MONOHIL niet ingehuld ligt nu ook voor U klaar MONOHIL natuurlijk EENKIEMIG Veehouders: opgelet! Zeker zo goed verzaaibaar als precisiezaad van de meerkiemige rassen 8 NOGMAALS DE AFSLACHTREGELING UANAF 1 december jl. is er de gelegenheid een aanvrage in te dienen voor het verkrijgen van een premie bij het afslachten van koeien. Men kan de aanvragen doen tot 20 december a.s. Na deze datum kan men zich voor deze regeling niet meer aanmelden. De aanvraag moet plaatsvinden op een speciaal formulier, dat te verkrijgen is bij de Districtsbureau houder. In aanmerking komen alle veehouders, die bij de mei-inventarisatie van 4 mei 1969 twee of meer melkkoeien hadden. De premie bedraagt f 724,per koe, echter met een maximum van f 7.240,per bedrijf. Het recht op deze premie bestaat pas, nadat de aanvraag is toegewezen, een schriftelijke overeenkomst is af gesloten en de ondernemer aan de gestelde voor waarden heeft voldaan. |\EZE voorwaarden is, dat alle koeien, die op het u bedrijf zijn, uiterlijk op 30 april 1970 moeten zijn geslacht. Dus ook als de veehouder meer dan 10 melkkoeien heeft, zal hij ook die moeten laten slachten. Met nadruk wordt erop gewezen, dat van het aantal dieren, dat op het aanvraagformulier is ver meld, de schetsen straks moeten worden ingele verd, mèt het bewijs, dat ze geslacht zijn. Wanneer er maar één dier tussentijds zou worden verkocht dan vervalt de gehele premie. Dit geldt dus even zeer in het geval, dat men 12 dieren opgeeft (waar voor toch maar maximaal f 7.240,wordt uitge keerd) en van dit aantal één zou verkopen. Men verliest dan het recht op alle premiën. De premie wordt toegekend voor ten hoogste het aantal melk koeien, dat op het aanvraagformulier is vermeld, met dien verstande, dat nimmer meer melkkoeien voor premiëring in aanmerking komen dan op 4 mei 1969 werden gehouden op het door de aanvrager beheerde bedrijf. ALS melkkoe wordt aangemerkt elk rund, dat tenminste eenmaal heeft gekalfd en geschikt is voor commerciële produktie, maar ook 'n vaars, die minstens zes maanden drachtig is, dus uiterlijk 30 april 1970 afkalft. Verder moet de veehouder minstens 5 jaar volledig afzien van de melkproduktie; hij behoeft dus niet het bedrijf te beëindigen. De 4e mei 1969 is de peildatum voor het aantal koeien. Heeft de boer meer koeien dan op 4 mei, dan komen deze extra koeien niet voor een premie in aanmerking, ook al is het totaal minder dan 10. Hij moet ze echter wel laten slachten. Als er min der koeien zijn, dan geldt het aantal koeien op het moment van de aanvrage. De premie zal pas worden uitbetaald, wanneer de veehouder het bewijs van tijdige slachting heeft geleverd via het overleggen van de door het slacht huis afgestempelde registratiekaarten. Krijgt men voor meer dan vijf koeien een premie, dan zal in eerste instantie slechts de helft worden uitgekeerd. De andere helft wordt pas na drie jaar betaalbaar. De aanvrager moet er voorts rekening mee hou den, dat het afslachten van het melkvee bepaalde financiële konsekwenties kan inhouden. Men wen de zich tijdig tot zijn boekhoudbureau om inlichtin gen. Meerdere inlichtingen kan men te allen tijde bij de districtsbureauhouder en bij de voorlichters van de ZLM inwinnen. OMSCHAKELINGSPREMIE VOOR de melkveehouders, die willen stoppen met de levering van melk bestaat eveneens sedert 1 december j.l. de mogelijkheid tot het aan vragen van een premie. De aanvrage moet worden ingediend bij de dis trictsbureauhouder. De sluitingsdatum van de aanvragen zal nader door het bestuur van de Stichting Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de landbouw worden be paald. Afhankelijk van de belangstelling in alle E.E.G.- landen zal worden bekeken, hoe lang de regeling van kracht blijft. Voor deze regeling komen in aanmerking de ondernemers, die op het tijdstip van aanvrage meer dan 10 melkkoeien houden, per 4 mei 1969 geregis treerd waren bij de P.V.C. en in de periode van 1 mei 1968 tot 1 mei 1969 tenminste gemiddeld 1500 kg melk per op 4 mei aanwezige melkkoe hebben geleverd. - Zij moeten bereid zijn om: a. volledig en definitief af te zien van de levering van melk en zuivelprodukten, binnen zes maan den na het sluiten van een overeenkomst en: b. tenminste een rundveestapel aan te houden die, in grootvee-eenheden uitgedrukt gelijk is aan het aantal melkkoeien, dat op het moment van het indienen van de aanvraag op 't bedrijf aan wezig was. IN Nederland bedraagt de premie 724,per melkkoe, wanneer kan worden aangetoond, dat in de periode 1 mei 1968 tot 1 mei 1969 een hoeveelheid melk en zuivelprodukten werd afge leverd, minstens overeenkomend met gemiddeld 2.000 kg per op 4 mei 1969 aanwezige melkkoe en 483,per melkkoe, wanneer kan worden aange toond, dat in de periode 1 mei 1968 tot 1 mei 1969 een hoeveelheid melk* en zuiv.elprodukten werd afgeleverd van gemiddeld minder dan 2.000 kg, doch meer dan 1.500 kg per op 4 mei 1969 aan wezige melkkoe. Men wordt dringend aangeraden niet tot omschakeling van het bedrijf over te gaan, voordat men schriftelijke goedkeuring van de Stichting heeft ontvangen. Ook ten aanzien van deze regeling wende men zich voor nadere inlichtingen tot de economisch sociale voorlichters van de ZLM. S.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 8