IOe rally van Oostenrijk Koninklijke Vereniging ,Het Nederlandsche trekpaard" - afd. Zeeland De Rally georganiseerd door het Europees Co mité, wordt jaarlijks in een ander Europees land gehouden. Het Europees Comité is een interna tionale koepel van plattelandsjongerenorganisa ties in Europa. Het doel van de Rally is om de ea. 90 deelnemers uit de verschillende landen zoveel mogelijk met elkaar in contact te laten komen en met de bevolking van het gastland om zo tot uit wisseling van gedachten te komen die tot een beter wederzijds begrip zullen leiden. De gelukkigen die Nederland in Oostenrijk mochten vertegen woordigen waren de dames: Lammie Hoekstra uit Langelille (Fr.) en Tally H.T. Kwak uit Belling- wolde (Gr.) en de heren Hessel Jan Oosterhof uit Akkrum (Fr.) en Jo Jansen uit Wezepe (Ov.). Op zondag 22 juni vertrokken wij vieren samen met Mevr. Grietje Middelkoop (presidente PJGN) en Mej. Corry Eindhuizen (sekretaris-vorming leidster) en 2 Amerikanen per Austria-expres uit Rotterdam. We passeerden de grens bij Venlo en terwijl wij ons, na enkele uren van het prachtige uitzicht te hebben genoten, ten ruste begaven, den derde de trein voort langs Keulen, Bonn, Mann heim, Karlsruhe, Stuttgart. Vóórdat we in Miinchen zijn komt der Schaffner: „Ihre Platzkarten bitte" en dat om 6 uur in de morgen. Al gauw staan we nu ook op- de zon schijnt, 't is echt vakantieweer. Op on?e wande ling door de trein ontmoeten we ook de Zweedse groep en gezellig reizen we samen richting Kla- genfurt waar we maandagmiddag om 2 uur ver wacht worden. 's Avonds opent de voorzitter van de Oosten rijkse plattelandsjongerenorganisatie, Heinz Poll- hammer de Rally en worden alle deelnemers waarvan de meesten een nationaal kostuum dra gen, voorgesteld. Aanwezig zijn: Wales, Ierland, Noord-Ierland, Engeland, Schotland, Finland Zwe den, Noorwegen, Denemarken, Nederland, Slees wij k-Holstein, Beieren, Italië, Zwitserland en Oos tenrijk. Spanje, die pas lid is geworden komt zich nader oriënteren, en zal een volgend jaar een team afvaardigen. De opzet van de Rally is om het Europese den ken te stimuleren en hoe kan dit beter gedaan worden dan met behulp van de jeugd, want de jeugd van vandaag is in staat morgen een ver enigd Europa te scheppen. De voorzitter van het Europees Comité, Rudy Mumenthaler uit Zwitserland zegt te hopen dat snel vriendschappen gesloten zullen worden en dat we 't gastland Oostenrijk zullen leren kennen d.m.v. de Rally, de Quiz en het contact met de landjugend. Op dinsdag 24 juni beginnen na het ontbijt de wedstrijden. De twee jongens moeten tractor rij den en een melkmachine gereed maken, ter wijl de meisjes elkaar de loef afsteken in het ma ken van een hors d'oeuvre en het tafeldekken voor een menu van 6 gangen, waarbij ook bloemen schikken en het tekenen van een menukaart beho ren. Hierbij wordt het nationaal kostuum gedragen, wat een keurig aanzien oplevert. Bij de meisjes wordt Denemarken eerste, Nederland tweede en Oostenrijk derde. Bij de jongens was de uitslag: 1.Ierland, 2.0ostenrijk, 3.Noord-Ierland. Het eindklassement van de teams is als volgt: l.Oostenrijk, 2.Denemarken, 3.Noord-Ierland. De radio, t.v. en pers geven van hun belangstelling blijk bij de Rally. Die avond wordt besloten met een Midsummer- nightdance in de open lucht, compleet met lampi ons, een kampvuur en Oostenrijkse muziek. Woensdag 23 juni vertrekken we voor de Rally door Oostenrijk. Acht routes met een omvangrijk bezoekprogramma zijn daarvoor uitgestippeld. De deelnemers maken de tocht met leden van de gastorganisatie. Elke groep van vier auto's brengt bezoeken aan boerderijen, industrieën, toeristische centra, enz. terwijl 's avonds ontmoetingen plaats vinden met plaatselijke plattelands jongeren vereni gingen, en wordt bij de leden hiervan overnacht. De Nederlandse groep reisde samen met die van Schotland en een jongen uit Ierland. De eerste pleisterplaats die we aandeden was Heiligenblut waar we door de Burgemeester werden ontvangen. Deze plaats dankt zijn naam aan het heilige bloed dat in het kerkje daar bewaard wordt. Over de Grossglochnerstrasse bereiken we de Grossgloch- ner op 3798 m. hoogte. Hier is geen bomengroei meer, maar zien we de eeuwige sneeuw. Met een kabelbaan dalen we af naar een gletscher. Onvoor stelbaar is het in de zomer zo'n dikke ijslaag aan te treffen, die zo nu en dan ook nog in beweging schijnt te zijn. In Maiskogen hebben we een avond in Oostenrijkse stijl met de plattelandsjongeren. De beide meisjes slapen in een slot, waar het zo tegen middernacht nog blijkt te spoken ook Donderdag 26 juni rijden we naar Salzburg. Deze prachtige oude stad met z'n vele kerken was ook de geboorteplaats van Mozart. Jaarlijks vinden hier de wereldbekende Festspiele plaats. Ook brengen we een bezoek aan een 300 jaar oude boer derij, die zich kenmerkt door het rookhuis, waar van de lucht door het hele huis hangt. In Attnang bezoeken we de Ploegfabriek „Re gent", die ook veel ploegen naar ons land aflevert. Op de 2e avond van onze Rally worden we ont vangen door de plattelands jongeren in Viechtwang. We praten, zingen en dansen onder het genot van eigen gemaakte appelwijn. Lammie en ik slapen bij een boerenfamilie op 700m hoogte in de bergen. Het leuke hiervan is dat men nu echt ziet hoe men in een ander land leeft en werkt. Wanneer men als toerist Oostenrijk bezoekt en ik heb dit zelf erva ren ziet men vaak alleen maar de mooie buiten kant, wat weieens een vervormd beeld geeft. Vrijdag 27 juni is de laatste dag van onze Rally en we ontmoeten alle andere deelnemers weer in. Wenen. Daar wordt een Quiz gehouden over Oos tenrijk en hetgeen we hebben gezien., no.l wordt Beieren, 2. Zwitserland en 3. Slees wij k-Holstein, De winnende teams van de wedstrijden en de quiz worden ontvangen door de Minister van Land bouw. ,s Avonds wordt ons weer een uitgebreide lunch aangeboden en vindt ook de prijsuitreiking plaats van de zilveren bekers. Elke deelnemer krijgt tevens een herinneringscertificaat. Aan het einde van de avond moeten we afscheid nemen van de voorzitter Heinz Pollhammer die voor de Oosten rijkse plattelands jongeren naar een vergadering in Finland moet. Staande in een gesloten cirkel zingen we hem uit met: „for he's a jolly good fellow". Dank zij het organisatietalent van de bestuurs leden van de comité's en verenigingen waren wij in de gelegenheid veel te zien en internationale contacten te leggen. Wij weten nu dat men m Schotland in een kilt rondhuppelt en ook weten, andere Europese landen nu dat Nederland méér te bieden heeft dan tulpen, molens en klompen. Zaterdag 28 juni maken we een bustocht door die prachtige oude stad Wenen. We brengen ook een bezoek aan de wereldbekende Spaanse Rijschool, met z'n prachtige witte gedresseerde paarden. Ver der bekijken we Schloss Schönbrunn, Schloss Bel védère en de Staatsopera, die thans 100 jaar be staat. Hoe indrukwekkend is het om in de St. Stephen's Cathedraal Tsjecho-Slowaakse vrouwen van het platteland te zien bidden voor de vrede, 's Avonds gaan we naar „a Perichole" opera van Offenbach in de Weense Volks Opera. Zondag 29 juni is het alweer onze laatste dag In Wenen. We brengen o.a. een bezoek aan het Ween se Stad Auditorium. Dit is een zeer grote sport- plaats waar 50.000 mensen kunnen zitten en waar men kan trainen voor roeien, ijshockey enz. In het Donaupark krijgen we een diner aangeboden door de stad Wenen. Op de achtergrond speelt een zigeunerorkest. We passeren ook de Donau, maar helaas h»j is vandaag niet blauw 's Middags bezoeken we het bijna 200 jaar oude pretpark Het Prater. We lopen met een ballon en. genieten als kinderen van het skelteren, de draai molen en de spooktent. Om 6 uur 's avonds begint de Farewell Party it» Oostenrijkse stijl in 't Europahuis. Wederom wordfc overvloedig wijn getapt, zo uit het vat. Het tijd stip van afscheid nemen nadert, om 11.15 uur zal de trein ons weer naar Nederland brengen. Mijn klompen ondernemen een reis naar Zweden, ter wijl wij in Nederland ons de Oostenrijkse wijn goed zullen laten smaken. Vele handen worden geschud met eer tot ziens, goodbye en auf wiederseh'n. We weten zeker dat we velen nooit terug zullen zien, maar hun ge dachten en ideeën zullen worden voortgedragen op de weg naar de eenheid van Europa. EEN RALLY-DEELNEEMSTER. Uitslag vaan de premiekeuring van merries van 2 jaar en ouder. KEURING TE SCHERPENISSE Categorie 2-jarige merries, grote maat. Cat.no. Naam merrie Stamb.no. Eigenaar en woonplaats Prijs 1. Yvonne v. Bleijendaal 236820 I Stallen Brooijmans, St. Annaland/ Öud-Vossenmeer 1 Categorie 3-jarige merries, kleine maat. 2. Caba v, Malland K I P. J. Noom, Scherpenisse Categorie 4-jarige merries, kleine maat. 3. Minerva v. Kouwenberg K. 63630 I J. A. Geluk, Oud-Vossemee* Categorie 4-jarige merries, grote maat. 4. Wipette v. Bleijendaal K. 63631 I P. J. Noom, Scherpenisse Categorie 510-jarige merries, kleine maat. 5. Brillante v. Moerkapelle K. 62917 6. Paula v. d. Peukepolder K. 60872 Stallen Brooijmans, St. Annaland/ Oud-Vossemeer IA W. J. Suurland, Scherpenisse Categorie 510-jarige merries, grote maat. 7. Corrie v. d. Buikstraat K. 63193 I P. J. Noom, Scherpenisse 8. Creole v. Moerkapelle K. 61290 W. J. Suurland, Scherpenisse 1B IA 1B 13. KEURING TE ZIERIKZEE Categorie 3-jarige merries grote maat. Ylonka v. Steenzwaan K. 63815 I A. N. Steendijk, Nieuwerkerk 14. Sylvia Categorie 4-jarige merries, kleine maat. K. 63633 I P. C. de Waaij, Dreischor 15. 16. 19. 18. 22. 20. 17. 21. 23. 24. Categorie 4-jarige merries, grote maat. C. v. d. Houten en P. J. Hart, Kerk erve A. N. Steendijk, Nieuwerkerk Jariska d'Orange K. 63736 Xandria v. Steenzwaan K. 63589 Categorie 510-jarige merries, kleine maat. Connie v. Cromstriien K. 62488 Tanja v. d. Hoek K. 62919 Suzy v. Rozenberg K. 61906 Tosca v. Steenzwaan K. 62240 Gerda v. d. Schelphoek K. 63286 Kitty v. Berg en Dal K. 62244 St. M. v. d. Velde, Zonnemaire C. v. d. Houten en P. J. Hart, Kerkwerve St. M. v. d. Velde, Zonnemaire A. N. Steendijk, Nieuwerkerk S. Hart, Haamstede J. Lekkerkerk, Haamstede Categorie 510-jarige merries, grote maat. IA 1B IC 2A 2B 2C IA 1B Kerkwerve 1 Categorie merries, ouder dan 10 jaar, grote maat. 25. Astrid K. 60879 I H. A. Geluk, Ellemeet 1 Onderstaande merries stonden twee achtereenvolgende malen no. t in de categorie 510-jarige merries en ontvingen in een voorgaand jaar hiervoor de herinneringsmedaille. Thans wordt nog een geldprijs toegekend. Wilma v. Steenzwaan K. 63282 Rolanda v. d. Noordrand K. 60601 A. N. Steendijk, Nieuwerkerk I. J. de Glopper, Ellemeet Categorie merries, ouder dan 10 jaar, kleine maat. 24a. Ursula v. Ulkesluis K. 57227 C. v. d. Houten en P. J. Hart, Categorie merries, ouder dan 10 jaar, grote maat. 11. Tosca v. Klerkenhof K. 57277 I Stallen Brooijmans, St. Annaland/ I Oud-Vossemeer Lx A12. Dina K. 55024 Idem 1B Rood 1 Carla v. Litjenshof K. 62243 Rood 2 Gerrie v. Ossenbroek K. 60694 M. J. Kloet. Zierikzee C. v. d. Houten en P. J. Hart, Kerkwerve N.B. Voor de keuringen te Goes en Oostkapelle verwijzen wij naar pag 13 van dit nummer en pag. 10 van het nummer van vorige week.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 16