Eregalerij S RUILVERKAVELING „KOEWACHT" De plaatselijke commissie inzake de ruilverka veling van het blok „Koewacht" maakt bekend dat alle pachtovereenkomsten betreffende gronden, gelegen binnen het blok van de ruilverkaveling, bij haar ter registratie moeten worden ingezonden aan de secretaris, per adres Bureau Ruilverkaveling, Loskade 29, Middelburg. Hieronder vallen óók alle mondelinge pachtover eenkomsten; deze kunnen door middel van een brief worden opgegeven met zo volledig mogelijke vermelding van naam, voornamen, woonplaats en nader adres van pachter en verpachter, de kada strale aanduiding van de percelen of perceelsge deelten (gemeente, seotie, nummer, grootte), be gin- en einddatum van de pachttermijn en pacht prijs. Bestaande pachtovereenkomsten moeten ter re gistratie worden ingezond'n binnen dertig dagen na 1 september 1969, dus uiterlijk op 30 september JUBILEUM J. KEGEL (K.N.L.C.) Op 23 augustus 1969 is de heer J. Kegel !2'/z jaar in dienst bij het K.N.L.C. Iemand, die wellicht in den lande niet zo bekend is, maar op het sekretariaat van het K.N.L.C. belangrijke arbeid verricht. Hij is degene, die ervoor zorgt dat het vele stencilwerk keurig verzorgd en op tijd de deur uit gaat. Geen sinecure, als men be denkt dat de hoeveelheid stencilpapier, die jaarlijks het land ingaat, ver boven de 1000 pak ligt! In het organisatieleven moet nogal eens spoedwerk worden gedaan; de heer Kegel heeft de merkwaardige gave om met één oogopslag fouten, die in de haast in de tekst van nota's en brieven zijn blijven staan, te ontdekken. Waar hij ook belast is met de ver zending van de post, heeft hij menigmaal voor de nodige correctie gezorgd. Hij weet bezoekers op prettige wijze te woord te staan en deze, evenals de medewer kers op het sekretariaat van K.N.L.C. en P.J. G.N., van een voortreffelijke kop koffie en thee te voorzien; wie de slechte consumpties op vele Haagse kantoren kent zal begrijpen hoe deze aktiviteit van de heer Kegel wordt gewaardeerd. Hij is een harde werker, zeer plichtsge trouw, die steeds op de achtergrond blijft maar ervoor zorgt dat ook bij grote druk te er bij verwerking en verzending geen achterstand ontstaat. En tenslotte voor de andere medewerkers van het sekretariaat een plezierige collega, die steeds klaar staat zijn werk te doen en bereid is waar nodig te helpen. Heer Kegel: in uw vakantie merkt men pas goed wat er allemaal komt kijken om dit deel van het sekretariaatswerk goed te laten draaien. Dat u nog lang uw onmisbare funk- tie moogt blijven uitoefenen! KUYLMAN. STREEKPLOEGWEDSTRIJD OOST ZEEUWS-VLAANDEREN Op zaterdag 13 september a.s. zal op een per ceel graanstoppel van de heer A. Westerbeke, Rijksweg, Zaamslag/Terhole de streekploegwed- strijd worden gehouden. Aanvang 13 uur. Er wordt geploegd met rondgaande en wentel- ploegen in 2 categorieën, n.l. wedstrijdploegers en beginnelingen. De uitslag is beslissend voor uit zending naar de provinciale wedstrijd in 1970. Opgave voor deelname zo spoedig mogelijk bij de sekretaris. Namens de regelingscommissie, F. W. BUIJZE, sekretaris Van Gistellelaan 47, Axel. Telefoon 01155 1306 ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „P1 a 11 e 1 a n d s j e u g J" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredakteur Ir J Prins Redaktie, Abonnementen en Advertenties: J. F. Blanksma, Grote Markt 28, Goes, Tel 01100—5010 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/b Fa. P. J. van de Sande, Terneuzen 1969. Nieuwe pachtovereenkomsten, d.w.z. pachtover eenkomsten, die na 1 september 1969 worden aan gegaan of verlengd, moeten ter registratie wor den ingezonden bihnen dertig dagen nadat zij zijn aangegaan of verlengd. Er wordt voor gewaarschuwd dat wanneer een pachtovereenkomst niet tijdig ter registratie wordt ingezonden, de pachter geen aanspraak heeft op het recht op toedeling in pacht als bedoeld in ar tikel 18. Het is dus voor iedere pachter van het grootste belang zijn pachtovereenkomst (en) tijdig te laten registreren! (Ook de verpachter kan dit doen). Ook van wijziging of beëindiging van reeds gere gistreerde pachtovereenkomsten dient zo spoedig mogelijk kennis te worden gegeven aan de secre taris, onder vermelding van het registratienum mer. „REPETITIE VOOR REPUTATIE" De Stichting Public Relations Land- en Tuin bouw heeft in vervolg op het in 1966 uitgegeven „Vingerwijzing voor een gezicht onlangs een nieuwe vingerwijzing samengesteld onder de ti tel „Repetitie voor Reputatie". De inhoud geeft onder meer bijzonderheden over doel, taak en werkwijze der stichting, bevat het jaarverslag van het afgelopen jaar en een aantal adviezen op het brede terrein van reputatie-behartiging in het al gemeen en een aantal hierop nauw betrekking hebbende onderwerpen zoals de taak van een voor zitter, tips voor het houden van inleidingen, uit wisseling stad platteland enz. Daarnaast ia een zeer uitvoerige adressenlijst en andere gegevens opgenomen, waarin diegenen in de agrarische we reld die zoeken naar „Waar vind ik wie en wat" het juiste antwoord kunnen vinden. Het boekwerkje is bij de stichting, Mauritskade 1, Den Haag verkrijgbaar. Prijs per exemplaar 10,bij afname van tenminste 10 stuks 9, De eerste oplage van 1050 stuks was in 14 da gen reeds uitverkocht maar op korte termijn zal een tweede druk verschijnen. 61e ORNITHOPHILIA In de Bernhardhal te Utrecht zal op 24, 25, 26 en 27 september voor de 61e maal de bekende pluimveehouderij-expositie worden gehouden. Op meer dan 20.000 m2 rriet ruim 150 stands kan de pluimveehouder kennisnemen van de nieuwste ontwikkelingen op he.t totale gebied van de pluim veehouderij en aanverwante branches als fokkerij en vermeerdering van leg- en slachtkuikens, kal koenen, ganzen, eenden, huisvesting en automati sering in de pluimveehouderij, genees- en ontsmet tingsmiddelen, apparatuur voor verwerking en verpakking van slachtkuikens, eieren en gevogelte, koel- en diepvriesapparatuur etc. etc. ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU Oostburg: Woensdag 27 aug. in café „De Windt". Middelburg: Donderdag 28 aug. in hotel „De Eendracht". Zierikzee: Donderdag 28 aug. in hotel „Huis van Nassau". Kortgene: Donderdag 28 aug. in hotel „De Korenbeurs". Serooskerke: Vrijdag 29 aug. in café „Huysse", van 9 tot 1 uur. ZITDAGEN GROPATAX Goes - Landbouwhuis ZLM - Grote Markt 28: iedere dinsdagmiddag van 13.30 uur—17.00 uur. iedere dinsdagmorgen steeds volgens afspraak. (tel. 01100 - 5010) Werkgevers- en Sociale Zaken MINIMUMLOON UITKERING INEENS Minimumloon Vakanties zijn er waarschijnlijk de oorzaak van dat er in ons blad nog niet op gewezen is dat met ingang van 1 juli 1969 het minimum brutoloon voor 24 tot 65-jarigen van 142,op 145,80 per week is gebracht. Zoals bekend heeft de minimumloon regeling een wettelijk verplicht karakter. Uitkering ineens Naar aanleiding /an het in de Hoofdafdeling So ciale Zaken van het Landbouwschap bereikte ak koord over het advies betreffende het betalen van een uitkering ineens aan de werknemers in de land en tuinbouw, zijn partijen betrokken bij de C.A.O.'s Land- en Tuinbouw 1969/70 in de provincie Zee land overeengekomen een aanvullende C.A.O. af te sluiten waarin de verplichting om deze uitkering uit te betalen is vastgelegd. De tekst van deze aanvullende C.A.O.-bepalin- gen, die ter registratie naar het Loonbureau te Den Haag zijn gezonden, luidt: 1. Aan vaste arbeiders van 23 jaar en ouder die in overeenstemming met deze c.a.o. worden be loond, dient in augustus een uitkering ineens te worden verstrekt van 100,bruto. Werk gever en arbeider kunnen overeenkomen dat de betaling van deze 100,bruto in termijnen zal plaatsvinden, met dien verstande dat de laatste betaling vóór het einde van het contract] aar zal geschieden. 2. Aan losse arbeiders van 23 jaar en ouder die in overeenstemming met deze c.a.o. worden be loond, dient van de eerste loonbetaling in augustus af t/m de laatste loonbetaling in februari 1970 een bruto bijslag te worden ver strekt van 3,25 per week c.q. 0,65 per dag. 3. Voor arbeiders jonger dan 23 jaar die in over eenstemming met deze c.a.o. worden beloond, gelden de navolgende percentages van de in de hiervoren genoemde bruto bedragen: 22 jaar 93 21 jaar 88 20 jaar 79 19 jaar 71 18 jaar 61 17 jaar 53 Zoals gewoonlijk kan voor deze uitkering bij een eenmalige uitkering voor de daarover verschuldig-' de premie AOW/AWW en loonbelasting het tarief bijzondere beloningen toegepast worden. Ook dient de sociale verzekeringspremie ingehouden te wor den. BI. BESTEMMINGSPLANNEN Cadzand. Vanaf 7 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het door G. S. goedgekeurde be stemmingsplan Vlaminkpolder 1, met uitzondering van de zinsnede van artikel 16 „of van krachtens deze voorschriften gestelde voorwaarden of eisen" en arti kel 17 van de bij het bestemmingsplan behorende voorschriften. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de raad als tot G. S. hebben gewend, alsmede een ieder, die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring aan bovengenoemde bepalingen kunnen gedurende de vorengenoemde termijn bij de Kroon be roep instellen. Kattendijke. G.S. hebben goedkeuring verleend aan het bij raadsbesluit van 24 januari 1969 vastgestelde bestemmingsplan „Recreatieterrein Kattendijke", zulks met uitzondering van de woorden „behoudens ont eigening overeenkomstig de wet" in artikel 15 der bebouwingsvoorschriften. Het bestemmingsplan ligt ingaande 18 augustus gedurende een maand ter in zage. Een ieder, die zich tijdig met bezwaren tegen het bestemmingsplan zowel tot de gemeenteraad als tot G. S. heeft gewend, alsmede een ieder, die bezwa ren heeft tegen de bovenvermelde onthouding van goedkeuring, kunnen binnen genoemde termijn be roep instellen bij de Kroon. St. Maartensdijk. Met ingang van 8 augustus ligt gedurende een maand voor een ieder ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „West", omvattende het gebied, in hoofdzaak gelegen ten noorden van de Hogeweg en ten (noord)westen van de Jacoba van Beierenstraat en de Westvest. Gedurende voormeld tijdvak kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen het ontwerp. RADIO Dinsdag 26 augustus a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Wéhaté-1969", m.m.v. het rijkstuinbouwcon- sulentschap te Naaldwijk. „Meer appelen en minder peren voor de komende oogst", ée heer L. Gijsberts van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland. „De warme zomer van 1969", de heer M. Scharringa van het K.N.M.I.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 2