zlm Rondgang langs de Kringen Alle RAI-hallen volgeboekt ,Land- en Tuinbouw RAI 1970" t 9C Binnenkort beginnen weer de BESLOTEN bijeenkomsten van afdelingsbestuursleden met een aantal vertegenwoordigers van secretariaat en boekhoudbureau der ZLM. Onder staande vastgestelde data en, voor zover bekend, de vergaderplaatsen Maandag 10 november Kring Walcheren te 14.00 uur in café „De Eendracht", Middelburg. Maandag 10 november Kring Westelijk Zuid-Beveland te 19.30 uur in „De Prins van Oranje" te Goes. Dinsdag 11 november Kring West-Brabant te 19.30 uur in (nog nader bekend te maken). Donderdag 13 november Kring Schouwen-Duiveland te 14 u. in „Huis van Nassau", Zierikzee. Donderdag 13 november Kring Tholen en St. Philipsland te 19.30 uur in „Hof van Holland" te Tholen. Vrijdag 14 november Kring Oostelijk Zuid-Beveland te 19.30 uur in „De Korenbeurs" te Kruiningen. Maandag 17 november Kring Oost- en Midden-Brabant te 19.30 uur in „Stad Rotterdam" te Eindhoven. Dinsdag 18 november Kring Altena-Biesbosch te 19.30 uur in café „Moermans" te Almkerk. Woensdag 19 november Kring Noord-Beveland te 19.30 u. in „De Stadswijnkelder", Kortgene. Donderdag 20 november Kring Langstraat te 19.30 uur in (nog nader bekend te maken). Woensdag 26 november Kring Axel te 10.00 uur in „Hotel Rotterdam", Terneuzen. Donderdag 27 november Kring West Zeeuws-Vlaanderen te 14 uur in (nog nader bekend te maken). ZITDAGEN BOEKHOUD BUREAU Hulst: Maandag 3 nov. in „Het Bonte Hert". Westkapelle: Maandag 3 nov. in „Kasteel van Batavia" van 9.15 tot 12.3Q uur. Oostburg: Woensdag 5 nov. in café „De Windt". Koudekerke: Woensdag 5 nov. in hotel „Wal cheren" van 9.00 tot 1.00 uur. Wissenkerke: Woensdag 5 nov. in hotel „De Kroon". Zierikzee: Donderdag 6 nov. in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 6 nov. in hotel „De Eendracht". i ZITDAGEN GROPATAX te Goes in het Land bouwhuis: iedere dinsdagmiddag van 13.3017.00 uur. iedere dinsdagmorgen steeds volgens afspraak. te Almkerk in café Van Dijk: dinsdag 4 november van 912 uur. IJE in januari te houden Land- en Tuinbouw RAI 1970 wordt de grootste overdekte tentoonstel ling op dit gebied die ooit in Nederland is georgani seerd. Alle hallen in de RAI zullen in gebruik zijn (daarbij ook de nieuwe Amstelhal met verbindings hal), die tezamen een vloeroppervlak hebben van ca. 50.000 m2. De netto standoppervlakte bedraagt ca. 31.500 ip2, wat een uitbreiding van ruim 33 be tekent ten opzichte van de tentoonstelling in 1968. Het aantal deelnemers bedraagt ca. 240. De expositie die als ondertitel draagt „tentoonstel ling mechanisatie in land- en tuinbouw, terrein- en gazonbewerking", wordt gehouden van maandag 19 t/m zaterdag 24 januari a.s. in de nieuwe RAI te Amsterdam. De openingsuren zijn dagelijks van 9 tot 17 uur; de toegangsprijs bedraagt 3,50. |JE hoofdonderwerpen van de tentoonstelling zijn landbouw, tuinbouw, bosbouw, en terrein- en gazonbewerking. Op het laatste onderwerp wordt extra nadruk gelegd. Voor deze sectoren kunnen de volgende produktgroepen worden aangetroffen apparatuur voor bemesting, grondbewerking, zaaien, planten, verzorgen en oogsten machines en werktuigen voor be- en verwerking van produkten trekkers en toebehoren sproei- en spuitinrichtingen apparatuur en hulpmiddelen voor verpakking, op slag en bewaring transportinrichtingen melkwinning- en bewaarapparatuur stalinrichtingen, afrasteringen, voederings- en onderhoudsapparatuur werkplaatsgereedschappen zaden, veevoeders, meststoffen, bestrijdings- en ontsmettingsmiddelen motoren, aggregaten, brandstoffen en smeer middelen financiering en verzekering voorlichting voorlichting döor consulenten en instituten uit Wageningen is thans gesplitst in de sectoren landbouw en tuinbouw, waarvoor meer ruimte is ge reserveerd dan in vorige jaren. De stands hiervoor bevinden zich nu op de balkons van de Europahal. Voorts zal een voorlichtingsstand aanwezig zijn van de Centrale van Plattelandsvrouwenorganisaties, ten behoeve van de echtgenotes van de bezoekers. Tot 15 november a.s. kunnen ontwerpen worden ingestuurd voor de prijsvraag „Land- en tuinbouw- mechanisatie". Een ieder kan hieraan deelnemen, „hetzij individueel, hetzij in groepen". Gevraagd wordt om inzending van ontwerpen van hulpmiddelen machines, werktuigen, installaties, kassen, gebouwen e.d. die kunnen bijdragen tot nieuwe, betere, ar beidsbesparende en/of -verlichtende werkmethoden in land- en tuinbouw. Deze moeten in brede kring kunnen worden toegepast. Het prijsvraag-reglement kan worden aangevraagd bij „Prijsvraag Land- en Tuinbouwmechanisatie" RAI Gebouw N.V., Europaplein 8, Amsterdam, telefoon 02073 06 41, toestel 126. Er is een totaalbedrag van 12.000,aan prijzen, naast de „Mechanisatie Cup Land- en Tuinbouw RAI", die beschikbaar is gesteld voor de beste bekroonde groepsinzending van de deel nemende scholen. HOEVEEL PENSIOEN VAN HET B. P. L.? JJTEEDS meer boeren en tuinders, dan wel de zoons ervan, werken in loondienst. Vandaar dat regelmatig vragen binnenkomen over de hoogte van de pensioenrechten die opgebouwd zijn dan wel opgebouwd kunnen worden. Doordat in de loop der jaren verschillende toeslagregelingen werden inge voerd is het niet zo'n eenvoudige zaak om op deze vragen direkt antwoord te kunnen geven. Het B.P.L. heeft nu kortgeleden een overzicht ver strekt, waarin voor de verschillende perioden de pen sioenopbouw uit de doeken wordt gedaan. Het voor deel hiervan is dat een beter inzicht wordt verkregen in de pensioenrechten. De tegoedschrijving, afhanke lijk van de jaren waarin de B.P.L. premie werd be taald, is nu mede uitgedrukt in een „pensioenrecht" per week waarvan de hoogte afhankelijk is van de jaren waarin de pensioenpremie gestort werd. Jaren Max. Pensioen Opgebouwd aantal recht oud. weken per week pensioen 1 mei 1947 t/m 1962 817,6 ƒ0,40 327,04 1963 52 0,50 26,00 1964 t/m 1965 104 0,60 62,40 1966 t/m 1967 105 0,65 68,25 Maximum pensioenrecht per 31 dec. 1967 483,69 1968 52 „0,80 41,60 Maximum pensioenrecht per 31 dec. 1968 525,29 QE maximale pensioenbedragen gelden voor die deelnemers voor wie van^f 1 mei 1947 onaf gebroken pensioenpremie is betaald. In die gevallen dat door onderbreking minder weken premie is ge stort dan wel door betrokkene na 1 mei 1947 de 21-jarige leeftijd werd bereikt, zullen de opgebouwde pensioenrechten lager zijn. Bij premiebetaling na 31 december 1968 stijgen de pensioenrechten in verhou ding tot het aantal weken in 1969 dat premie betaald wordt. Nadere schriftelijke inlichtingen over e.e.a. geeft gaarne het hoofdkantoor van het A.S.F., Buitenrust- weg 3 te Den Haag. BI. ZITDAG THOLEN P. V. C De Directeur van de Stichting tot Uitvoering van Landbouwmaatregelen voor Zeeland, tevens Voedsel- commissaris, te Goes, deelt voor de goede orde nog maals mede, dat voor de geregistreerden van het eiland Tholen elke donderdag zitdag wordt gehouden op het Districtskantoor te St. Maartensdijk in het Postkantoor van 10 uur v.m. tot 2 uur n.m. Op de overige dagen kunt U zich in verbinding stellen met de Districtsbureauhouder de heer F. C. Hanse, Oude Haven 51 te Zierikzee, telefoon no. 01110—2751. BESTEMMINGSPLANNEN Vlissingen: Met ingang van 24 oktober ligt geduren de een maand ter inzage het ontwerp van een be stemmingsplan regelende de bestemming van gronden aan de Boulevard de Ruyter in de omgeving van de Gevangentoren, met de daarbij behorende voorschrif ten en toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen bij de gemeenteraad. Terneuzen: Met ingang van 28 oktober ligt geduren de een maand ter inzage het door G. S., met uitzon dering van enkele artikelen van de bijbehorende voor schriften, goedgekeurde bestemmingsplan „Zuidpol der". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G. S. hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn bij de Kroon be roep instellen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen de bovengenoemde onthouding van goedkeuring door G. S. Sint Philipsland: Met ingang van 27 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het besluit van de gemeenteraad, waarbij is bepaald dat een bestem mingsplan voor een gedeelte van de bebouwde kom wordt voorbereid, zoals gearceerd op de bij het be sluit behorende kaart is aangegeven. RADIO Dinsdag 4 november a.s„ Hilversum I, 12.3012.40 uun „De verzorging van het grasland in het najaar", de heer W. Willemsen van het rijkslandbouwconsu- lentschap voor de weide- en voederbouw in Wage ningen. Actualiteiten van het Proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas te Naaldwijk. Vrijdag 7 november a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur: „De visie van de Zeeuwse Landbouw op de in dustrialisatie in dit gewest", een vraaggesprek met ir. J. Prins, voorzitter van de ZLM, en dr. J. Tesink, directeur van de Gezondheidsdienst voor dieren de provincie Zeeland, ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandajeufd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredakteur Ir. J. Prins Redaktie, Abonnementen en Advertenties: J. F. Blanksma, Ing. Grote Markt 28. Goes, Tel. 01100—5010 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/b Fa. P. J. van de Sande, Terneuzen

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 2