Zijn Uw risico's goed en voordelig gedekt MEDEDELINGEN 4 Vergeet 't niet VERZEKERINGSZAKEN Wij publiceerden ook een aantal premietabellen om een indruk te geven welke premie een dekking van 10.0U0,per jaar vergt, waarbij dan tevens de verschillende wachttijden waren aangegeven. Helaas waren deze tabellen in zoverre onjuist, dat de premie niet per lü.üüü,maar per 1.000,- dekking werd aangegeven. De opmerkzame lezer heeft dit aan de hand van de voorbeelden zelf reeds ontdekt. Uit gesprekken in de afgelopen weken bleek ons steeds weer, dat de hoogte van de premie een struikelblok vormt. Het liefst is men van de eerste dag af tegen ziekte en ongeval verzekerd maar dat komt dan te duur uit. Ons advies is steeds weer en wij herhalen het: iedere zelfstandige ondernemer heeft een A.O. nodig. Is een A.O. met een minimale wachttijd van 3 dagen te duur dan hebt u de keuze tussen 12 dagen, 1, 3, 6, en 12 maanden wachttijdD.w.z. een keuze bij een dekking van 10.000,per jaar tussen een premie van 220,en 950,per jaar Primair is het sluiten van een A.O. van belang, se cundair de lengte van de wachttijd. Dit laatste is afhankelijk van de draagkracht van uw portefeuille zekering (W.A. plus kaskodekking) voor een brons- fiets van b.v. 800,slechts 38,premie per jaaf kost? Vergelijk deze premies maar eens met ttw elders lopende bromfietsverzekering en u zult ont dekken, dat ook daarop premie bespaard kan wor den. Uiteraard geen honderden gulden per jaar, maar toch een besparing die van belang is. Wij wijzen daarom op de bromfietsverzekering om dat de dekking daarvan loopt tot 1 maart. Per 1 maart 1969 krijgt u weer een nieuw bromfietsplaatje (ditmaal oranje) plus verzekeringsbewijs. Voorzover uw bromfiets reeds bij onze maatschap pij verzekerd is kunt u het nieuwe plaatje plus ver zekeringsbewijs vóór 1 maart tegemoet zien. U moet er dan voor zorgen, dat het plaatje op 1 maart a«s> op de bromfiets bevestigd is. Voor een traktor bedraagt de w.a. premie bij uw eigen organisatie slechts 18,per jaar. Een all- riskverzekering (W.A. plus kasko) voor een traktor van b.v. 10.000,kost slechts 68,premie per jaar. Daar gaat dan nog korting voor schadevrij rij den af, opklimmend van 10 tot 30 Voor een personenauto van b.v. 7.000,bedraagt' de all-riskprêmie 300, Wij noemen hier maar enkele cijfers. Voor u wel licht reden genoeg, althans dat is de bedoeling, om in deze winterse en „rustige" dagen nadere informa ties in te winnen. U kunt dit doen bij onze vertegenwoordigers in uw district of dagelijks op ons kantoor te Goes, tel, 011005010. Het adres is: Verzekeringen ZLM, Post bus 70 te Goes. de L. DE ARBEIDSONGESCHIKTHEIDSVERZEKERING (A. O.) IJE artikelen over dit onderwerp, gepubliceerd in ons land- en tuinbouwblad van 10 en 17 jan. 1969, hebben zeer vele reakties opgeleverd. Daarbij is onze uitspraak bevestigd n.l. dat de meeste ondernemers op dit punt zeer onvoldoende verzekerd zijn. Wij stelden in genoemde artikelen, dat iedere on dernemer in land- en tuinbouw, die uit arbeid op eigen bedrijf in het levensonderhoud van zijn gezin moet voorzien, zich tegen het risiko van arbeidsongeschikt heid (A.O.) dient te verzekeren. Doet hij dit niet dan stelt hij zijn ondernemerschap in de waagschaal. Men is op dit punt niet meer klaar met enkel een ongevallenverzekering of een kort lopende zieken geldverzekering (risikodekking 1 jaar). Nogmaals, wat u nodig hebt is een arbeidsonge schiktheidsverzekering (A.O.), die de inkomstender ving als gevolg van zowel het ongevallen- als ziekte- risiko dekt. De hoogte van deze dekking zou mini maal 10.000,per jaar moeten bedragen. ZIEKTEKOSTENVERZEKERING Met onze kollektieve ziekenhuiskostenverzekering boeken wij nog steeds veel sukses. De verschillen in premie tussen elders lopende verzekeringen en onze kollektieve zijn de laatste weken niet kleiner maar veelal groter geworden. De verschillen in premie voor een gezin van 4 personen variëren van 100,tot 500,per jaar. Voor grotere gezinnen zijn de ver schillen nog sprekender. Bedragen, waaraan u heden ten dage niet zomaar voorbij mag gaan. Bent u nog niet via onze kollektieve verzekerd bij de Ver. voor Ziekenhuisverpleging „Zuid en Noord" te Goes vraagt dan nog heden inlichtingen bij onze vertegenwoordigers of op 't kantoor te Goes. U kunt daar uw voordeel mee doen MOTORVOERTUIGEN Nu wij het toch over premie-voordelen hebben. Wist u dat de w.a. verzekering voor een bromfiets bij ons slechts 20,per jaar kost, inclusief 5, administratiekosten plus gratis groene kaart en 1.000.000,W.A. dekking? En dat een all-riskver- VERGADERING PROVINCIALE RAAD VOOR DE BEDRIJFSONTWIKKELING IN DE LANDBOUW Herstructurering van de Rijkslandbouwvoorlichting 0E 42e vergadering van de Zeeuwse Raad voor de Bedrijfsontwikkeling op 23 januari i.l. stond in het teken van de herstrukturering van de Rijksland bouwvoorlichting. In verband met de behandeling van dit belangrijke onderwerp waren tevens de voorzit ters van de in Zeeland werkzame landbouworgani saties uitgenodigd, terwijl de vaktechnische organisa ties eveneens in de gelegenheid gesteld waren zich te laten vertegenwoordigen. Uit de diskussie naar aanleiding van die toelichting van de algemeen direkteur van de Bedrijfsontwikke ling, de heer ir. A. de Zeeuw, op de landelijke nota over de herstrukturering bleek, dat de Raad gaarne nader zou worden geïnformeerd omtrent de voor- en nadelen van een Zuidwestelijke koncentratie van de aktiviteiten van de Rijkslandbouwvoorlichting. Met het oog hierop meende de Raad merendeels zijn standpunt over een door zijn sekretaris, de heer dr. ir. C. W. C. van Beekom, gemaakte opstelling voor Zeeland te moeten voorbehouden. £^E Raadi kon zich verenigen met het werkplan en de begroting voor 1969 van de streekontwik- keling Stoppeldijk-Walsoorden, welk jaar tevens het afsluitingsjaar van deze voorlichtingsaktiviteit zal zijn. Het werkplan en de begroting voor 1969 van het onderzoek van het Rijkstuinbouwkonsulentschap voor Zeeland en Westelijk Noord-Brabant verkregen even eens de instemming van de Raad. De kommissie voor Borgstellingsfondsaangelegen- heden uit de Raad behandelde een zestal aanvraeen waarvan er 3 tot een bedrag van 171.000 werden goedgekeurd. Eén aanvraag werd aangehouden. DEMONSTRATIEMIDDAG AARDAPPELTEELT Op vrijdag 28 februari a.s. zal in de veilinggebou wen te Sint Annaland een middag worden gewijd aan de aardappelteelt. Deze middag wordt georganiseerd door de werkgroep Rationalisatie en Mechanisatie van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Tho'en St. Philipsland in samenwerking met de R. L. V. D. te Goes. Vooraf aan het défilé van de werktuigen, die bij de teelt kunnen worden gebruikt, toegelicht door ir. J. A. Hoenderken, zal door ir. M. A. van der Beek de problematiek aan de orde worden gesteld. Tevens zal de heer Meyers van het I. B. V. L. te Wageningen een korte inleiding houden over de kwaliteitseisen met betrekking tot de verwerking. Aanvang 13.30 u. (Vervolg van pag. 2) LEDENVERGADERING ONDERLINGE ZUIDELIJKE HAGELVERZEKERING De Onderlinge Zuidelijke Hagelverzekering (kan toor Stationslaan 4 te Zevenbergen) houdt op vrijdag 21 februari a.s. om 2 uur n.m. in hotel Goderie te Roosendaal zijn jaarlijkse ledenvergadering. De agenda voor deze vergadering luidt als volgt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Medèdelingen, betreffende o.a.: a. herverzeke ring in Hafimij.-verband; b. Vaststelling van de premies en van de gewassenlijst. 5. Rekening en balans over het afgelopen jaar. 6. Verslag financiële commissie. 7. Dekking nadelig saldo. Het bestuur stelt voor het nadelig saldo ad. 12.654,11 af te boeken van het reservefonds. 8. Benoeming lid financiële commissie. De com missie wordt gevormd door de heer: J. van Nieuwenhuijse te Lewedorp; W. van Steen hoven te Moerdijk en C. Nelemans te Zeven bergen. De heer Nelemans is periodiek aftre dend en niet herkiesbaar. 9. Rentebijschrijving op deelnemersrekeningen. Blijkens ingewonnen informaties verdient het om fiscale redenen aanbeveling om te over wegen op de ledenrekeningen van de deel nemers jaarlijks een rente bij te schrijven. Het bestuur zal in dezen nadere voorstellen doen. 10. Begroting voor het jaar 1969. 11. Jaarverslag over het afgelopen jaar. 12. Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend zijn de heren: Ant. Wiitvliet te Klundert; H. J. van der Zande te Nieuwerkerk; J. v. d. Zande te Nieuwerkerk. De aftredenden zijn herkiesbaar. 13. Vaststelling lijst van schatters. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. Namens het Bestuur, L. J. NELEMANS, voorzitter. E. L. DE KOEYER, secretaris. PAASVEETENTOONSTELUNG OOSTBURG De Oostburgse Paasveetentoonstelling en -markt wordt dit jaar gehouden op woensdag, 19 maart 1969. De tentoonstelling, waarvoor inzending mogelijk is van vetvee, handelsvee, slachtschapen en slachtvar- kens, wordt gehouden op het Kerkplein te Oostburg. De keuringen beginnen om half 2 's middags. BESTEMMINGSPLANNEN Kruiningen. Met ingang van 12 februari ligt ge durende een maand ter inzage een ontwerp-besluit tot wijziging van de voorschriften bestemmingsplan „de Knol 1967". Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwa ren indienen tegen het ontwerp-besluit. VARKENSHOUDLRIJMIDDAG WALCHEREN De Rijksveeteeltvoorlichtingsdienst organiseert in samenwerking met de varkenshouderijkern „Walche ren" op dinsdag 18 februari a.s. een varkenshouderij- dag. Het programma is als volgt A. 's morgens: 9.30 uur: Bijeenkomst op het fok- annex mestbe* drijf van de heer J. Hermans, Middelburgsestraat 108 te Souburg. Hier zal door een meelfabriek voor een speciale attractie gezorgd worden. 10.45 uur: Bezoek aan het mestbedrijf van de heer W. Vader, Schroeweg 111 te Souburg. 12.00 uur: Koffietafel in hotel „Het Sloe" te Sou burg. B. 's middags: 13.30 uun 1. Opening middag-bijeenkomst, die eveneens in hotel „Het Sloe" wordt gehouden, door de voorzitter van de varkenskern de heer W< Vader. 2. Lezing door de heer J. W. Sleumer aangaande de resultaten van de varkenshouderijkern. 3. Discussie. 4. Pauze. 5. Bespreking actuele onderwerpen op het gebied van de varkenshouderij door de heer C. W, B Backx. 6. Discussie. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. De vergadering zal om 16.00 uur worden beëindigd. NIEUWE MESTSTOF VOOR GRASLAND CUCONAP Onlangs is een nieuwe meststof in de handel ge bracht onder de naam cucona P- Aldus de stichting Voorlichtingsdienst voor Superfosfaat - Wageningen. Als wij even terugdenken aan de scheikundelessen op de landbouwschool kunnen we uit deze naam al ontdekken wat de meststof bevat n.l.: fosforzuur 9 P2O5, natrium 25 Na;jO, koper 0,5 Cu, kobalt 0,03 Co alle in water oplosbaar. Cucona P is be doeld voor de voorjaarsbemesting op grasland. Spe ciaal zandgrasland heeft vaak een ruime fosfaatvoor- raad in de grond, toch is dan een kleine gift in water oplosbaar fosfaat nodig om de wortelgroei 00 gang te brengen. Vrijwel alle zandgraslandpercelen hebben een bemesting met Natrium nodig. Kan Natrium niet gegeven worden als laaggradig kalizout omdat reeds voldoende werd bemest met gier of omdat de bodem- voorraad kali hoog genoeg is, dan kan de natrium- voorziening worden veilig gesteld met landbouwzout of met cucona P Dat koper- en kobalt-tekorten veel voorkomen is voldoende bekend. Hierin kan nu met cucona P op gemakkelijke manier worden voorzien. Cucona P is een enigszins groen gekleurde, gekorrel de meststof waarvan 200300 kg/ha gegeven moet worden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 4