Wij stellen u voor. Washington - Miami F. J. G. 22 rl het onderstaande artikeltje laten wij U kennis maken met de tweede kandidaat voor de voorzltters- funktie, de heer F. van den Hoek te Anna Jacobapolder (St Philipsland). De heer Van den Hoek werd op 22 december 1943 te Barendrecht geboren. Na de gebruikelijke leer- plichttijd. waaronder Mulo-B, studeerde hij aan de Hogere Landbouw School te Dordrecht. Na beëindi ging van deze studie volgde een oproep tot vervulling van de dienstplicht. Teruggekeerd uit militaire dienst besefte de heer Van den Hoek dat zijn kennis en kunde, de landbouw en het landbouwbedrijf betreffende, door de gevolgde studie niet volledig was, maar dat zij om aanvul ling vroeg. Deze wetenschap resulteerde in het volgen van een aantal cursussen, zowel prakti sche (elektrisch lassen, enz.) als theoretische (bedrijfseconomie). r)E heer Van den Hoek is gehuwd en woont te St. Philipsland, alwaar zijn vader over twee land- bouwbedrijven beschikt van elk 50 ha. Deze twee bedrijven worden echter als één bedrijf geëx ploiteerd. Naast werkzaamheden op het bedrijf, besteedt hij een belangrijk deel van zijn vrije tijd aan het beoefe nen van zijn hobby's, zoals jagen, fotograferen, sport (vooral volleybal en wielrennen) en het plattelands jongerenwerk. Vooral dit laatste vraagt veel van zijn vrije tijd. Gedurende zijn periode als lid van de plattelandsjongerenorganisatie, reeds 7 jaar lid. vervulde hij di verse funkties in het bestuur der afdeling Steenbergen, hetgeen dit jaar resulteerde in het voorzitters schap van de afdeling. Naast deze funktie bekleedt hij tevens nog de fünktie van kring voorzitter der kring West-Brabant. C PREKENDE over toekomstmogelijkheden voor de Plattelandsjongerenorganisatie zegt de heer Van den Hoek. dat men in allerlei tijdschriften, brochures, lezingen enz., prachtige volzinnen kan lezen, welke een duidelijke richting aangeven of menen te geven. Men zal echter in eerste instantie binnens kamers en in een goede samenwerking tussen sekretariaat, bestuur en leden, dienen te streven naar een hechte en gezonde organisatie, waarbinnen ieder lid voldoening vindt, hetzij op het gebied van de ont spanning, hetzij op het gebied van cursussen, enz. STEMMEN OP DE ALGEMENE VERGADERING De stemming voor de verkiezing van een voorzitter op de Algemene Vergadering ver loopt volgens het systeem van stemgerech tigde afgevaardigden per afdeling, leder lid zal dus niet persoonlijk zijn stem uitbrengen, maar via de persoon van de afgevaardigde. De uit te brengen stemmen zijn als volgt verdeeld: afdeling met 1 - 25 leden: 1 stem afdeling met 26-50 leden: 2 stemmen enz. Als peildatum voor de vaststelling van het ledental van de afdelingen geldt 1 januari 1969. EEN VEEL GEHOORDE KLACHT „Het werk, dat gedaan moet worden, komt altijd neer op de schouders van een paar men sen". Na lezing van een artikeltje in Ahoi, het blad van het Aloysiuscollege in Den Haag, onder de kop Goede voornemens", weten we hoe dat komt Bevolking van Nederland 12.500.000 mensen van 65 en ouder 3.500.000 blijft over om te werken 9.000.000 mensen van 15 en jonger 3.700.000 blijft over om te werken 5.300.000 mensen in rijksdienst 1.300.000 blijft over om te werken in militaire dienst blijft over om te werloen gem.overh.stud., enz. blijft over om te werken mensen in ziekenhuizen, gestichten, enz. werklozen, invaliden, werkschuwen blijft over om te werken in gevangenissen blijft over om te werken 4.000.000 250.000 3.750.000 2.750.000 1.VOO.OOO 150.000 850.000 848.000 2.000 1.998 ii MIAMI is een stad met miljoenen inwoners. 80 jaar geleden was het nog slechts een fort, fort Dallas genaamd. Er woonden in die tijd in het zui den enkel Indianen. Slechts hier en daar trof men kleine steden aan, veelal in de nabijheid van een legerplaats gelegen. De zuidelijke helft van Florida bestaat uit „ever glades", duizenden, miljoenen acres moeras, met hier en daar mangrovebossen, waar het wemelt van slangen en alligators. Voordat men daar iets met insecticiden aan deed, was menselijk bestaan hier bijna onmogelijk, vanwege de enorme muskieten- plagen. Ik heb mensen horen vertellen dat men ieder jaar minstens één malaria-aanval te verduren kreeg. Toen men 80 jaar geleden de eerste spoorlijn aanlegde naar het toenmalige fort Dallas, ontdekte men de mogelijkheden van de streek. Mister Flagger, de eigenaar van de spoorlijn, ont dekte, dat er voldoende plaats was om Noordelin gen Yankees hier him vakantie door te laten brengen. De toenmalige moerassen hebben plaats gemaakt voor riante en welvarende hotels. De grondprijs steeg tot ongelooflijke hoogte. Men be taalt er 25 tot 50 dollar per vierkante voet. Voor een Amerikaan is dit bijzonder hoog, omdat men zelfs hier voor 600 dollar één acre landbouwgrond kan kopen. Mees Hage neemt ons verder mee op zijn reis door de Ver enigde Staten van Amerika. Wanneer u dit artikeltje leest, heeft Mees Miami alweer ver laten. MIAMI is nu een stad met drie vliegvelden, /L eigen T.V.-stations en een groots net van ex preswegen van vier tot zes verdiepingen boven elkaar. Gedurende de spitsuren vliegen constant 3 helikopters boven de wegen, die via hun radio de weggebruikers op de hoogte houden van opstoppin gen, ongelukken e.d. op de weg. In deze gevallen adviseert men de automobilisten andere routes te volgen. Het wegensysteem is bijzonder eenvoudig opge zet. Van deze opzet zou men in Nederland nog iets kunnen leren. De wegen zijn bijna uitsluitend één- richtingverkeerswegen. De wegen, welke in de rich ting Noord-Zuid lopen, nbemt men avenues, die van Oost-West noemt men streets. In iedere street begint de nummering vanaf de Oostzijde. De nummering bij de avenues begint van af de nul-straat, de Flaggerstraat, welke in het mid den van Miami ligt. Er zyn slechts twee wijken in Miami, vroeger voorsteden, die hierop een uitzonde ring maken, n.L „Goral Gallas", de elite-buurt, waar enkel doktoren en miljonairs wonen. De tweede uitzondering is „Cocconnam Grove", de hippiewijk van Miami. In deze twee wijken hebben de straten Spaanse namen. Het zÜn tevens de twee mooiste wijken van Miami met een prachtige begroeiing, fraaie woningen, artistieke winkels en bars, zoals men ze ook aantreft op het Mont Martre te Parijs. Beide wijken hebben een eigen bestuur. KERN EN KEUR Het nieuwste nummer van „Kern en Keur" is ge wijd aan „de Landbouw van nu en morgen". Met het verschijnen van het Brusselse Memorandum staat de landbouw meer dan ooit in het brandpunt van de belangstelling. En aan dit Memorandum k onlosmakelijk de naam van de heer Mansholt ver bonden. Vandaar een intervieuw in Kern en Keur met de heer dr. S. L. Mansholt. Een ieder niet alleen de direkte belanghebben den geeft zijn mening, oordeel, kritiek ten beste. De agrariër en de plattelander in het algemeen moe ten zich daarom in het bijzonder uitgedaagd weten een gefundeerd oordeel te vormen over die toe komst van de landbouw en een leefbaar platteland. Dit nummer van Kern en Keur draagt hiervoor de bouwstenen aan: de bedoeling van het Plan LandböuW 1980 stractuurvragen enz. enz. Dit nummer met informatie, kommentaren, vraagpunten enz. kunt u gebruiken voor eigen meningsvorming, voor een gespreksgroep, voor een inleiding. Mocht u belanstelling hebben voor dit Kern- en Keur-nummer, dan kunt u deze k f 2, per stuk bestellen bij de P.J.G.N. (Prins Maurits- plein 23, Den Haag), of bij het provinciale sekre tariaat te Goes. Bij afname van grotere aantallen is reduktie mogelijk. Wilt u een abonnement op de gehele Kern- en Keur-jaargang (8 nummers) dan kunt u dit eveneens kenbaar maken op de bovengenoemde adressen. Een jaarabonnement kost f 5, BLOESEMRIT '69 We treffen het met de rit. De bloesem zal met het verrijden van de rit volop aanwezig zijn, en dit zal de gezelligheid en de vreugde van het meedoen al leen maar vergroten. U zult weer genieten van diverse Zeeuwse Landschappelijke schoonheden, zo als boerderijen, bloeiende boomgaarden, met riet omzoomde waterplassen enz. Kortom een feestelijk gebeuren voor zowel Zeeuw als niet-Zeeuw. Hebt u bezoek van kennissen dit weekend, dan hebt u een pracht gelegenheid om ze kennis te laten maken met het Zeeuwse landschap, terwijl men bovendien nog geniet van 't sportieve element. Diverse prach tige en waardevolle prijzen wachten op hun nieuwe eigenaar. Inschrijving voor dit sportieve evenement: zaterdag 10 mei a.s. om 13.30 uur bij de Fa. C. Meyer, Stationsweg 18a te Kruiningen. Start vanaf 14.00 uur bij de Fa. C. Meyer. Prijsuitreiking om 19.30 uur in het Dorpshuis te Wemeldinge. Na afloop van de prijsuitreiking een groots en geanimeerd bal m.m.v. „De Pheasants" uit Middel burg. Zij brengen een stukje muziek, waaraan zowel oud als jong veel genoegen zal beleven. Lengte van de rit: ca. 50 km. Reglement: K.N.M.V.-reglement, uitgave 1968. Inschrijfgeld: 5,per deelnemend voertuig, on geacht het aantal passagiers. Tot zaterdagmiddag a.s. in Kruiningen!!! MIAMI-BEACH is een schiereiland voor Miami. Tussen de stad Miami en de Beach ligt de Biskeijnse Baij, waarin zich enkele eilandjes bevin den, die door 'bruggen met Miami en het schier eiland verbonden zijn. Op deze eilandjes wonen de miljonairs van Miami, 125 in totaal. Tevens hebben vele andere bekendheden daar hun winterverblij ven, zoals o.a. Jacky Glason, Jacky Kennedy, presi dent Nixon, enz. Je kunt alleen op deze eilanden komen, als je over een invitatie beschikt. Op Miami Beach is weinig strand meer te zien. Hotels en nog eens hotels eisten hun aandeel op. De gehele beach is één grote geldfabriek, waar Canadezen en Noord- Amerikanen hun wintervakantie doorbrengen en hun geld achterlaten. De eigenlijke bewoners van Miami gaan in de winter nooit naar het strand. Wanneer je dan ook een blootloper ziet, dan is het een Noorderling. Het is bijzonder aangenaam en plezierig om een middag op een terrasje te zitten en enkel maar te kijken naar al die schone welgevormde scheppingen der natuur! (Wordt vervolgd.)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 22