De maand juni op het Zeeuws landbouw bedrijf 24 L. N. BAX R.L.V.D. - Goes Het gezamenlijk bezoeken van proefbedrijven en demonstraties Is niet alleen gezellig doch ook zeer leerzaam. De maand juni is wel de mooiste maand van het jaar. Vele gewassen zijn dan mooi fris en groen, terwijl andere in de. bloei staan. Toch dient de boer om de hoogste produktie uit zijn bedrijf te kunnen halen ook deze maand zijn volle aandacht te be steden aan de verzorging van de gewassen. Al met al is er deze maand nogal wat na te lo pen. Toch is het verstandig om tijd vrij te maken om een bezoek te brengen aan één van de proef bedrijven, waar veel proeven liggen die in deze tijd van het jaar zeker de moeite van het bekijken waard zijn. We nemen in deze bijdrage een aantal mogelijk-, heden en moeilijkheden nader in ogenschouw, die zich deze maand kunnen voordoen. GRANEN In de zomergranen zal bijna steeds een bespui ting met MCPA tegen distels moeten plaats vin den. Het beste tijdstip is wanneer de distels in de knop beginnen te komen. In zomertarwe kan deze bespuiting gekombi- neerd worden met 1.25 tot 1.5 liter CCC per ha. Deze gekombineerde bespuiting zal iets vroeger moeten plaats vinden en wel in stadium 6 a 7 van de Feekes schaal (dit is wanneer in het gewas 1 a 2 knoppen voelbaar zijn). De distels worden in dit vroege stadium echter minder goed bestre den. Komen er dus veel distels voor dan kan men beter eerst CCC en later afzonderlijk, MCPA spui ten. In haver is 3 a 4 liter CCC nodig om een rede lijke versteviging van het gewas te verkrijgen en dan gespoten in stadium 7. Ook dit jaar zijn de mugjes van de tarwesten- gelgalmug al weer gesignaleerd. De situatie wordt echter nauwlettend in het oog gehouden. Via de radio zal het tijdstip van een eventuele bestrijding in de daarvoor in aanmerking komen de gebieden worden meegedeeld. ERWTEN Waar schade van de erwtengalmug wordt ver wacht, moet minstens 6 dagen voor de bloei ge- - 'py., II Verkort de veldperiode van het hooi zo veel mogelijk door goed en tijdig te schudden. Het gebruik van een ventilator in de tas kan een gunstige invloed hebben op de kwaliteit van het hooi en op de noodzakelijke hoeveelheid krachtvoer. ik h. Stervorming uit gelegde rooste

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 24