ONKRUID TUSSEN 'T VLAS WAT DOE JE ERTEGEN? VENZAll AAMTYL AAMDOC Ivosit WIERSUM CHEMIE N.V. Arabische voshengst Goldbey weer goedgekeurd BASF Met uw vakmanschap en onderstaande AA-produkten heel wat (gebruiken vlak na het zaaien) (Dnoc/mcpa) (natriumzout van dnoc) (spuiten voor-na opkomst) zijn middelen die in de praktijk hebben bewezen onkruid tussen 't vlas zeer effektief te bestrijden. GRONINGEN - TEL. 050-34041 Last van jonge, kiemende zaadonkruiden in erwten, bonen, granen, luzerne, aardappelen of prei? De BASF heeft een opti male oplossing voor Uw probleem: 17 (U3 de verplichte hengstenkeuring van het Ara- bisch Paarden Stamboek (A.P.S.) te Utrecht is de Zeeuwse Arabische Volbloedhengst Goldbey (Stb.no. A 279) wederom in het bezit gesteld van een dekvergunning. Dit feit verdient extra ver melding tegen de achtergrond van de zeer vele afwijzingen van ter keuring aangeboden Arabi sche Volbloed hengsten. Het O.P.S. wil hiermee bereiken dat de vaak als bloedverbeteraar ge bruikte Arabier van hoge kwaliteit blijft en daar door zijn vererving de merriehouders niet teleur stelt. Dat Goldbey deze vuurproef aan de hand zijner kundige geleider Emery van Vooren goed doorstond, bewijst zijn klasse. Goldbey bezit een zeer soortig hoofd met alle kenmerken van zijn ras: prachtig sprekende grote ogen, grote neusgaten en de fraaie arabierenknik in de neus overgaand naar een fijne mond en de krullende oortoppen die het levendige orenspel een bijzonder accent geven. Kortom: deze klassie ke Arabische hengst bezit zeer veel adel in zijn prachtig sprekende hoofd. Daarbij heeft hij echte rijpaardgangen mede door de schuine schouder vooruitgrijpend, vlak en zeer ruim zowel in stap als draf, dus een ideaal zadelpaard voorzien van een goede schoft. Zijn kleur is goudvos met lichte staart en manen en hij heeft als aftekeningen een smalle doorlopende bles, links en rechts voor en achter witte voeten en keiharde hoeven. Gold bey is vier jaar oud en stamt af van de kampioen- hengsten Ludo en Blue Domino terwijl zijn groot vader van moederszijde de bekende kampioen Grey Owl is. In de verdere bloedvoering komen steeds kampioenhengsten en -merries voor zodat vererving van dit bloed de gagrantie voor een best fokproduct kan inhouden. Naast dit goede bloed en de klassieke schoon heid van het Arabische paard bezit Goldbey ook het traditionele kenmerk: temperament, gehoor zaam, gewillig en eerlijk in de omgang. ©geregistreerd handelsmerk van Du Pont De Nemours. Vraag het uw leverancier of Dat temperament en adel niet hoeft te beteke nen dat er een regelmatig gevecht is tussen rui ter en paard bewees Goldbey tydens de carnavals optocht te Hulst, waar hij temidden van een der tigtal merries en omringd door fanfares, veelkleu rige wagens en veel rumoer rustig bleef, gereden enkel op een gebroken trens door zijn eigenares, terwijl de serpentines om zijn benen en oren krul den. Wel volgde hij alles attent en geïnteresseerd, maar geraakte niet in paniek en deed geen enkele misstap. Als hij naast de uiterlijke kwaliteiten ook dit karakter op zijn veulens vererft, is dat van grote waarde voor de toekomstige eigenaar van zijn halfbloed Arabische veulens, die er een zeer bruikbaar paard aan zullen hebben. Arabische volbloed is gerechtigd om alle paarden- en ponyrassen te dekken terwijl als extra daar nog bij komt dat zowel voor mer ries geregistreerd in enig stamboek, alsook voor merries zonder stamboekregistratie steeds het veulen als Halfbloed Arabier in de registers van het Arabisch Paarden Stamboek kunnen worden ingeschreven. Dit is een bijzonder voorrecht van een goedgekeurde volbloed Arabische hengst. Daarenboven geven drie stamboeken: het New Forest Pony Stb., het Welsh Pony Stb. en de Stichting Haflinger Club de mogelijkheid om naast de registratie als halfbloed Arabier ook te worden opgenomen in resp. de speciale registers New Fo rest sportregister F, Welsh sectie K en Haflo Ara- be voor wederom inkruisen van het Arabisch bloed in de Haflinger merrie. Het dekgeld is gehandhaafd op de prijs van 1969 en zo gesteld dat het voor niemand een bezwaar behoeft te betekenen en het fokken met een vol bloed Arabier alleen tot de exclusieve bezigheid van een aparte groep fokkers blijft gereserveerd. Voor het bedrag van 185,alles inclusief kan de Zeeuwse merriehouder een halfbloed Arabisch veulen van Goldbey proberen te bemachtigen. Zijn bevruchtingspercentage ligt in het eerste dek jaar, voor zover bekend op 94 De exploitatie is we derom in handen van Stallen Al. Serrarens, Osse- nisse (tel. 01148520), terwijl ons werd medege deeld dat veel fotomateriaal en keuringsresultaten van hengsten en merries waarvan Goldbey direct afstamt gaarne voor inzage beschikbaar zijn. (Tel. 01140—2730). Het selectief werkende onkruidbestrijdings middel tegen jonge, kiemende zaadonkruiden in erwten, bonen, luzerne, granen, aard appelen en prei. Geschikt voor bespuiting op vochtige grond. Gedeponeerd handelsmerk van Farbwerke Hoechst AG N.V. Color-Chemie, Afdeling Landbouw Postbus 1019, Arnhem - tel. (085) 450691

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1970 | | pagina 17