BOFFEN'S HOUTBOUW O. - Mill Maak kennis met de reus uit de Ford trekkerserie Het planten van aardbeien in kassen DISTRICTS FORD TRACTOR DEALERS VOOR ZEELAND Gebr. Weststrate C.Vermeulen Tractorbedrijf Kloet Goes PLUIMVEEHOKKEN VELDSCHUUR 14 (Vervolg De grond was van nature te vochthoudend en be vatte te weinig lucht. De stalmest zal op deze grond *iet voor de aardbeien, maar voor de tomaten of •en ander gewas gegeven moeten worden. Met het gebruik van kunstmest zal men hier zeer voorzich tig moeten zijn. Het aandrukken van de grond kan hier beter achterwege blijven. De lossere bouwvoor, waar het merendeel van de wortels in voorkomt is dan gemakkelijker toelaatbaar voor lucht en warmte, wat de wortelontwikkeling zeker ten goede zal ko men. Op de lichte zandgrond zouden we juist van een vastere grond willen uitgaan, omdat deze van nature gemakkelijk toegankelijk is voor lucht. Op deze grondsoort werd verschillende keren te veel lucht en te weinig water gevonden. Zonder storende lagen kan luchtgebrek hier bijna niet optreden. Wel kunnen er moeilijkheden ontstaan met het op peil houden van de vochttoestand en voedingstoe stand. Veel water geven veroorzaakt gemakkelijk uit-« spoeling van voedingszouten. Een lichte zandgrond kan van nature weinig vocht vasthouden. Hierdoor ontstaan soms grote schommelingen in de vochttoe stand. Dit leidt tot een onregelmatige wortelontwik keling. Het gebruik van stalmest voor 't inplanten van de aardbeien is hier geen bezwaar. Om een betere ea gelijkmatige vochttoestand te verkrijgen is het ge bruik van 2 m3 tuinturf of door gevroren zwart veen per are gedurende 2 a 3 jaar noodzakelijk ANDERE OORZAKEN Behalve de invloed van de watervoorziening op de structuur van de grond zijn er een aantal bijkomstige factoren die de wortelontwikkeling ongunstig be- invloeden en de verwelkingsverschijnselen in de hand werken. Zo heeft een grondontsmetting met methyl* BESTEMMINGSPLANNEN Terneuzen. Met ingang van 15 november ligt .ge durende een maand ter inzage het door G. S. gedeel telijk goedgekeurde bestemmingsplan „Serlippenspol der". Aan enkele artikelen der voorschriften is goed keuring onthouden. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G. S. hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn bij de Kroon beroep instellen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen ge noemde onthouding van goedkeuring door G. S. Met ingang van 15 november ligt gedurende een maand ter inzage het door de raad vastgestelde bestemmings plan „Katspolder" met voorschriften. Dit plan is een herziening. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen bij G. S. tegen dit plan bezwaren indienen. Sluis: Met ingang van 24 november ligt geduren de een maand ter inzage het ontwerp-bestemmings- plan „Stenen Beer". Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen bif de gemeenteraad. Hulst: Met ingang van 21 november ligt geduren de een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan West II, met bijbe horende voorschriften. Goedkeuring is onthouden aan enkele gedeelten van genoemde voorschriften. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die be zwaren heeft tegen genoemde onthouding van goed keuring door G.S., kunnen gedurende bovengenoem de termijn beroep instellen bij de Kroon. Middenschouwen: Met ingang van 20 november ligt gedurende een maand ter inzage het besluit van de gemeenteraad dat een bestemmingsplan wordt voor bereid voor het tot dusver als kampeerterrein be stemd gebied op de hoek van de Krijn Karelsweg Weelweg te Ellemeet, nader aangeduid op een bij het besluit behorende gewaarmerkte kaart. Met ingang van 27 november ligt gedurende een maand ter inzage het door de raad vastgestelde be stemmingsplan „Kerkwerve-West", met bijbehorende toelichting en voorschriften. Gedurende bovengenoem de termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij G.S. bezwa ren indienen. Veere: Met ingang van 25 november ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goed gekeurde bestemmingplan „De Zandput" (herziening 1969). Goekeuring werd onthouden aan enkele artike len van de bij het plan behorende voorschriften. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeente raad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen gedurende boven genoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Yerseke: Met ingang van 24 november liggen ge durende een maand ter inzage de ontwerp-bestem- mingsplannen: a. „Zuid-West"; b. „Grintweg"; c. „Kijkuit", met bijbehorende voorschriften en toelich tingen. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijke bij de gemeenteraad bezwaren in dienen. van 7.) bromide, DD of chloorpicrine een gunstige invloed op de wortelontwikkeling. Men krijgt een sterker gewas, omdat aaltjes en schimmelziekte worden ge dood. Bedrijven die met ernstige moeilijkheden te kampen hebben gehad, doen er goed aan een ont smetting uit te voeren. Fouten die dan tijdens de teelt met de watervoorziening gemaakt worden zul len minder hard aankomen. Het gewas zal meer weerstand kunnen bieden. De slechte inworteling na het planten, door het gebruik van veel stalmest en kunstmest kan even* eens als oorzaken worden genoemd. Wanneer in de maand februari bij de hergroei de wortelontwikke ling nog niet op gang gekomen is zijn er voor of na het inplanten fouten gemaakt. Deze achterstand in wortelontwikkeling kan moeilijk meer worden inge haald. Da Ford 5000 Is een magnifiek voorbeeld ven daad werkelijke Ford techniek. Zijn machtige 75 pk motor geeft U een grote kraoht- reserve. HIJ heef! een ongeëvenaarde „constant mesh" 8- veranellingsbak die het U mogelijk maakt de gehele dag topprestaties te leveren, want er ia een versnelling voor leder werk. Bovendien fs er als extra leverlngsmogelljkheld, de automatische Select-O-Speed transmissie. Dezé verschaft U 10 versnellingen vooruit en Z ver snellingen achteruit die U in kunt schakelen on der belasting, terwijl U rijdt, zonder koppellngs- pedaal en zonder dat de trekker stil gaat •taan. Hiermee verricht U nog meer werk In minder tijd. De Ford 5000 heeft tevens een on afhankelijke aftakas. De enige juiste constructie voor grote trekkers die moderne machines aandrijven. JÉ Wederom voor maximale tijdsbesparing doordat U geen tijd verliest omdat niét gestopt behoeft te worden bij het In- of uitschakelen. Ford's hydraulische heflnstallatla geeft U hydraulische kracht voor ieder modem werktuig. Het Is de meest complete en de beste hydraulische hefln- rlchtlng voor diepte-, positie- en trekkrachtrègeling ooit op een trekker gebouwd. Deze uitgelezen combinatie van kracht en ontwerp van de trekker helpt iedere boer zijn werkcapacltelt te vergroten. WIJ nodigen U'uK kennis'te maken met Ford's trekker- serie. Maak een afspraak met uw Ford Tractor Dealer. Hij zal gaarne voor U een démonstratie regelen. Hij zal U ook vertellen over de service van d« Ford organisatie en de Ford Dealers, de garantie en condities en al wat U nog meer wilt weterv Krabbendijke 01134-1581 Oostburg 01170-2414 Zierikzee 01110-2218 01100-5707 Axel 01155-1845 Concur rende prijzen Ie soort materialen Snelle levering Vraagt vrijblijvend inlichtingen Ook over onze Bungalows - Garages - Loodsen POSTBUS 15 TEL. (08850 1474 Na kantoortijd: 1648 - 1259 Vertegenwoordiging Int Handelsonderneming MUGOMA N.V - Gerberalaan 1 - Naaldwijk - tel. 017406386/7100

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 14