Eregalerij 2 In besloten kring heeft afgelopen donder dag 28 augustus j.l. de heer P. WIELEMAKER te Koudekerke, wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd afscheid genomen als dis trictsbureauhouder voor Walcheren van P.V.C. Zeeland. In 1933 begonnen, is hij in zijn 36-jarige loopbaan voor zijn gebied ten nauwsie betrokken geweest bij het wel en wee van de Walcherse agrarische wereld. We noemen slechts de vele organisaties zoals de Landbouw Crisis Organisatie (L.C.O.), de Gewestelijke Tarweorganisatie (G.T.O.), het Aan- en Verkoopbureau Akkerbouwproduk- ten (A.V.A.), het Voedsel Inkoop Bureau (V.I.B.), het Rijksbureau Voedselvoorziening in Oorlogstijd (V.V.O.) en later de P.V.C. waarin hij voor Walcheren veel werk ver zette. De heer Wielemaker heeft in de voor de landbouw zo moeilijke crisis-, de oorlogs- en naoorlogse jaren, met bezetting, waters nood en ramp op buitengewone wijze zijn taak verricht in het belang van de Walcherse boerenstand. Als man die met beide benen in de praktijk stond en van de achtergronden en toestanden ter plaatse bijzonder goed op de hoogte wasstond hij altijd voor iedereen klaar en was altijd op zijn rustige en wel overwogen wijze tot overleg bereid. De heer Wielemaker is één van de laatste van de oude garde die deze bijzonder moeilijke tijden in deze funktie heeft meegemaakt en was voor de P.V.C. „Onze man op Walcheren". Met de koninklijke onderscheiding, de Ere medaille in goud, werden zijn verdiensten voor agrarisch Walcheren onderscheiden. In 1953 werd de heer Wielemaker secretaris van onze Kring Walcheren der ZLM. Gelukkig blijft hij nog kring secretaris, een funktie die hij al deze jaren op de hem bekende voor treffelijke en accurate wijze vervult. RADIO Dinsdag 2 september a.s., Hilversum II, 12.30 12.40 uur „De jubileumtentoonstelling van het Nederlands Rundveestamboek", de heer J. Leenheer, voorzitter van het N.R.S. „Rundveehouderij in com binatie met kaasmakerij en varkenshouderij", de heer A. Reitsma van het Landbouw-Economisch Instituut. Vrijdag 5 september a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur „Waarheen met het gebruik van giftige be strijdingsmiddelen", ir. L. P. Flipse van het Bureau Bestrijdingsmiddelen van de Commissie Fytophar- macie te Wageningen. Aktualiteiten van het proef station voor de groente- en fruitteelt onder glas in Naaldwijk. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „P1 a 11 e 1 a n d s e u g J" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredakteur Ir J Prins Redaktie, Abonnementen en Advertenties: J. F Blanksma, Grote Markt 28, Goes, Tel 01100—5010 Tel huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/b Fa. P. J. van de Sande, Temeuzen BOMEN LANGS WEGEN IN DE RUILVERKAVELING STOPPELDIJK Voor het ruilverkavelingsgebied Stoppeldijk zal het onderdeel „toedeling" op 14 oktober a.s. worden af gesloten met de notariële akte. Door middel van deze akte worden de nieuwe eigendommen vastgelegd; dat geldt zowel voor de kavels die in het plan van toedeling zijn opgenomen als voor de wegen en waterlopen waarvan de eigen dom via een besluit van Gedeputeerde Staten aan openbare lichamen, zoals het Waterschap, is toege wezen. Tot de wegen behoren nu ook alle bermen. Voor heen waren sommige bermen in eigendom bij parti culieren maar na 14 oktober is dat in de Ruilver kaveling Stoppeldijk niet meer het geval Wat de bomen op deze bermen betreft wordt in de hierboven genoemde akte een bepaling opgenomen luidende: „Ingevolge een besluit van het Waterschap Hulster Ambacht van 6 augustus 1969 behouden eigenaren van bomen, staande op de bermen van wegen die aan dat waterschap zijn toegewezen inge volge het besluit van Gedeputeerde Staten van Zee land of ingevolge het plan van toedeling, nog ge durende twintig jaar na de datum van deze akte het recht de hun toekomende bomen te kappen onder verplichting van het opruimn der stobben". Door de ruilverkavelingsdienst is zo goed mogelijk nagegaan over welke bomen het hier gaat omdat het voor het Waterschap van belang is dat over een nauwkeurige opgave daarvan kan worden beschikt. Aan de bekende eigenaren zal een oproen worden gezonden om op 8, 9 of 10 september 1969 in het kantoor van de ruilverkaveling te Terhole na 'te gaan en te controleren of hun bomen in de opgave aan het Waterschap zijn opgenomen. e Zij die geen oproep ontvangen en toch menen dat zij eigenaar zijn van bomen die op bermen van we gen staan (dus niet bomen op dijktaluds) wordt aan geraden op een van de hiervoor genoemde dagen naar Terhole te gaan. Het kantoor is die dagen ge opend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. BESTEMMINGSPLANNEN Veere. Vanaf 18 augustus ligt een besluit ter inzage betreffende de voorbereiding van een bestemmings plan voor het gebied, gelegen te Vrouwenpolder in hoofdzaak tussen de Koningin Emmaweg, de Pelgrim straat, de Zoekweg en de oostelijke grens van het perceel, kadastraal bekend gemeente Veere, sectie G, nr. 256, en op de bij dat besluit behorende kaart door een rode lijn begrensd. Vogelwaarde. Het gewijzigd bestemmingsplan van het recreatiegebied Hengstdijk met bijbehorende voorschriften en toelichting, ligt van 22 augustus af gedurende een maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende bovengenoemde ter mijn van een maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend bij G.S. bezwaren tegen bovengenoemd plan indienen. Kapelle. Ingaande 25 augustus 1969 ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde „bestemmings plan Biezelinge I". Zij, die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp-plan tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn bij G.S. bezwaren tegen het bestemmingsplanindie nen. ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU- Westkapelle: Maandag 1 sept, in „Kasteel van Batavia" van 9.15 tot 12.30 uur. Hulst: Maandag 1 sept, in „Het Bonte Hert". Koudekerke: Woensdag 3 sept, in hotel „Wal cheren" van 9 tot 13 uur. Oostburg: Woensdag 3 sept, in café „De Windt". Zierikzee: Donderdag 4 sept, in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 4 sept, in hotel „De Eendracht". Tholen: Zaterdag 6 sept, in hotel „Hof van Holland". ZITDAGEN GROPATAX Goes - Landbouwhuis ZLM - Grote Markt 28: iedere dinsdagmiddag van 13.30 uur17.00 uur. iedere dinsdagmorgen steeds volgens afspraak. (tel. 01100 -5010) RAYONWIJZIGING CONTROLEURS STICHTING KEURINGSDIENST ZEELAND Per 1 september 1969 zal de volgende rayonwijzi ging controleurs plaats vinden: 1 Walcheren: J. Verburg, Colijnsplaat, Westhavenstraat 4, tel. 01199—301. P. Flikweert, Nieuwerkerk, Muyeweg 4, tel. 01114—248. Contactadres voor telers en handelaren in dit raoyn is de heer J. Verburg te Colijnsplaat. West Zeeuws-Vlaanderen: A. Maliaars, St. Laurens, Noordweg 436, Postbus 104, Middelburg, tel. 01180—5726. Zijn definitieve woonplaats in West Zeeuws- Vlaanderen zal zodra deze bekend is, worden doorgegeven. Oost Zeeuws-Vlaanderen: R. D. van Damme, Hulst, Tivoliweg 89, tel. 01140—2418. Het rayon van de heer G. Th. M. Staal te Lamswaar- de met toevoeging van de gemeenten Westdorpe, Zuiddorpe en Overslag. W. van Cadsand, Axel, Buitenweg 21, tel. 01155—1604. De gemeenten Axel, Hoek, Philippine, Sluiskil, Terneuzen en Sas van Gent. De rayons van de andere controleurs blijven onge wijzigd. CURSUSSEN AGRARISCH VAKONDERWIJS IN ZEELAND 1969/1970 ^E tijd voor het volgen van land- en tuinbouw- cursussen is weer aangebroken. Gaarne wil de Commissie Agrarisch Vakonderwijs dan ook de aan dacht vestigen op de vele mogelijkheden, die er zijn om zich verder voor zijn taak te bekwamen. Bij vol doende deelname kunnen o.a. de volgende cursussen worden gevolgd. BEDRIJFSECONOMISCHE CURSUSSEN Tuinbouw/Schakelcursussen. Het doel hiervan is de teler, die in het bezit is van een erkenning voor 'n bepaalde teeltrichting en als zodanig geregistreerd is, in de gelegenheid te stellen tevens erkend te wor den voor een andere teeltrichting in de tuinbouw. En voorts (geen schakelcursussen) op het gebied van aanleg en onderhoud van tuinen, sierteelten, e.d. Handvaardigheid. Metaalbewerking, schilderen; steen- en cementwerk; lassen voor land- en tuinbouw (booglassen). VAKVAARDIGHEIDSCURSUSSEN Akker- en weidebouw en tuinbouw: Motoren- gebruik; trekkeronderhoud; wertkuigen. Melkwinning: Handmelken; machinaal melken. Veeteelt: Beoordeling,, toiletteren en voorbrengen paarden; klauwverzorging; moderne veevoeding, enz. Pluimveeteelt: Korte cursus pluimveeteelt. Bijscholing: Bijscholingscursussen zoals cursussen voor teelten onder glas, bijv. tomaten, komkommers, enz. CURSUSGELDEN EN CURSUSDUUR Naar gelang de cursusduur variëren de cursus gelden van 17,tot en met 70,per cursus (onder voorbehoud van wijzigingn). De cursusduur kan overigens sterk variëren; de kortste cursus be^ staat uit 24 lesuren en de langste uit 240 lesuren (deze laatste worden meestal over 2 winterhalfjaren verdeeld). WAAR MELDEN? Belangstellenden kunnen zich voor nadere inlich ting en aanmelding wenden tot de direkteuren van de Lagere Agrarische Scholen te: Middelburg: (dir. W. Fase, Koudekerkseweg 115, tel. 011804622. Goes: dir. G. Grooters, 's-Gravenpolderseweg 80, tel. 011008375 of 6186. Kapelle: dir. J. op 'tHof, Vijverstraat 1, tel. 01102—1812 of 1603. Scherpenisse: dir. A. C. v. Heusden, L. Deurloostr. 31, tel. 01666—540. Zierikzee: dir. J. A. Kooiman, Grachtweg 5, tel. 01110—3127. Hulst: dir. E. J. C. Rademakers, Tabakstraat 18, tel. 01140—3275. Schoondijke: dir. P. J. L. de Rijk, Dorpsstraat 52, tel. 01173—289. Landbouwpraktiikschool Schoondijke: Ir. J. Roest, tel. 01173—483. De heer M. Krijger, „Landbouwcentrum Zeeland", tel. 01100—6440. Secretariaat Commissie Agrarisch Vakonderwijs, p.a. ZLM, Grote Markt 28, Goes. tel. 011005010.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 2