PLATTELANDSJEUGD de **X)rouw vein het <^iatteLcind u Agressieve verkooppraktijken Na de Tupperware nu de Rena-ware Praktikantenexcursie Onder redactie van Mevrouw L. N. Huijsman Griep stellen heeft gereageerd. Het C.C.O. heeft zich dan ook in een brief tot de Minister van Economische Zaken gewend en de bewindsman dringend verzocht op korte termijn maatregelen te nemen, die nodig zijn om aan het euvel van de agressie en unfaire verkoopmethoden een einde te maken. Het aantal klachten dat het C.C.O. ontvangt van consumenten die het slachtoffer van dergelijke prak tijken zijn geworden, neemt de laatste maanden weer belangrijk toe. Het C.C.O. meent daarom de Neder landse consumenten nogmaals en met de meeste na druk te moeten waarschuwen tegen o.a.: a. het kopen van huishoudelijke apparaten en ge bruiksvoorwerpen, zoals was-automaten, stofzui-* gers, keukenmachines, pannen en zilverwerk van langs de huizen leurende colporteurs, reclame agenten of hoe zij zich anders mogen noemen; b. het deelnemen aan autobustochtjes, die gratis of tegen geringe betaling worden aangeboden. Tij dens dit soort uitstapjes wordt via demonstraties getracht de deelnemers meest ouden van dagen en sociaal zwakkeren te brengen tot de aan koop van electrische bedverwarmers en andere artikelen; C. het aangaan van studie- of opleidingscontracten bij instituten van schriftelijk onderwijs, die hun cursussen niet tussentijds met een termijn van drie maanden of minder opzegbaar hebben gesteld. Zoals ook in het verleden reeds herhaaldelijk werd gedaan, blijft het C.C.O. de consument met klem ad viseren zich voor al zijn aankopen te wenden tot de bonafide gevestigde detailhandel. QP 14 juni bracht de Sociaal Economische Raad aan de Minister van Economische Zaken op een desbetreffend verzoek van diens ambtsvoorgan ger een advies uit over de wenselijkheid en de moge lijkheid van bestrijding van agressieve en unfaire verkooppraktijken in ons land. De Raad concludeerde dat het euvel van over matige agressiviteit in de verkoop zo veelvuldig voor komt, dat het gewenst lijkt maatregelen daartegen te nemen Geadviseerd werd op korte termijn een in het advies nader omschreven regeling ter be scherming van de consument tot stand te brengen, eveneens om de bestaande wettelijke bepalingen voor de bestrijding van agressieve verkoopmethoden te verbeteren en aan te passen. Ook zou door de wet het afbetalingsstelsel moeten worden herzien. Tevens zou er op moeten worden toegezien, dat deze wet beter gaat functioneren. Aan deze adviesaanvrage waren jaren vooraf ge gaan, waarin de in het Consumenten Contact Orgaan samenwerkende organisaties herhaaldelijk en naar mate het probleem urgenter werd steeds frequen te. hadden gewaarschuwd en geageerd tegen de ge signaleerde praktijken. Regelmatig ook werd in de Volksvertegenwoordiging aangedrongen op wette lijke bescherming van de consument. HET Consumenten Contact Orgaan moet helaas vaststellen dat ruim een jaar nadat de S.E.R. zijn advies aan de Minister uitbracht, de overheid nog op geen enkele wijze op de daarin vervatte voor- RAUWELIJKS was bovenstaand artikel op papier gezet of wij lazen in één onzer grote dagbla- den iets over een verkoopmethodedie ons schijnt te belagen. Het zijn opnieuw de Amerikanen, die ons met een nieuwe verkooptechniek komen verrassen. Eerst waren het de plastic koelkastdoosjes van Tupperwaredie op dameskransjes werden gedemonstreerd en aldaar besteld konden worden. Nu presenteert zich een beschaafd persoon met een enquête-for mulier aan de deur en vraagt of we op gas of elektriciteit koken. Via een aantal vragen over allu- minium en emaïlle pannen wordt een afspraak gemaakt om de Rena-ware pannen aan mevrouw en zo mogelijk haar echtgenoot te demonstreren. Tijdens een aperitief wordt een glanzend zijden kleed over de tafel uitgespreid en een ogenblik later staat hierop een collectie roestvrij stalen pannen te blin ken. Er volgt een demonstratie van 45 minuten en in die tijd moet u er van doordrongen raken, dat de Rena-ware pannen de laatste redding zijn voor uw ernstig bedreigde'gezondheid. Het hartinfarct ligt op de loer en voorkomen is toch altijd beter dan genezen, dus vlees nooit in boter of vet bra den doch in de enige echte Rena-ware pannen waarin nooit iets kan aanbranden. Het zoutarme of zout loze dieet, dat de meesten onzer vroeg of laat te wachten staat is geen probleem meer dank zij de on volprezen pannen. De groenten koken in hun eigen vocht gaar, dus geen verlies aan mineralen en vita minen. Ook de smaak wordt tot een maximum behouden. Dankzij een natuurlijke hermetische afslui ting geen etensdampen meer in de keuken en de brandstof besparing is aanzienlijk. Een volledig set bestaat uit 12 elementen waarmee 30 combinaties mogelijk zijn. ïK wil u de details sparen, maar één ding staat vast: Rena-ware pannen zijn niet geschikt voor kooksters, die af en toe in de pan willen kijken om te zien hoever het met de maaltijd staat. Dan gaat er kostbare damp verloren. De prijs komt u pas aan het eind van de demonstratie te weten, maar men verzekert u, dat gezien het belang voor uw gezondheid en de brandstof be sparing deze alleszins redelijk is. Voor een bedrag van f 879,bent u de gelukkige bezitster van een pannenset, die niet enkel voor het leven wordt gegarandeerd, doch generaties lang meegaat. Misschien zijn er evenals in de Tupper-ware periode nu ook wel dames, die er met hun autootje op uittrekken om deze ideaalpannen aan de vrouw te brengen. Het is zaak deze dames buiten uw deur te houden. Als u in gewone pannen kookt met heel weinig water, deksels laat zitten, bereikt u zo ongeveer hetzelfde resultaat als met de dure als ideaal aangeprezen exemplaren l|.uljI DE jaarlijkse praktikantenexcursie, georgani seerd door de Plattelandsjongerenorganisatie een behoeve van de in Zeeland werkende prakti kanten en buitenlandse stagiaires, is wederom een groot succes geworden. In een opperbeste stem ming en onder een stralende zon, verzamelden zich een 25-tal praktikanten op het terrein van de „NOBECO" te Kortgene. De heer Everwijn, direk- teur der Coöperatie, ontving de groep, bestaande uit jongens en meisjes, en heette hen van harte welkom op het bedrijf. De heer Everwijn nam daarop de groep mee voor een rondleiding door het bedrijf. Het werd de aan wezigen alras duidelijk dat factoren als geld, tijd, arbeid, enz. een belangrijke rol speelden en nog spelen bij de bouw van en werkwijze in dit be drijf. Na de rondleiding door het bedrijf en de beklimming van de silo (de moeite van de beklim ming werd ruimschoots beloond door een prachtig Uitzicht over het Veerse Meer met zijn jachthavens en campings) begaf het gezelschap zich naar de kantine voor een kop koffie. Deze koffiepauze werd door verschillende deelnemers gebruikt voor het stellen van vragen. HET gazelschap begaf zich hierop per bus via Colijnsplaat (bezichtiging van de Zeeland- brug), de Wilhelminapolder, het fruitgebied rond Kapelle oaat Yerseke, het centrum van de Neder landse Oestercultuur. Het gehele middagprogram ma zou n.l. besteed worden aan het verkrijgen van inzicht in de problemen van een Nederlandse ge meente. Verdwijnen van oude werkgelegenheid, het ontstaan van nieuwe bedrijfstakken, waterver vuiling, gemeentelijke herindeling, deltawerken, enz. maakten de gemeente Yerseke tot een bijzon der interessant object van onderzoek. Ons eerste bezoek gold een nieuwe bedrijfstak, de champignonteelt. Veel „uitstappers" uit de vis serij, zoeken een nieuw bestaan in de champignon teelt, terwijl de kuikenmesterij en -fokkerij even eens grote aantrekkingskracht uitoefenen. De heer C. Poldervaart, eigenaar van de cham pignonkwekerij „De Hekelingen", gaf ons op boei ende wijze een uiteenzetting van de groeiwijze van mycelium tot champignon. Een lange en warme weg met als resultaat een lekker en tot op dit moment nog goed geld opbrengend eindresultaat. Na deze theoretische uitleg konden de deelnemers het groeiproces met eigen ogen in de cellen aanschou wen. Een bijzonder bewerkelijk produkt, maar de verdiensten liggen momenteel goed. We verlieten even later dan ook een prachtig bedrijf met een tevreden en trotse eigenaar. NA dit bezoek restte ons nog net voldoende tijd voor een kort bezoek aan het kreeftenpark. Hier maakten we kennis met een andere, belang rijke bron van inkomsten. Een bron van inkomsten, die momenteel bedreigd wordt door de waterver vuiling, terwijl op langere termijn de volledige af sluiting van de Oosterschelde eveneens een dood steek aan deze bedrijfstak zal toebrengen. Dat de gemeente Yerseke zich niet zonder meer bij deze ontwikkelingen wenst neer te leggen, werd ons duidelijk gemaakt, tijdens de ontvangst in de raadszaal van het gemeentehuis, door de burge meester, de heer C. Pijl Hogeweg. Uit het betoog van de burgemeester bleek dui delijk, dat de gemeente de diverse problemen op energieke wijze wil aanpakken. Zij streeft in eer ste instantie naar een leefbare gemeente. Dat wil zeggen, dat men bij het zoeken naar nieuwe indus trieën zich bepaalt tot de z.g. „schone industrie". Mogelijke gevolgen van uitvoering Deltawerken, gemeentelijke herindeling, struktuurplannen, enz, PLOEGINSTRUCTIE Op zaterdagmorgen 16 augustus om 9 uur zal op het bedrijf van de heer A. van Dijke te Wolphaarts- dijk, instructie gegeven worden voor diegenen die ge ïnteresseerd zijn in ploegen en dan meer speciaal wed- strijdploegen. Deze instructie zal gegeven worden door de 3-voudige Nederlandse kampioen de heer A. van Dijke en hij heeft hiervoor de beschikking over de Capponploeg waarmee vorig jaar het kam pioenschap van Nederland is behaald. Zo kunt U de techniek van goed ploegen leren en zodoende goed voorbereid, desgewenst deelnemen aan de streek- selectiewedstrijd op 23 augustus. PLOEGWEDSTRIJD NOORD- EN ZUID-BEVELAND Op 23 augustus a.s. op grond van de Domeinen in het Noord-Sloe (ten westen van het recreatieterrein „De Piet") wordt de selectieploegwedstrijd Noord- en Zuid-Beveland gehouden. Aanvang half 2. Ploegers om 1 uur aanwezig. Opgave vóór 17 augustus bij: J. C. Zuidweg, Kort gene, tel. 01108422; D. Katsman, Wolphaartsdijk tel. 01198—311. PLOEGWEDSTRIJD WALCHEREN In verband met een op 6 september te houden provinciale ploeg wedstrijd wordt de ploegwedstrijd Walcheren verschoven naar ZATERDAG 13 SEP TEMBER a.s. Opgave voor deelneming bij S. Mal- jaars, Zoutelande (tel. 01186288). worden nauwlettend bekeken en indien nodig ver disconteerd in de gemeenteplannen. Het boeiende betoog, ten gerieve van de bui tenlandse gasten in de Engelse taal gehouden, wek te de interesse der deelnemers, hetgeen resulteer de in het afvuren van een serie vragen, welke uit voerig beantwoord werden. Naast een enigszins toeristisch aspect bood deze excursie bovenal een grote schat aan praktijkken nis en ervaring. Het doel van de excursie was dan ook een aanvulling van de theoretische kennis. De vele aantekeningen tijdens deze excursie door de deelnemers gemaakt, zullen ongetwijfeld verwerkt worden in studierapporten, enz. Deze wetenschap en het enthousiasme van zo wel de vrouwelijke als de mannelijke deelnemers dwingen ons tot een herhaling in 1970. Een dwang, waaraan we gaarne zullen voldoen!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 14