Maak kennis met de reus uit de Ford trekkerserie Proef met premies en inkrimping der melkproduktie DISTRICTS FORD TRACTOR DEALERS VOOR ZEELAND Goes 8 E. E. G.-Raad van Ministers van Landbouw heeft in zijn zitting van 15 en 16 september j.l. overeenstemming over twee punten bereikt, die met de zuivelsituatie in de Gemeenschap verband hou den. Enkele andere belangrijke zaken zijn naar de volgende raadszitting verschoven, die op 27, 28 en 29 oktober aanstaande te Luxemburg zal worden gehou den. Zij betreffen het prijsbeleid voor melk en rundvlees CENTRALE PREMIEKEURING DEN BOSCH (Vervolg van vorige pag.) eerste, dik gestopt, uit beste moeder, maar blijft te klein, hierna zakte de kwaliteit wat weg. Middenmaat: la. Anita van 't Hersel door Frik de Leffinge van W. Jacobs, Sambeek; zeer zwaar en goed gelijnd met behoorlijk fundament, lb. Alexandria van 't Zand door Alex van den El zenburg van A. van Roessel, Tilburg; strak ge lijnd en daardoor te weinig volume. Grote maat: la. Truus van Soesterhof door Cos- taud van Soesterhof van J. H. van Meltfoort, Lies hout; beste forse merrie van prima afstamming, maar „speelt" te veel. lb. Een Alex-dochter n.l. Beatrix van de Vrijhoeve van J. W. Ophorst, Sprang-Capelle. Kleine maat 4- en 5-jarigen: la. Nicoline van Barones door Nico van de Verwe van Th. M. van den Biggelaar, Nuenen; zeer beste merrie met veel kwaliteit en goede benen. lb. Rozelien van de Torenwiel door Costaud van Soesterhof, ook best, wat de arbiter tussen 1 en 2 moest beslissen, en wat ons niet zo moeilijk leek. Middenmaat: la. Simone van Kruisschot door Nico van Faira van J. van der Zanden, Gemert. Een echte „Faira", zeer zwaar en grof, met vol doende kwaliteit, lb. Anny van Demen door Cos taud van Soesterhof, van J. van den Boomen, Nuenen. Grote maat (prima rubriek): la. Mariëtte door Alex van den Elzenburg van P. Quik, Wouw. Reus van een paard met lange lijnen en goede gangen, lb. Anja van de Nieuwendijk, ook een Alex. We zien haar zeker zo graag, vanwege haar gehamerd type. Kleine maat 68-jarigen: la. Successe van de Kerklaan door Successeur van P. A. Kamp, Was pik. Klein en grof met gangen, ze had een best veulen bij zich. lb. Monique van Costaud door Costaud van Soesterhof van A. Schmitz, Maar- heeze. Leuk klein paard, niet te grof. Middenmaat (beste klasse): la. Jacqueline van Cromstrijen door Flic de Roselies van J. M. Smits, Nuenen. Zeer bekend van vele keuringen, stond schraler, wat haar goed deed, ze is zeer typisch met rasadel, voeten niet te royaal, lb. Astrid van de Laatste Stuiver door Favori van Moerkapelle van W. P. B. Wouters, Riel. Ook een heel beste merrie met veel Costaud-manieren. Grote maat: Als rubriek matig, maar aan de kop een beste merrie van Alex van Gerda, n.l. Alice van de Lagebrug van S. van de Kerkhoff, Helmond. Kleine maat 912-jarigen: la. Joke van de Breestraat door Costaud van Soesterhof van Th. M. J. Rovers, Son; best klein en gehamerd type en extra gangen. In de middenmaat ook een Cos taud doch zwaarder en forser maar minder cor rect, n.l. Liliane van Runsbergen van Jos van den Braak, Liempde. In de grote maat Franka van Ammerzoden door Max van de Zuidrand; van goede afstamming, maar wat sleet. VOOR het Kampioenschap werden teruggeroe pen: Nicoline van Barones, Mariëtte en Jac queline. Jacqueline werd Kampioene, Mariëtte reserve, twee beste paarden, maar wel verschil lend. Onze Brabantse collega's bezitten veel goede tot beste merries in de midden leef tijd. Hengstenmateriaal was hier niet. Wel kunnen we zien dat Alex van den Elzen burg en Nico van de Verwe, met hun pro ducten best voor de dag kwamen. Hengsten die nog volop in productie zijn, en dus de Brabantse fokkerij, met mede andere prima hengsten, nog verder voorwaarts kunnen brengen. We zullen maar zeggen: tot volgend jaar, dan zijn we er met z'n allen. voor de periode van 1 november 19691 april 1970, voorts maatregelen ter vergroting van de boterafzet in de E.E.G. door het op de markt brengen van goed kope koelhuisboter en tenslotte de herziening van het marktordenende beleid voor groenten en fruit, als mede bijzondere maatregelen ter verbetering van de produktiestructuur en de afzet binnen de E.E.G. van Italiaanse sinaasappelen. TWEE PREMIEREGELINGEN MELKVEE De beslissingen, die de Raad met betrekking tot de inperking van de melkproduktie in de E.E.G. heeft genomen, betreffen allereerst de invoering van een stelsel van premies aan de veehouders met tenminste twee melkkoeien, die zich ertoe zullen verbinden, de melkproduktie van hun bedrijf volledig te staken en vóór 30 april 1970 alle melkkoeien te doen afslachten. De premie hierbij is vastgesteld op 200 rekeneenheden 724,per geslachte melkkoe. Per bedrijf zal geen hogere premie dan tienmaal dit bedrag kunnen worden ontvangen. Eenzelfde premie van 200 r.e. kan aan boeren wor den verleend, die meer dan 10 melkkoeien bezitten en zich ertoe verplichten, volledig en definitief af te zien van zowel de afleveringen aan fabrieken als de rechtstreekse verkoop van melk en zuivelprodukten, voorzover de gemiddelde aflevering of verkoop boven 2000 liter per koe per jaar heeft gelegen. Zou deze gemiddelde hoeveelheid tussen 1500 en 2000 liter per melkkoe zijn gelegen, dan zal de premie slechts deel van 200 r.e. bedragen. De premies zullen voor de helft ten laste van de afdeling Oriëntatie van het Europese Landbouwfonds komen, terwijl de andere helft door de lid-staten voor hun rekening wordt genomen. Voorlopig is bepaald, dat voor beide regelingen maximaal 250.000 melkkoeien voor een premie in aan merking kunnen komen. Bij benadering van dit geta zal de Europese Commissie nieuwe voorstellen m.b.t. de premies aan de Raad kunnen voorleggen. De gehele regeling zal voor een proefperiode van één jaar gelden. Alvorens deze regeling in werking kan treden, zal de Europese Commissie in overleg met het Comité van Beheer voor Rundvlees het volgende moeten regelen: de perioden, waarin verzoeken om toekenning ven de premies kunnen worden ingediend; de peildata voor vaststelling van het aantal melk koeien, dat voor premie in aanmerking komt, in geval veehouders hun produktie willen staken, hetzij op rundvleesproduktie willen overschakelen; de regelen voor controle op het nakomen van de door veehouders in dit verband aangegane ver plichtingen. VOEDSELHULP IN DE VORM VAN MAGER MELKPOEDER Voorts heeft de E.E.G.-Raad van Landbouwminis ters besloten, de Europese Commissie te machtigen, overeenkomsten met het Wereld Voedsel Programma en met het Internationale Comité van het Roode Kruis af te sluiten voor het gratis uit de interventie- voorraden beschikbaar stellen van in totaal 123.000 ton mager melkpoeder aan ontwikkelingslanden. Van deze hoeveelheid zal 3000 ton op de kortst mogelijke termijn aan het Internationale Roode Kruis worden geleverd en 120.000 ton over een periode van twee jaar aan het Wereld Voedsel Programma. De totale kosten van deze E.E.G.-voedseWiulpope- ratie worden op ongeveer 200 miljoen geraamd, welk bedrag ten laste van de afdeling Garantie van het Europese Landbouwfonds komt. De Ford 5000 is een magnifiek voorbeeld van daad werkelijke Ford techniek. Zijn machtige 75 pk motor geeft U een grote kracht reserve. Hij heeft een ongeëvenaarde „constant mesh" 8- versnellingsbak die het U mogelijk maakt de gehele dag topprestaties te leveren, want er is een versnelling voor ieder werk. Bovendien is er als exlra leveringsmogelijkheid, de automatische Select-O-Speed transmissie. Deze verschaft U 10 versnellingen vooruit en 2 ver snellingen achteruit die U in kunt schakelen on der belasting, terwijl U rijdt, zonder koppelings pedaal en zonder dat de trekker stil gaat staan. Hiermee verricht U nog meer werk in minder tijd. De Ford 5000 heeft tevens een on afhankelijke aftakas. De enige juiste constructie voor grote trekkers die moderne machines aandrijven. /-ï Wederom voor maximale tijdsbesparing doordat U geen tijd verliest omdat niét gestopt behoeft te worden bij het in- of uitschakelen. Ford's hydraulische heflnstailatie geeft U hydraulische kracht voor ieder modern werktuig. Het is de meest complete en de beste hydraulische hefin- richting voor diepte-, positie- en trekkrachtrëgeiing ooit op een trekker gebouwd. Deze uitgelezen-combinatie van kracht en ontwerp van de trekker helpt iedere boer zijrv werkcapacitelt te vergroten. Wij nodigen U'uit kennis'te maken met Ford's trekker serie. Maak een afspraak met uw Ford Tractor Dealer. Hij zal gaarne voor U een démonstratie regelen. Hij zal U ook vertellen over de service van de Ford organisatie en de Ford Dealers, de garantie en condities en el wat nog meer wilt weten. Gebr. Weststrate C. Vermeulen Tractorbedrfji Kloet Krabbendijke 01134-1581 Oostburg 01170-2414 Zierikzee 01110-2218 01100-5707 Axel 01155-1845 OBSERVATOR.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 8