P. J. G. Wij stellen U voor JONGERENAKTIVITEITEN 22 Het nieuwste Provinciale Bestuurslid, de heer RIEN GELUK. Vanaf deze plaats heten wij hem van harte welkom en we hopen, dat hij een steentje bij mag dragen tot een goede opbouw en grotere bloei van het plattelandsjongerenwerk. RIEN werd op 23 december 1947 in Oud-Vos- semeer geboren. In deze plaats is hij thans nog woonachtig. Na de Mulo zette Rien zijn studie voort aan de R.M.L.S. te Goes. In april 1968 sloot hij deze studie met goed gevolg af. Rien besefte echter heel goed, dat het behalen van het bovengenoemde diploma geen finish was. maar slechts een beëindigen van een bepaalde fase van het lange traject De moderne tijd eiste snelle aanpassingen. Die vergt van de mens in die maat schappij een steeds weer opnieuw aanvullen van zijn bestaande kennis. Bovengenoemde resulteerde in het volgen van de cursus Economische Vorming Toekomstig Onder nemer Een cursus, die hij van harte zou aanbe velen aan hen, die in de nabije toekomst met de problematiek van de bedrijfsovername te maken krijgen. Rien werkt momenteel op het bedrijf vah zijn vader 40 ha). Een akkerbouwbedrijf met daar naast nog enig mestvee. Vele werkzaamheden ge beuren door een loonbedrijf, terwijl benodigde ma chines veelal in combinatie worden aangeschaft. DEEDS op 16-jarige leeftijd werd hij lid van de P.J.G.Z. De aantrekkelijkheid van een lid maatschap school voor hem vooral in het mee kun nen doen aan discussie- en ontspanningsavonden. In het afgelopen jaar klom hij van afdelingslid op tot provinciaal bestuurslid. Hieruit blijkt duidelijk, het goede vertrouwen, dat de afdelingsleden in hem stellen. Zijn interesse beperkt zich echter niet enkel tot het plattelandsjongerenwerk, maar strekt zich even eens uit tot andere verenigingen o.a. sportvereni gingen. Belangrijke voordelen van een P.J.G.Z.-lidmaat- schap volgens Rien zijn: a. een ruimer inzicht krijgen in het organisa tiewezen, b. kontakten met andere mensen op provin ciaal- en landelijke niveau, c. het opdoen van ideeën en suggesties door nauwere kontakten met andere afdelingen. Bovengenoemde punten zijn uitermate belangrijk voor ons jongeren en aangezien de P.J.G.Z. een prachtig middel is om deze kennis te verkrijgen, zie ik voor haar. ook in de toekomst, goede mogelijk heden. Misschien gebeurt deze service-verlening in de toekomst door één plattelands jongerenorganisatie, doch dan zullen de partijen bereid moeten zijn tot geven en nemen. Rien acht dit echter in de toe komst mogelijk. Veel jongeren staan momenteel positief tegenover verschillende vormen van samen werking. Dit zal zich in de toekomst toespitsen. Dit streven zal zich tezijnertijd ook in het be drijfsleven manifesteren. GOES. Op vrijdag 24 januari 1969 geeft de afdeling haar uitvoering van het blijspel „Blijf zitten waar je zit". Amusante verwikkelingen rond een vrijgezel. Wilt u genieten van dit alles, dan kunt U terecht in het Dorpshuis te Wolfaartsdijk. Aanvang 19.30 u. Entrée: leden 2,50, niet-leden 3,50; donateurs gratis toegang. Biljarten. De jaarlijkse biljartwedstrijd in café „De Tol" te •a-Heer Arendskerke zal dit jaar plaats vinden op donderdag 30 januari 1969. Alle pseudo-Vultinks worden om 20.00 uur verwacht. Veel succes!! „Eine Nacht in Venedig". Een sprankelende operette, uitgevoerd door de Goese operettevereniging, welke U beslist moet gaan zien. Reserveer alvast in uw agenda de volgende da tum: zaterdag 22 januari a.s. We hebben slechts een beperkt aantal kaarten, dus snel reageren. Opgave bij: M. Dees, Lenshoekdijk 17, 's-Graven- polder (01103-249); H. Janse, Westerlandpolderweg 1, Wolfaartsdijk (01198-279) en mej. M. Schilper- oort, Rembrandtlaan 41, Goes (01100-5443). THOLEN. Uitvoering van het toneelstuk „De Snoek" op 31 januari 1969 in het „Hollandshuis" te Scherpenisse. De sfeer en de hu#iof van Üët tónëelstuk zal zich voortzetten fn het daarna volgend bal. De muziek wordt verzorgd door de bekende Tiro- lerband uit Zevenbergen. STREEK WALCHEREN. „Wat heb ik nodig om in het huwelijksbootje te stappen?" Dit is het onderwerp van de 3e discussieavond van de streek Walcheren. De heer Markusse zal met ons over dit onderwerp dicussiëren. Het be loofd dus een interessante avond te worden. U komt toch ook op woensdag 29 januari a.s. ara half 8 naar zaal „Kodde" te Aagtekerke. Noteert U de datum alvast WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. Liefhebbers van een goed stukje toneel kunnen op 25 januari a.s. terecht in Oostburg. Opgevoerd wordt het toneelstuk „De Snoek". Aanvang 19.30 uur in hotel „Du Commerce". Entrée 2,50. Na af loop van het toneel een gezellig en sfeervol bal. Op 31 januari a.s. uitvoering van hetzelfde toneel stuk, maar dan in hotel ,,'t Oude Raadhuijs" te Bier vliet. Aanvangstijd en entrée zie Oostburg. SCHOUWEN-DUIVELAND EN N.-BEVEI.AND. WERELD— is 't een rot wereld? of gaat 't de goeie kant uti? SAMEN— da's minstens met zijn tweeën! is er nog liefde mogelijk? wat is liefde? LEVEN— leven we of wórden we geleefd? Hierover gaan we samen praten (en plezier ma ken) op óns weekend van 25 t.m. 26 januari 1969 op het oecumenisch vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand. Voor slechts 20.—alles inbegrepen, een boeiend weekend, waarin ook de ontspanning aan zijn trekken komt. Opgave bij: C. Davidse. Havelaarstraat 89. Co- lijnsplaat (01199-256) of J. Gaanderse, Weelweg 3, Eikerzee (01117-394). KOUDEKERKE. Forumavond over het thema Walcheren toch één fabriek?? Over het bovenstaande onderwerp zal de volgen de week donderdagavond de 23ste januari om 19.3® uur in hotel „Rijckborst" te Koudekerke het on derstaande forum haar gedachten uitspreken. De leiding van het forum berust bij Ir. H. Steur, direkteur van de Chr. Middelbare Landbouwschool te Middelburg. Het forum bestaat uit de volgende personen: Mr. J. Drijber, burgemeester van Middelburg. Drs. D. Roemers, burgemeester van Vlissingen, Dr. Ir. J. Nijman, direktielid Hoechst-Vlissingen. Ir. J. Prins, voorzitter der ZLM. Mej. A. C. de Bruijn van Melis en» Mariekerke, landbouwster. Dhr. J. P. de Regt, direkteur Zeeuwse V.V.V. Dhr. C. Hoek, distriktsbestuurder N.V.V. Dhr. A. Lampert, landbouwer en gemeenteraadslid. Dit mag U niet missen. Het gaat over U en over Uw toekomst. Over Uw streek, waarin U zult moe ten werken en leven. Zorg daarom, dat U aanwezig bent, zodat U Uw mening en gedachten kunt toetsen aan die van een deskundig forum. Het forum zal op een experimentele wijze aan U worden voorgesteld. De P.J.Z.G. biedt U thans een unieke kans, grijp hem nu hij er ligt. NOORD-BEVELAND. Doe mee aan het Nederlaagtournooi, georgani seerd door de afdeling Noord-Beveland. Elke streek kan 5 biljarters naar dit tournooi afvaardigen. Weet U hoe U een kopje blauw moet houden en kunt U iets meer als enkel maar het laken perfo reren, dan snel opgeven bij P. C. Remijnse, Wissen- kerkepolder 17, Wissenkerke (01107-362). U hebt toch niet vergeten de datum van de tra ditionele wedstrijdenavond te noteren? Wij helpen uw herinnering een beetje. Vrijdag 24 januari 1969 in hotel „De Kroon" te Wissenkerke.- Aanvang 19.30 uur. CURSUS „JONGEREN EN LANDBOUWBELEID" De cursus „Jongeren en Landbouwbeleid" geniet reeds jaren een goede belangstelling bij de platte landsjongeren. Immers zij zijn het die het eigen bedrijf moeten afstemmen op de nieuwe ontwik kelingen in de landbouw. Waar en door wie wordt het landbouwbeleid uit gestippeld en wat betekent dit voor de jonge agrariërs? Om op deze vragen een antwoord te vinden heeft de P.J.G.N. in samenwerking met onze katholieke zusterorganisatie bovengenoemde cursus opgezet. In de cursus wordt vooral de aandacht geschonken aan de politieke en economische aspecten van de ont wikkeling in de landbouw. De onderwerpen die aan de orde zullen koméri rijn: de kleine productie-eenheid in de landbouw, het eigen bedrijf in een wereld van fusies, structuurbeleid in de landbouw, landbouwproductie en wereldmarkt, landbouw en marketing, consument producent, bezoek aan de E.E.G. in Brussel om daar ge ïnformeerd te worden en te discussiëren over de E.E.G. en het landbouwbeleid. Gezien de verwachte grote belangstelling wordt de cursus in twee centra georganiseerd, nl. van 27 januari 1 februari 1969 op de Volkshogeschool te Bergen en van 1015 februari 1969 op „Ons Erf" te Berg en Dal. De kosten van deze cursus bedragen 50. In verband met de voorbereidingen voor de cur sus worden de deelnemers verzocht zich zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór 22 januari 1969 op te geven bij Uw provincial secretariaat of bij het secretariaat van de P.J.G.N., Prins Mauritsplein 23, 's-Gravenhage, tel. 070-512541. Uit Zeeland nemen reeds aan deze cursus deel: D. Vermaas, St. Maartensdijk, A. L. v. Westen) Zierikzee, P. Timmers, St Philipsland. Wij wensen deze heren een goede cursus toe. Tezijnertijd zullen we graag enkele belevenissen van jullie vernemen. VRIJWILLIGERS GEVRAAGD Op enkele volkshogescholen in Nederland is plaat» voor vrijwilligsters in de huishouding, In de vrije tijd is er gelegenheid om de cursussen mee te ma ken. Als vergoeding ontvangt men kost- en inwo ning en reisgeld. Wie zo'n boeiende en leerzame periode op een volkshogeschool wil meemaken, kan schrijven naar één van de volgende adressen: Europa Huis, Bemelen, Cadier en Keer (L.) (plaats in juni, juli, augustus, september) Volkshogeschool „Bergen", Bergen (N.H.) (plaats vanaf maart) Volkshogeschool „Geerlingshof", Valkenburg (plaats vanaf maart Lm. oktober voor ééw vrijwilligster) Volkshogeschool „Noord-Brabant", Oisterwijk (plaats vanaf april) Volkshogeschool 't Oldörp", Uithuizen (Gr.) (van maart augustus).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1969 | | pagina 22