SI zlm 19 VERKIEZING LEDEN HOOFDBESTUUR Bij de verkiezing, tot leden vanhet Hoofd bestuur der ZLM werden voor 35 afdelingen in totaal 66 stemmen uitgebracht. Met alge mene (dus 66) stemmen werden tot leden van 't Hoofdbestuur gekozen de heren R. den EngelseJ. H. Stoutjesdijk, R. G. Vermeulen, A. H. v. d. Zande, E. van Hootegem, P. Lous, J. M. C. Ooms. Met 62 van de 66 stemmen werd de heer Is. Vos tot lid van het Hoofdbestuur gekozen. ZUIVEL- EN RUNDVLEESREGELINGEN VERLENGD TOT 28 JUU 1969 Nadat de op 19 en 20 juni j.l. voorgenomen verga dering van de Raad van Ministers (Landbouw) der Europese Economische Gemeenschap voor de her vatting van het beraad over het markt- en prijsbe leid 1969/1970 voor de zuivel en het rundvlees reeds moest worden afgelast, is inmiddels tevens gebleken dat de politieke situatie in de E.E.G., met name van wege de vorming van de nieuwe regering in Frank rijk het niet mogelijk maakt de discussies tijdig af te sluiten om nieuwe regelingen voor 1 juli 1969 tot stand te brengen. Voorbereid door het Speciale Comité voor de Land bouw is dan ook op voorstel van de Europese Com missie te Brussel besloten het melkprijsjaar 1968/ 1969 en het lopende verkoopseizoen voor rundvlees, opnieuw te verlengen en wel tot 28 juli 1969. Gedu rende deze periode zullen de bestaande prijzen en regelingen in de sectoren zuivel en rundvlees onver anderd blijven gelden. De voorstellen voor de nieuwe regelingen zullen dan ook op de tot één dag te beperken vergadering van de Raad van Ministers (Landbouw) der E.E.G. op 30 juni a.s. nog niet in verdere behandeling ko men. De vergadering op 30 juni is, afgezien van en kele formele bekrachtigingen, in hoofdzaak bedoeld om de overgang van het voorzitterschap van Raden en Commissies van de E.E.G. per Ljuli 1969 proto collair te regelen. Nederland zal het voorzitterschap van Luxemburg overnemen en uitoefenen in het tweede halfjaar van 1969. BESTEMMINGSPLANNEN Nieuwvliet: Vanaf 20 juni ligt gedurende een maand ter inzage het besluit van de raad dat een herz.'eping van het bestemmingsplan „Nieuwvliet- Bad-West" wordt voorbereid. Middelburg: Met ingang van 20 juni ligt gedurende een maand ter inzage het door G. S. gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan „Klein Vlaanderen". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot G. S. hebben gewend, kunnen ge durende bovengenoemde termijn bij de Kroon beroep instellen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan degenen die bezwaren heeft tegen de onthouding van goed keuring door G. S. Sint-Annaland: Met ingang van 20 jum' ligt gedu rende een maand ter inzage het besluit dat de her ziening van een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de gronden gelegen ten noordwesten van de Tienhoven, e.e.a. nader aangeduid op de bijbehoren de tekening. Eveneens ligt met ingang van 20 jun.' ter inzage het door de raad vastgestelde bestem mingsplan „recreatiegebied Suzannapolder". Zij, die Zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad heb ben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde ter mijn bij G. S. schriftelijk bezwaren indienen tegen d.t plan. Sint-Maartensdijk: Met ingang van 23 juni ligt ge durende een maand ter inzage het door G. S. gedeel telijk goedgekeurde bestemmingsplan „Sportlaan". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot G. S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaar heeft tegen onthouding van goed keuring door G. S. aan enkele bepalingen, kunnen ge durende voornoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Eveneens ligt met ingang van 23 juni gedu rende een maand ter inzage het door de raad vast gestelde bestemmingsplan „Kom". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende voormelde termijn bij G. S. be zwaren indienen tegen het bestemmingsplan. Sint-Philipsland: Met ingang van 23 juni ligt gedu rende een maand ter inzage een ontwerp-raadsbe- sluit, houdende verzoek aan G. S. tot ontheffing van de verplichting tot vaststelling van de grenzen van de bebouwde kom ingevolge de Boswet. Wissenkerke: Met ingang van 23 juni liggen gedu rende een maand ter inzage de door de raad vastge stelde bestemmingsplannen met bijbehorende voor schriften en toelichting voor de bebouwde kommen van Wissenkerke, Kamperland en Geersdijk. Schrift telijke bezwaren kunnen door hen, die zich tijdig met bezwaren tegen de ontwerpen tot de gemeente raad hebben gewend, gedurende bovengenoemde ter mijn worden ingediend bij G. S. Driewegen: Ter inzage ligt het besluit van de raad waarbij is bepaald dat een bestemmingsplan zal wor den voorbere.d voor het perceel kadastraal bekend gemeente Driewegen, sectie D nummer 342. *DE STICHTING PUBLIC RELATIONS IN LAND- EN TUINBOUW IN 1968 Uitgaand van de stelling dat goodwill verdiend moet worden en dat daarvoor een goede presen tatie en het betrachten van openheid en duidelijk heid vereisten zijn werd in 1968 grote aandacht ge schonken aan het adviseren van de agrarische sek- tor op deze gebieden. De vraag hiernaar, zowel van de zijde van agrarische voormannen, organisaties als van het bedrijfsleven nam in 1968 nauwelijks te verwerken vormen aan. Deze ontwikkeling bewijst, aldus het jaarverslag 1968 van de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw, dat in brede agrari sche kring het belang van reputatiebehartiging wordt ingezien en dat men bereid is daarvoor een aantal maatregelen te nemen. Het jaarverslag geeft een overzicht van de vele aktiviteiten waar de Stichting in het afgelopen jaar allemaal bij betrokken was. Onder meer met advie zen respektievelrjk het verlenen van medewerking aan tal van agrarische organisaties, instanties enz., het houden van inleidingen op vergaderingen en het bemiddelen in het verzorgen van agrarische radio teksten vbor Radio Nederland Wereldomroep, het uitgeven van het tweemaandelijks verschijnende (zich in een toenemende belangstelling verheugen de) maandblad IGNU, het medewerking verlenen aan T.V.-programma's, enz enz. Dat de Stichting met geringe personeelsbezet ting zoveel werk verzet dwingt bewondering af! BI. H.I.D.'a NIEUWE VOEDSELCOMMISSARISSEN IN FRIESLAND EN LIMBURG Ingaande 1 juli 1969 zal de hoofdingenieur-direc teur van de (agrarische) bedrijfsontwikkeling in de provincie Friesland, ir. G. Velthuizen, tevens worden belast met de taak van voedselcommis saris voor die provincie. Hij zal daarmede de heer J. Stienstra als provinciale voedselcommissaris op volgen, die de dienst per gelijke datum met pen sioen zal verlaten. Eveneens per 1 juli aanstaande wordt tot voedsel commissaris in de provincie Limburg benoemd, ir. C. A. M. A. v. Gils, die tevens de functie van hoofd ingenieur-directeur van de (agrarische) bedrijfs ontwikkeling in de provincie Limburg blijft uitoe fenen. Daarmede volgt ir. van Gils de heer F. M. Naalden op, die de functie van voedselcommissaris voor de provincie Noord-Brabant blijft bekleden. Met de onderhavige benoemingen wordt verdere uitvoering gegeven aan de coördinatie van deze functies in de provincie. OVER 1968 GEEN RESTITUTIE LANDBOUW-RISICO VOORSCHOTPREMIES Uit het jaarverslag over 1968 van de Vereniging „Landbouw Ris.'co" blijkt dat het aantal leden in 1968 steeg met bijna 21/£ en aan het eind van het jaar 22.166 beliep. Het premie-inkomen nam toe met ruim 6 tot ƒ3,1 miljoen. Het schadebedrag steeg met ruim 37 voornamelijk ten gevolge van de grotere geldelijke omvang van de schadegevallen en beliep 2,7 miljoen. De uitkomsten over 1968 laten derhalve geen ruim te tot restitutie op de over dat jaar geheven voor schotpremies. De jaarrekening van de gezamenlijke verzekerin gen (w.a.-, ongevallen-, ziekengeld- en arbeidsonge schiktheidsverzekering) geeft 'n batig saldo aan van 149.760,49. Daarvan is 134.800,aangewend tot versterking van de algemene reserve, die daarna 780.000,bedraagt. De technische en andere re serves eigen rekening belopen thans 5,1 miljoen. RADIO Dinsdag 1 juli a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „De afslu'ting van de ruilverkaveling Vriezenveen", m.m.v. ir. A. J. Markvoort, Hoofdingenieur-directeur van de Cultuurtechnische Dienst in Zwolle. „Een terugblik op het aspergeseizoen", m.m.v. het rijks- tuinbouwconsulentschap te Roermond. Vrijdag 4 juli a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „De ruilverkaveling Dwingelo-Smalbroek", m.m.v. de Cultuurtechnische Dienst te Assen. „Het verloop van de ruwvoederwinning", m.m.v. het rijkslandbouwcon- sulentschap voor de voederwinning te Wageningen. NIEUWE INDELING, CONSULENTSCHAPPEN RIJKSLANDBOUWVOORLICHTING IYB minister van landbouw en visserij heeft beslo- ten, gezien het advies van de Landelijke Raad voor de Bedrijfsontwikkeling (het orgaan van gecoör dineerd overleg en advies van het agrarische be drijfsleven en het ministerie van landbouw en visse rij) in het kader van het onlangs aanvaarde be kend gemaakte herstructureringsplan voor de onder de dfrectie Bedrijfsontwikkeling van het departement ressorterende rijkslandbouwvoorlichting, over te gaan tot opheffing van 58 regionale consulentschap pen. Tegelijkertijd zijn de volgende 42 consulentschap pen ingesteld. Daarbij is tevens de naam vermeld van de functionarissen, die met de leiding of de waar neming daarvan zullen worden belast. Consulentschap voor de Akkerbouw te Groningen (ir. S. I. van der Wal) en Schagen (ir. B. G. de Glee): Consulentschap voor de Akkerbouw en de Rund veehouderij te Emmen (ir. A. Boswijk), te Emmeloord (ir. A. W. J. de Bruyn), te Barendrecht ('r K. B van G»lst), te Goes en te Zevenber gen (ir- J- A. H. Haenen); Consulentschap voor de Rundveehouderij te Gro ningen (ir. Th. Zwart), te Sneek (ir. P. L. Scheer, wnd), te Drachten (ir. H. Veenland), te Zwolle (ir. C. D. van Rossum), te Utrecht (ir. J. M. H. Zeguers), te Alkmaar (ir. J. Zijlstra) en te Gouda (ir. P. H. Everts); Consulentschap voor de Rundveehouderij en de Akkerbouw te Leeuwarden (ir. J. Vollema), te Assen (ir. C. Rol), te Hengelo te Doe- tinchem (ir. J. A. van Nieuwenhuizen), te Tiei r. J. Luyendijk), te Arnhem (ir. D. Breemhaar), te Tilburg (ir. W. G. Blauwhof), te Eindhoven (ir. P. P. Koks) en Roermond (ir. L. J. T. Lumes); Consulentschap voor de Tuinbouw te Groningen (ir. G. P. Wiersema), te Emmeloord (ir. B. W. Braams), te Tiel (ir. L. Vellekoop), te Utrecht (dr. ir. J. J. Post), te Hoorn (ir. W. J. T. M. van der Ven), te Amsterdam (ir. U. Geling), te Barendrecht (ir. J. J. Astrego), te Boskoop (ir. B. Roelofsen), te Lisse (iT. S. van Veen), te Naaldwijk (ir. J. M. Jacobs), te Goes (ir. H. Sijtstra), te Tilburg (ir. J. G. Haker) en te Roermond (ir. S. A. H. M. van der Geijn); Consulentschap voor de Varkens- en Pluimvee houderij te Assen (ir. A. J. van der Vliert), Zwolle (ir. H. J. Vleeming, wnd.), Arnhem (ir. W. C. Hoog land, 's-Gravenhage (ir. B. H. van der Zanden), Til burg (ir. E. H. Ketelaars) en Roermond (ir. J. L. Hiel). De grenzen van deze consulentschappen zullen worden bepaald door de algemeen directeur van de Bedrijfsontwikkeling. fkPGEHEVEN zijn thans de rijkslandbouwconsu- lentschappen te Veendam, Groningen, Drach ten, Sneek, Leeuwarden, Assen, Emmen, Hengelo, Zwolle, Emmeloord, Doetinchem, Arnhem, Tiel, Utrecht, Schagen, Alkmaar, Gouda, Barendrecht, Goes, Axel, Zevenbergen, Tilburg, Oss, Eindhoven, Horst en Roermond; de rijksveeteeltconsulentsehap- pen te Groningen, Leeuwarden, Assen, Zwolle, Em meloord, Arnhem, Utrecht, Alkmaar, Goes en Roer mond; 't rijkszuivelconsulentschap te Breda; de rijks- pluiimveeteeltconsultenschappen te Groningen, Hoo- geveen, Arnhem, 's-Gravenhage, Tilburg en Roer- ningen, Zwolle, Emmeloord, Tiel, Utrecht, Hoorn, Aalsmeer, Amsterdam, Lisse, Boskoop, Naaldwijk, Barendrecht, Goes, 's-Hertogenfaosch en Roermond. RAAD VOOR VETERINAIRE AANGELEGENHEDEN INGESTELD De minister van Landbouw en Visserij, ir. P. J. Lardinois, heeft na overleg met dé staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid-, dr. R. J. H. Kruisinga, en gehoord het Landbouwschap besloten1 de Raad voor Veterinaire Aangelegenheden in te stellen, in welke overleg zal plaats hebben over vraagstukken van algemene aard inzake het natio naal en internationaal te voeren veterinaire beleid. De raad bestaat uit 18 leden, onder wie de direc teuren-generaal van de landbouw, ir J. W. Wellen, tevens voorzitter en van de voedselvoorziening en de visserijen, ir. J. A. P. Francke en van de volksge zondheid, dr. P. Siderius, beiden tevens plaatsver vangend voorzitter. Het Landbouwschap zal drie, de minister van Landbouw en Visserij twee en de staatssecretaris van sociale zaken en volkgezondheid één lid benoemen. De overige leden zullen worden benoemd door de Produktschappen voor Vee en Vlees, Pluimvee en Eieren, en Veevoeder, de Be- drijfsschappen voor Handel in Vee. voor de Pluim- veehandel en -industrie, voor de Vleeswarenindus- trie, door de Centrale Organisatie voor de Vlees groothandel, de Faculteit der Diergeneeskunde en de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Diergeneeskunde. Tot secretaris van de Raad is aangewezen de di recteur van de Veeartsenijkundige Dienst, drs J. M. van den Born. De instelling van deze Raad voor Veterinaire Aan gelegenheden is een rechtstreeks gevolg van de zo wel bij de overheid als het Landbouwschap gevoel de behoefte aan een regelmatig en gecoördineerd overleg over het op veterinair terrein te voeren be leid op lange termijn. Het ligt in de verwachting dat dit adviescollege voor veterinaire aangelegenheden zich in eerste aanleg in het bijzonder zal beraden over de vraag stukken, die zullen voortvloeien uit de E.E.G.-har- monisatie van veterinair© wetgeving.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 19