P. J. G. „Bloesemrit" 1969 22 gELANGRIJKSTE punten van bespreking op deze bijeenkomst waren: de Algemene Ledenvergadering van 23 mei a.s.; sportdag 1969. De agenda van de Algemene Ledenvergadering werd definitief vastgesteld. De leiding van deze ver gadering berust bij de voorzitter van de P.J.G.Z., de heer J. C. Zandee. In de nieuwe statuten werden nog enkele wijzigingen en/of aanvullingen aangebracht. Het bestuur be sloot o.a. de in de ledenvergadering uit te brengen stemmen als volgt te verdelen: de voorzitter afd. met 1 - 25 leden afd. met 26 - 50 leden afd. met 50 - 75 leden enz. 1 stem 1 stem 2 stemmen 3 stemmen BIJ de bespreking van de sportdag maakte de sportcommissie bekend dat de sportaccomodatie te Dinteloord voor een grote opzet als de onze onvoldoende is. Men heeft nu kontakt opgenomen met het Red Band Sportcomplex te Roosendaal. Men beschikt daar over een sintelbaan, twee sportvel den, een bijveldje (3 volleybalvelden), een óverdekte tribune, voldoende kleedkamers en douche-ruimte -F kantine. De P.J.Z. zou echter niet op 7 juni van de velden gebruik kunnen maken, maar wel op 21 juni. In verband hiermee besloot het bestuur tot het houden van de sportdag op 21 juni a.s. te Roosendaal. ET bestuur bepaalde tevens de voorwaarden, waaronder de diverse sportonderdelen dienen te verlopen. Volleybal: per afdeling één dames- en één herenteam (een gemengd team rekent men als een heren team). Voetbal: één elftal per kring. Dames-voetbal: Brabants elftal en een Zeeuws elftal. Touwtrekken: per kring één herenteam. Estafette (4 x 100): één dames- en één herenploeg van zowel Brabant als Zeeland. Individuele nummers 100 m. dames en heren 1500 m. heren 800 m. dames verspringen dames en heren hoogspringen dames en heren kogelstoten dames en heren Jongerenaktiviteiten WEEKENDUITWISSELING SCHOUWE N-DUIV ELAND Het weekend, dat de groep P. J. G.-ers uit Steen deren komt, nadert. Doordat er wat moeilijkheden waren om een zaal te krijgen, was het niet mogelijk het programma eerder op te stellen. Het programma is als volgt 12.30 uur Ontvangst in het Dorpshuis te Dreischor. 12.3014.30 uur: Maaltijd bij de gastadiressen. 14.30 uur Vertrek vanaf het Dorpshuis te Dreischor naar de Deltawerken op Scharendijke (indien mogelijk met de bus vanaf Dreischor). Zij, die in de buurt van Scharendijke wo nen, kunnen beter rechtstreeks naar Scharendijke rijden. 17.30 uur terug naar gastadressen (via Dreischor). 20.00 uur Dansavond in het Dorpshuis te Dreischor m.m.v. „The Quikstars". Zondag: Gelegenheid tot kerkgang. Daarna nadere ken nismaking met de gastfamilies en verkenning van het eiland. Om ongeveer 17.00 uur: Vertrek naar Steenderen vanaf het Dorpshuis te Dreischor. Leden, die geen gasten uit Steenderen ontvangen, zijn eveneens van harte welkom op de dansavond. SCHUURFEEST KOUDEKERKE SchuurFeestSchuurfeest van de P. J. G.-Koudekerke. Houdt vrijdag 30 mei a.s. vrij. Dan wordt het schuurfeest van de afdeling Koude- kerke gehouden in de schuur van de familie Holle- brandse aan de Breeweg te Koudekerke. Zorgt U alvast voor speciale feestkleding. Leest de publica ties in de eerstvolgende „Plattelandsjeugd"! Opgave Alle teamsporten voor 1 juni bij het provinciale sekretariaat te Goes. Voor individuele nummers tot 11.00 uur op de dag zelve bij het wedstrijdsekretariaat. Indien mogelijk, dan ook hier gaarne vooropgave. De deelnemersbijdragen zijn gesteld op teamsporten 5, touwtrekken 2, individuele nummers ƒ1, Deelnemende voetbalteams dienen de kleur van hun sporttenue bekend te maken bij het sekretariaat (vóór 1 juni). Kring Oost Zeeuws-Vlaanderen, winnaar 1968, heeft het recht tot dragen van witte sportkleding bij het voetbaltoernooi. Nadere bijzonderheden worden zo spoedig mogelijk bekend gemaakt aan de afdelingssekretariaten. BUSTOCHT KRING WALCHEREN De kring Walcheren der P. J. G. organiseert voor de komende zomer een 9-daagse bustocht naar het •Zwartewoud, Bodensee, enz. Alle P. J. G.-leden uit de provincie kunnen zich opgeven voor deze bustocht. Wilt U mee (zij is bekend om haar goede sfeer en gezelligheid) dan dient U zich voor 20 mei a.s. op te geven bij de heer A. de Visser, Kloosterweg 2 te Aagtekerke (01188460). Nadere bijzonderheden zijn eveneens op dit adres verkrijgbaar. De bustocht voert U langs de onderstaande route: vrijdag: van Middelburg via Antwerpen - Luik - Lu xemburg - Metz naar Nancy (overnachting) zaterdag: Nancy - Vogezen - Colmar - Freiburg naar de standplaats in het Zwarte Woud zondag: vrij naar verkiezing maandag: dagtocht naar Zwitserland o.a. Schaffhau- sen en Zurich dinsdag: dagtrip naar de Bodensee, Konstanz en Insel Mainau woensdag: dagtocht naar Bregenz, het Klein Walser tal via de Alpenstrasse donderdag: korte trip in de omgeving en winkelmid dag vrijdag: vertrek vanaf standplaats via Freudenstadt - Schwarzwald Hochstrasse - Baden-Baden en Saar- brücken naar Luxemburg of omgeving (over nachting) zaterdag: thuisreis via Bastogne - Luik - Hasselt - Diest - Antwerpen en Hoogerheide. De definitieve prijs is nog niet vastgesteld, maar zij is bijzonder laag! Dieverzekering kunnen wij u geven I ||ELAAS bereikten we dit jaar geen record aantal deelnemers, maar dat was ook niet te ver wachten. Temeer wanneer men er rekening mee houdt dat er op zaterdag j.l. maar liefst 4 a 5 ritten plaats vondenOndanks deze concurrentie startten er toch nog een 68 equipes vanaf het terrein van de Fa. C. Meyer te Kruiningen. De organisatoren hebben getracht de routebeschrij ving minder moeilijk te maken door het vermelden van een aantal herstellingspunten. Uit het geringe aantal niet geklasseerden moge blijken, dat deze op zet volledig geslaagd is. De route liep van Kruiningen via Yerseke, Wemel- dinge, Kloetinge naar 's-Gravenpolder en vandaar naar de finish te Kwadendamme. Óndanks het weer, dat met het verstrijken der uren verslechterde, heb ben alle deelnemers volop kunnen genieten van de alom aanwezige bloemenpracht. De organisatoren maakten wederom dankbaar gebruik van de mede werking van OK, de afdeling Aardolieprodukten van CEBECO, die het nodige materiaal en een aantal prij zen ter beschikking stelde. Vanaf deze plaats danken we tevens alle andere firma's en instellingen, die op enigerlei wijze hebben meegeholpen aan het welslagen van de rit. De prijsuitreiking vond plaats in het Dorpshuis te Wemeldinge. De voorzitter der P. J. G. Z., de heer J. C. Zandee, overhandigde de eerste prijs, enkele jaren geleden beschikbaar gesteld door de Provinciale Zeeuwse Courant, aan de heer A. Zandee te Krab- bendijke, 31 strp. Andere prijswinnaars warenD. C. Wielmaker, Koudekerke (35 strp.), P. J. Westveer, Kapelle (45 strp.), L. C. Vogelaar, Steenbergen (65 strp.), J, C. v. d. Hagen, Nisse (86 strp.), R. J. Smits, Kapelle (108 strp.), H. C. v. d. Maas, Kats (145 strp.), H. de Jager, Wolfaartsdijk (153 strp.), P. G. Remijnse, Wissen- kerke (156 strp.), E. Eversdijk, Kapelle (169 strp.). De avond werd besloten met een geanimeerd bal met medewerking van het trio „The Pheasants" uit Middelburg. Deelnemers-perikelen S.O.S. BLOESEMRIT 1969 10 mei en het was weer zover, een bloesemrit. Vol goede moed togen we naar Kruiningen (maar dat viel effe tegen). Met de stait begon de ellende ech ter al, de starter had verkeerde in- strukties gekregen. Gevolg: ieder- een zat in het begin al te knoeien, met als resultaat Vz uur tijdsverlies (en maar rekenen ha... ha. Als men deze rit wilde rijden, moest men fruitteler zijn om de ver schillende soorten bloesems uit elkaar te houden. Het wordt hoog tijd dat de P.J.G.Z. er eens aan denkt, dat er nog andere mensen dan agrariërslid zijn van de P.J. G.Z. En dan dat geknoei steeds met dat reglement. Maak toch zelf een regle ment, zodat iedereen dezelfde kan sen heeft. Want waar moet je zo'n reglement halen? Niet aan de start, niet op het sekretariaat. Daar is nooit iemand als je belt (en ik ben niet thuis als ze bellen)! Waar dan wel? Ook zijn er rijders, die te voet hun deelnemerskaart inleverden, een nieuw soort van oriëntatieritten zeker, of stond dit in het reglement? Prijsuitreiking in Wemeldinge wist u het te vinden? Wij niet (lekker kort bij de boot). En dan maar wachten op de prijsuitreiking tijdens het geanimeerde bal m.m.v. de „Fazanten" (wij spreken n.l. geen buitenlands). Als men om 21.50 uur naar de boot wil (wij wisten nog steeds de weg niet) is er nog niets bekend. Of tellen de Zeeuws-Vlaam- se deelnemers niet mee? Conclusie Bloesemrit 1969 Knudde met een rietjen. Twee Zeeuwse knoeiers, K. en S. VAN HOEVE.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 22