14 Hoofdplaat. De Verenigde Naties hebben 1 979 uitge roepen tot Internationaal Jaar van het Kind. e i e Het welzijn van de kinderen van vandaag gaat ons allen aan en is ten zeerste ver bonden met vrede en welvaart in de wereld van morgen. Vandaag zijn er meer dan 350 miljoen kinderen die lijden aan ondervoeding 'en ziekte en die geen kans hebben op onder wijs, terwijl wij over de nodige kennis en middelen beschikken om hierin verbete ring te brengen. Sinds 1 946 worden kinderen, overal ter wereld, geholpen via door UNICEF ge steunde projekten. Een van de vele ma nieren waarop u UNICEF kunt helpen is door het kopen van kaarten, briefpapier en agenda's. De opbrengst van deze artike len gaat rechtstreeks naar UNICEF-pro- jekten, die voorzien in de basisbehoeften van miljoenen kinderen in ontwikkelings landen. U kunt UNICEF helpen zijn doelstelling - te bouwen aan een betere toekomst voor kinderen - te verwezenlijken. Voor informatie kunt U zich wenden tot: Unicef Postbus 85857 2508 CN 's-Gravenhage. tel. 070-552000 fk hm bet kind de hese wereld wacht op mij. de hele aarde kijkt terewat zei er van roijworden, de beschaving Hgt in de weegschaal want wat ik hen, zat de wereld van morgen zijn. ik ben het kind. jsj houdt mijn iot in je hand jij beslist of ik slagen zal of falen. ik smeek jegeef me de dingen die gelukkig make» ik vraag jateer ma wat nodig is opdat ik een zegen voor de wsreiti mag zijn UNICEF DOET DAAR WAT AAN H&P MEE!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 14