FLEVOHOF IN DE WEI HET LAND VAN DE BOER De schapen z.l.m Oktober 1979, eerste jaargang no. 6 Kinderkrant muziek: twiedel dom. 1De Zlm een leuke mop. Olga korstanje zet 'm even op Voor alle boeren die zich niets beters wensen dan af en to een reisje met de Zlm. Refr. De Zlm een leuke mop Olga korstanje zet 'm even op Zomaar tussen door een ritje met de Zlm. Dat is niet vaak zo tussen door. 2. De kinderen van onze school hebben nu, rekenen, geschiedenis of taal het kan toch ook dat het pauze is. refrein (2x) Openbare lagere school Andendiek Kerkhoekstraat 2a 's-Gravenpolder Tekeningen: Ingrid Faas, "De Poorte", Sluis p-deboerop-deboerop-deboerop-deboerop-deboerop-deboerop-deboerop-deboerop-deboe- Toen we in de wei waren moesten we een hectare uitmeten. Want we wouwen het eens weten hoe groot het was. Iedereen mocht een kant op, elke kant honderd stappen. Als je honderd stappen had gedaan, moest je een vlaggetje neer zetten. Waar ik het vlaggetje wou zetten lag er koeien poep, dus heb ik een stap van de koeien poep het vlaggetje neer gezet. Toen stak de meester zijn hand op en toen deed ik het ook. Toen we klaar waren moesten we bij elkaar komen, en toen we er waren kwamen de koeien kijken. Nadat we de vlaggetjes hebben opgehaald, moesten we naar de schuur. Wim de Feijter klas 4 Vrijdags zijn we naar het land van de boer geweest om te kijken naar de gewassen die daar gezaaid zijn door Dhr. Cappon. We gingen deze keer niet naar zijn boerderij maar naar de boerderij van zijn vader in Zuidzande. Daar hebben we naar de tarwe gekeken. De boer heeft er een paar voor ons uitgetrokken voor te drogen en in ons plakboek te plakken. Aan dat land grensde het Karwijzaad, daar zat veel onkruid in het land. De boer zij dat dat eigenlijk getrokken moest worden, want één zo'n plantje kan 40.000 zaadjes voort brengen. Dus hebben we met de klas een stukje land van het onkruid bevrijd. Daarbij liepen we in rijen die precies de kant uitliepen, waar we heen moesten. Degenen die over de weg waren gegaan stonden al op ons te wachten. Toen we allemaal weer bij elkaar waren nog naar de andere landerijen geweest. We zijn ook nog even bij het land van de buurman geweest, die had vlas staan. De boer heeft daar voorgedaan hoe je vlas moet pellen en al spoedig kon ieder het bijna. Het was het laatste stukje land dat hij ons wou laten zien. Een ander zal nu wel verder gaan over wat we gedaan op de boerderij in Cadzand. John Martin klas 6 We gingen naar de boerderij, want de schapen moesten geschoren worden. Toen de schaapscheerder binnen kwam, vroeg hij van wie hij een stukje haar mocht afscheren, maar het eerste schaap kwam al binnen. Het was een wit schaap. De scheerder pakte hem bij zijn nek en legde hem toen op zijn rug en begon zijn buik te scheren en toen moest zijn rug geschoren worden en klaar was Kees. De boer gaf hem nog een pil tegen wormen en die pil deed hij in een buisje en dat buisje deed hij diep in het keelgat van het schaap en toen slikte hij het van zelf verder. Het schaap mocht daarna loslopen. Jolanda Basting klas 6 Er waren 7 schapendie geschoren moesten worden 5 witte en 2 bruine. Die bruine waren zo heel mooivooral dat ene schaap dat had van die mooie kleuren een beetje witgrijs een beetje bruin een beetje van alles wat. Petra haar moeder zou rijden, dus die was er ook en die heeft dat hele vacht gekocht, om te spinnen.Ook waren er nog andere moeders maar die kochten geen schapenvacht. We mochten er ongeveer heel de tijd bij zijn, het was erg leuk om te zien. Anita Sinke klas 5 deboerop-deboerop-dehoerop-deboerop-deboerop-deboerop-deboerop-deboerop-deboero- 11

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 11