Algemene Ledenvergadering der P.JG.Z. en B.P.J. fo <r P.J.Z. NIEUWE ORGANISATIE AI' vrijdagavond 23 mei j.L kwamen de leden van B.P.J, en P.J.G.Z. bijeen voor een Algemene V Ledenvergadering. De diverse besprekingen tot onderbrenging der twee jongerenorganisaties in één organisatie, de Plattelands Jongeren Zuid, zouden op deze bijeenkomst hun beslag, krijgen. Als eerste belangrijkste agendapunt kwam aan de orde: goedkeuring der statuten van de nieuwe organisatie. Dit agendapunt ontlokte een heftige en langdurige discussie, aangezien verschillende leden van mening waren, dat de nieuwe statuten te weinig ruimte boden tot een goede inspraak van de leden. Via nauw keurige berekeningen trachtte men het bestuur te overtuigen van hun visie De Voorzitter, de heer J. C. Zandee, weerlegde deze visie door er op te wijzen, dat de afdeling het hoogste orgaan is in de provincie. Dit houdt in dat de leden binnen hun afdeling een maximum aan inspraak hebben. De visies en gedachten welke hier tot stand komen, dienen op een democratische, maar ook effectieve manier, doorgespeeld te worden naar het bestuur der provincie. Volgens het be stuur was de vorm van een Ledenraad hiervoor de meest geijkte. De Ledenraad is een verpersoonlij king van de inspraak der leden op een democratische en efficiente manier. De vergadering besloot tot goedkeuring der statuten met 32 stemmen voor 8 onthoudingen en 5 stemmen tegen. Het bestuur gaf echter de verzekering, dat men de diverse op- en aanmerkingen, uit gesproken op deze bijeenkomst, in de toekomst nauwlettend zou bestuderen. NA goedkeuring der statuten volgde de ver kiezing van de nieuwe voorzitter. Uit de door het Provinciale Bestuur voorgedragen kandidaten werd de heer F. van den Hoek met 23 stemmen gekozen. De andere kandidaat, de heer J. L. van Gorsel, verkreeg 13 stemmen. Aan deze verkiezing van een nieuwe voorzitter was tevens het afscheid verbonden van de oud- voorzitters der B.P.J, en P.J.C.Z., de heren A. Bc Snoek en J. C. Zandee. Beide scheidende voor zitters werden bij monde van de vice-voorzitters hulde gebracht voor het vele en moeilijke werk, fedaan ten gunste van de jongerenorganisaties, leiden hebben een belangrijke bijdrage geleverd aan de tot standkoming van de P.J.Z. Het ontstaan van een nieuwe organisatie had t^evens tot gevolg dat diverse H.B.-leden afscheid namen. Het merendeel der H.B.-leden zal echter terugkeren in het nieuwe bestuur. De leden, die echter niet terugkeren in het bestuur, werden har telijk bedankt voor de bijzondere prettige en spon tane medewerking door hen verleend aan en ten dienste van het jongerenwerk. AFSCHEID werd tevens genomen van de advi- seurs en adviseuses van de oude organisaties. Door hun adviezen, praktische tins enz. hebben zij een belangrijk aandeel geleverd aan het goed func tioneren van de jongerenorganisaties. In voorko mende gevallen heeft men nimmer een vergeefs beroep op hen gedaan. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan de heer Js. Cevaal, advi seur der P.J.G.Z., die vanaf de oprichting af tot aan heden een actieve inbreng in het jongeren werk heeft gehad. Als dank voor dit vele werk voor de jongerenorganisaties wilde de heer J. C. Zandee het nieuwe bestuur gaarne voorstellen de heer Js. Cevaal te benoemen tot erelid der nieuwe organisatie. De heer R. Hoiting sprak namens het secreta riaat te Zevenbergen een dankwoord uit voor de bijzondere prettige samenwerking tussen ouderen en jongeren. Spreker sprak de hoop uit, dat dit ook in de toekomst het geval zou blijven. SEKRETARIAAT De sekretaris-vormingsleider is vanaf maan dag 2 juni tot en met woensdag 4 juni niet op het sekretariaat te Goes aanwezig. Voor dringende gevallen kunt U zich in verbin ding stellen met de V.H.S. te Bakkeveen (Fr.), tel. 05169-241. Voor de normale lopen de zaken kunt U kontakt opnemen met de telefoniste te Goes (01100- 5010). De heer Js. Cevaal dankte het scheidende be stuur namens de adviseurs der P.J.G.Z.. Spreker bracht een bijzonder woord van dank aan de heer J. C. Zandee. |\E nieuwe voorzitter nam hierna de leiding der vergadering over en dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. Spreker deed de vergadering de toezegging zich volledig in te zullen zetten voor het jongerenwerk, om aldus een steentje bij te mogen dragen aan de groei en bloei van een gezonde „Plattelands Jongeren Zuid". Om dit te kunnen verwezenlijken deed hij gaarne een beroep op de leden van het nieuwe bestuur. Wan neer wij ons eendrachtig voor dit doel inzetten dan zal de opzet zeker slagen, aldus de heer F. van den Hoek. MEMOIRES VAN EEN TONEELSPEELSTER Nu het P.J.G.Z.-juweel afgelopen is, kunnen we alleen nog maar terugdenken aan die, voor ons leuke, maar drukke en zenuwslopende tijd. Onze moeite is beloond met een eerste prijs, wat dan weer een vergoeding is voor al hetgeen je hebt moeten doorstaan! Want toneelspelen brengt niet alleen vreugde met zich mee! Je kunt 't eens treffen dat je moet spelen in een „gat", waar geen bus of trein langs komt. Je bent dan aangewezen op het vervoer van één van je medespelers en als die dan vergeet je van het station af te halen dan sta je daar een poosv rillend van de zenuwen en de kou, je rol te repe teren Toch haden we meestal plezier om de idiote din gen waarin we verzeild raakten. Tegen alle ver wachtingen in bijvoorbeeld dronken we in het stuk échte gloeiende thee. Hier schrok onze hoofd rolspeler zo van, dat hij het direkt een verdieping lager, in het souffleurshokje, wierp, zodat we het een poosje zonder souffleuse moesten stellen. We stonden ook wel eens voor gek. Dat was in dat plaatsje, waar we niet zo erg gewaardeerd wer den (of toch wel, in alle stilte? Na het ap plausje) riep men vanachter de coulissen: „Doek open", en daar stonden we weer open en bloot voor het publiek, dat niet meer applaudiseerde. De voorzitter was spoorloos, dus we moesten uit ar moede het doek maar weer sluiten Tja, zulke dingen maak je mee. Mocht U er over denken om volgend jaar ook eens mee te spelen, dan kan ik dit alleen maar van harte aanbevelen, al zijn er natuurlijk ook wel bezwa ren aan verbonden. Volgend jaar hoop ik het spel van vele anderen te kunnen bewonderen] Veel succes EEN TONEELSPEELSTER VAN DE TONEELGROEP GOES. TENTOONSTELLINGEN IN ZEELAND Tot en met 30 augustus te Middelburg, St. Pie terstraat 38, tentoonstelling „Zeeland en de Dordt- se Synode 1618/19". De tentoonstelling geeft een beeld van de betekenis van de Dordtse Synode voor Zeeland en omgekeerd. Men schenkt tevens bij zondere aandacht aan de bouw van Hervormde en. Gereformeerde kerken in deze provincie tot op de jongste tijd. Bovendien kan men hier het ori ginele exemplaar van de Statenbijbel aanschou- wen. 20 mei t/m 15 juni in de „Vleeshal Stadhuis" op de Markt. Tentoonstelling „World Press Photo". Jongerenaktiviteiten WEST ZEEUWS-VLAANDEREN SCHUURFEEST Goede weersvoorspellingen, prima ervaringen van voorgaande jaren en een gedegen voorberei ding, houden alle waarborgen in zich voor weder om een daverend schuurfeest op 31 mei a.s. op het bedrijf van de heer A. de Feyter-Riemens, Kete laarstraat 6 te Waterlandkerkje. Het feest begint om 8 uur. Voor slechts ƒ3,per persoon krijgt U een machtige weekendavond aangeboden. Een unieke kans om tevens uw kennissen of vrienden kennis te laten maken met de Zeeuw, het Zeeuwse land schap en een Zeeuws festijn. Een ieder is dan ook van harte welkom KOUDEKERKE - SCHUURFEEST Hedenavond Schuurfeest van de P.J.G.-Koude- kerke. U weet het toch Om 8 uur in de schuur van hoeve „Zorglust" van de familie Hollebrandse aan de Breeweg te Koudekerke. U krijgt er vele attracties en alles in een prima feeststemming. Iedereen is er van harte welkom. Denkt U aan de feestkleding Denkt U aan de Miss- en Misterverkiezing Denkt U aan het technisch-kunstzinnig prijsschieten enz.en ver geet vooral de Mexicaanse muziekband niet Alvast een tot vanavond (30 mei) om acht uur. De routebeschrijving kunt U lezen in de vorige „Plattelandsjeugd". Let U bovendien op de oranje ewaailichten langs de route. NOORD-BEVELAND - VISWEDSTRIJD Op vrijdag 14 juni as. kunt U gaan vissen. De afdeling Noord-Beveland organiseert dan een vis wedstrijd. Aanvang 10.00 uur. Plaats van hande ling: „de Zeelandbrug". 's Avonds is er een groots schuurfeest te Kam perland. Op het parkeerterrein bij de kruising Kortgene - Kats - Zierikzee bevindt zich de start voor een leuke aanlooproute naar de plaats van het schuurfeest. Een andere startmogelijkheid be vindt zich op het parkeerterrein op de Veersegat- dam, Noord-Bevelandse zijde. Deelname aan de rit entree: 1,per auto. Leden op vertoon van lidmaatschapskaart en deel nemers aan de rit 2,50. Niet-leden 3,50. Het feest wordt opgeluisterd door de band, die vooral bekendheid heeft gekregen door haar op treden in de tentoonstellingshal in de veiling te Goes in 1968. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN SPORTDAG 1969 Supporters en deelnemers aan de Sportdag 1969 te Roosendaal van de Plattelands Jongeren Zuid op 21 juni a.s. kunnen zich voor vervoer met een extra-bus opgeven bij mej. G. Guiljam, Kanaal polder H 2, Philippine (tel. 01159238) of bij mej. C. de Feijter, 2e Verkorting 4 te Axel (teL 01140— 2046). De kosten van dit vervoer naar de Sport dag komen op S 7,per persoon. Opgave voor gebruikmaking van deze reismoge lijkheid het liefst vóór 10 juni a.s. Voor nadere bijzonderheden betreffende de oriëntatierit, georganiseerd door de afd. Axel- Zaamslag, verwijzen wij U naar de Z.L.M.-mede- delingenpagina. BARBECUE-FEEST P.J.Z. - AFD. GOES Vrijdag 6 juni a.s. kunt u genieten van een drankje met een hapje, op een houtskoolvuur ge roosterd, en een dansje. Eigen initiatief wordt hierbij zeer op prijs gesteld. Als het niet regent in de open lucht, anders binnen. Dus, vrijdag a.s. op het erf van de familie Note- boom, Weelweg 2, Wolf aartsdijk. Aanvang 20.30 uur. P.J.Z. AFD. GOES TEWATERLATING DUBBELDEKKER 5 JULI A.S. Houdt deze zaterdag vrij om mee te gaan. We krijgen heel goede, gereserveerde plaatsen. Ook U, wanneer U zich tijdig opgeeft bij één van de bestuursleden. Nadere gegevens volgen. STREEK WALCHEREN De Streek Walcheren heeft weer één van haar periodieke Streekraadvergaderingen gehouden. De belangrijkste punten, welke op deze vergadering naar voren kwamen zijn hieronder vermeld. Bij het Waterschap Walcheren zal er nu een jon- gerenkontaktraad komen. De voorzitter vond dit een verheugend feit en vond het bijzonder fijn, dat het Waterschap Walcheren zo vooruitstrevend re ageerde. In deze Jongeren-kontaktraad zullen namens de P.J.G. zitting nemen, de heren A. Z. de Buck, A. Dingemanse en P. Janse. Bovenstaande personen werden met meerderheid van stemmen door de ver gadering gekozen. Op 11 en 12 juli worden wederom in Oostkapelle de Agrarische Dagen gehouden. De jongeren zullen dit jaar over een grotere stand beschikken als voor gaande jaren. Op vrijdagavond zal er wederom een gezellige avond worden georganiseerd. Voorts werd er medegedeeld, dat er uit verschillende landen groepen zijn, die gaarne een uitwisseling met Zee land willen. Men zal hierover kontakt opnemen met het sekretariaat om de zaak nader te bekijken. Verder waren er verschillende mededelingen over de aanstaande sportdag. Men wil trachten dit jaar vanuit Walcheren met meer deelnemers voor de dag te komen dan in voorgaande jaren het geval was. De heer H. Houterman uit Koudekerke zal zorg dragen voor de samenstelling van een streek voet balelftal. Tenslotte werd er nogal gediscussiëerd over de te houden stemming op de Algemene Ledenvergade ring.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 30