val dood vlieg-1 'MAFU-STRIP Nieuw tranportbanden service-centrum „Vredestein Assen" geopend NIEUWE LELY MACHINES LANBOUWSCHAP VRAAGT SNELLE BESLISSINGEN OVER MELK- EN ZUIVELBELEID Te Assen is onlangs het nieuwe servicecentrum ▼oor transportbanden „Vredestein Assen" geopend. Afnemers van transportbanden, in het bijzonder in het noorden van Nederland, kunnen thans vanuit dit centrum efficiënt worden bediend, zowel voor levering als voor reparatie. „Vredestein Assen" heeft hiertoe de meest gevraagde banden, glad en geprofileerd, in voorraad. Men voorziet hiermee ook in de behoefte aan snelle levering van o.a. de Highscoop band waar naar sterk stijgende vraag bestaat. Van dit nieuw ste bandtype uit het Vredestein assortiment, was begin dit jaar al meer dan 10.000 meter toegepast. Deze band voor hellend transport van ronde of fijnkorrelige produkten die ondanks de ekstra hoge meenemers bijzonder, soepel is, levert bij gelijke bandsnelheid een belangrijke verhoging van de produktie op. Vooral voor bedrijven, die b.v. aard appelen vervoeren blijkt de Highscoop band uiter mate geschikt. „Vredestein Assen'" beschikt tevens over een inrichting om transportbanden eindloos te vulkani- seren, te repareren, of te wijzigen. Het adres van het servicecentrum is: Industrieweg 45 te Assen, tel. (05920)—10644 en 10688. De stap om te frezen, kunstmest te strooien en té zaaien met één gecom bineerde machine ligt voor de hand. Hierdoor kan een aanzienlijke tijdsbe sparing verkregen worden. Bovendien is de totaal-investering relatief laag. Het resultaat is de Lely Zaaifrees, die met behoud van de voordelen van de normale Lely frees, uitgevoerd is met een speciaal ontworpen kunstmest strooier en een zaaimaohine en bovendien voorzien is van een drukrol. Door een doseerinrichting, waarmee zowel de kunstmeststrooier als de zaaimachine is voorzien, kan de gewenste hoeveelheid gestrooid, resp. gezaaid worden. Een snelle opkomst van het graszaad wordt bevorderd door de drukrol, waar door de grond aangedrukt wordt. De drukrol zorgt voor de aandrijving van de kunstmeststrooier en de zaaimachine en regelt eveneens de werkdiepte. Het Landbouwschap heeft in een bespreking met de minister van Landbouw en Visserij, op 4 juni, ge pleit voor snelle beslissingen met betrekking tot het nationale en het EEG-melk- en zuivelbeleid. Door het herhaaldelijk opschorten van beslissingen is bij het Landbouwschap de vrees ontstaan dat de inkomens vorming van de veehouders zal verslechteren. Ondanks het in werking treden van de gemeen schappelijke zuivelmarkt op 29 juli 1968 zijn bepaalde discriminaties blijven bestaan, aldus het Landbouw schap. Vorig jaar werd een aantal lidstaten toege staan een positief correctief toe te passen op de in- leveringsprijzen voor boter en mager melkpoeder, waardoor de basisprijs van de melk in Nederland on geveer V/2 cent per kilo lager is dan in deze landen. Het Landbouwschap heeft hiertegen al herhaaldelijk stelling genomen. Het verschil in basisprijs werd nog groter toen op 1 januari 1969 de boterprijs van 6,28 tot 6,06 per kilo werd verlaagd in verband met de invoering van de BTW. Sindsdien is de basisprijs in ons land ongeveer 2% cent lager dan in België, Frank rijk en Luxemburg. Het Landbouwschap verzocht de minister nogmaals nadrukkelijk te willen bevorderen dat deze discriminatie per 1 juli wordt opgeheven. Het Landbouwschap wijst voorts op de prijsstop voor consumptiemelk. Langer uitstellen van beslissin gen over de consumptiemelkprijs moet onvermijdelijk leiden tot een extra verhoging in het verdere verloop van het seizoen met alle gevolgen daarvan voor het verbruik. Achterblijven van de uitbetalingscapaciteit van de melkinrichtingen zou de consumptiemelkvoor- ziening in gevaar kunnen brengen, meent het Land bouwschap. Het zou er overigens mee kunnen instem men, dat een verschil tussen de zomer- en winter- prijs van consumptiemelk wordt geïntroduceerd. Het Landbouwschap vraagt de minister zijn invloed te willen aanwenden dat de consumptiemelkprijs zo spoedig mogelijk wordt verhoogd, om een latere gro tere prijsstijging te voorkomen. En de vlieg viel. Met mug en wesp. En mot. Dood. Door Mafu-strip. De Groene Insektendoder in z'n stevige plastic kooi. Mafu-strip - voor 'n zomer zonder wriemelend.gonzend, Btekend gespuis. Koop zo'n ding. een BAYER produkt DE BILELY HOOIER VOOR DE DRIEPUNTSHEFINRICHTING Naast de Gemini hooiers, die zowel in getrokken als in gedragen uitvoe ring leverbaar zijn, heeft C. van der Lely N.V. thans ook de Bilely hooier in het verkoopprogramma opgenomen. Evenals de Gemini hooiers is de Bilely hooier uitgevoerd met 2 tegengesteld draaiende harkwielen. Deze harkwieler; zijn elk voorzien van 6 armen, waaraan dubbele tanden bevestigd zijn, in totaal dus 12 dubbele tanden. De Gemini daarentegen is uitgevoerd met 1€ dubbele tanden en een wierskorf. Met de Bilely 'hooier kan men spreiden schudden en wiersverspreiden. De werkbreedte bedraagt 3,00 m (2 zwaden) en de transportbreedte 2,50 m. De laatste jaren zijn veel aangedreven eggen op de markt gekomen, veelal met heen- en weergaande balken. De Lely Rotorkopeg daarentegen is voor zien van 12 ronddraaiende elementen, elk voorzien van 2 tanden. Hierdoor is een rustige gang verkregen (geen dode punten in de aandrijving waar door het mogelijk is met hoge werksnelheid te rijden. De meer of minder intensieve bewerking van de grond kan geregeld worden door de 4 toeren tal-mogelijkheden van de elementen. De compacte bouw van de Lely Rotorkopeg maakt het mogelijk door mid del van een op de eg aangebracht 3 punts stangenstelsel hieraan een tweede machine te koppelen, bijvoorbeeld een zaaimachine. Door de constructie van de ophanging kan de zaaimachine onafhankelijk van de rotorploeg alle on effenheden van de grond volgen. Van der Lely N.V. schrijft betreffende de voordelen van dit systeem o.m. een hoge capaciteit door: grote werkbreedte (3,00 m) en hoge werksnelheid, de mogelijkheid om in één werkgang meerdere werkzaamheden uit te voeren. Tenslotte de Lely kunstmeststrooier type X waarmee de bekende serie Lely kunstmeststrooiers thans is uitgebreid. Een kunstmeststrooier op de hef inrichting met een werpschijf met 4 gebogen schoepen en doseerinrich ting. Deze garanderen een breed en gelijkmatig strooibeeld. Door de aan trekkelijke prijs en de bijzonder gunstige kenmerken een ideale machine voor het kleinere en middelgrote bedrijf. DE LELY ROTORKOPEG

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 7