'Poor de <Prouw van liet 'platteland J van Driel jan Dorsten, KATOEN - NIET MEER STRIJKEN! Kinderen hebben een voedzaam ontbijt nodig SCHMOTZER Kombino Parallellogram -3delig is gemaakt van geperst staal en voorzien van grote gefeidvlakken en een breed loopwiel. Aanaarders, zijschoffels e.d. kunnen alle in het parallello* gram worden bevestigd en daardoor op de meest economische wijze gebruikt. Vraagt eveneens naar de originele losse Schmotzer wledbalken, parallellogrammen-normaal en verdere toebehoren. HOOFDDORP-ZWIJNDRECHT-KAMPEN-lDPPERSU^ Tel. (02503) 7041 (5 lijnen)| Onder redactie van Mevrouw L. N. Huijsman- Griep RECEPT WARME KIPPESALADE 200 gram kleingesneden restjes kippevlees 1 fijngesnipperde ui, 6 eetlepels fijngesneden selderie, Yz fijngesneden paprika, enige eet- lepels slaolie, 3 eetlepels azijn, zout naar smaak, 2 koppen cornflakes, 15 gram (1 eet- tepel) gesmolten boter of margarine. Meng behalve cornflakes en gesmolten bo ter alle ingrediënten dooreen. Verdeel het mengsel over 4 kleine vuurvaste schaaltjes of doe het in een grote vuurvaste schaal (mid dellijn ongeveer 20 cm). Maak de cornflakes fijnroer er de boter of margarine doorheen en bedek schaaltjes of schaal met dat meng- sel. Zet deze 15 minuten middenin een warme even. Warm serveren met kleine broodjes of geroosterd- of stokbrood. Bij de foto: Deze kippesalade met toebehoren ziet er gezellig uit. DEN van Nederlands meest bekende fabri- kanten van dusters en stofjassen heeft een einde gemaakt aan de was- en strijkpro- blemen, die menige huisvrouw met deze kle ding nog had. Voor spattigere en stoffige werkjes in beroep of thuis is nu eenmaal der traditie getrouw bepaalde kleding nodig. Katoen is daarvoor dank zijn goede eigen schappen als luchtdoorlaatbaarheid en soe pelheid tot nog toe altijd het meest geschikt gebleken met als enig nadeel, dat de was steeds een „ouderwetse" bedoening bleef. Dankzij een nieuwe samenstelling van de door deze fabrikant gebruikte weefsels is deze kle ding die „Lonneker Fil de Force" wordt ge noemd, voortaan net zo gemakkelijk te on derhouden als de zo-gewassen-zo-draag truitjes en rokjes van synthetische vezels. De Fil-de-Force-werkkleding is gemaakt van katoen, die versterkt is met polyester vezel, waardoor de stof na het wassen in ruim sop en na het spoelen kletsnat kan wor den opgehangen en strijkglad opdroogt. Bo vendien is deze kleding behandeld met een bepaald procédé, dat vuil en vet afstoot, waardoor vaders overall ook al minder vuil de was ingaat. Een ander, niet minder belangrijk voordeel is de verlengde levensduur van deze nieuwe, modern gemaakte werkkleding. Door de nieuwe samenstelling en de nauwkeurig uit gedokterde nabehandeling gaat iedere over all, stofjas of duster 21/a tot 3 keer langer mee dan voorheen. Bij de foto: Deze „Fil de Force" katoenen duster en stofjas zijn nu in een wip gewas sen en behoeven niet meer gestreken te wor den. EEN gewoonte is gauw aangeleerd, maar min der gauw afgeleerd. Toch moeten wy wei eens besluiten een vastgeroeste gewoonte te ver anderen, vooral als het om het levensgeluk en d© gezondheid van onze kinderen gaat. In veel ge zinnen wordt of wel helemaal niet ontbeten of het is een haast-je-rep-je affaire geworden. Me dici en diëtisten maken zich hierover zorgen, om dat het met name van directe invloed is op de ge zondheid en de prestaties van de kinderen. Ze sla pen immers langer dan volwassenen en in die tijd heeft het lichaam geen nieuw voedsel toegediend gekregen. Zij hebben dus meteen na hun nacht rust een maaltijd nodig. Bovendien heeft een groeiend lichaam extra voeding en krachtbronnen nodig. Een voedzaam ontbijt voor uw hele gezin is in een wip bereid. Kijkt u het volgende menuutje maar eens aan. Citrusfruit of sap. Cornflakes met wat koele melk en suiker. Een boterham of broodje met boter. Iets te drinken: melk voor de kinderen. Koffie of thee voor volwassenen. De Kellogg Nutrition Council met vestigingen ook buiten Europa en beschikkende over een staf van doktoren en professoren over de gehele wereld, weet alles van het voedselpatroon van graansoor ten. Deze raad adviseert U moeders van kinde ren in de groei, om toch vooral in een vroeg stadium de ontbijtgewoonten aan te leren. Zo'n ontbijt als hierboven vertegenwoordigt on geveer Yl tot Yz van het nodige dagtotaal aan pro teïnen (energie) van het individu. Ideaal dus om de dag mee te beginnen. De cornflakes met suiker en melk zorgen voor koolhydraten en proteïnen om energie te verwekken en vast te houden. Bo vendien bevatten cornflakes belangrijke minera len en vitaminen. Het citrusfruit of sap verschaft vitamine C, zo noodzakelijk voor gezond tandvlees en het vormen van een weerstand tegen infectie, terwijl er in brood het nodige zit aan kracht, pro teïnen, mineralen, vitaminen. Als U er voor zorgt, dat uw kinderen iedere mor gen goed ontbijten, legt u de eerste steen voor hun voedselpatroon, ook als volwassenen en uiteinde lijk doordat zij energie en gezond zijn, voor hun levensgeluk. MEEROOGST MINDER KOSTEN

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 21