Let op de afkoopregeling Rentekaarten 2 ZEEUWSE AGENDA KRING THOLEN EN ST. PH1LIPSLAND DER ZLM Algemene jaarvergadering op maandag 12 mei 1969 in het „Holland Huis" te Scherpenlsse. Aanvang 19 u. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Rekening en verantwoording over 1968. 5. Begroting 1969. 6. Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend zijn de heren: C. v. Putte, Stavenisse; J. C. Kooyman, St. Annaland; M. C. Friderichs, Tholen en J. Versluys, Scherpenisse. 7. Verkiezing voorzitter i.v.m. aftreden van de heer P. W. C. van Westen. Voordracht: 1. H. Timmers, St. Philipsland; 2. M. C. J. Kosten, Tholen; 3. J. Versluys, Scherpenisse. 8. Toespraak door de heer P. W. C. van Westen. 9. Rondvraag. 10. Pauze. 11. Inleiding te houden door de algemeen voor zitter ir. J. Prins over de huidige landbouw politiek. 12. Discussie. 13. Sluiting. Het Bestuur, P. W. C. VAN WESTEN, voorzitter. M. C. J. KOSTEN, secretaris. ONDERUNGE LEVENSVERZEKERINGSMAATSCHAPPIJ OBF Een belangrijk punt op de agenda van de op don derdag 24 april 1969 gehouden ledenraadsvergadering van het OBF was een voorstel van het bestuur van het fonds de naam te wijzigen van Onderling Boei'en- verzekeringsfonds in Onderlinge Levensverzekering maatschappij OBF. De daartoe strekkende voorstellen tot wijziging van de statuten werden door de ver^ gadering aanvaard waardoor het nu voor een ieder toegankelijke levensverzekeringsinstelling is gewor den. De naamsverandering voltooit een ontwikkeling die zich in de afgelopen jaren heeft voltrokken. Richtte het fonds zich aanvankelijk vrijwel uitsluitend tot de boeren, allengs zijn in het fonds ook andere onder nemers in de land- en tuinbouw en in de aan de land bouw verwante beroepen opgenomen. GROEI VOORTGEZET In 1968 werden 3315 nieuwe verzekeringen inge schreven met een totaal verzekerd bedrag van 76,9 miljoen (vorig jaar 76,2 miljoen). Het totaal ver zekerd bedrag beliep per 31 december 1968 583 miljoen (vorig jaar 531,3 miljoen). Het aantal leden van het OBF nam toe met 618 tot 34.193 op 31 decem ber 1968. De verlies- en winstrekening van het OBF sluit over 1968 met een batig saldo van 4.102.430,89 (vorig jaar 3.752.699,87). Nadat hiervan een bedrag ad 62.440,40 is gereserveerd voor te betalen ven nootschapsbelasting en 376.807,68 aan 't waarborg fonds is toegevoegd, kan 'n bedrag ad ƒ3.663.182,81 worden bijgeschreven op de rekening „Winstaandelen leden". Deze bijschrijving maakt het mogelijk aan de in 1969 tot uitkering komende verzekeringen een extra-uitkering toe te voegen van 14 Met de bij schrijvingen op grond van de tariefsverlaging van 1961 betekent dit dat de leden tot 25,4 extra kun nen ontvangen. De directeur drs A. de Boer behandelde in zijn mededelingen enkele belangrijke aspecten toen hij de ledenraad wees op 'n voortschrijdende verzakelijking ten pïattelande, welke een aangepaste acquisitie vraagt met behoud echter van het eigen karakter. Hij wees op het toenemende aantal agentuurovereenkom sten met Coöperatieve Raiffeisenbanken, welke goede perspectieven bieden. Aangaande het steeds toenemende aantal zoge naamde beleggingspolissen, gekoppeld aan het begrip zekerheid, toonde hij zich zeer sceptisch. Hij verge leek deze met de OBF-polissen, ^waarop in 1969 een winstuitkering ligt van 14 tot 25 4 Goede objec tieve voorlichting blijft een eerste eis. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verachijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredakteur. Ir. J. Prins Redaktie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma, Grote Markt 28, Goes, Tel. 01100—5010 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertentie# aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande, Terneuzen TENTOONSTELLING „HOLLAND-VIER" TE BARENDRECHT 4 TOT EN MET 12 JULI Naar aanleiding van de opening van de tunnel on der de Oude Maas, die de oude Barendrechtse brug gaat vervangen, zal onder het motto „Holland-vier" in Barendrecht een manifestatie der Zuidhollandse eilanden gehouden worden. De nieuwe tunnel is van grote betekenis voor de Zuidhollandse eilanden, de gehele randstad Holland en wordt de vierde oever verbinding in de HollandZeelandroute. De beurs valt in vier sektoren uiteen, namelijk een handels- en consumentenbeurs, rekreatiebeurs met voorlichting, vakbeurs voor landbouw, tuinbouw en veeteelt en tenslotte het „delta-decor" met voorlich ting over de tunnelbouw, de overheidstaken enz. De sector land- en tuinbouw en veeteelt zal een be langrijk accent krijgen (30 van de ruimte). Het is de bedoeling, dat hier zowel door de werktuigenhandel als- leveranciers van zaden en kunstmest door de voorlichting zal worden gedemonstreerd. De agrarische sector zal ook aandacht besteden aan de veehouders, omdat er grote interesse bestaat op de eilanden voor de bevordering van de fokkerij. Tijdens de beurs (vrijdag 4 juli t/m zaterdag 12 juli 1969) 7"n diverse extra activiteiten op touw gezet. Een ndere „afdeling" van de Holland-vier heet ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU Oostburg: Woensdag 14 mei in café „De Windt". Zierikzee: Woensdag 14 mei in hotel „Huls van Nassau" van 10 tot 13 uur. Middelburg: Woensdag 14 mei in hotel „De Eendracht". Tholen: Zaterdag 17 mei in hotel ,Hof van Hol land". RECREO, een tentoonstelling voor recreatie, cam ping, sport en spel. Ook voorlichting over reizen kan men in deze afdeling verwachten. De provinciale en gemeentelijke voorlichtingsorganen zijn eveneens in ruime mate vertegenwoordigd. De Holland-vier zal worden gehouden op het bedrijfsterrein „Ziedewij" langs de Gebroken Meeldijk te Barendrecht. WEINIG BELANGSTELLING VOOR AFWIKKELING INVALIDITEITSWET QE laatste tijd besteedt de pers veel aandacht aan de afkoopregeling van de rentezegels. Deze regeling is getroffen bij de invoering van de Wet op de arbeidsongeschiktheidsverzekering op 1 juli 1967, met ingang van welke datum de Invaliditeitswet werd geliquideerd. Gebleken is, dat lang niet iedereen, die voor een afkoopsom in aanmerking komt, zich daarvoor bij de Raad van Arbeid aanmeldt, zodat wij menen er goed aan te doen over de afkoopregeling iets mede te delen. Voor afkoop komen in aanmerking: a. degenen, diie op 30 Juni 1967 jonger waren dan 36 jaar, b. degenen, die op 30 juni 1967 36 jaar of ouder doch jonger dan 65 jaar waren en voor wie de op 65-jarige leeftijd toe te kennen ouderdomsrente minder dan 60,per jaar zal bedragen. Indien voor tenminste 286,aan rentezegels is geplakt, zal de ouderdomsrente in ieder geval 60, of meer per jaar bedragen. In die gevallen vindt dus geen afkoop plaats. Is het totale bedrag aan geplakte rentezegels vor deze zelfde categorie minder dan 286,dan hangt het van de verzekeringsduur af of de rente minder dan 60,per jaar zal bedra gen. Inlichtingen hierover kunnen het beste bij de desbetreffende Raad van Arbeid worden ingewon nen. De uitbetaling van afkoopsommen aan in leven zijnde verzekerden is gespreid over 8 jaar. Thans kunnen zich voor een afkoopsom bij de Raad van Arbeid aanmelden degenen, dae geboren zijn tussen 1 juli 1902 en 1 januari 1909 en in de jaren 1944 tot en met 1950. Degenen, die geboren zijn in de jaren 1909 tot en met 1912 en in de jaren 1941 tot en met 1943 kunnen direct na 1 juli 1969 een afkoopsom aanvragen. Daarna komen diegenen aan de beurt die na 1 juli 1970 een afkoopsom kunnen aanvragen. In formeer hieromtrent bij ons of de R. v. A. Formulie ren voor het aanvragen van een afkoopsom rijn ver krijgbaar bij de Raden van Arbeid en bij de post kantoren. De afkoopsom bestaat uit het bedrag van de ge plakte rentezegels, vermeerderd met een samenge stelde interest van 3,5 voor ieder vol jaar, dat de uitbetaling plaats vindt na I juli 1967, alsmede voor ieder vol jaar, dat men op 30 juni 1967 ouder was dan 35 jaar. De afkoopsom is belastingvrij. Wanneer degene, die recht heeft op een afkoopsom, overlijdt vóór de aanvang van het jaar, dat als uit betalingsjaar is aangewezen, vindt desgevraagd de uitbetaling plaats in het jaar van overlijden en wel aan de echtgeno(o)t(e) of aan de kinderen. Onder bepaalde voorwaarden kan aan de rente- kaartverzekering nog recht worden ontleend op in- validóteitsrente, weduwenrente of wezenrente, en na tuurlijk op ouderdomsrente indien men niet voor de afkoop in aanmerking komt. De bedragen van de weduwen- en wezenrente heb ben thans niet veel betekenis meer omdat daarop generlei toeslagen meer worden verstrekt. De invaliditeitsrente kan voor bepaalde verzeker den echter nog van groot belang rijn omdat zij langs deze weg nog in de W.A.O. kunnen worden opge nomen. Dit kan echter alleen indien de invaliditeit is ontstaan vóór 1 juli 1967 en de aanvraag bij de Raad van Arbeid wordt ingediend vóór 1 juli 1969. Op de rentekaarten moeten in totaal tenminste 150 rentezegels zijn geplakt. Het spreekt vanzelf, dat indien alsnog een invalidi teitsrente wordt toegekend, geen afkoop van de ge plakte rentezegels plaats vindt. Wij besluiten deze mededeling met er nog eens aan te herinneren, dat men ook wanneer vele jaren niet (meer) is geplakt men toch nog heel wel in het bezit kan zijn geweest van een rentekaart. Het zelfde geldt natuurlijk ook voor alle gehuwde vrou wen, die vóór hun huwelijk In dienstbetrekking rijn geweest. Tevens wijzen wij er op dat diegenen die voor een uitkering in aanmerking denken te komen zelf een aanvraag moeten indienen. De R. van Arbeid zijn voorlopig niet aktief maar passief, omdat het be schikbare adressenmaterla^l totaal verouderd is! Zo heeft de R. v. A. Rotterdam nog voor 35.000 recht hebbenden een bedrag van rond 5 miljoen voor uitkering klaar liggen BI. BESTEMMINGSPLANNEN Clinge: Vanaf 3 mei ligt gedurende een maand ter inzage het besluit waarbij de raad heeft verklaard dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor: I. Het gebied, dat wordt begrensd ten o. van de Gra venstraat en aan weerszijden van de Kapelledreef; II. Het gebied dat wordt begrensd o.a. ten n. van de Hulsterloostraat-Hombachtstraat-Hoogestraat en een lijn ten n. en n.o. van de Kauterstraat tot aan de Veerstraat en de Veerstraat en Wilhelminastraat- Reiinaertstraat-Schoolstraat; b. ten z. van de Hulster* loostraat en weerszijden Kerkpad tot aan de Belgische grens. RADIO Dinsdag 13 mei a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Zout bedreigt het Westland", mr. dr. J. P. Windse- mius, dijkgraaf van Delfland. „Het gebruik van D.D.T. aan banden", ir. L. P. Flipse, hoofd van het Bureau Bestrijdingsmiddelen van de Commissie voor Fyto- farmacie te Wageningen. Vrijdag 16 mei a.s„ Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Landinrichting in de toekomst", flitsen van de rede van ir. S. Herweijer, directeur van de Cultuurtech nische Dienst voor de Coöperatieve Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. „De ruilverkaveling Lek en Linge", m.m.v. ir. L. Appelman, hoofdingenieur- directeur van de Cultuurtechnische Dienst voor de provincie Gelderland. Valkenisse: Ter inzage ligt het besluit van de raad waarbij is verklaard dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor: I. bebouwde kom Zoutelande; II. be bouwde kom Biggekerke; III. bebouwde kom Koude- kerke. Middelburg: Met ingang van 5 mei ligt gedurende een maand ter inzage het door G. S. goedgekeurde partieel bestemmingsplan „Stromenwijk II". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G. S. hebben gewend, kunnen gedurende ge noemde termijn bij' de Kroon beroep instellen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan hen die zich tijdig tot G. S. hebben gewend. Brouwershaven: Met ingang van 5 mei ligt geduren de een maand ter inzage het ontwerp-bestemmings- plan „Den Osse" met bijbehorende voorschriften en toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen dit ontwerp-plan. Westerschouwen: Vanaf 1 mei Hgt gedurende een maand ter inzage het besluit van de raad dier ge meente om te verklaren dat voor de volgende gebie den een bestemmingsplan wordt voorbereid: I. Het gebied gelegen aan de Hoogenboomlaan te Renesse; II. Het gebied van de voormalige gemeente Noord- welle, gelegen tussen de Hogezoom, de Lagezoom en de Roelandsweg. E.e.a. is nader aangegeven op de bij de besluiten behorende kaarten.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 2