Afscheid De haarmode cPoor de ^Drouu? ma Wet Cplatteland KINDERKRANSJE 13 I^INDEREN komen graag bij elkaar op visite. Het geeft ze het gevoel „al groot" te zijn. Een leuk spel op straat kan daarom in het niet vallen, vergeleken bij een echte verjaarsvisite. Met het cadeautje in de hand en zelf op de bel drukken en binnen gelaten worden. Zonder hulp een cadeautje kopen en de mooi ste jurk aan, dat zijn ook van die dingen, die er helemaal bi| horen. Vooral die mooie jurk, het symbool van „uitgaan", is belangrijk voor het „onder de tienertjes", jarig of niet jarig. En let maar eens op hoe het gaat: de dochters letten al net zoveel op elkaar als hun moeders dat plegen te doen als ze naar hun vriendinnen gaan. „Zit mijn haar goed, of zit het beter dan het hare" en „die kleur zou het bij mij beter doen dan bij haar", zijn de gedachten, die door de jonge breintjes flitsen. Het hoort bij hun spel, dat een voorbereiding is op hetgeen voor hen nog onvoorstelbaar ver weg ligt. MAAR bij al hun „grootdoenerij" zullen ze nooit hun kindzijn verloochenen: „met z'n allen kaarsen uit blazen en heel veel lekker eten. Ze hoeven nog niet aan de lijn te denken. Wat dat betreft zijn kinde ren in volwassen ogen roekeloos. Ze eten niet alleen taart, maar knoeien er ook mee. Tot huilens toe voor de moeder, die haar dochter om door een ringetje te halen de deur uit liet gaan. Maar nauwelijks belangrijk voor de moeder, die haar dochter een keuze liet maken uit talloze leuke jurkjes van moderne en gemakkelijk te onderhouden synthetische vezels, zoals draion, het materiaal dat door het hierbij afgebeelde viertal werd verkozen. Misschien een idee voor december, de feestmaand? Chocolade kerstkransjes en kalkoene jus willen ook nog weieens hun december sporen achterlaten op uw dochterkens schone kleren. Als die van draion zijn is dat allemaal niet zo erg. Onder redactie van Mevrouw L N. Huijsman Griep Toen mij eind 1956 door de voorzitter van de ZLM, Ir. M. A. Geuze, gevraagd werd of ik be reid was elke twee weken een pagina voor de vrouw van het platteland voor het Zeeuws Landbouwblad te verzorgen heb ik hierop met vreugde positief gereageerd. Journalistiek werk had mij altijd aangetrokken en nu kreeg ik de kans als vaste medewerkster aan een blad ver bonden te zijn. Het is steeds een genoegen ge weest de vrouwenpagina te mogen verzorgen. Soms kreeg ik spontaan reacties, niet alleen van lezeressen, doch ook van lezers. Dit deed mij ongelooflijk goed en was een stimulans mijn uiterste best te doen de pagina zo goed moge lijk te verzorgen. Thans is het ogenblik gekomen het werk dat mij zo lief geworden is, neer te leggen. Als U deze regels onder ogen komen, hoop ik de leef tijd der sterken te hebben bereikt. In onze snel veranderende maatschappij is het voor de ouder wordende mens niet gemakkelijk dit tem po bij te houden. Dus leek het mij beter met het werk op te houden voor ik het gevoel kreeg het niet meer aan te kunnen. Ik dank de redacteur voor de prettige samen werking. Ik dank mijn trouwe lezeressen en lezers, die de moeite namen mijn pagina te lezen. Het jaar 1969 is bijna ten einde, een nieuw jaar staat voor de deur. Gaarne wil ik dit af scheidswoord eindigen met U Heil, Zegen en Voorspoed toe te wensen voor het komende jaar en voor alle jaren, die U nog geschonken mogen worden. L. N. HUIJSMAN—GRIEP. |EDERE vrouw interesseert zich voor haarmode. Sommigen volgen deze slechts in het dames blad, de krant, bij de kapper. Enkel om er naar te kijken. Zelf beginnen ze er niet aan. Vooral niet aan de belangrijkste tendens in het haar van vandaag:: „de pruik". Dat is voor fotomodellen en mannequins, vinden ze. Toch zal het niet zo lang meer duren, of het bezit van een pruik is net zo normaal als het gebruik van make-up en sieraden. Door het stijgende gebruik van haarstukken en pruiken worden deze goedkoper. Dit betekent nog meer vrouwen aan de pruik. In het buitenland heb ik deze mode al vaak waar genomen. Vooral voor de ouder wordende vrouw, die vaak met zeer dun haar te kampen heeft, kan een pruik haar gevoel van eigenwaarde verhogen. Tot nu toe was het echter zo dat de pruik van tijd tot tijd door een kapper moest worden gewassen en opge maakt, een dure zaak. QIT geldt echter niet meer voor de pruik, die sinds kort op de markt is en die zonder be zwaar thuis kan worden gewassen. Hij is gemaakt van caralon-vezel, een niet van echt haar te onder scheiden materiaal. Deze pruik, de Curry Bird past dankzij de stretch-basis op ieder hoofd en hij wordt in 10 natuurlijke en 5 gemeleerde kleuren geleverd. „Voor elck wat wils" kan in dit geval worden gezegd, zeker bij een prijs van maar 59 gulden. Als de Curvy Bird is gewassen, door hem eenvou dig in een koud shampoosopje te leggen en hem daarna grondig te spoelen, kan hij gewoon in de kamer worden neergelegd om te drogen. Daarna eveD de borstel er doorheen en hij kan weer op alle moge lijke manieren worden opgekamd. Hij wordt volledig in model geknipt geleverd en een speciaal kapsel zou nog kunnen worden bereikt met behulp van de Cart men elektrische haarkrullers, die precies de juiste temperatuur hebben om zonder risico een mooie krul te verkrijgen. CHEESE-BURGERS - 8 stuks 3 koppen Corn Flakes 500 g gehakt (half-om-balf) 1 losgeklopt ei 1 fijngesnipperd uitje en knoflook (poeder) naar smaak 2 eetl. melk 2 eetl. fijngehakte peterselie zout en peper naar smaak boter of margarine kaas Maak d<e corn Flakes fijn en meng alle ingrediënten tot en met de peper. Vorm ballen en braad ze in bruine boter of margarine gaar en bruin, jes kaas kruislings over de gehaktbal» Leg 5 minuten voor het gebruik plak* len en laat ze nog even sudderen. Serveer ze op ronde broodjes

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 13