ZITDAGEN 0 gropatax Denk aan het tijdig opruimen van restanten 29 maart Afd. Wouw-Ossendrecht De Vlaamse boer rond 1900 Naamsverandering B.O.V.A.L. Afscheid D. Wiskerke op 30 maart a.s. 1 R.A.K. Oost Zeeuws Vlaanderen Qlliltprhiptpn pn l/nPfJprHipfpn '~)us er moet voor gezorgd worden, dat vóórdat de bietenplantjes «UIHGIUIGIGII Gil VUGUGI UIG1GII bovenkomen er geen kuilluizen zijn, die de besmetting vanuit de ADVERTENTIES Drukkerij Vink B.V. Bond van Plattelandsvrouwen in Duiveland Radio ZITDAGEN S.E.V. ZEEUWS VLAANDEREN BESTEMMINGS PLANNEN In verband met het tijdig klaarmaken van het blad, kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. Op donderdag 29 maart om 20.00 uur zal de afdeling Wouw- Ossendrecht een algemene ledenvergadering organiseren in café J. Doornen te Heerle. Tijdens deze bijeenkomst zal door de algemene voorzitter van de Z.L.M. de heer A.J.G. Doeleman een inleiding worden gehouden over de aktuele problemen in de landbouw. Daarna is er volop gelegenheid om met de voorzitter van gedachten te wisselen. Voorts wordt er op gewezen dat ook de dames van harte welkom zijn op deze bijeenkomst, ook andere gezinsleden zijn van harte welkom. Op vrijdag 6 april organiseert de vereniging "Den Ouwen Woagen" om 19.30 uur haar algemene ledenvergadering in het restaurant "De Halle" te Axel. Na het officiële gedeelte zal dr. J. van Belle een lezing houden met dia's over het onderwerp "De boer rond 1900 in Vlaanderen". Ook niet-leden zijn dan van harte welkom (omstreeks 20.00 uur). Het Bondsbestuur te Utrecht heeft in zijn laatste vergadering besloten om de B.O.V.A.L. een andere naam te geven. Betekenden de letters B.O.V.A.L. voorheen: Bond van Agrari sche Loonbedrijven in Nederland, nu is dat geworden: Bond van Loonbedrijven voor agrarisch- en grondverzetwerk in Nederland. Voor onze afdeling in Zeeland blijft de rest hetzelfde, dus... Grote Markt 28, 4461 AJ Goes, telefoon 01100 - 21010, tst. 53. In verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd zal de heer D. Wiskerke, medebedrijfs leider op de proefboerderij Rust hoevehet bedrijf met ingang van 1 april 1979 verlaten. De heer Wiskerke begon zijn loopbaan in 1936 bij de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst. In 1943 volgde hij de heer Schipper als bedrijfsleider van het proefbedrijf Zeelandin de Wilhelminapolder op. Tot de opheffing van het landbouwproefbedrijf "Zee land" van de Keuringsdienst Zeeland van de N.A.K. in 1969 heeft de heer Wiskerke zulk een inzet en enthousiasme gegeven aan het landbouwkundig on derzoek in de provincie, dat de namen Wiskerke en "Proefbedrijfsynoniemen bleken te zijn. De gehele na-oorlogse periode met z'n welhaast stor machtige ontwikkeling in het rassensortiment en de opkomst van de chemische gewasbeschermingsmid delen heeft de heer Wiskerke niet enkel nauw gevolgd maar ook gestimuleerd. Hij was niet enkel een nauwgezet onderzoeker, maar ook een goed geïnfor- meerde voorlichter. Hij werd dan ook om zijn bij zondere dokumentatie zeer veel als spreker gevraagd op bijeenkomsten van vaktechnische organisaties en plaatselijke landbouworganisaties. Bij de start van Rusthoevein 1969 werd de zorg voor de proefvelden toevertrouwd aan de heer Wis kerke. Op de hem bekende wijze ging hij verder zij het nu op en vanuit een ander bedrijf. Op 30 maart a.s. zal het Bestuur van "Rusthoeve" officieel afscheid nemen van de heer Wiskerke. Tijdens deze bijeenkomst zal hem dank worden gebracht voor het vele goede, dat hij in zijn bijna 43-jarige loopbaan door het onderzoek en de voorlichting aan de Zeeuwse landbouw heeft bijgedragen. Aansluitend aan deze officiële bijeenkomst in hotel-café restaurant "Zeelandia", Voorstraat 42 te Colijnsplaat, zal op 30 maart a.s. van 16.30-18.00 uur een receptie worden gehouden, waarin degenen die dat wensen, persoonlijk af scheid van de heer Wiskerke kunnen nemen. Woensdag 28 maart a.s. zal de heer J. Dijkgraaf, sekretaris van het C.C.C. een inleiding houden over de Suiker Unie, waarbij nader zal worden ingegaan op het kontraktenstelsel, bedrijfs beëindigingsregeling e.d. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en zal plaatsvinden in hotel "Van Leuven" te Kloosterzande. kuil naar het perceel kunnen overbrengen. Daarvoor is het no dig dat na 1 april van elk jaar geen suikerbieten, voederbieten en afval van suikerbieten en voederbieten, voorzover daaraan bladvorming voorkomt, voorhanden of in voorraad zijn. Dit betekent een bijdrage ter bestrijding van de vergelingsziekte. De Algemene Inspektiedienst kontroleert de naleving van deze verordening. Zorg dat de voederbieten en suikerbieten en afval daarvan vóór 1 april verwijderd zijn' zodat daaraan geen bladvorming kan voorkomen. U werkt mee aan de bestrijding van de vergelingsziekte en voorkomt een proces-verbaal. In Noord-Brabant is de verordening van kracht dat het verbo den is om na 1 april van elk jaar suikerbieten, voederbieten en afval van suikerbieten en voederbieten, voorzover daaraan bladvorming voorkomt, voorhanden en in voorraad te hebben. Suikerbieten, voederbieten en afval van suikerbieten en voe derbieten zijn meestal besmet met een virus, dat de vergelings ziekte veroorzaakt. In kuilen komen kuilluizen voor. Wanneer deze voedsel opnemen van de uitgelopen bieten, nemen zij ook een hoeveelheid virus op. De kuilluizen verlaten op een zeker moment de kuil en vliegen het land in. Wanneer deze dan op bietenpercelen terecht komen, worden de bietenplantjes, waar aan ze sap onttrekken, besmet met het virus, dat de vergelings ziekte veroorzaakt. Later komen de perzikbladluizen vanaf de winterwaarden op de bietenpercelen aan en kunnen dan planten, die al door kuilluis met virus besmet zijn, bezoeken. De perzikbladluis neemt dan het virus op en is het gehele sei zoen in staat om elke biet, die hij bezoekt, te besmetten met virus. Om vertraging te voorkomen, dient U uw advertenties te zenden naar POSTBUS 16 - 4570 AA AXEL Z.l.m. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01100-21010 4460 BA Goes Redaktie: Mr. J. Oggel hoofdredaktie M van Wezel eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100-20228 -tel huis 01 641- 3847 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes-tel. 01 100-2101 0 - toestel 13. Technische verzorging - Drukkerij Vink B.V.- Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B.V - Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel On 55-2020 - Telex 55230 Postgiro 206991 2 Op woensdag 28 maart zal te Nieuwerkerk een filmavond ge houden worden. Gedraaid zal worden: "Het woud der scheme ring" en het Z.L.M.-journaal. Dinsdag 27 maart a.s., Hilversum II, 12.50 -13.00 uur "De identifikatieregeling voor varkens op 2 april a.s. van start", een vraaggesprek met drs. P. van Houwelingen, adjunkt-in- spekteur van de Veterinaire Dienst van het ministerie van landbouw en visserij. Vrijdag 30 maart a.s., Hilversum II, 12.50 - 13.00 uur "Het prijs- en inkomensbeleid in de E.E.G.", een vraaggesprek met ir. G. Meester van het Landbouw Ekonomisch instituut. ADMINISTRATIE- EN ADVIESBURO VAN OE Z.L.M. OOSTBURG: woensdag 28 maart in Café "De Windt" SEROOSKERKE: vrijdag 30 maart in Café Huysse van 9.00 uur tot 13.00 uur. FIJNAART: vrijdag 30 maart in Hotel "de Graan beurs" van 11.30- 13.00 uur. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdag: van 9.00 - 12.00 uur, de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. HULST maandag 2 april in Hotel Internationaal van 16.0047.30 uur. Hulst Vanaf 9 maart ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Absdaalseweg". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, als mede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aange brachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Raamsdonk Vanaf 9 maart ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmings plan "Hooipolder de Bossen 4e cluster". Zij die bezwaren heb ben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kun nen bezwaren indienen bij G.S. Sas van Gent Vanaf 9 maart ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Buitenge bied". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeen teraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Son en Breugel Vanaf 12 maart ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Bui tengebied". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. en zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Terneuzen Vanaf 9 maart ligt tot en met 6 april ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan tot vaststelling van de grenzen van een aantal bebouwde kommen. Bezwaren kunnen worden in gediend bij de gemeenteraad. Tholen Vanaf 9 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Bedrijfsterrein". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen be zwaren indienen bij G.S. Woensdrecht Vanaf 14 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp tot wijziging van het bestemmingsplan voor het gebied "Rijzendeweg-Zuid". Bezwaren kunnen worden in gediend bij de gemeenteraad. Gemert Vanaf 19 maart ligt gedurende een maand ter inzage het goedgekeurde bestemmingsplan "Kleine woonvorm voor woonwagenbewoners in de gemeente Gemert". Zij, die tijdig bèzwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen'bij de Kroon. Hulst Vanaf 15 maart ligt gedurende een maand ter inzage de 1 e herziening van het bestemmingsplan Buitengebied. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Middenschouwen Vanaf 16 maart ligt gedurende een maand ter inzage het goedgekeurde bestemmingsplan "Jachthaven Scha- rendijke". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Terneuzen Vanaf 16 maart ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Oude vaart noord". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de ge meenteraad en zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Oostburg Vanaf 15 maart ligt gedurende een maand ter inzage het goedgekeurde bestemmingsplan "Sportpark Cadzand". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeente raad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Reimerswaal Vanaf 13 maart ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Bo- tenwijk". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. alsmede zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 2