renault de koning bet veld Provinciale Haflinger keuring te Hulst VELDKONINGO QP 21 juni vond te Hulst de provinciale keuring plaats van Haflingers. Dit paarderas wordt erg populair, omdat het wat grootte betreft het midden houdt tussen een pony en een „gewoon" rijpaard. Hierdoor is de Haflinger zowel voor kinderen als voor volwassenen geschikt. De jury werd gevormd door de heren Bens en De Leyer, twee erkende deskundigen. Vooral de Stal Lockefeer te Hulst was zowel kwalitatief als kwan titatief sterk vertegenwoordigd. Deze ging dan ook met de meeste prijzen strijken. Hieronder enkele uitslagen. Hengstveulens Majoor van Hulst, eig.-fokker drs W. Lockefeer te Hulst, werd gewaardeerd met een IA premie; Mari nier van dezelfde eigenaar kreeg een 2B premie. Ver der een 1B premie voor Marnix (L. J. M. Fassaart te Hulst) en een 2A premie voor Meindert (Alb. Boënne te Graauw). Merrlën Bij de éénjarige merriën een eerste premie voor Gabriëlle (Alb. Boënne te Graauw). Bij de tweejarige een IA premie voor Lola (A. de Maat te Hontenisse) en een IB premie voor Rozeliena (R. E. de Vlïegere te Absdale). De driejarige merrie Rambona van V. Burm te Hulst, gefokt door drs. Lockefeer, behaalde een IA. Deze merrie werd vorig jaar op de Nationale keuring te 's Hertogenbosch gewaardeerd als de beste drie jarige Haflingermerrie in ons land en wórdt nu opge nomen in het keurstamboek. De merries van 4 jaar en ouder werden verdeeld in een lichte en een zware klasse. Vooral de paarden van de lichte klasse maakten een uitstekende indruk. Rancke (drs Lockefeer) kreeg een IA premie; Cirina (notaris Van Dam te Hulst) een 1B premie; Bladina (drs Lockefeer) een IC premie, terwijl de 1D werd toegekend aan Senna (Alb. Boënne te Graauw). Bij de zware klasse behaalde Lotse (A. de Maat te Hontenisse) de IA premie, terwijl de 1B werd toege kend aan Fontana (W. Burm te Hulst). Fabiola (M. Corré te Oostkapeüe) ging met de IA premie strij ken bij de merrieveulens. Verder vond tegelijk de Provinciale Dartmoor Pony keuring te Hulst plaats. Bij de merrieveulens ging de IA premie hierbij naar Fanny (fokker-eig. J. P. Mesu en Zn te Kloosterzande). Fluffy of Hulst (drs Locke feer te Hulst) verwierf de 1B premie en de IC ging naar Flamy of Hulst (eveneens Lockefeer). Bij de éénjarige merries kwam Eva (J. P. Mesu en Zn, Kloosterzande) met een IA premie als winnares uit de bus. Bij de tweejarige merries was het drs Foto van de Dartmoor-merrie S her hert on Curly, die een 1 C premie behaalde. Lockefeer die met de eer ging strijken, dank zij een IA premie voor Dancing Queen of Hulst. Bij de merries van 4 jaar of ouder was het ook weer drs Lockefeer, die met Sherberton Cloudy de IA weghaalde. Fairy II (J. P. Mesu en Zn) werd be* loond met 1B, terwijl Sherberton Cloudy (drs Locke* feer) de IC premie veroverde. WAARSCHUWENDE V\ De minister van Landbouw, ir. P. J. Lardinois, heeft gewaarschuwd tegen de steeds stijgende druk van de produktiesubsidies op de budgetten van de E.E.G.-landen. Die kosten dreigen vooral in de zui velsector uit de hand te lopen. Bovendien leiden die soort subsidies tot overproduktie. Ir. Lardinois zei dit onlangs in Oisterwijk waar hij de jaarvergade ring van de Nederlandse Katholieke Bond van Mo lenaars, Graan-, Meel- en Kunstmesthandelaren St. Victor toesprak. Hij hield een inleiding over de E.E.G.-landbouwpolitiek en de veevoederfabrikant. De minister stelde dat het hele E.E.G.-landbouw- systeem in elkaar zou kunnen vallen als geen maat regelen worden genomen tegen de stijgende pro- duktie. De Nederlandse regernig wil die voorzorg nemen, maar in andere E.E.G.-landen ligt het po litiek vaak heel moeilijk. ORDEN Ir. LARDINOIS De Nederlandse veehouderij zou voor een ramp komen te staan als de E.E.G.-landen gedwongen zouden worden de agrarische politiek die in 10 jaar moeizaam is opgebouwd terug te draaien. Zij is op de markten van de E.E.G.-partners aangewezen. El ders kunnen de Nederlandse veehouders niet of nauwelijks terecht. De Nederlandse regering wil proberen uitbrei ding van de zuivelproduktie door een kleine ver laging van de prijzen buiten de E.E.G. tegen te gaan. Slechts door een voorzichtige prijsstelling kan het evenwicht tussen vraag en aanbod van zui- velprodukten binnen de E.E.G. worden hersteld, al dus minister Lardinois. In Den Haag denkt men daarbij aan een gemiddelde prijs gebaseerd op de Westduitse prijsstelling. Met zorg ziet minister Lar dinois de wereldproduktie van zachte tarwe. Op he-t ogenblik is het geschatte overschot aan zachte tarwe in de wereld reeds 61 miljoen ton. De graan - produktie in de wereld neemt voortdurend toe, ook al omdat India en het Midden-Oosten steeds meer gaan verbouwen. De verschuiving van de markt op dit gebied is heel duidelijk. Nederland zal dit jaar waarschijnlijk een miljoen ton -graan uit de toe nemende Franse produktie importeren. Enkele ja ren geleden importeerde Nederland nog maar 100.000 ton Frans graan. Ook zei de minister dat nieuwe technieken de varkens- en rundveefokkers op de drempel hebben gebracht van een aanzienlijke produktiestijging. Hij onderstreepte nog eens dat dit alles de Neder landse regering versterkt in haar mening dat een grote terughoudendheid nodig is bij het geven van produktiesubsidies in de agrarische sector. Ook al omdat zulke subsidies overproduktie stimuleren en kleine onrendabele bedrijven overeind houden ten koste van grote rendabele producenten. Soepele kracht, snelle wendbaarheid, een nobel karakter! Het zijn eigenschappen, die de Renault trekker maken tot de koning van het veld. Ongeëvenaard meester van zijn eigen domein, üw land! Rijd eens op zo'n beroemde trekker, laat hem eens demonstreren! Bij uw dealer of bij ons in Roermond of Terwolde. Een paar van zijn nobele karaktertrekken noemen wij u vast. Renault is voorts de enige, die u de keuze biedt tussen lucht en waterkoeling. U kunt de Renault trekker van uw keuze ook "vasthuren", hetgeen een verlaging van uw exploitatiekosten betekent - 1 j i Zend mij uitvoerige gegevens over de Renault trekkers en/of zend mij het adres van de dichtstbijzijnde dealer. Na&m iimMnimiiimmntHHimimiMtnHiniHMiMii'mMiiNMMiiiiif. Adres S .m>>fUMiim.iiuuiu»aiuuu.»i»»>nimuiii..ii.<MfMiMMMiwi» Plaats: Hoofdkantoor: Roermond, Postbus 91. tel. (04750)5544'. Filiaal Terwolde, Twelloseweg 27, tel. (05712} 1564. I Deze: het bekende tracto-control-syeteem, nu nóg meer verfijnd uitstekende gewichtsverdeling. Steigeren uitgesloten hefvermogen van de hefinrichting is groot (bij de R-serie 2000 kgl) verbrede wielbasis uitgebalanceerde luxe zweefzitting aftakas-vermogen praktisch gelijk aan motorvermogen zeer lange levensduur 1 jaar garantie op onderdelen en arbeidsloon de komplete Renault-serie biedt treitkers van lfl-60 pk» (Binnenkort tot 80 pk IJ

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 13