AAHYDRAZ UIENTELERS OPGELET WIERSUM CHEMIE N.V. TE KOOP BIJ INSCHRIJVING Het Rundvee op de Thoolse dagen GRONINGEN - TEL. 050-34041 Op vrijdag 27 juni '69 werd de jaarlijkse Thoolse fokveedag gehouden op het daarvoor gunstig ge legen ter erin de „Pluimpot" te Scherpenisse. Een 14-tal inzenders had hiervoor ingeschreven met 13? catalogusnummers. Van dit aantal nam stal J. M. C. Ooms Or niet minder dan 48 voor zijn rekening. Op zichzelf is dit een machtige prestatie. Als we echter bedenken dat deze stal wegens vertrek opgeheven wordt dan denken we over de toekomst van de Thoolse dagen. De stieren waren klein in getal doch redelijk van gehalte. Gerard v. d. Witte Hoeve 2, van M. van Ast te Tholen is een gelijnde goed ontwikkelde stier die in de benen nog iets krachtiger kon zijn. Hij won de rubriek 2-jarige stieren en later het kampioen schap en was als zodanig ook goed acceptabel. Zijn produktieafstamming is best; de vader Jels. Gerard Wouter. De éénjarige stier Jan van de Witte Hoeve (v. Corrie's Gerard) van J. M. C. Ooms, Tholen (die ook van beide stieren de fokker is) kreeg even eens een le prijs en werd reservekampioen. Het is een stier met een goed zijaanzicht en wat vlakke ribben. Een 52-tal kalveren, pinken en vaarzen maakten een vrij goede indruk. De vaders die voor deze jeugd in 't algemeen verantwoordelijk waren zijn o.a. Jetje's Hille, Janke's Adema, Corrie's Gerard en de kampioenstier Gerard v. d. Witte Hoeve 2. Bij de jongste editie waren het vooral de typische snittige Janke's Adema-dochters die de aandacht trokken. Wat de oudere kalf vaar zen be treft, deze waren bijzonder zwaar en zijn wel beste dieren voor handelsdoeleinden. Kampioenvaars werd Corrie 22 v. d. Wittehoeve van J. M. C. Ooms. Een ruim gebouwde vrij typische iets robuuste dochter van de Preferente Jelsumer Gerard Wouter 6 en de latere reserve kampioen koe. Deze vaars was vorig jaar reserve kampioene en is ook hoog bekoond op de Z.L.M.-tentoonstel- ling. Reserve kampioene werd Marie 18 v. d. Witte Hoeve, een gelijnde dochter van Corrie's Gerard eveneens van Dhr. J. M. C. Ooms. Een goede indruk tijdens de keuring maakten ook de Jetje's Hille- dochter Adriana 20 van A. Duijnhouwer te Scher penisse die we als typisch en gelijnd noteerden, en Betsie 4 van A. Klippel en Zn. te Stavenisse, een goed gelijnde typische jonge telg van Janke's Ade ma. Het gehalte der koeien was vrij goed met goede produkties. De gemiddelde leeftijd der koeien was jong. De melkvaarzen brachten ook de latere jeugd kampioene naar voren. Deze Wijntje, een Immo- dochter van D. M. Gil jam te Poortvliet is nog jon ger dan de Kampioenvaars. Zij is voor haar leeftijd zeer passend ontwikkeld, mooi typisch en ma*s niet een kleine wens ta.v. de speenplaatsing en benen hetgeen haar toch niet verhinderde haar hoge posi tie met ere in te nemen. Haar grote concurrente werd de reservekampioene Nelly 178 v. d. Witte Hoeve van J. M. C. Ooms. Deze volle zuster van de Kampioenstier is ruim gebouwd en behangen met een voldoend correcte uier. Zij stond vorig jaar in Etten la op de HoZuBra en zal in sept. de Zeeuwse kleuren verdedigen op de N.R.S.-tentoonstelling in Den Bosch. Mede in de eindstrijd zaten Trina 9, eveneens een Jels. Ger. WouteT 6-dochter van G. A. de Hond Jr. Tholen die mals en typisch is met een wat weinig jeugdig uier en Bertha 3 van J. M. C. Ooms. Deze laatste, een Skyldumer Bouke dochter heeft veel macht, een goed type doch komt in haar uier wat tekort. In de kampioenskeuring der oudere koeien no teerden we de volgende dieren: Trina 8 van G. A. de Hond, typische koe met iets gespleten uier. Trien 23 van H. v. d. aJgt en Zn., melktypische iets ranke koe. Annetje 26 van J. M. C. Ooms, bekende Rotter- da Sikkema 89-dochter gefokt door Js. Vos. Zy stond er best voor, heeft een best type en was onge twijfeld de grote favoriete doch haar uier is slechts voor 75 in functie hetgeen haar de titel en de jury verdere problemen kostte. Verder een later aangegeven solide typische iets kleine koe van J. Hage. De typische voldoend solide Carolien van A. Duijzer. De best geuierde Adriana 8 van A. Duijn houwer. Agatha v. d. Witte Hoeve van J. M. C. Ooms zeer zwaar en waarschijnlijk droogstaand. Gerrie 26 correct en mooi typisch doch wat klein van A. Klip- pel en Zn. Ada 4, vrij typisch met wat korte voor- hand van G. A. de Hond. Degelijnderuime melkkoe Nelly v. d. Witte Hoeve van J. M. C. Ooms, Sjoukje van Gebr. Noom die mals, solide, correct en vrij typisch is. Corrie 16 van de Witte Hoeve (v. War- gaster Combinator) van J. M. C. Ooms. Deze is typisch, heeft een best uier doch is iets grof in 't kruis en is verder vastgebouwd. Tot slot: Wilma van J. M. v. d. Klooster te Poortvliet die een fraai zij aanzicht laat zien terwijl haar uier iets correcter kon zijn. Zij is best gerekt en mocht iets meer hoog te bezitten. Haar vader Sjaak is een Adema 441- zoon. Nadat 's morgens de scheidsrechter Wilma boven Corrie 16 had geplaatst veroverden zij 's mid dags ook in dezelfde volgorde de kampioenstitels der volwassen koeien. Wilma veroverde ook later de titel beste dier van de Fokveedag. DE GROEPEN D. M. Giljam kreeg een le prijs voor een mooie typische groep melkkoeien 5 stuks zelf gefokt. Al leen het uier van de 4e koe werkte iets storend, ver der oen goede prestatie, waarmee deze stal op de Thoolse dagen een beste beurt maakte. Met een bedrijfsgroep van 5 melkkoeien behaal de J. M. C. Ooms ook vlot een eerste prijs. Het waren ruime vastgebouwde koeien waarbij ook het 4e uier een steekje liet vallen. Deze groep werd later kampioen van de groepen. Dhr. Ooms stelde ook 3 groepen jonge dieren op, alle zelf gefokt en 5 stuks. Het vijftal pinken, uni form, gelijnd en typisch kwam aan de kop. Dan volgden een 5-tal zware drachtige vaarzen behoor lijk uniform en kwalitatief ook vrij goed waarna de kalveren kwalitatief zowel als in uniformiteit niet minder de lc prijs toegewezen kregen. Met een 4-tal goede ruime koeien in beste vorm kreeg Ooms bij de bedrijfsgroepen wederom een le prijs. De 3-tallen melkvee eigen fok werden gewonnen door Gebr. Noom te St. Maartensdijk; type goed, uniformiteit behoorlijk. A. Klippel en Zn. werden lb met typische iets kleine koeien waarbij 1 uier iets stoorde. G. A. de Hond kreeg een 2e prijs. De 3-tallen jongvee werden gesplitst. Bij de jong ste editie kwam Gebr. Noom boven A. Duijzer. Deze zagen wij onvoldoende voor commentaar. Bij de grotere wonnen Gebr. Duijnhouwer met gerekte vastgebouwde typische pinken. A. Duijzer volgde op lb met malse ruime vaarzen van behoorlijk goed type. H. v. d. Jagt sloot de rij. Bij de koeien met 2 direkte afstammelingen won de 13%-jarige Gonda van Gebr. Duynhouwer. Deze koe die reeds 74607 kg melk liet registreren was vergezeld door een tweeling van Jetje Hille die er zijn mocht. Alleen is het een wat smalle basis voor haar leeftijd, wat niets afdoet aan de kwaliteit ervan, lb werd Marie 15 v. d. Witte Hoeve en lc Nelly 178 v. d. Witte Hoeve beide van Ooms en ook goed. Adriana 8 van A. Duijnhouwer kreeg een 2e pr. Met meer dan 2 direkte afstammelingen presen teerden zich Nelly v. d. Witite Hoeve van Ooms met een goede groep waarbij de kampioenstier en een reservekampioene. Gerekt en uniform was de vererving van Trien 23 van H. v. d. Jagt en Zn. A. Duijzer stelde Carolien op met vrij goede produkten van 3 verschillende vaders en daardoor wat minder uniform. Een verrassing en daardoor een extra toegift in Tholen waren de stieren met afstammelingen. Cor rie's Gerard van J. M. C. Ooms liet een uniforme groep pinken zien van goed type met een kleine bemerking op de kruisen. Deze groep won later in concurrentie met de K.I.-stieren de titel beste groep afst. Dhr. Ooms won ook een lb pr. met een 4-tal dochters van de Kampioenstier Gerard v. d. Witte Hoeve 2. Lodewijk v. d. Waart van H. v. d. Jagt kreeg een 2e pr. Jetje's Hille won met gerekte, ge lijnde, vastgebouwde, gevulde dochters eveneens een le prijs bij de K.I.-stieren terwijl de poolstier Evert Jan een 2e prijs kreeg voor een wat weinig uniforme groep die men moeilijk representatief kan noemen voorgenoemd vaderdier die in Etten '68 zo'n beste indruk maakte met zijn dochters. Tot koe met de beste uiter werd o.i. onbedreigd bekroond Marie 10 (v. Skyldumer Bouke) van Gebr. Duijn houwer met een fraaie melkboezem en dito spenen. Al met al een geslaagde fokveedag die ook in 1970 weer mogelijk is als er enkele goede stallen met een goed geselecteerd team hun schouder onder zetten om de reeds eerder genoemde verliezen aan te vullen. Wij dachten dat zowel kwantitatief als kwalitatief de Thoolse dagen door eendrachtig stre ven hun goede naam kunnen behouden. W. v. SLUIJS 1 M si: Jfei iillüp p!| Voorkom voortijdig spruiten van bewaaruien door toepassing van ons speciaal-middel voor uien (Maleine Hydrazlde) Afgebeelde uien werden medio augustus 1966 op Goeree- Overflakkee te velde bespoten met ons produkt AAHYDRAZ (deze foto werd genomen op 28 juli 1967). Neem dus geen risico! Neem voor uw bewaaruien AAHYDRAZ Wordt te velde over het gewas verspoten Dosering 6% It. per ha. Verlengd de bewaarperiode met 1 2 maanden Vraagt inlichtingen aan uw leverancier of: De hoeve „Groenhil" aan de Kloosterweg onder Looperskapelle, Midden-Schouwen, bestaande uit een nieuw woonhuis (bungalow) voorzien van c.v., met bedrijfsgebouwen en nieuwe dubbele arbeiderswoning, benevens drie bijeengelegen complexen prima ont waterd en ontsloten bouwland van zeer goede kwaliteit (afslibbaar 2040 tot een gezamenlijke oppervlakte van bijna 42 hectaren. Aanvaarding in overleg, na betaling van de Koopsom, rovenoogst 1969, uiterlijk 15 december 1989, gebouwen en erf op 1 mei 1970, behoudens de beide arbeiders woningen, die aan derden zijn verhuurd. Bezichtigingsdagen van de landerijen en de bedrijfs gebouwen op maandag, woensdag en vrijdag, in het tijdvak van 1 augustus tot en met 15 augustus 1969, van het inwendige van de bungalow op woensdag 13 augustus 1969 op vertoon van toegangsbewijs, verkrijg baar tezamen met de inschrijvingsvoorwaarden op onderstaande adressen. Te bevragen: Ten kantore van notaris P. Heering, Oude Haven 55 te Zierikzee (tel. 011102747) en bij de rentmeesters G. J. van der Stoel, Backershaegenlaan 50 te Wassenaar (tel. 01751—2108); Joh. C. Reinders Folmor c.v., P. C. Hooftstraat 169 te Amsterdam (tel. 02.0724958) ti

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 6