PLATTELANDSJELGD Culturele show 1970 Grote belangstelling voor Z.L.M.-huishoudschool „Prinses Juliana" te Zierikzee 22 r 0OK voor 1970 staat er een Culturele Show op het programma. Een rijk gevarieerd program ma met bijdragen van diverse afdelingen misschien alle afdelingen? Uit de resultaten van de vorige Culturele Dag bleek duidelijk, dat er talent onder de leden schuilt. De be doeling van dit programma is dan ook: de verborgen talenten een mogelijkheid bieden zich te manifeste ren De uitkomst was vorig jaar van bijzonder goede kwaliteit. We denken hierbij aan de bijdrage van de afdeling Schouwen-Duiveland, die zowel nationaal, als internationaal veel bijval oogstte. Een gedurfd experiment met niet algemeen gebruikte technieken, uitgevoerd door een groepje enthousiaste leden. We denken aan de snelle en slagvaardige brandweer van de afdeling Hoek/Terneuzen, aan de verborgen ver leidingen van het Plan-Mansholt, enz. Resultaten, die waarschijnlijk met veel zweet, bloed en tranen tot stand zijn gekomen, maar het was geen clichéwerk uit een of ander toneelboekje of revuetje. Voor 1970 doen we weer een beroep op de. creativi teit en het improvisatietalent van het lid in de af deling. Iedere afdeling bezit verborgen tekstschrij vers. decorontwerpers, regisseurs, enz Kortom per sonen, die je nodig hebt voor het realiseren van een cabaretje, bewegingstheater, pantomime, rollenspel, enz. Het is de kunst van een afdelingsbestuur die krachten te selecteren, te bundelen en deze doel gericht te gebruiken. Heeft deze groep een bepaald ideetje uitgewerkt en in grote lijnen op het papier staan, dan vergt de uitvoering meestal veel hand werk, e.d. Als bestuur kun je a.h.w. je gehele afdeling actief bij de planning en uitvoering van het plan be trekken. Een bijzonder positief neveneffect. Wat vragen we nu precies van de deelnemende afdelingen originaliteit. eigen vinding, voor wat betreft decor... tekst.., voordracht, enz. en het mag duren:.. 15 a 20 minuten. Wij wensen U veel succes veel ideeën dat U deel mag nemen aan de Landelijke wed strijd. Bijzondere gegevens, zoals plaats, tijd, enz. worden tezijnertijd nog bekend gemaakt. Met deze gegevens kunt U nu reeds van start gaan UITSLAG PLOEGWEDSTRIJD MOORD- EN ZUID-BEVELAND Op zaterdag 20 september j.l. werd op grond van de Domeinen in het Noord-Sloe de streekselectie- wedstrijd gehouden voor afvaardiging naar de pro vinciale ploeg wedstrijd in 1970. Op de overigens vrij lichte, doch toch niet te gemakkelijke grond werd over het algemeen nog goed tot behoorlijk werk geleverd. Na afloop van de wedstrijd hield Ir. J. A. Hoenderken van de R.L.V.D. een tech nische nabeschouwing over het verrichte ploeg- toerk. dat hier en daar toch wei voor enige ver betering vatbaar bleek. De uitslag was als volgt: 1. A. van 't Westeinde, Nieuwdorp, ZLM, rond gaande ploeg 254,5 punten; verder met wentel- ploeg: 2. F. G. van de Bliek, Wolphaartsdijk, PJG, 249 pnt.; 3. P. de Jonge, Wemeldinge, PJG. 232 pnt.; 4. G. Breas, Kats, ANAB. 231,5 pnt.; 5. A. Driedijk, Wolphaartsdijk, KPJ 231 pnt.; 6 J. Vermeulen, 's-H. H.-Kinderen, PJG. 197,5 pnt.; 7. M. Kallemein, Wolphaartsdijk, NCAB, 195 pnt.; 8. C; Vermue, Lewedorp, KPJ, 166,5 pnt. Jongeröftaktiviteiten NOORD-BEVELAND Op 4 oktober a.s. vindt op Noord-Beveiand de streekploegwedstrijd plaats. Deze ploegwedstrijd wordt georganiseerd door de gezamenlijke organisa ties op Noord-Beveland. De wedstrijden zullen plaats vinden op het bedrijf van de heer Remijnse. Het juiste aanvangsuur wordt nog bekend gemaakt. Nadere bij< zonderheden en opgave voor deelname bij: J. Zuyd weg, Soelekerkepolder 6, Wissenkerke (01108422) 4-WEEKSE OF 2 x 2 WEKEN Je zou graag de 4-weekse eens willen volgen, maar die lange periode van 4 aaneengesloten weken lever de problemen op, dan kunnen we U nu misschien een tip geven! Er bestaat nu namelijk een mogelijkheid om de 4- weekse in een periode van 2x2 weken te volgen. De Volkshogeschool „Olaertsduyn" te Rockanje start dit jaar met deze nieuwe vorm van 4-weekse. Het eerste deel van deze nieuwe opzet begint al vrij spoedig, n.l. van 1021 november 1969. Het tweede deel van de cursus vindt plaats van 516 augustus 1970. Wan neer .'e aan deze nieuwe opzet deelneemt, dan is het wel de bedoeling, dat U beide perioden deelneemt. Opgave en inlichtingen: Volkshogeschool „Olaerts duyn", tel. 05169241 of het Prov. sekretariaat, tel 01100—5010. „ZINGEN MET CECILIA" Goede wijn behoeft geen krans. Dit gezegde geldt ook voor onze bekendste vertolkster van het volks lied in Nederland, mevrouw Marie-Cecile Moerdijk. U kunt haar nu niet alleen horen via t.v. of radio, maar U kunt nu onder haar persoonlijke leiding het zingen van volksliederen beoefenen. De cursussen vinden plaats in samenwerking met de Bond van Plattelandsvrouwen, en ze worden ge houden in de onderstaande plaatsen. Goes: op 6, 13 en 20 oktober om 14.30 uur in de „Prins van Oranje". Zicrikzee: op 6, 13 en 20 oktober om 19.30 uur in de foyer van de Concertzaal. Oostburg: op 5, 12 en 19 januari 1970 om 19.30 uur De zaal wordt nog nader bekend gemaakt. Opgave voor deelname bij het Prov. sekretariaat te Goes, tel. 01100—5010. ANDERE PLAATSEN ANDERE PROGRAMMA'S Axel: Op dinsdag 30 september a.s. in „de Halle", Rients Gratama met zijn cabaret „Vingertjes in de pap". Aanvang 20 uur. Goes: Op vrijdag 3 oktober in de .^Prins van Oranje", het ondeugende blijspel „Er zit een haar in mijn soep". Bekende namen als Luc Lutz, Trudy LabiJ. e.a. garanderen een amusante avond. Oostburg: Op 9 oktober a.s. in zaal „De Eenhoorn" een lezing van Hubert Lampo over eigen werk, alsmede een kijkje op het magisch-realisme. Terneuzen: Op dinsdag 7 oktober a.s. in de Schouw burg, Fons Jansen met zijn cabaret „Driemaal Andermaal". De naam Fons Jansen is iedereen bekend. Nadere bijzonderheden zijn overbodig. Halt augustus «onden door de directrice mejuf frouw C. N. van Liere in totaal 288 leerlingen worden ingeschreven op de dagschool en 75 leerlingen voot de cursussen Totaal 363 leerlingen. Het Lager Huishoud- en Nijverheidsonderwijs op deze schoo' is voor de Drugklassen gestart met 84 leerlingen, de assistenten A en H opleiding met 62 leerlingen Als nieuwe opleiding <wam erbii de vak- inleiding confectiebedrijven met 15 leerlingen. Deze meisjes krijgen 8 uren per week vormend onderwijs, terwijl ze de overige dagen werken in een confectie bedrijf Voor het Middelbaar Huishoud- en Nijverheids onderwijs bedraagt het aantal leerlingen van de Inas- opleiding (inrichtingsassistente) 94. Hiervan is dan een gedeelte op school, terwijl een deel in de praktijk is (stage) n.l. 6 maanden ziekenhuis, 3 maanden in een inrichting; 2 maanden in een gezin en 1 maand va kantie. Per 1 april komen deze leerlingen nog voor 3 maan den terug op school, waarna het eindexamen plaats heeft. Gedurende deze stagetijd komen ze op bepaal de tijden op school terug, terwijl ze door de lerares sen in hun stagetijd worden begeleid. Het is een be roepsopleiding die voor de meisjes zeer veel moge lijkheden biedt. Dit jaar kreeg men toestemming om een nieuwe opleiding te beginnen n.l. de O.V.B. opleiding, dit is de zgn oriënterende opleiding voor verzorgende be roepen Deze opleiding duurt na de vooropleiding van assistenten één jaar; de meisjes gaan gedurende dit jaar 3 maanden in stage. De cursus telt 21 leer lingen. Zij kunnen na de O.V.B. opleiding zich verder bekwamen o.m voor ziekenverzorgster. kraamver zorgster. bejaardenhelpster en gezinsverzorgster enz Verder is men gestart met eet. Vormin«>sklas. zgn „nieuwe stijl", met 12 leerlingen. Als nieuwe vakken zijn er in deze opleiding bijgekomen: economie, wis kunde en meer uren Nederlands. De leerlingen kun nen na dat jaar evt. verder voor lerares. Onderstaande docenten zijn thans aan de school verbonden: Naaldvakken: dames A. F. Beije, J. Ultee en T. A Wesdorp. Huishoudelijke vakken: dames M. W. FiliusKra mer, J. K. la Gasse, S. M. van Gorsel en M. G. Le- poeter. Alg. vormende vakken: mevr. E. R. v. d. Bogaard Mos en heren P. de Moor en H. H. de Wolf. Engels: de heer P. Bolkenbaas. Kinderverzorging, opvoedkunde en handenarbeid: mej. M. E. Dekker. Schei- en natuurkunde: de heren J. A. Kooiman en P. Rechsteiner. Tekenen: mej. R. A. C. Kwaad Lichamelijke oefening: mej. E. J de Koning. Tuinbouwvakken: de heer J. J. Reijerse. Muziek: de heer I. Ruissen. Ziekenverzorging: de dames zuster E. C. de Ruyter en zuster M. P. KunstVisser. Anatomie en E.H.B.O.: de heer L. J. v. d. Zande, arts. Economie: de heer G. W. Portegies. Nederlands: de heer B Raad Wiskunde: de heer J. M. Serlé.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 22