Akkerbouwbedrijf De gehele Ford staat achter U Akkerbouwbedrijf van 50 H.A. Teeltagenten gevraagd Plantuitjes teeltagenten MEDEWERKER DISTRICTS FORD TRACTOR DEALERS VOOR ZEELAND Gebr. Weststrate C. Vermeulen Tractorbedrijf Kloet 14 STANO GROENTEGEWASSEN DE diverse teelten van de jonge sla onder glas medio november vertoonden een goede stand, beter dan algemeen werd verwacht. De stand van de herfstsla is gedaald; de kwaliteit van deze sla valt tegen als gevolg van rand; het produkt is bovendien erg zacht. In de komende weken wordt een grote aanvoer van herfstsla verwacht. De komkommers voor het nieuwe seizoen zijn in op kweek, over de stand valt in dit stadium nog niets te zeggen. Ook de planten voor de nieuwe teelt van tomaten zijn in opkweek. De stand hiervan wordt gunstig beoordeeld. Men is met de teelt iets vroe ger dan in het vorige seizoen. Door het optreden van veel rand en rot is de stand van de nateelt- andijvie belangrijk gedaald. De winterandijvie staat er veel beter voor. Daar de ontwikkeling van dit gewas al te ver gevorderd is zal om deze goede stand te behouden tijdens vorst verwarming moe ten worden toegepast. De stand van de verwarmde paprika is iets vooruitgegaan. Tot zover de situatie in het Zuidhollands glasdistrict. DE herfstbloemkool in het consulentschap Hoorn vertoont een matige stand; door regen en harde wind is nogal wat schade ontstaan. In het consulentschap Barendrecht verwacht men van de bloemkool die nog te velde staat nog wel een be vredigende oogst maar toch beduidend minder dan normaal, omdat er door het zachte weer reeds vele per-celen geheel geruimd zijn. In Zeeland is de stand van de winterbloemkool nog steeds goed. De stand van de boerenkool is goed. Verschillende per celen met winterpeen leveren in het consulent schap Zeeland een grof produkt op; ook komen er vrij veel gescheurde wortels voor. Als gevolg van de gunstige groeiomstandigheden vertoont de prei een redelijke stand. In Zeeland valt de opbrengst van de witlofwortelen wat tegen als gevolg van te droog weer. DE UITVOER VAN SLA Noorwegen heeft bekend gemaakt dat de invoer van sla met directe ingang onbeperkt is toegestaan. Dat betekent dat er voor de Nederlandse sla ex portkansen naar dit land komen. Het areaal kassla in ons land is groot en de aanvoeren zijn de laatste weken op de veilingen zeer ruim geweest en zijn dat nog. Tengevolge van de zeer grote aanvoeren bleven de prijzen betrekkelijk laag. Gedurende het grootste deel van de maand november bracht de kassla op de veiling-en maar ongeveer de helft op van de prijs van het vorig jaar in deze maand. Ondertussen mag worden aangenomen dat de vraag naar Nederlandse kassla voor export in de Volgens gegevens van het C.B.S. werd in oktober 1969 797 ha sla aangeplant tegen 786 ha vorig jaar. De in oktober '69 geoogste glassla had betrekking op 198 ha tegen 108 ha in oktober 1968. Per 1 november bedroeg de oppervlakte sla 1860 ha; dit is 12 meer dan vorig jaar. De aanplant van andij vie in oktober 1969 was vrijwel gelijk aan die van vorig jaar (126 resp. 122 ha). Ook de per 1 novem ber 1969 aanwezige oppervlakte verschilde nauwe lijks van die van vorig jaar (203 resp. 198 ha). De geruimde oppervlakte oud gewas tomaten en kom kommers was in oktober 1969 niet groot. Vorig jaar oktober werd in totaal 979 ha geruimd tegen 827 ha dit jaar. De nog aanwezige oppervlakte tomaten en komkommers per 1 november 1969 was resp. 13 en 9 groter dan vorig jaar. komende weken zal toenemen en er wordt dan ook wel een prijsherstel verwacht. Al naar gelang van de zwaarte van de sla lag de veilingprijs van dit produkt eind deze week tussen 10 en 20 cent per krop. De export is aanzienlijk, want volgens de cijfers van het Uitvoer Controle Bureau voor Tuin- bouwpodukten werd er in de week van 17 tot 22 november uit ons land 1.870 ton sla geëxporteerd. Daarvan ging 1,345 ton naar West-Duitsland, 342 to sla werd naar Engeland verladen, 101 ton naar Zweden, 53 ton naar Zwitserland, 27 ton naar Frankrijk en 2 ton naar BelgiëLuxemburg. TE KOOP: Wegens beëindiging een in prima staat van onder houd verkerend in het noord-oosten van de provincie Groningen. Het bedrijf is voorzien van graansilo's. Geïnteresseerden dienen te schrijven onder letter G, bureau van dit blad te Terneuzen. Gespecialiseerde plantuitjes-firma vraagt: voor de rayons Walcheren en Zuid-Beve land. Hoge provisie en onkosten-vergoeding. Zij die reeds als zodanig werkzaam zijn ge nieten de voorkeur. Brieven onder letter D. bureau van dit blad te Temm r TE KOOP in West-Brabant, dicht bij dorp Dinfeloord: van 25 ha aaneengesloten, prima kleigrond. Prachtig verkaveld. Aanvaarding in overleg. Brieven onder letter F. bureau van dit blad te Terneuzen. STICHTING PROEFBOERDERU ZUID-HOLLANDSCHE EILANDEN Gevraagd: voor cms proefbedrijf met 70 ha akkerbouw een met ervaring op het gemechaniseerde ak kerbouwbedrijf en interesse voor het land bouwkundig onderzoek. Opleiding: Bij voorkeur M.L.S. Sollicitaties worden verwacht binnen 14 dagen bij het secretariaat, Hoefslag 2, Barendrecht Krabbendljke 01134-1581 Oostburg 01170-2414 Zierikzee 01110-221E Goes 01100-5707 Axel 01155-1845 Achter 's-werelds modernste trekker staan 's-wereld# beste ontwerpers, technici, dealers en servicemonteurs. Neem het ontwerp. Wij hebben er mogelijkheden inge bouwd, die de trekker geweldige capaciteiten geven en U zeer economisch doen werken. Het grotere motorvermogen is gekoppeld aan de robuuste versnellingsbak, die U altijd voor ieder karwei de beste versnel ling geeft. U krijgt een echte onafhankelijke aftakas met zijn eigen hydraulische koppeling, die U in- en uit kunt schakelen, zelfs onder belasting en terwijl U rijdt. U hóeft minder te stoppen en doet méér in dezelfde tijd. En U hebt alle pk's, die moderne werktuigen vragen, om op volla capaciteit te kunnen werken. De Select-O-Speed-versnellingsbak levert alleen Ford. Hiermee schakelt U in een flits naar alle tien voorwaartse en de 2 achterwaartse versnellingen. Niet stoppen, geen koppelings pedaal, dus meer werk klaar in dezelfde tijd. Ford's volledige onafhankelijke hefinrichting verschaft maximale precisie en eenvoud In bediening. De hydraulische Installatie levert U tevens hydraulische kracht voor alle moge lijke werkzaamheden, onafhandelljk van de 3-punts hefinrichting. U krijgt ook de beste service, waar U die ook wenst. Zo wel het normale onderhoud, als een spoedreparatie, worden uit gevoerd door fabrieksg9Schoold personeel. Zij gebruiken speci aal gereedschap en gewaarmerkte Ford-onderdelen, U wilt meer weten over Ford? Uw Ford Tractor Dealer weet alles van trekkers. Neem contact met hem op en laat U tonen wat de machtige Fords voor U kunnen doen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 14