PLATTELANDSJEUGD P. J. G ^ELA^ Kennismaking met één der kandidaten voorzittersfunctie 22 IN dit korte arttfwitje kunt U kennis maken met de heer J. L. van Gorsel. De heer Van Gorsei stel de zich kandidaat voor het voorzitterschap in de nieuwe organisatie P. J. Z. De heer Van Gorsel werd in 1946 op de „Bagijn hoeve" te Oud-Vossemeer geboren. Na de Lagere School, 3 jaar H. B. S. te Bergen op Zoom en 2 jaar M. L. S. te Goes, werd hij opgeroepen voor het vervullen van zijn dienstplicht. Na zijn afzwaaien op 13 juni 1968 volgde hij de cursus Elementaire Vorming Toekomstig Onderne mer. Momenteel volgt hij nog een lascursus, terwijl hij deze afgelopen winter meedeed aan de 4-week- se cursus „Plattelandsjongeren op nieuwe wegen". De heer Van Gorsel is momenteel werkzaam op het bedrijf van zijn vader, de „Bagijnhoeve", een (andbouwbedrijf van 60 ha bestaande uit lichte zavelgrond. Naast 58 ha akkerbouwgrond beschikt men nog over 2 ha weiland. Het bedrijf is niet volledig ge mechaniseerd en werkt om deze redenen veel samen met een loonwerker. Het bedrijf leent zich uiter mate voor de aardappelteelt. Over enkele andere vragen geven wij de heer Van Gorsel zelf het woord. OP 16-jarige leeftijd werd ik lid van de P.J.G. en ben dit sindsdien gebleven. Lid werd ik, omdat ik wel van een feestje hield. Later kwam k tot de ontdekking, dat de P. J. G. meer te bie den heeft als enkel feestjes. In september 1964 werd ik tot vice-voorzitter gekozen van de afdeling Tholen/S. Philipsland. In juni 1966 werd ik voorzitter van de bovengenoem de afdeling, omdat de toenmalige voorzitter op geroepen werd voor vervulling van zijn dienst plicht. In dezelfde periode volgde mijn benoeming tot afgevaardigde bij het Provinciale Bestuur voor de afdeling Tholen/St Philipsland. Deze functies werden neergelegd in januari 1967 als gevolg van een oproep voor vervulling van de dienstplicht. Naast lezen en sport, vooral atletiek en volley bal, gaat mijn belangstelling vooral uit naar archi tectuur. Tevens rommel ik graag in landbouwpro blemen, terwijl ook de politiek mijn interesse heeft. Naast de P. J. G. ben ik tevens nog lid van enkele ontspanningsverenigingen. Momenteel ben ik te vens lid van een Jongerencontactraad van de „Ca- vetho", de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging Eiland Tholen. ALS mogelijke taken in de toekomst zie ik voor al, het leggen van kontakten tussen de afde lingen en streken, m.a.w. het uitwisselen van we derzijdse ideeën en ervaringen. Verder is van groot belang het stimuleren en ontwikkelen van platte land en plattelands jongeren in het algemeen, ter wijl bovendien goede kontakten tussen P.J.Z. en P. J. G. N. heel belangrijk zijn. Jongerenorganisaties zullen er waarschijnijk al tijd wel blijven. Het is echter de vraag of er altijd plattelandsjongerenorganisaties nodig zullen blij ven. Misschien zal in de toekomst het woord „plat teland" uit de naam van onze jongerenorganisatie gaan verdwijnen. Het zal zeker nog tientallen ja ren duren, aleer dit kan gebeuren. Momenteel zou dit niet kunnen, aangezien er wel degelijk een ver schil is tussen stad en platteland en de opzet van onze organisatie. IN de toekomst verwacht ik een samengaan van C. P. J., K. P. J. en P. J. Z. in één grote plat telandsjongerenorganisatie. Ook dit zal nog vele jaren auren. .Dat wij een ter ais r.J.A. naar nauwe re samenwerking dienen te streven, op den duur naar samengaan, staat voor mij vast. Dit zal ten goede komen aan de leden van de 3 organisaties, daar we nu al streven naar hetzelfde doel, ondanks het nu nog bestaan van principiële verschillen. Je ziet vooral in afdelingen en streken waar soms alle 3 organisaties naast elkaar bestaan, ter wijl je bewondering moet hebben voor wat ze pres teren, dat in feite geen der organisaties krachtig genoeg is om een veelzijdigheid aan aktiviteiten te kunnen ontplooien. Dit laatste vooral, omdat ze te klein zijn en over te weinig middelen beschikken. Daar eenter voor lopig een samengaan tussen P. J. Z., C. P. J. en K. P. J. nog niet in het verschiet ligt, hebben de jon geren der P. J. G. N. in Brabant en Zeeland een stap in de goede richting gedaan, door samen te gaan in de nieuwe organisatie - de P. J. Z. Deze fusie zal ongetwijfeld ten goede komen aan de leden in de afdelingen en kringen, daar de P. J. Z., door haar groter verband, een grotere veel zijdigheid aan aktiviteiten kan brengen. FX zijn voor een jongere zeker voordelen te be halen, wanneer hij lid wordt van een jongeren organisatie. Hij krijgt dan een betere kans zichzelf te ontwikkelen door deel te nemen aan afdelings- of kringaktiviteiten, terwijl hij tevens öiet behulp van de organisatie een betere gelegenheid krijgt voor het volgen van cursussen en het deelnemen aan uitwisselingen. Hij kan door mee te praten over vele onderwerpen, een oplossing vinden of meer inzicht en een ruimere blik krijgen op vele proble men, zyn medemens of hemzelf en deze wereld betreffende. Tot slot wil ik de wens uitspreken, dat de P. J. Z. in de toekomst en in het belang van alle platte landsjongeren in het zuiden van het land, een bloeiende organisatie mag worden. HANS VAN GORSEL. ALGEMENE LEDENVERGADERING Do Algemene Ledenvergadering van 23 mei a.s. zal niet plaatsvinden in hotel „De Draak", zoals vermeldt in de plattelandsjeugd van 25 april j.l., maar in CAFé-RESTAURANT „DE KORENBEURS", POTTERSTRAAT 50 TE BERGEN OP ZOOM. De aanvangstijd is eveneens iets vroeger gesteld, n.l. niet 19.39 maar 19.30 uur. De andere verstrekte gegevens blijven van kracht. BLOESEMRIT Op zaterdag 10 mei 1969. START: vanaf 14.00 uur bij de Fa. C. Meyer, Stationsweg 18a te Kruiningen. Inschrijving vanaf 13.30 uur. PRIJSUITREIKING: Om 19.30 uur in het Dorps huis te Wemeldinge. Daarna GROOT BAL (vanaf 20.15), met me dewerking van „THE PHEASANTS" uit Mid delburg. Lengte van de rit: circa 50 km. REGLEMENT: K. N. M. V.-regiement, uitgave 1966. BESTE „BLOESEMRIT'-VRIENDEN Op zaterdag 10 mei a.s. is het weer zover, dat de „Bloesemrit" verreden kan worden. De rit wordt verreden volgens het K. N. M. V.-reglement 1968. In dit kleine boekje staan heel wat woorden en tekeningen om het ervaren rijders nog wat moei lijker te maken. Wij hebben dit zoveel mogelijk vermeden en ge probeerd de rit voor iedereen aantrekkelijk te ma ken. Het is echter wel aan te bevelen, het regle ment te bestuderen, alvorens U meedoet. Enkele punten geven wij hierbij ter verduidelijking: a. Niet als wegen tellen: particuliere opritten en inrijpoorten; met een bord Verboden Toegang" voor voe- tuigen op 2 of meer wielen. zichtbaar doodlopende weg of aangegeven (DLW JL b. Einde weg: waar geen enkele mogelijkheid aan wezig is de rijrichting te volgen. c. Een grasdriehoek moet zijden hebben van min stens 6 meter als de wegen er rondom mee wil len tellen. d. De routepunten zijn aleen rechtvoor of rechts zichtbaar. e. Een oriënteringspunt tussen aanhalingstekens staat ergens op geschreven. De rit is 50 km lang met ongeveer 100 oriën tatiepunten, ruim voldoende om fout te rijden. Geen nood echter, want dit jaar staan er in de route maar liefst 5 herstellingspunten. Op een van deze punten kunt U opnieuw de draad van het verhaal opnemen. Verder zijn voorrangswegen en onbe waakte overwegen, als vaste punten opgenomen. De bovengenoemde punten staan ongenummerd vermeld in de route-opdracht. Kruist U een voor- rangsweg of overweg zonder dat dit vermeld staat «fan zit U verkeerd. Ik wens alle P. J. G.-ers, ZLM- ers, Pattelandsvrouwen en verdere deelnemers een gezellige rit toe en vergeet vooral niet te genie ten van de bloesempracht. Als organisatoren heb ben wij dit in het geheel van de rit opgenomen. Tot ziens, J. C. Z. Jongerenaktiviteiten VEEBEOORDELINGS WEDSTRIJD STREEK WALCHEREN Evenals voorgaande jaren wordt er ook dit jaar weer een veebeoorde 1 ingswedstrijd georganiseerd. De wedstrijd vindt plaats op de Agrarische Dagen van Walcheren van 11 en 12 juli a-s. Iedereen kan aan deze wedstrijd deelnemen. Ter voorbereiding worden er een aantal cursus avonden gehouden, welke plaats vinden op ver schillende bedrijven en met medewerking van het veeteeltconsulentschap. Geeft U zo spoedig mogelijk op, doch in ieder ge val uiterlijk vóór 15 mei a.s. bij de heer A. de Vis ser, Kloosterweg 2 te Aagtekerke (01188—460). OOST ZEEUWS-VLAANDEREN In mei houden de drie C. J. O.'s van Oost Zeeuws- Vlaanderen een bijeenkomst met als onderwerp: „De verzuiling in de Landbouw, zowel in ouderor ganisaties als in jongerenorganisaties." Om op de bovengenoemde bijeenkomst met een representatief standpunt te kunnen komen, nodigt het bestuur der afdeling Oost Zeeuws-Vlaanderen alle geïnteresseerden uit voor een ledenvergade ring, welke plaats zal vinden op vrijdag 2 mei in „De Kraghe" te Zaamslag. Aanvang 20.00 uur. SCHOUWBURGBEZOEK Dinsdag 6 mei De Prins van Oranje Goes. Aanvang 20.00 uur. Voor slechts ƒ6 kunt U deelgenoot worden van dit daverende stukje humor, gebracht door F ons Jansen in zijn „Driemaal andermaal". Donderdag 22 mei Grote Kerk te Goes. Aan vang 20.00 uur. „The Messiah", van G. F. Handel, door de Chr, Oratoriumvereniging „Willem 't Hooft". STREEK WALCHEREN Vorige week vrijdag zijn verschillende leden van de kring Walcheren naar een toneelvoorstelling in de schouwburg te Middelburg geweest. De belang stelling hiervoor was boven verwachting, zodat de van te voren besproken plaatsen niet voldoende waren. Jammer genoeg was er twee weken geleden in de „Plattelandsjeugd" niet bij vermeld wat de uiterste datum voor opgave was. Het gevolg was, dat er één dag van tevoren nog leden waren, die zich opgaven voor bijwoning van de voorstelling. Bij de schouwburg gekomen, kregen Z.V.U.-leden voorrang, zodat alle beschikbare plaatsen uit verkocht waren. Verschillende leden misten op deze wijze de voorstelling, wat bijzonder jammer was. Namens het Streekbestuur Walcheren bieden wij hiervoor onze excuses aan. Hopenlijk gaat het een volgende keer beter. J. C. CEVAAL.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 22