De koudbloedpaarden op Agrarische dagen te Oostkapelle Uitslag keuring New Forest pony stamboek afd. Zeeland Fokvarkensdag te Goes De paardenstapel is wederom achteruitgegaan en zeker het zware paard ondervind daarvan de nam gevolgen, soms zelfs meer dan nodig is. Verschillende fokkers meenden hun paarden maar thuis te moeten laten, maar zo moet het ook niet. Voor de fokkers is het personeel een groot probleem en bovendien stegen alle kosten gevoe lig. Niet echter de te behalen premies. Daarom zal het zeker goed zijn, dat we komen tot een grote gebundelde dag voor alle in Zeeland voorkomende rassen. Wellicht dat aan een dergelijke demonstra- tie een gepaste subsidie kan worden verleend. Van fokkerszijde bestaat er zeker grote interesse hiervoor en daarvan moeten we toch in de eerste plaats hebben. Uiteraard zal een en ander pas in 1970 kunnen orden verwezenlijkt. De fokkers zijn ook prikkelbaarderdan vroeger en verkeerde be slissingen wegen nu dubbel. Wanneer een gedu peerd liefhebber dan straks achterblijft is dat geen wonder, maar juist nu kunnen we niemand meer missen. Dat een paar fokkers toch nog een best paard kochten, dat stemt tot verheugenis. Dat zullen de Walchenaarsmoeten blijven doen, want de eigen veulens waFen niet:talrijk.genoeg om openr - vallende plaatsen beyredigend op te vullen, Goed voor den dag kwam met zijn veulens Flic van de Meerkoetweg van W. de Buck en Zoon te Meliskerke en om dit goed te laten uitkomen graag een volgende keer een rubriek voor Hengsten met afstammelingen. Verder zullen een paar jaarlin gen in Goes zeker een goede plaats kunnen be halen. Slechts drie 2-jarigen waren er, maar gelukkig was Mimosa van Victorine van Leendertse best meegegroeid; typisch gebeend en met beste romp viel zij bepaald op. Dochter van Favooi van Moer- kapelle. Leuke klasse 3-jarigen. Vooral Jacqeline van Gideonse die de eerste prijs bij de kleine maat kreeg, is een paard dat ook op Nationaal niveau steeds mede vooraan zal komen. Ook Tineke van Nieuw Zoetendale, weer van Leendertse en ook door Dinant, is een opvallend paard. Weliswaar te zwaar momenteel, zodat ze nodig aan het werk zal moeten, maar daarom be hoefde één der juryleden het niet in twijfel te trekken of ze toch wel kon winnen van de nu na arbitrage no. 2 komende rivale. Het verschil was uit een vliegtuig te zien. 4-Jarigen waren er helemaal niet, maar wel op vrijdag 11 juli 1969 te Oostkapelle. Hengstveulens geboren vóór 1 mei 1969; le pr. Spieringspolder's Derbij, eig. J. C. J. v. d. Velde, Kamperland. Hengstveulen geboren na 1 mei 1969. le pr. Spieringpolder's de Plano, eig. J. C. J. v. d. Velde, Kamperland; 2e pr. Vierbannen Jupiter, eig. C. v. Driel, Nieuwerkerk (Zld); 2e pr. Merrie Monawin, eig. F. C. v. Twist, St. Maartensdijk. Merrieveulens geboren vóór 1 mei 1969. le pr. Spieringpolder's Délia, eig J. C. J. v. d. Velde, Kamperland; le pr. Juli ana hoeve Esther, Zaterdag 5 juli j.l. werd te Goes de Kring Fok varkensdag voor Noord- en Zuid-Beveland en Schouwen-Duiveland gehouden. heel aardige klassen 5- tot 10-jarigen. Zowel in de kleine als in de grote maat kwamen goede, tot beste paarden op de voorste plaatsen, al vonden we toch wel royaal beoordeeld de met IA. be kroonde in de kl. m. Liliane v. Schoondijke van Dingemanse, de latere kamioene, dochter van Bombardier. We zagen zelf liever Annie door Ba ron van Zevenaar van Vos, echt kleine maats paard, breed, diep en grof en economisch gebouwd. Bovendien was haar rivale noch breed noch diep en was dit voor zo'n plaatsing toch niet te veel gevraagd. De grote maat zagen wij toch wel echt nog lie ver. De beide Simon van de Verwe, dochters Si monne van Tervaten van de Visser en Rozalie van Gideonse ontliepen elkaar niet zo heel veel, al zien wij de laatste het liefste. Ook Giséle van Marinussen is een best regelmatig paard. Bij de oudere viel ons op Son ja van Meliskerke door Union van Boogaard. Vooral best bloed en nog best bewaard. De tweespannen zouden we graag laten verval len in dien zin, dat ze aangespannen gepresen teerd zouden worden. De beste spannen van Gi deonse, Marinussen en de Visser zouden dan zeker een goed figuur hebben geslagen en het is veel echter en levendiger. .Dat uit de beste van al die schimmels ben paar rqiooie loten te formeren waren hadden yve vorig jaar al gezien. Gideonse en de Visser wSTen met drie Sirrion dochters erbij,"'allé' met A-certificaat en vanzelf liiét te kloppen, Óók nog interessant was de Combinatie MarinussenDuvekot. Natuurlijk kwamen steeds weer de beste paar den aan bod. Ook bij de stalgroepen was Gideonse weer ongenaakbaar en op afstand Marinussen een goede tweede. Bij de merriën met afstammelingen was Rozalie ook hier niet te kloppen met goede producten, waarbij Jacqueline' nog' eens' te- meer opviel. Ook Astrid van Goedbloëd gaf 'goed - partij. Er was ook nog een Erekampioene en ook dat werd Rozalie; Van succes gesproken Weer een herinnering rijker togen we huis waarts, tevreden het te hebben meegemaakt. De afdeling Koudbloed Paarden op de Agrari sche Dagen te Oostkapelle. Hieronder de uitslagen van de Premiekeuring van de Afd. Zeeland van het N.T.S. Jury de heren Serrarens en Steendijk. 2-jarigen, kleine maat: IA. Mimosa v. Victorine van G. A. Leendertse te Middelburg. 2-jarigen, grote maat; Sibilla v. 't Hoogland van P. Duvekot te Grijpskerke; 1B. Frida v. Dorpzicht van J. Goedbloed te Gapinge. 3-jarigen, kleine maat: IA. Jacqueline van Adr. Gideonse te St. Laurens; IB. Carla v. Vluchten- burg van G. Sturm te Souburg; IC. Sonja van Landzicht van Jac. van Wallenburg te Middel burg; 2E. Pr. Juliana v. d. Schaapstelle van Gebrs Abrahamse te Serooskerke. 3-jarigen, grote maat: IA. Tineke van Nieuw- zoetendale van G. A. Leendertse v.n.; 1B. Astrid eig. mej. A. J. Giljam, Ellemeet; le pr. Roos, eig. J. Brasser, Veere; 2e pr. Evelien, eig. D. Coppool- se, Serooskerke (W.); 2e pr. Ylouka, eig, C. P. Flik- weert, Nieuwerkerk (Zld). Merrieveulens geboren na 1 mei 1969. le pr. Spieringpolder's Debora, eig. J. C. J. v. d. Velde, Kamperland; le pr. eig. A. M. de Vlie ger, Dreischor; le pr. Amarella, eig. I. C. Klok, Oostkapelle; Sportforums Mini, eig. L. J. Boone, Nieuw en St. Joosland; 2e pr. Boumanshof Char- nie, eig. J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk (Zld); 2e pr. Fabiola, eig. C. F. Flikweert, Nieuwerkerk (Zld). Enter merriën. le pr. Miss Lizzy, eig. F. C. v. Twist, St. Maartensdijk; le pr. Boumanshof's Beauty, eig. J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk (Zld); 2e pr. Sport Farm's Anne Liese, eig. L. J. Boone, Nieuw en St. Joosland. Twenter merriën. 2e pr. Boumanshof's Aply, eig. J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk (Zld). Driejarige merriën opgenomen in het stamboek. Westerschouwen Borosa, eig. J. Brasser, Veere; Klepperheide's Annebelle, eig. L. J. Boone, Nieuw en St. Joosland; Boomhoek's Cabiri, eig. J. P. Lo- kerse, Goes; Westerschouwen Brioera, eig. D. Cop- poolse, Serooskerke (W.). De kwaliteit van het aangevoerde materiaal be vredigde ten volle. De Bevelandse en Schouwse varkensfokkers tonen een goede belangstelling voor verbetering van bun varkensstapel. Gebruik van goed manlijk fokmateriaal met bekende vererving is bij dit veredelingsproces van groot belang. Het is daarom te betreuren, dat de mogelijkheden voor toepassing van kunstmatige inseminatie in onze provincie beperkt zijn. Om niet achter te geraken bij de andere provincies, zullen de fokkers de be perkte mogelijkheden van het gebruik van beren met bekende vererving dóór middel van kunst' matige inseminatie moeten uitbuiten. Zeer zeker zal het van groot belang zijn, om de betere zeugen te doen insemineren met sperma van uitstekende fokberen. Hiernaast zal het bestuur van het Var kensstamboek, in samenwerking met de Prov. Ge- v. Absdale van J. de Visser te Domburg. Geen 4-jarigen. 5- tot 10-jarigen, kleine maat: IA. Liliana v. Schoondijke van A. Dingemanse te Grijpskerke; IB. Annie van L. Vos te Biggekerke; IC. Vera van C. Marinussen te Biggekerke; 1D. Paula van Vluchtenburg van Gebrs Ovaa te Souburg; IE. Irene van Steenovens van S. de Visser te Ritthem; 2A. Lizette van J. Louwerse te Vrouwepolder; 2B. Astrid van J. Goedbloed v.n.; 2C. Dora van Mo- lenperk van Gebrs Abrahamse v.n. 5- tot 10-jarigen, grote maat: IA. Simonne v. Tervaten van S. de Visser v.n.; IB. Rosalie van Adr. Gideonse v.n.; IC. Gisèle van C. Marinussen v.n.; 2A. Emmy van P. Duvekot v.n.: 2B. Silvia van Gideonse v.n. Ouder dan 10 jaar, kleine maat: IA. Sonja v. Meliskerke van J. Boogaard te Meliskerke; 1B, Bianca v. Moleriperk van Gebrs Abrahamse v.n.; 2e pr. Mirza van Vluchtenburg van Gebrs Ovaa v.n. Ouder dan 10 jaar, grote maat: le pr. Bella van P. Dieleman te Ritthem. Uitslagen der door Hippos georganiseerde keu ringen. Merrieveulens: IA. Fransiska v. Dorpszicht van J. Goedbloed v.n.; IA. Roza van Abr. Maljaars te Vrouwepolder; 2A. Anja v. Vluchtenburg van Gebrs Ovaa v.n.; 2B v. Meliskerke van J. Boo gaard v.n.; 3B. Flora v. Molenperk van Gebrs Abrahamse v.n.; 3B. Veulen van L. Vos v.n. Hengstveulen: IA. Maurits van A. Dingemanse v.n.; 2A. Alex van Popkensburg van Gideense v.n.; 2B. Boudewijn v. Domburg van J. de Visser v.n.; 3A. Favori van Molenperk van Gebrs Abrahamse v.n.; 3B. Leon van Oranjezon van J. Louwerse v.n. Hengsten geboren 1968: 2E. prijs Maurits v. Pop kensburg van Gideonse v.n. 1-jarige merriën, kleine maat: IA. Anneke v. cl. Goede Polder van Jo Louwerse v.n.; IB. Christina v. d. Schansche van A. Gideonse v.n.; 2A. Frida v; Krabbeneiland van C: Marinussen v.n.; 2B. Karin v. Oranjezon van Louwerse v.n. 1-jarige Merriën, grote maat: Philie v. Absdale van J. de Visser v.n. Tweespannen jong: IE prijs Louwerse v.n. Tweespannen oudere paarden: IA. Gideonse; 1B. Marinussen; IC. S. de Visser v.n.; 2A. Gebrs Abra hamse; 2B.. P. Duvekot; 2C. J. Goedbloed. Vierspannen 2 eigenaren: IA. Merriën van Gi deonse en De Visser; 1B. Merriën van Marinussen en Duvekot. Stalgroepen 3 of meer stuks: IA. Gideonse; 1B. Marinussen; 2A. Gebrs Abrahamse; 2B. J. Lou werse. Merriën met 2 afstammelingen: IA. Rosalie van Gideonse; 1B. Astrid van J. Goedbloed. Beste merrie geb. 1966 of 1967: Jacqueline van Gideonse. Kampioenen: Liliane v. Schoondijke van Din gemanse; reserve: Simonne v. Tervaten van S. de Visser. Ere-kampioene: Rosalie van Gideonse. PAARDENVRIEND II. 45-jarige merriën met veulen, grote maat. 2e pr. Broomy Easter Gift, eig. I. C. Klok, Oost kapelle. 45-jarige merriën met veulen, kleine maat. le pr. Firefly of Warren, eig. F. C. v. Twist, St. Maartensdijk; le pr. Furzey Lodge Petula, eig. J. C. J. v. d. Velde, Kamperland; 2e pr. Gratia's Prin cess, eig. C. v. Driel, Nieuwerkerk (Zld). 45-jarige merriën zonder veulen, grote maat. le pr. Lyndihurst Small Star, eig. J. C. J. v. d. Velde, Kamperland; le pr. Broomy Honey time, eig. J. C. J. v. d. Velde, Kamperland. 610-jarige merriën met veulen, grote maat. le pr. Warren Marie, eig. J. C. J. v. d. Velde, Kamperland; Warren Wendy, eig. J. C. J. v. d. Velde, Kamperland; 2e pr. Monskhorn Smokey, eig. J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk (Zld); 2e pr. Mockbeggar Paide of Peveril, eig. C. P. Flikweert, Nieuwerkerk (Zld). 610-jarige merrien met veulen, kleine maat. le pr. Silverlea Scarlet Ribbon, eig. J. C. J. v. d. Velde, Kamperland; le pr. Ophelia, eig. J. C. J. v. d. Velde, Kamperland. 610-jarige merriën zonder veulen, grote maat. 2e pr. Broomy Velvet, eig. F. C. v. Twist, St. Maartensdijk. zondheidsdienst voor Djqren zjc^L moeten beziqnep op eventuele andere, meer practische mógelijk-' heden voo^ toepassing van K.I. Dit zal dan voor de gehele Zeeuwse varkenshouderij van grote beteke nis zijn voor de afzet van slacht- en fokvarkens. Voordat overgegaan wordt tot het omschrijven van de belangrijkste uitslagen, noemen we eerst de gehouden beoordelingswedstrijd. Een vijftal zeugen werd hiervoor tijdens hét middagprogramma in de grote demonstratiering gebracht, die op volgorde van kwaliteit moesten worden geplaatst. Het hoogst aantal punten behaalde Mej. Ankie Buyze, 's-Heer Abtskerke. De belangstelling voor deze wedstrijd was groot.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 10