P. J. G PLATTELANDSJEUGD a**0 Reactie op S.O.S.-bloesemrit 1969 1 1 18 Beste knoeiers: wanneer U een gezelligheidsrit met goede moed begint, dan heeft U deze na 30 km nog! Anders was het goede moed in slechte zin. Wij geven echter toe dat de starter fout was. Slechte lezers: als U de vorige Plattelandsjeugd had gelezen, dan wist U dat U nooit een voorrangs- weg op mag, als dit niet in de route staathaha U kon ook lezen dat er herstellingspunten waren. Waarom dan een half uur peuteren aan één puntje? Slechte florakenners: wanneer U een beetje belangstelling toont voor de natuur, dan is het toch niet moeilijk om een appel- of perebloesem uit elkaar te houden. Ik weet niet in welke branche jullie zitten, maar dit hadden jullie zeker moeten weten. Slechte zoekersik weet het, het K. N. M. V. is moeilijk, maar daar hebben wij bijna geen gebruik van gemaakt. Als dit wel zo was en U reed fout, dan kwam U toch op een controle! Wat dat bellen betreft: er zijn afdelingsbesturen, streekbesturen, een provinciaal bestuur. Deze hebben allemaal een voorzitter, een secretaris, enz. Zij staan altijd weer met elkaar in kontakt, dus als U even moeite gedaan had, dan was U er wel achter gekomen. Er zit bovendien een telefoniste, die graag de gegevens opneemt en ze naar de betreffende man doorspeelt. Beste punctuele heren: het was een gezelligheidsrit, ook voor jullie en de finish was voor dat café. Zij, die de rit opgegeven hadden, konden de juiste route volgen om door de finish te ko men. Waarom zullen wij er over vallen of dit lopend of rijdend gedaan wordt. (Bij de auto club ,,De Bevelanden" gebeurt dit altijd te voet in een gebouw). Slechte Zeeland-kenners: als U nogmaals faeedoet, zullen wij voor U een aparte route uitzetten van de boot naar de prijsuitreiking (volgens K. N. M. V.-reglement). Beste mede-P. J. G.-leden: U telt (jullie tellen) zeker mee als lid. Als U dit nog eens overkomt, bel dan het sekretariaat op en vraag naar slaapgelegenheid. Deze mogelijkheid kan men U ze ker bieden. Conclusie: Equipes K. en S. van Hoeve zijn zeer kritische deelnemers van de bloesemrit, maar daar bij gelukkig ook echte actieve leden, die zich hebben laten zien en horen. P. S. Wilt U een een K. N. M. V.-reglement stort dan f 1,50 op rekening van de P. J. G. Z. te Goes. De Slikrit 1969 zal met een eigen reglement worden verreden TOT ZIENS Eén organisator: J. C. ZUIDWEG. BLOESEMRIT Nabeschouwing van een organisator Op het terrein van de heer C. Meyer te Kruinin- gen vond de start plaats. Jammer dat de starter verkeerde informaties had ingewonnen en daardoor de deelnemers verkeerde instructies verstrekte. Voor ervaren rijders was dit echter geen probleem, aangezien men een voorrangsweg niet up mag rijden, wanneer deze niet vermeld staat in de route beschrijving. De eerste bemande routecontrole stond tussen Kruiningen en Yerseke. De tweede, een onbemande controle, stond na de 5e weg R boven op de zeedijk even buiten Yerseke. Even voor de bruggen van Wemeldinge stond de eerste tijdcontrole. Hier ont ving men een papiertje, waarop vermeld stond, dat men 10 min. cadeau kreeg. Velen kwamen echter veel te vroeg bij de tweede tijdcontrole bij de kerk t© Wemeldinge. Na 8 km rond te hebben gereden, kwam men weer terug in Wemeldinge. Bij het punt '50 km le weg L' stond rechts en links in de berm een bordje met DLW, dus men mocht niet recht door. Volgde men de goede route, dan kwam men wederom bij de tijdcontrole bij de kerk te Wemel dinge. Even verder, buiten Wemeldinge, stond een bemande routecontrole, met helaas tot onze spijt een verkeerd briefje. Even voor Kattendijke moest men 2 wegen links laten liggen, deed men dit niet, dan kwam'men op een fopcontrole (twee wegen links wil zeggen: er moeten 2 wegen in een oogop slag waarneembaar zijn). Vervolgens reed men via Kloetinge in de richting Kapelle. Bij de grasdriehoek stond een onbemande routecontrole aan de linkerzijde der weg. Deze mocht men dus niet opnemen. Via „Rijksweg 58 kruisen" moest men bij appelbloesem R. Men be reikte echter eerst een perebloesem. Volgde men deze, dan kwam men bij een fopcontrole. Weer iets verder moest men een onbemande routecontrole 2 x hebben. Bij het punt „U bent breder dan 2.20 m" moest men dus voor dit bord R. (reglementair mocht dit niet, maar het was een gezelligheidsrit). Men reed vervolgens naar 's-Gravenpolder. Even buiten dit dorp stond weer een tijdcontrole. Na het punt „wegdek volgen" moest men einde weg L. Dit was een eind verder voor een boerderij. Het laatste foute puntje in de route was, dat een afkorting uit meer dan één woord dient te bestaan. De laatste con trole stond even voor de finish in Kwadendamme. Ondanks enkele fouten en dat u inplaats van letters, cijfers op moest schrijven, was het vol gens mij toch een leuke rit met heel veel bloesem of heeft u die niet opgemerkt? Groetend zonder bloesem en tot de volgende bloe semrit met zon en geen of minder fouten. J. C. ZUIDWEG. SCHUURFEEST.VAN DE P.J.G. KOUDEKERKE Natuurlijk is iedereen welkom op vrijdag 30 mei in de schuur van hoeve „Zorglust" van de familie Hollebrandse. U moet dan echter wel een feest- gezicht meebrengen en gestoken zijn in feestkledij. Dit houdt in dat stropdassen taboe zijn en hoge hak ken en jurken tot op de enkels niet gezien willen worden. Doe daarom eens wat anders en kom als zuster Clivia, Pipo, Swiebertje of juffrouw Ooie vaar. Muziek in Mexicaanse stijl, met klanken van Beat tot en met het Koudekerkse volkslied. Verder helpt iedere aanwezige mee aan de ver kiezing van een Schuurfeest-Miss of Mister. Hier voor is een prachtige feestprijs uitgeloofd. Welke? Kom en ziet! Bovendien nog technisch-kunstzinnig prijsschieten, de Kop van Jut en een grote verloting. kunt hoeve „Zorgvliet" bereiken door de onder staande route te volgen en te letten op het oranje knipperlicht of zwaailicht. Dus op vrijdag 30 mei as. om 8 uur aanwezig in de schuur van „Hoeve Zorgvliet" van de familie Hollebrandse aan de Breeweg te Koudekerke. Niemand mag het missen, om dit feest op te frissen. Met kleding naar keus. voor iedere feestneus. Een feest van jolijt, door de P.J.G. gepolijst. tl wmm f "j -: 1.1111 i I'I .'I'M yS&il "1 i f" T Jongerenaktiviteiten WEST ZEEUWS-VLAANDEREN SCHUURFEEST De K.P.J. en P.J.G. van West Zeeuws-Vlaander en organiseren op zaterdag 31 mei a.s. een daverend en groots schuurfeest op het bedrijf van de heer A. de FeyterRiemens, Ketelaarstraat 6 te Waterland kerkje. Het succes van deze schuurfeesten is in de voorgaande jaren al overduidelijk bewezen. Het feest begint o:m 8 uur. Entree 3,per per soon. Een ieder is van harte welkom. Tot ziens op 31 mei a.s. FOREIGN STUDY LEAGUE De Foreign Study League, een organisatie, die Amerikaanse studenten hun z.g.n. „Study Abroad Program" in Europa, gedurende het zomerseizoen, aanbiedt, heeft voor het vervoer van haar studenten o.a. de sa. Rijndam van de Holland America Line gecharterd. Hierdoor zijn twee data vrij gekomen, waarop wij scholieren, studenten en wetenschappe lijke ambtenaren kunnen boeken tegen een speciaal tarief. Op de onderstaande data zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Plattelands Jongeren, stude rend aan 'n middelbare of hogere Landbouwschool, kunnen profiteren van deze unieke situatie. Data: Vertrek naar Amerika 21 juni as., aankomst in New York 30 juni. Vertrek vanuit Amerika 10 augustus, aankomst in Europa 19 augustus. Prijs per persoon, inclusief logies en volledig pen sion 365,enkele reis. Hebt u belangstelling dan snel reageren. Bel naar het provinciaal sekretariaat te Goes (011005010) of met de Foreign Studie League: De heer F. L. Timmerman, c/o Bid. de Ber- laimont, Brussel 1. (02177584). OOST ZEEUWS-VLAANDEREN De training voor de sportdag '69 vindt vanaf 30 mei a.s. weer iedere vrijdag plaats o-p het Gemeen telijk sportterrein te Zaamslag. Dit voor de training van de voetballers. De training voor het volleybal vindt plaats bij de Axelse Jeugdherberg. Beide trai ningen vangen aan om 19.30 uur. P.J.G.'ersOP NAAR DE „SCHAAPSKOOI" IN TILBURG Op 27 mei a.s. is het bedoeling, dat de bierlief hebbers en andere geïnteresseerden naar de Trap pisten-Bierbrouwerij „De Schaapskooi" te Tilburg gaan. Programma: 's-morgens om 8 uur vertrek vanaf „De Val". In Breda tijd voor bowling. In deze plaats zullen we eveneens het diner gebruiken. 's-middags voor de heren een rondleiding door de bierbrouwerij en voor de dames een bezoek aan de Beekse Bergen met Safariepark. 's-avonds via Brasschaat (België) terug. De kosten, inclusief diner f 25,p.p. Opgave voor deze dag voor 22 mei a.s. bij de heer C. D. Struyk, Dorpsstraat 15, Sirjansland (01114— 372). Tot ziens in de bus.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 18