Pplattelanpsjeügd 1 ^"l^oor de <~Urouw van ket <*Piatteiand Een trip naar het land van Uncle Sam Als het toch nog zomer wordt, verander dan het voedselpatroon Als we gasten hebben op koele dagen Al heeft het merendeel van onze leden haar vakantiebestemming dichter bij huis gezocht desondanks horen toe graag de belevenissen en reiservaringen van Mess Hage op zijn trip door Amerika. ELKE STAAT ZIJN EIGEN WETTEN Iedere staat in Amerika heeft een gouverneur. Deze is aangesteld door de Federale regering in Washington. De bestuursvorm van een staat is iden tiek aan die van de Federale regering, n.L een room erf Senators en een room of Canchellors, ook wel House of representives genoemd. South Carolina heeft in het States Capitol te Columbia 27 senato ren, 1 per 2 gemeenten, en 1 a 5 Representives per county (afhankelijk van de bevolkingsdicht heid). Elke staal beschikt over eigen wetten. Dit is niet to vreemd, als men bedenkt, dat South Carolina, één der kléinste staten van Amerika, lYz maal zo groot is als Nederland. De counties hebben, evenals de Nederlandse gemeenten, hun eigen wetjes en bepalingen voor wat betreft gronden, straten, enz. Dit heeft tot gevolg dat de wetsbepalingen van staat tot staat enorme verschillen vertonen. De wet op het drankverbruik illustreert dit het duidelijkst. In Amerika zijn verschillende staten „Dry", d.w.z. ©r mag geen sterke drank of bier verkocht worden. Wil een bepaalde gemeente ontheffing, dan dient zij een verzoek in bij de State. Deze bekijkt op beurt het verzoek en verleent al of niet toestemming tot het verkopen van drank in die gemeente. Navolging van dit besluit wordt gecontroleerd door de politie. DROOG EN NAT North-Carolina is een zgn. „Dry State''. In slechts enkele gemeenten van dit land mag drank verkocht worden. Lake View, de plaats waar ik momenteel verblijf, ligt op de grens van North en South-Carolina. Een klein gehucht, maar desondanks beschikt het over een enorm aantal drankzaken. Tijdens de paasdagen verbleef ik, met een aantal vrienden, een drietal dagen aan het Murtle-strand. Dit strand wordt tijdens de feestdagen overwegend bevolkt door studenten van Colleges, Highschools en Universities. De leeftijden der studenten liggen tussen de 17 en 25 jaar. Behalve politieagenten treft men hier geen andere oudere personen aan. Met enkele vrienden huurt men een apartement in een motel en aangezien drankgebruik voor jon geren beneden de 21 jaar verboden is. nuttigt men het geestrijk vocht binnenskamers. Wat zich daar dan ook allemaal afspeelde, overtrof mijn stoutste vermoedens. Als buitenlander zijnde, dóe je maar het beste door de tering naar de nering te zetten. Op dergelijke momenten wordt alras duidelijk, welke personen uit een „dry" of uit een „wet" land komen. De politie rijdt dan ook af en aan voor be handeling van aangeschoten jongelui, knokpartijen, enz. De dag daarop gaat een ieder zijn eigen gangetje naar school, hetzij een ervaring rijker, hetzij een ervaring armecr, DE SCHOLEN De scholen verschillen zeer veel van die in Neder land. Men gaat hier naar een Higschool, College of University. Een College is verdeeld in junior (4 jaar) en senior (4 jaar) gedeelte. Een studie aan een University duurt ongeveer 6 jaar. Men kan op een College dezelfde graden behalen als op een University. Het verschil zit hem in het meer ef minder wetenschappelijk gericht zijn van de vak ken. Iedere school heeft zijn eigen sportclub. De be langrijkste sporten zijn: baseball, basketball en football (rugby). Colleges en Universities kopen de beste spelers bij elkaar weg door het verstrekken van studie beurzen, zodat we gerüst kunnen spreken van semi- professionals. Studiebeurs en sportprestaties zijn nauw met elkaar verbonden. Het behouden van de studiebeurs vereist een hoge sportprestatie, dus een constante training. Blijken desondanks de prestaties niet voldoende, dan verliest men zijn beurs en men zal de genoten gelden terug dienen te betalen. Op één College maakte ik een dergelijke sporttest mee en ik kan u verzekeren, dat de coaches hoge eisen stelden, wilde men in aanmerking komen voor een beurs. Heeft men eenmaal een beurs. dan is de combinatie studeren-spelen bijzonder moeilijk te behartigen. KIKKERIIAMMETJES De grote verschillen tussen de verschillende sta ten komen niet alleen tot uitdrukking in het heer sende klimaat, maar ook in spraakgebruik en eet gewoonten. In Florida b.v. heeft men ongeveer de zelfde eetgewoonten als in Nederland. In Carolina is de indeling van de maaltijden als volgt: ontbijt supper dinner (middag- en HOEK/TERNEUZEN Wil je soms je speurzin testen? je wel eens lekker gek doen? Is het je wil, dat je wil wet is? Doe dan mee aan de oriëntatierit van de afdeling HoekTerneuzen op vrijdag 18 juli 1969. Na afloop van de rit een daverend schuurfeest. Kom gerust in carnavalskledij. Niets is te gek op dit dansfestijn. Start van de rit om 19.00 uur vanaf het Maurits- fort (nabij het rusthuis „Avondrust"). AXEL/ZAAMSLAG Ook dit najaar wordt er bij voldoende belangstel ling weer een lascursus georganiseerd. Geïnteresseerden kunnen zich tot 25 juli a.s. op geven bij de heer A. J, Scheele. Linieweg 1, Axel, tel.: 01140—2078. avondmaaltijd verschillen niet), 's Morgens ge bruikt men een roerei met bacon en toast, 's mid dags een beefsteak met aardappelen en groente, zo als mais, bonen, erwten selderij of sla. De sla krijgt men apart op een schoteltje en men eet ze voo,r of tijdens het supper of dinner. De sla is aangemaakt met zout en een sausje. Bij de beefsteak of kip ge bruikt men meestal ketchup of Italian sauce. De gebruikelijke dirank aan tafel: thee met ijsblokjes. De selderij wordt rauw gegeten in combinatie met een kaassausje. Sla wordt ook gegeten in combina tie met fruit en kaas. De laatste al of niet geraspt. Na dinner of supper als toetje appel-, aardbeien- of bosbessencake met ijs. Een bijzonder goede com binatie, die ik een ieder kan aanbevelen. Je eet hier trouwens wel meer zonderlinge din gen, zoals kikkerbil en gebakken ratelslang. Geluk kig Vertellen ze dergelijke dingen pas na afloop van de maaltijd. Toch moet ik bekennen dat na het be kend worden van dit nieuws mijn maag diverse moeilijke bewegingen maakte. Spreeuwen en rood borstjes worden eveneens als een delicatesse be schouwd. De mode in de states verschilt niet veel van die in Nederland. Volgens een T.V.-komiek maakt men in de States damespantalons om de dames op jon gens te doen gelijken, terwijl men doorkijkblouses maakt om te bewijzen dat ze het niet zijn. Een ding valt me hier bijzonder op en wel de enorme gast vrijheid, die men hier overal ontmoet. Reeds n& enkele dagen is men volledig in het gezin opgeno men en zijn de vrienden van de familie ook jouw vrienden. Het is gewoonweg ongelooflijk wat men hier allemaal voor een speciale gast organiseert. Deze enorme gastvrijheid maakt het bijzonder moeilijk om afscheid te nemen van een bepaalde streek of familie. Mijn vliegtuig wacht reeds op me voor een vlucht naar een nieuwe horizon, n.l. de staat Iowa. mijn nieuwe „thuis" voor de eerstkomende periode. Als we bij grote hitte onze toevlucht nemen tot lekkere hapjes (snacks) inplaats van serieus op gezette maaltijden moeten we toch wel weten of feet de goede snacks zijn. Een verkoelende frisdrank fcijvooflbeeld kan ook al misleidend zijn. Terwijl er een royaal aantal caloriën in kan zitten, vertegen woordigt hij waarschijnlijk weinig voedende ele menten. Bovendien kan hij de trek in goed voedsel doden. Iedereen, die erop staat bij grote hitte de maal tijden te vervangen door snacks moet zich van overtuigen dat deze bestaan uit essentiële voedings elementen, die wij dagelijks nodig hebben en in gewone maaltijden voorkomen. Dat houdt in: „melk en melkprodukten, graansoorten brood, fruit, groenten, vlees, gevogelte en zee voedsel. Voedzame snacks voor zomerse dagen zijn bij- Onder redactie van Mevrouw L. N. Huijsman Griep voorbeeld: vers fruit van het seizoen of vruchten sappen, koud gebraden vlees of gevogelte, in plak jes, repen of blokjes gesneden, brekerig verse groenten, zoals tomaten, bloemkool worteltjes, ge marineerde gekookte groenten, een" schaaltje klaar om te eten zoals cornflakes met melk en verse bes sen of ander seizoenfruit, toastjes met een pittige kaas. Of u nu slank bent of niet, actief of passief van aard, de sleutel voor een gezond dieet in de zomer maanden is het besef van persoonlijke voedselbe- hoeften en hoe daaraan tegemoet te komen. Weten wij het zelf niet dan advies vragen aan onze dokter, want verandering van voedselpatroon kan leiden tot overmatige gewichtstoename of afname en an dere voedingskwalen, die van grote invloed kunnen zijn op ons hele dagelijkse leven. Naarmate het weer warmer wordt vertonen onze activiteiten, onze gewoonten en ons smaakpatroon •en ander beeld. Als je in (te schaduw ligt te luieren is het begrij- Clyk, dat je lichaam niet evenveel caloriën op- andt als wanneer je actief bezig zou zijn. In tegen stelling hebben zij, die veel aan sport doen, die •Itijd wel ergens mee bezig zijn hoogstwaarschijn lijk meer caloriën nodig ter compensatie van hun verhoogde activiteit. Zij, die gasten kregen in de eerste week van juli behoefden zich niet uit te sloven met gekoelde dran ken en koude hapjes. Een warme hap was welkom in de verwarmde eetkamer. Mooht u op een koele dag uw logés iets bijzonder lekkers willen voor zetten, dan laten wij hieronder een recept volgen voor een warm schoteltje, dat vlug klaar is en waar- mee u zeker eer zult inleggen. Crab Imperial - voor 4 personen. 1 losgeklopt ei, 2 eetlepels mayonaise. Yz thee lepel mosterd, zout en peper naar smaak, 1 blikje crab (ongeveer 185 gram eventueel zalm of tonijn), 2 eetlepels fijngesneden paprika, 1 kop cornflakes, 1 eetlepel mayonaise of slasaus. Meng ei, mayonaise, mosterd, zout en peper door een en schep er de vis en de paprika doorheen. Ver deel het mengsel over vier beboterde schelpen of doe het in een beboterde voorvaste schotel van on geveer 13 cm middellijn. Maak de cornflakes fijn. roer er de mayonaise of slasaus doorheen en bedek schelpen of schotel met dit mengsel. Oventijden: In de gasoven zonder thermostaat: Verwarm de oven 7 minuten voor, zet de schelpen of schotel op het rooster boven in de oven, temper de vlammen tot klein en laat het gerecht ongeveer 20 minuten in de oven staan. In de gasoven met thermostaat: Op het rooster bovenin de oven 20 minuten op cijfer 3 of 4 (vooraf 10 minuten op deze stand laten branden). In de electrische oven met 2 ovenschakelaars: Op het roosteir bovenin de oven 15 minuten boven 1 en onder 3. ongeveer 5 minuten stroomloos. In de electrische oven met temperatuurregelaar Op het rooster bovenin de oven ongeveer 20 minu ten op 175 graden (voorverwarmen 00 deze tem peratuur tot signaaliarapie uitgaat).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 14