De boer op T. V. OPNAMENS Wij als filmsterren Boer de Jager Tus Sen Copy voor de volgende Kinderkrant vóór 26 oktober a.s. t Een middag bij de boer 11 sept s morgens om 10 uur kwam er een tv ploeg van "Oogst invbeeld" dat 7 okt wordt uitgezonden. Marid, Freddij en Jane moesten wat voor lezen uit de Z.L.M. schoolblad, wat ze geschefen hadden 11 sept s middags gingen wij naar meneer verhagen dat is onze boer. Daar werden ook opnamen gemaakt maar door de Z.L.M. die in de winter in première gaat. bij de boeren van de Z.L.M. Dinsdag 11 september kwam de N.O.S. op school, voor opnamen. Wij werden uitgekozen, voor Oogst in beeld. Dus voor op de t.v., het was op een zondag, 7 Oktober. s'Morgens om half 10 waren er dri^ipHSSiE^jrnannen van de N.O.S. en die kwamen ons filmen! Een jongen uit onze klas, bracht een spinnewiel mee en vijf andere een spintol. Toen we mochten beginnen was boer Geluk»er nog niet. O, er waren ook vier iSfisters, die natuurlijk breide voor schapewol, want onze boer heeft schapen en land. En toen begon het: ze gingen filmen van de N.O.S. Toen boer Geluk binnen was begonnen ze te filmen bij de spinner. Het ging telkens fout bij de spinner, het spinnewiel was zenuwachtig. Toen draaide ze de kamera de klas rond, naar de meisjes met het breiwerk, de meisjes en de jongen met de spintollen en de rest van de klas. De boer begon te vertellen o^r het land, de tarwe, haver, gerst, mais, karwei, wikke, graszaad, aardappelen, en blauwmaanzaad. Hij had alles.bij behalve de aardappelen, in de plaajs had hij tarwe bij, we mochten de tarwe bekijken. Al gauw was de morgen om, maar ja. s'Middags gingen we met auto's naar boer Geluk, het duurde nog een kwartier langer, want de voorste auto reed fout. We waren er pas om twee uur. Op de dijk stonden de mannen van de N.O.S. op ons te wachten. Toen we eindelijk op de dijk waren, mochten we de dijk weer gillend aflopen. De eerste keer proef, de tweede keer praatte een juffrouw van de Z.L.M. te hard, en de derde keer ging het goed. We hadden vandaag eigenlijk gym, maar die hadden we nu ook gehad. Na al dat geren en gedraaf gingen we naar het land kijken. Al eerste naar het mais, we mochten ook maiskolven eten, Er kwam veel sap uit, net melk. Toen gingen we, met mais in onze handen, naar de aardappelen. Boer Geluk groef een bosje uit, er zaten kleine aardappelen aan; die zijn voor Parijse aardappeltjes, gewone aardappelen; voor thuis dus, en hele grote; frietaardappelen. De boer had alles uitgelegt en... opnieuw, aacade kinderen stonden er voor. Dus nog een keer opnieuw, toen we dat gedaan hadden gingen we naar de karwei. De^ karwei was nog niet groot, het stond op een veld waar nog stukken tarwe op stond, de stoppels. Daarna gingen we naar de wikke, dat was al best groot. De boer trok een plantje eruit, aan de wortels zaten witte bolletjes, die hailen stikstof uit de lucht, en de geven die weer aan de wortels. We wilden eerst gaan drinken, maar we moesten nog één keer het pad oplopen. En toen kwam net opa Geluk eraan met de tractor. En die mocht toen ofek op de film. Hé, hé, drinken met een koekje, we hadden er wat zin in, mmm. We vroegen aan boer Geluk, mogen we naar het Volkerak? En ja, we mochten. Iedereen is bij het Volkerak geweest, sommigen in het water. Toen we weer terug waren, gingen we gelijk naar huis, en toen reden we niet *nrtrx verkeerd Heieen de Pagter Chr. school "de Poorte" Slui s Op 11 sept. 1970 kwamen ze hier voor ons om op de t.v. te komen. Een heel de klas was natuurlijk hartstikkeblij en ja hoor om 10.u. kwamen ze het licht opmeten. En om 10.15 u. kwamen ze het filmen. En Marit moest voorlezen voor de klas. Zij bofte maar vindt je niet dat zij bofte. En een meneer voor het geluid was onder de tafel gekropen. Anders hoor je Marit natuurlijk niet. En 's middags zijn we weer naar de boer geweest en toen moesten we op film gezet worden voor een verslag van het jaar. En natuurlijk ook voor de vergaderingen van de krant. Dat was natuurlijk ook heel leuk. Want toen wij klaar waren met alles hebben wij nog verstoppertje gespeeld in het hooi. En we hebben nog in het hooi gespeeld en dat was ook heel erg leuk. Mijn moeder ging mee om ons over te zetten. En dit was een leuke dag dag Z.L.M. LEERLINGEN GUMMARUSSCHOOL STEENBERGEN Wij zijn op 21 juni naar boer de jager ge weest voor een hele middag, toen we er waren stond er een kar met allemaal kisten in. we gingen eerst kijken hoe er een ruiter uit zag. toen gingen we naar het land daar groeide tarwe. Op donderdag 21 juni zijn we een middagje naar boer de Jager geweest. Eerst gingen we met de trekker naar het land. Toen hadden we nog een eind gestapd. We gingen langs een tarwland in de ganzepas, dat betekend: in de rij achter elkaar. En ondertussen was de trekker al verreden door iemand. En toen kwamen we weer bij de trekker terug. En toen kregen we een glas limonade en een appel. En toen werd de trekker weer verreden. En toen we weer verder gingen. Deden we nog allemaal plantjes of gras soorten doorzoeken. En toen zijn we weer doorgestapd. En we hadden ook nog ruiters gezien. Dat zijn palen, die tegen elkaar aanstaan. Met de middelste paal naar het westen. Want uit het zuidwesten komt meestal nogal sterke wind. En zo waait die ruiter niet zo gauw om. En toen zijn we weer door gegaan en toen kwamen we weer bij de trekker. En kregen we voor de tweede keer limonade en een appel. En toen zijn we nog door weilanden gegaan. En toen nog even naar de dijk en toen weer terug naar huis. Leerling Chr. basisschool Kapelle. we gingen weer verder en kregen limonade en een appeltje. toen kwamen we bij de wei. daar mochten we in. er liep een kalfje met z'n moeder bij, daarna gingen we nog naar een land maar ik weet niet wat daar groeide. toen gingen we nog wat drinken en naar huis. en het was erg leuk Arianne v/d Dorpel klas 4b Chr. basisschool Kapelle. 12

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 12